Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a záliby

Spravuje:

ObeyReklamaBudiž to klub pro lidi, kteří by za nic nevyměnili ten krásný pocit, kdy ruka s plnícím perem letí po papíře a zanechává za sebou inkoustovou stopu v podobě písmen. Budiž to klub pro lidi, pro které je gravírovaný hrot pera stejným uměleckým dílem, jako obraz od Zrzavého. Budiž to klub prostě pro všechny, kteří v době klávesnic ještě nezapomněli, s čím je paní učitelka učila psát první písmenka.

Informace, diskuze:
www.fountainpennetwork.com....velmi živé fórum o všem okolo plnících per.
www.penhero.com....zajímavé články, třeba o čínských fake perech apod.

Prodejci:
www.penshop.co.uk....britský (e)shop se zajímavými cenami a kamennými prodejnami mimo jiné na londýnských letištích
www.penshop.cz....tak to je snad jasné, ne?:-)
www.penshop.be....široká nabídka, přehledné popisy, vyšší ceny
www.isellpens.com....americký e-shop se zajímavou nabídkou čínských per
www.kamakurapens.com....prodává starožitná, hlavně japonská pera. Spíše dobré jako zdroj informací z této oblasti.

Zajímaví výrobci:
www.nakaya.org....japonský malovýrobce exkluzivních per. Ruční výroba, splní cokoli.
www.namiki.com....japonská pera, krásné maki-e kousky (mateřská společnost Nakayi)


Oprava, stran je 128.
Tip
Někde jsem na Okounu zahlédl, že někomu přestali dělat diář. Není nic snažšího, než si udělat vlastní! Vycházím z formátu a týdeního rozvržení originálního Traveller's diary. Originální náplně jsou sice šité a na pěkném papíře, ale jednak stojí balík a hlavně jsou jen ve dvousešitové verzi po půl roce. Já chci ale celý rok najednou.
Naštěstí už je asi tři roky k dostání verze prázdného sešitu o 144 stranách. Je to papír s gramáźí jen okolo 50g/m2, ale plnící pero většinou nepropije. Spíš prosvítá. Díky počtu stran se kromě dvoustránky na týden vejde i plno dalšího, měsíční kalendář, dlouhodobý to-do list a podobné přílohy...
Nemám to předepsané celé, ale všude jsou dírky rozdělující jednotlivé dny a vždy vpravo nahoře je tužkou napsaný kód s číslem týdne a rozsahem dnů.
 
DadB jsem zralý na šrotovné 
Mám nového mazlíka a jsem nadšen. Inkoustový bombičkový roller. Píše to naprosto dokonale.

na jaký povrch jste psali?
to je super dárek :)
Michal1963 Inkmania 
inspirace?
Nějaká inspirace na narozky kolegovi na inkoust by nebyla? Chtěl jsem kámošovi koupit Akkerman inkoust, ale mají problém s dodávkami kvůli Covid19, tak hledám něco jiného. Spíš nějakou novinku - jeho "zásoby" jsou dost veliké... Díky
 
Michal1963 Inkmania 
http://www.penshop.cz/zapisnik-rhodia-rhodiarama-goalbookbullet-journal-a5-turquoise-teckovany/dp-22331/ Díky za info, pouřívám vícestránkové viz výše - ale díky za tip, můj zdroj (krámek v Brně, ale nepamatuji si jméno) má levnější vícestránkové ale tenhle blok je zase levnější v penshopu...
kdysi jsem neco takoveho chvili pouzival :-)
 
DadB jsem zralý na šrotovné 
Koupil jsem dnes zcela neplánovaně v drogerii (sic!, kde taky dneska jinde, žejo) kuličkové plnicí pero Koh-i-Noor. Přiznám se bez mučení, že tuhle kombinaci bombiček a kuličkového hrotu jsem viděl poprvé v životě a zaujalo mě to natolik, že jsem neodolal. Tak ono taky za 60 Kč není co ztratit... Navíc solidně tlusté, žádné brčko, v líbivém černobílém provedení, s masivním pogumovaným úchopem. Samé pozitiva. Těšil jsem se domů jak malé dítě, až to vyzkouším. A co myslíte... paní DadBová mi to zabavila, že prý od Ježíška. Takže se zase těším jak malé dítě.
(Chtěl jsem Vám teď tedy ukázat aspoň produktovou fotku, ale v katalogu Koh-i-Noor nedohledal jsem. A už je to zabalené, takže ani na EAN se nepodívám.)
 
Aha, tak já si kupuju Rhodia bloky za ca. 80 korun (a5/80l.) http://www.penshop.cz/blok-rhodia-n16-a5-cerny-cisty/dp-23261/
To už není rozdíl LEUCHTTURM1917 MEDIUM za 431 Kč a RHODIA RHODIARAMA BULLET JOURNAL za 459 Kč není moc velký rozdíl (u A5 formátu)a ty Rhodia mám vyzkoušený. Někdy na poradě píšu pomalu a některá pera pouští víc inkoustu a Rhodia to "ustojí"
Leichtturm 1917 - pro pero idealni! :-)
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To mi připomíná, jako jsem nedávno opravoval vazbu jedné knihy (učebnice latiny, která prošla mnohýma rukama).
ja si poznamkove blocky vyrabim

S O S
Dochází mi zásoba sešitů a blokům Rhodia - jakou máte zkušenost s levnější náhradou?
 
:-))
Na proplach pera jsem si koupil
https://www.militarysklad.cz/detail/balonek-ofukovaci-gumovy-cerveny-1000085983
a konec jsem vlepil do prázdné odříznuté bombičky (používal jsem častěji shimmer ink) a nasadil - při střídání tlaku a podtlaku se mi vždy podařilo vše dostatečně vyčistit. Pozor na volbu a zaschnutí lepidla, vzhledem k rozdílnosti materiálu trochu problém.

Zaschlou bombičku při ceně KOH-I-NOOR inkoustu neřeším a jinak stačí i normální injekční jehla (i nejtlustší běžná jehla 1,2 mm se dobře vejde do bombičky, běžné délky jsou 38 a 40 mm a to znaměná že u bombiček Lamy a Parker se nedostanete do blízkosti dna bombičky - jiné délky mají jen po 100 ks a musí se objednávat).

Pro ten modrý inkoust bych pak doporučil high volume alternativu
https://www.sevt.cz/produkt/inkoust-plnici-1000-g-modry-37132400/
to pak vyjde 1 ml na 0,159 Kč. To je pak na věčnost. Kolegové v práci mi koupili k padesátinám 1000 ml modrého inkoustu, 1000 ml červeného a 1000 ml zeleného - to mám v práci (zvlášť když do toho použiji i jiný inkoust) do důchodu …
 
perfektní jsou stříkačky na inzulin, pro diabetiky - mají velmi tenkou jehlu