Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

Gudrun,
Trofozoit,
Borag,
milkshake,
asym

Může vás zajímatReklama
díky
Tander Lee  
(Smazal jsem se sám. Jsi kretén.)
diky
 
george_killer  
Aha. Takhle to tu funguje. Unbook.
 
george killer: vas comentar byl smazan, protoze byl slaboduchy, a k tematu, ktere jsem uzavrel
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
No to sice dělá, ale tam je ten rozdíl hustoty/molární hmotnosti dost jiný. Ty dva efekty se vyrovnají, když budu mít čistý CO2 a vzduch ochlazený na cca 200 K, jak už jsem psal. Teplejší vzduch bude vážit míň. Za stejného tlaku. Je to stavová rovnice, nic jiného.
me je uplne jedno, co tim myslel, ale domaci uloha by mela davat smysl. Tam je spatne hned nekolik veci najednou. Prosim, pojdte se bavit uplne o necem jinem
george_killer  
Nemyslel to ciste jako, ze:

pH=-log[H3O+]?

a ze silna zasada se bude disociovat 100%? Takze "lze" dopocitat, kolik je nutne pridat NaOH treba, aby se to srovnalo? Pres koncentraci H3O+?
(samozrejme je jasne, ze by to fungovalo pro "system" silna kyselina/silna zasada a ne na more, ktery je diky CO2, uhlicitanum atd. tak trochu pufr)
mate pravdu, stejny efkt dela i termoska, kdyz se plni z velky termosky kapalnym dusikem. Dusik je nepatrne lehci nez vzduch
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Navíc ochlazuje i vzduch, který bude klesat s ním. Z 99% urcite ne, bude to kombinace.

Vzduch vazi 29, CO2 44. Vzduch o stejne hustote Jako CO2 pri 300K by mel tedy teplotu 197 K.
Tady borec presentuje, že je CO2 těžší jak vzduch. Jako jasan, že je těžší, ale nedělá tady ten spád z 99% to, že je prostě studenej?!?
 
panove, jsem tu moderator, s geoinzenyrstvim a podobnyma imbecilitama se prosim odpakujte do jinych, vice vhodnych klubu. Dekuji.
 
Tander Lee  
Kecy. Jsou to oboje vědecké poznatky s poměrně vysokou věrohodností. Věda nemůže za to, že ti nekonvenuje. Podrobněji viz AR6 - ale je jasné, že klimaskeptici si jí otevřít netroufnou a radši jen prskají o tom jak je to "politická agitka". Přitom je tahle 6. zpráva tak extrémně konzervativní a opatrná, že mně osobně přijde až přizdisráčská.
Cela tahle srajda co jsi sem napsal je jedna tupa politicka agitka. Dej si facku.
Tander Lee  
Hele, kdybych si tyhle věci chtěl dohledávat sám, tak se neptám na okounu :)

(Poznámce o politické motivaci nerozumím. pH mořské vody se posledních 50 milionů let pozvolna zvyšovalo, během 100 let se voda posouvá do neutrálních hodnot.50 milionů let je pro evoluci v pohodě, za 100 let se přizpůsobit nedokáže. Takže je to jen normální geoinženýrství, které bude možná v případě oceánů opravdu nutné - zatímco klima se stabilizuje samo v nové rovnováze během pár desetiletí až staletí, oceány jsou negativně ovlivněné na řádově tisíce let.)

vyridte panu uciteli, ze se praktickou syntetickou chemii zivim cely zivot, a ze si myslim, ze pan ucitel je diletant, a ze by se mel radeji venovat nejakemu jinemu povolani, kde snad udela mensi skodu.

Priklad je nesmysl (morska voda nema konstantni slozeni), navic nesmysl s politickou motivaci (ze by se mel ocean umele alkalizovat). Navic priklad nejde zpocitat bez znalosti obsahu bikarbonatu a CO2 v morske vode

https://www.iaea.org/sites/default/files/18/07/oa-chemistry-dickson-050916.pdf
Tander Lee  
úloha z chemie
 
Dik, mam co som chcel.
lubob i'm the heaven und du bist mein  sofa
hledej 'food grade' (nevim jak se tomu rika cesky).
Dotaz, odlievaci silikon, obchodny nazov napr. Lukopren je vo vztahu k potravinam inertny resp. nevylucuje nieco co moze byt toxicke, alebo inak skodlive? Potrebujem vyrobit formu na odlievanie tvaru z cokolady.