Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 KLUB  JE  URČEN  VŠEM,  KTERÉ  ZAJÍMÁ  TOTO  STAROBYLÉ  JAPONSKÉ  UMĚNÍ
VÍTÁNY  JSOU  ZEJMÉNA  OSOBNÍ  ZKUŠENOSTI  A  RADY  VŠEM,  KTEŘÍ  JE  POTŘEBUJÍ
NEBARI      BONSAI      BONSAI DNES      NĚCO O JAPONSKU IKEBANA IKEBANA II

12.-20.5 Mezinárodní výstava bonsají v Pražské botanické zahradě (Troja) 9-19 hod


Nádhera! Gratuluji! Můj sice nepatří sem, ale taky mi dělá radost! Tak jen mobilovky:
Poprvé za cca 10 let má dva květy a jen o den mohly být tři :-)
 
 
Ficus benjamina - Plíseň z hrnku
Na úvod, vím, že pravověrný bonsaista nedává do květináče dvě rostliny. Já ale nejsem pravověrný bonsaista.

Prosinec 2016 - Dva řízky píchnuté mezi šutry do starého hrnku (s provrtaným dnem)
Ficus benjamina - Plíseň z hrnku

Červen 2017 - U těhle jsem si zakázal jakkoliv zasahovat do tvaru rostlin. Tedy kromě jemného zastřihování, které zde ještě neproběhlo.
Ficus benjamina - Plíseň z hrnku

Únor 2018 - Po roce a něco jsem trochu poodhalil kořeny.
Ficus benjamina - Plíseň z hrnku

Březen 2018 - Pár týdnů po přesazení do misky.
Ficus benjamina - Plíseň z hrnku
 
dr.zloduch usiel prec no ritku ma uz prepichlu 
jbj
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
pockame si
Miska na bonsai
Ahoj, shanim misky na bonsai. Nevali se Vam nejake zbytecne doma?
 
Já bych se tedy zeptala: Má tu někdo zkušenosti s Ginkgem? Mám doma stromeček, co bych ostříhala a udělala si řízky. Jen nevím, co s tím dál. A taky, co s bonsaí, když odjedu na dva týdny pryč.
didos prodej 
Prodám bonsai fikus 19 let . Stěhuji se CENA 2000 KČ. Rád bych někomu kdo jí nezahubí. Adresa DO 30.5. Křižíkova 27 41 Varnsdorf 407 47 Jiří Dvořáček ( 7 patro byt 47 zvonek dvořáčková) TEL:776035244 Děkuji s pozdravem Jiří
 
tož se ptej!
CZlanke alkoholem proti drogám! 
žije tu ještě někdo? rád bych se zeptal na pár začátečnických rad..vím, google poradí, ale přeci jen osobní zkušenosti bych taky uvítal..díky za případnou odezvu..
 
Jinak nedávno jsem objevila v knihovně po dědovi (známém to zahrádkáři) malou papírovou knížečku o pěstění bonsaí, drátkování, zaštipování a miskách, hlíně a vůbec. Vážně užitečná věcička. Asi ji rodičům nenápadně zabavím. :)
 
Ten druhý je vážně moc pěkný. Hrozně mě mrzí, že jsem prošvihla tu výstavu v Tróji. Kdysi jsem byla na jedné v Děčíně a byla docela povedená. :)
 
obavam se, ze pro stromek rostouci v prirode se nazev bonsai pouzit neda, postrada lidsky zasah; nicmene stromky jsou to krasne a byt to skutecne bonsaie, vzbudily by obdiv :-)
Byl jsem teĎ v Českém Ráji a objevil tam naprosto famózní přírodní bonsaje. Obě jsou cca 30cm vysoké.
 
mam ji od poslednich vanoc. ok, pravdepodobne bude o neco starsi nez rok. rozumim tomu taky jako koza petrzeli .. :)
 
A nebylo to třeba myšleno, jako že dotyčná jej má rok? A ono záleží, kde rostl. V přírodě to jde jaksi víc jak 5x rychleji, než v květináči. Proto je lepší, než pěstovat od semínka, dojít si do lesa a tam si nějakou tu náletku vykopnout ze země. Popřípadě číhnout do lesních školek, občas tam bývají hodní lidí a nějaký ten stromeček nechají prodat :)
 
rok stary buxus a "bonsaj"? to je nejake divne, to je spis porad jen sazenice.
 
Ahoj. No ono to chce hlavně vědět, kde a jak byla bonsai doposud pěstována, kolik chce světla a jakou teplotu. na bonsai shopu píší toto: Umístění : na světlém okně, v létě polostín Zalévání : po proschnutí vydatně zalít Stříhání: po nárustu 6 párů listů, odstřihnout za 2-3 listem Tvarování: kdykoliv Hnojení : dvakrát do měsíce z toho bych usoudila že buxus rozhodně venku ne-e, ale pozor na topení a uschnutí (rosením aspoň jednou denně člověk nikdy nic nezkazí :) ) JInak přepravuje-li se cokoliv teplomilného v zimě je lepší mít na to nějakou tašku, do které se rostlina dočasně zabalí. Uschnutí taky muže být zkusobeno kupodivu ulitím. Když mě odchází nějaká rostlina a už jsem vyzkoušela i výše zminované nechat proschnout a až pak zalít, uchyluji se k přesazení, při němž zkontroluji kořenový bal (jistota je jistota), buď se kytka vzpamatuje, nebo zajde uplně. Mě se to zatím pokaždé osvědčilo a to nepřesazuji do zeminy váhradně určené k pěstění nějakého druhu (například i na orchidee používám klasickou zeminu pro pokojivé rostliny a nevadí jim to, pokud neudělám nějakou chybu, že bych je nechala v peči rodiny, která mi je má tendenci ulejvat, dle hesla vodních scindapsusů :/ )
 
bonsai byla kupovana v nejakem malem specializovanem obchudku primo od odbornika, ktery ji sam vypestoval. ted jsem na dovoleny a chodi zalevat mamka. prenaset uz jsem ji rozhodne nechtela. bud to vydrzi nebo ne. ale vypada to, ze pravdepodobne uschne ..