Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televize

Spravují:

Londo,
jakubv

Může vás zajímatReklamaSeznam region free a region kodovaných Blu-ray disku naleznete tady bluray.liesinc.net nebo tady bluray.lindsite.dk


V ElectroWorldu mají spoustu Blu-ray á 250, některé zahraniční a skoro všechny české á 99. (Pozor, ty české jsou v jiném regále u DVD.)
 
Aha, takže v případě že je 3D verze udělaná tak že by obraz pro levé oko byl v některých záběrech např. zastíněn a znemožnňoval plné vychutnání filmu v 2D variantě (která se bere právě z levého oka) tak autoři tuto variantu neumožní a dají k dispozici extra 2D disk se záběry komponovanými pro 2D.
Disney na svém webu uvádí toto , neboli, technicky to není problém, ale na některých discích je 2D schválně zablokované.
Zřejmě by to mohlo být pro případy kdy na 3D kompatibilním zobrazovači není možnost volby zahození 3D informace - nicméně toto je jenom moje spekulace.
K čemu je pak v nastavení přehrávače volba vypnutí 3D výstupu?
Na ne3D TV zobrazí Bluray přehrávač zprávu že tento (myšleno 3D) disk není podporován.
Steve Coups Pour Coups 
V mem pripade vse ridi TV. Tzn. na ni urcuji, zda chci koukat na 3D nebo proste zahodi ten pravy snimek. Jak by to vypadalo na ne3D TV je ale zajimavy pripad. :)
 
Zatím co jsem kupoval 3D Bluray tak tam byl vždycky buď další disk s 2D verzí anebo byla 2D verze přítomna na disku společně s 3D (to když se to tam vešlo).
Není to tam někde vzadu drobným písmem, co to umí nebo neumí?
To je od nich moc prima. Ani vyzkoušet to nemůžu, protože když to rozbalím, už to nebudu moct vrátit.
Hehe a trochu pohledání po fórech na internetu: některé 3D bluray mají zakázáno přehrávání ve 2D. Takže může nastat problém ne technický, ale kurvítkový.
To 3D je ve streamu takovým způsobem, že když mu přehrávač nerozumí, tak ho ignoruje. A u přehrávačů co to podporují, se to dá v nastavení vypnout. Prakticky jsem tedy ještě 3D bluray nezkoušel, ale domnívám se tak podle návodu k přehrávači.
Dotaz
Je 3D Blu-ray přehratelné na normální TV, nebo ho mám raději vyměnit (omylem jsem hrábnul v obchodě po 3D verzi)? Dík.
 
BD-Video formát jsou prostě jenom složky vypálené na BD se souborovým systémem UDF 2.5 Physical Partition. Před pár lety jsem něco takového dělal - potřeboval jsem na svůj vlastní filmový Bluray přidat ještě nějaká data, ovšem autoringový program to nepodporoval a vyrobil mi jenom ISO image. Ten jsem pak namontoval v Daemon Tools a pomocí Nero jsem to vypálil s tím že jsem si tam přidal ještě ty datové složky navíc. Takže např. použít ImgBurn a nastavit si tam výše uvedené parametry.
Zerryk: AVI není žádný formát. Je to jen kontejner, který může obsahovat nejrůznější formáty.
zbrnda Vidiot-,jak praví moje žena. 
Ne nebylo to MKV to bylo čisté blu-ray (samá složka a podsložka) film měl skoro 48 gb. Ale oto mi nešlo jen sem chtěl vědet jestli nějaký program umí opět to BD vrátit na disk jako čisté blu-ray zmenšení odstraněním ostatních audio stop ( to vím jak) a nebo BD.přehrávač který umí číst data soubory, mohu sice hledat na netu, jen jestli o nějakém nevíte.
 
Já se tedy domnívám, že dnes už každý přehrávač kulatých placek zná i formáty avi a mkv. <knížecí rada>Než zkoumat, jak vyrobit prezentaci v blu-ray formátu, tak bych radši vyměnil přehrávač.</knížecí rada>
Takže ten stažený Bluray byl v MKV souboru? Pak by z toho mohla jít zpátky vyrobit Bluray struktura pomocí programu tsMuxer - ovšem pouze za podmínky, že ten kdo to dal na net, původní bluray data pouze přemultiplexoval do MKV a nikoli transkódoval.
zbrnda Vidiot-,jak praví moje žena. 
Molouvám se ale nechci zakládat nový přísp. Asi to není žádná novinka,stáhl jsem si z netu blu-ray film. Na skoušku jsem koupil dvě 50tky média s toho jedno přepisovatelné.Chtěl jsem skusit to BDčko vypálit ale pokaždé mi to hodí film jako data. Tak mám teď jedo BD na hov*o proto že můj přehrávač mi data neveme a tak se ptám, je nějaký přehrávač co BD. data přehraje (i jako film) a nebo je nějaký software který to umí? Ashampo ani Nero to nedovedou,vždy jen data. A nebo softwr. který dovede zapsat na BD. soubor MKV? Budu rád za každou radu.
E5 = V ? :)