Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televize

Spravují:

S_M_Lomoz,
crudo

Může vás zajímatReklamatady se bavíme o ČT

kostej3 To je provokace! 
úroveň její argumentace znám jenom letmo, ale úroveň tvé argumentace vidím tady. Klubík je pro tebe jako stvořený (po přečtení prvních deseti příspěvků)
Ally_B Sněhomůrka je náš Míla Ček 
tak já myslím, že úrovní její argumentace by to odpovídalo dokonale
kostej3 To je provokace! 
Jistě, to by bylo velmi úderné. A dospělé
Ally_B Sněhomůrka je náš Míla Ček 
nešlo by prostě jenom namalovat kosočtverec?
Občas tu proletí téma Hany Lipavské. A jelikož se jedná o tak kontroverzní postavu, lze očekávat, že se její dílo bude skloňovat častěji a častěji. A tak aby nebyly tapetovány kluby jako tento, můžeme její výroky a postoje diskutovat v klubiku věnovaném čistě jí: https://www.okoun.cz/boards/hana_lipovska%3A_zivot_a_dilo
 
do 2008 - klasický crawl s kategoriemi jen jedoucím textu
od 2009 - nalínání textu zprava doleva + barevné kategorie zpráv
od 2013 - nalínání textu zespoda + bez viditelného označení kategorií zpráv
Aha, už jsem to našel, někdy v letech 2013-2014 to Najbrti předělali a upravili a vylepšili a mě se to nějak hodně nelíbilo, jsem konzerva, co se dá dělat
 
Pardon za překlepy: Oprava V začátcích ČT24 byl klasický crawl (text pohybující se zprava doleva, výhodou je , že zpráva může být velmi dlouhá). Zprávy byly řazeny a zobrazovány včetně zařazení do skupiny (DOMOV, SVĚT, EKONOMIKA, POČASÍ...). Pak se přešlo na způsob rolování celé zprávy najednou, jako je to nyní a vypustilo se zobrazení názvu skupiny i když zprávy jedou stále tak seřazeny (zprávy z domova zsou za sebou, pak ze světa, pak z ekonomiky..). Nevýhodou je nutnost zestručnění a zkrácení zprávy neboť se musí vejít celá najednou na jednu obrazovku. Celé to má nějaké výjimky a to žlutý crawl "Právě se něco stalo" a ještě celkem málo používaný "Čekáme na nějakou událost od 14:00" apod. A v případě extra mimořádných událostí je k dispozici mimořádný crawl nahoře (naposledy použit při jarní koronavirové krizi) - nejvíce používaný při povodních či jiných pohromách.
(ve svete - treba France 24 ma cca. to co CT24, DW zas pohyblivy crawl. Je to asi tak predposledni vec co by me u CT24 nasirala)
 
puvodne, v zacatcich tam byl crawl ktery se posouval, pak to vymenili za staticky radek s textem ktery se meni cely najednou. Tezko rict co je lepsi. Ted je posouvajici se jen pri nejake "hot news", se zlutym pozadim.
Musím se na tu ČT 24 asi někdy zase podívat. Lišta byla dynamická, roloval tam text jak u CNN, stejně tak to bylo u Událostí. Pak to nějak rozbili
Spodní lišta zpráv je tam od začátku ČT24, vypnutá nikdy nebyla. Nebo myslíte něco jného?
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Tak příkrý bych nebyl, za každotýdenní blok Kalendárium + Toulavá kamera + Objektiv to stojí.

Zvlášť to Kalendárium je třeba vyzdvihnout. Saskii nejspíš Lipovská s Veselým sruší hned po Moravcovi, jak tam pravidelně nakládá komoušům.
Asi jste mne zase na devět let zachránil před ČT24 a televizi obecně. Nato, že to máme doma jen jako monitor pro xbox s kinectem, je to roční vypalný dost vysoký
Ja si tu ct24 snad i pustim!
mot Ja nevymením svoj dvor za balkónik,  môj dvor je taký akurát.
Koupili si tu masinku co dela pink obraz v obraze, tak to musi nekde provetrat.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Informační pruh vrátili a dnes jsem se stal svědkem další mocné inovace: Když zrovna neběží zbytečný živý vstup odnikud, ale nějaká reportáž, tak tam můžeme prdnout obraz v obraze se zbytečným živým vstupem odnikud!!!

V ČT24 už by fakt někdo potřeboval odvézt k Chocholouškovi.
A už tam vrátili ten informační pruh? Já to měl puštěný potichu jako kulisu na šum když jsem byl s batoletem doma a sledoval aktuální info v tom běžícim textu, pak to nějak vyhodili a začali se tam objevovat reportáže z mostu nad dálnicí a podobný vaty... Ale je to několik let zpět
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Přesně tak. (Jenže když se někdo umane, tak čte, co číst chce, a ne, co je napsáno. To máš marný.)
Já teda nevím, jestli si tady všichni rozumíme, ale tuším, že zezačátku šlo o to, že si nikdo nestěžoval, že tam celý den rotují příspěvky, ale že:
- tam nerotují příspěvky, ale celý den z 90 % jedno téma
- dané téma je trapně dřeněno až do naprostých kokotin (který se dají vyhodit a místo nich třeba... by mohly rotovat jiné zprávy)