Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravují:

stromovous,
captainn,
PřebralReklamaPhotobucketPřebral slíbil: "Jestli mne budeš žalovat, napíšu o spiknutí Cthulhu a katolíků dobrodružnou knížku!"
... a tím to všechno začalo...

Jan Žižka, mladý katolický kněz východního ritu odchovaný za komunismu starým liberálním farářem Houfarem, poskytne poslední pomazání bývalému námořníkovi Čs. paroplavby. Muž je na pokraji šílenství díky hrozivým událostem, které prožil na svých cestách k jižnímu pólu a ani u zpovědi mu neřekne vše, jen naznačí některé hrůzné věci a poprosí ho, aby zničil tajmenou sošku, kterou si z jižních moří přivezl.
Žižka je ještě téhož večera kontaktován pány Jiřím a Josefem, kteří jsou evidentní homosexuální sadomasochističtí zoofilové, a představí se mu jako zástupci Svaté Inkvizice. Vyptají se ho na onoho námořníka, ale naivní Žižka se cítí být vázán zpovědním tajemstvím a řekne jim jen málo. Inkvizitoři mu vágně pohrozí a odejdou.
Ráno je námořníkův hrob znesvěcen, jako by tam někdo něco hledal. Žižkovi to vrtá hlavou a obrátí se na biskupa, ale je mu doproučeno, aby držel hubu a na všechno zapomněl. Přitom se ale prokecne ohledně té sošky a pánové Jiří a Josef se ho pokusí zlikvidovat - přivážou ho ke krucifixu, zapálí mu faru a sošku si odnesou.
Na poslední chvíli ho zachrání mladá pohledná feministka Uschi, námořníkova neteř žijící t.č. v Hannoveru. Právě jiskření mezi knězem, který je přitom liberál a teoreticky se smí ženit, a sličnou sufražetkou, která se kdysi zařekla, že nepůjde do trvalého svazku, prosvětlí mnohé další scény.
Uschi se přijela rozloučit se strýčkem a když zjistí, co se Žižkovi stalo, nabídne mu, že jej ukryje u strýčkových přátel v přístavu u nich doma a tam snad najde odpovědi na své otázky. Na hranicích jsou ale zadrženi a následuje dramatická honička přes lesy a ledovcem pokryté hřebeny Krušných hor. Ani v Německu to ale nemají snadné, Vatikán zmanipuluje tisk a ten představí Jana Žižku jako starého dobrotivého kněze, kterého oni - ve skutečnosti anarchističtí recidivisté - upálili.
Krom toho jsou jim stále na stopě Josef a Jiří. Žižku dostihnou na Brockenu, kde se s nimi utká, jeden ze zabijáků se ale následkem zranění promění v něco neskutečně ohavného, jakéhosi rybočlověka. Žižka ho dočasně porazí díky tajemné modlitbě, kterou ho kdysi naučil jeho mentor, a z ryby vymlátí (/"Milosrdenství? Ano, tumáš milosrdenství!" křičel Žižka, udeřil do ho do skřelí a rozplakal se./), že je posílá přímo Vatikán, pak ale musejí prchnout, neb druhý zabiják se vrací s posilami. V Hannoveru se uprchlá dvojice spřátelí s větry ošlehaným kapitánem Wagnerem, který je ošlehaným mořským vlkem a svými námořnickými historkami jim všechno spíš zamotá. Rozhodnou se doplout do Říma a tam hledat vysvětlení v tajemných vatikánských archivech. Pod svícnem je ostatně největší tma. Skutečně tam najdou dokumenty objasňující, že církev je ve spolku s jakýmisi nezemskými démony a řada krvavých událostí, na kterých se podílela, včetně upalování čarodějnic a holocaustu, byla svéráznou formou oběti těmto bytostem.
Žižka je však dekonspirován starým přítelem - knězem, který jej vychovával a který měl být už dávno mrtvý! - je unesen a na nařízení samotného papeže se jej rozhodnou proměnit v rybočlověka a vymýt mu mozek. Za tím účelem ho odvezou na sovu hlavní základnu, tajemný ostrov v jižním Atlantiku, kterému říkají "Pravý Řím" a kde se pod patronací slizkých jezovitů připravují na přivolání konce světa. Shodou okolností je to za týden.
Žižka zde uvidí hrozné věci a leccos pochopí, i když téměř zešílí. Na poslední chvíli ho zachrání Uschi a Wagner, kterým se ho podařilo nalézt díky pomoci mezinárodního námořnického bratrstva.
Pomocí náloží semtexu silně poškodí celou svatyni a to papeže přinutí pokusit se o vyvolávací rituál, i když hvězdy ještě nejsou na svém místě. Vynoří se strašná mimozemská obluda s chobotnicí místo hlavy, pozře kněžoury a jde se brodit k pevnině. Odvážný Wagner do ní narazí lodí (což rozhodně není vykradené, konzultujte mého právníka), ale díky uvolněné psychické energii kvůli tomu zemře. Obluda se rozplyne a zmizí, Žižka a Uschi jsou sami na neovladatelné lodi, kterou ale mořské proudy spolehlivě ženou k Evropě, a mají tak spoustu času na sebe.


Komprese by Londo

Právě mi došel mejl z wiki-site.com, že naši wikinu smažou, protože je neaktivní. Oukej-li tak? Nebo hodlá ještě někdo pokračovat?
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
...pomyslel si Muller...
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Už se TO blíží...

Skulptura, vysoká asi jeden metr, představuje ukřižovanou žábu, která drží v jedné končetině žejdlík piva a ve druhé vajíčko. Údajně má být jakýmsi autoportrétem umělce "ve stavu hluboké krize".
Téhle výmluvě by nevěřili ani noční zebouni...
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
...pomyslel si Stierlitz...
 
SAGITARIUS  
Zase nas predbehli...
 
captainn to houká kápo  sýček
 
hanyZ
tak jo, počkám. stejně mají lidi nejvíc času na čtení až v důchodu, to by tak nějak mohlo časově vyjít, že jo.
doubravka: Captainn, Přebral a stromovous to tu nechávají trochu vyhnít. Zatím jde vše dle plánu. Musíš počkat.
 
chtěla bych příteli koupit Chapadla svátosti pod stromeček.
už kniha vyšla?
 
captainn to houká kápo  sýček
Církev popřela, že tají proroctví o konci světa
 
SAGITARIUS  
ahura_mazda
Neni to ta co tam byl K.H.Borovsky, a co musel kvuliva cenzure jmenovat jako Brixen? :-)
ahura_mazda Všichni chtějí tvoje dobro. Nenech si ho 
Ljubljanka je samozřejmě v Slovinsku, ale je to tak malá věznice, že se ještě nedostala do všeobecného povědomí...
 
Přebral: dobré to bylo!
 
Přebral
nádhera!!
!!!!
Zajímalo by mě, čím by ho krmili, kdyby to byl šivaista.
ryba!
 
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore
Ja mam pocit, ze jsem to takhle cetl v Souostrovi Gulag nebo jinem Solzenicynovi v cestine, ale mozna se pletu.
captainn to houká kápo  sýček
Německy určitě.
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore
Ale jinak samozrejme mnohokrat.
 
ken_tek machine.Unexpectedly,I'd invented a time  - Alan Moore
A "Ljubjanka" se pise myslim ve skutecnosti "Lubjanka":]