Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravují:

arnost,
japokReklama
docela bubu
já měl tu čest při našich hudebních extravagancích obsluhovat pidigong zhruba tak 60 cm v průměru, a dalo se z něj kontrabasovým smyčcem a různými paličkami (v kombinaci s "chytrým tlumením") vyloudit tolik zvuků, že tady u těch monster musí být naživo ta alikvotní pestrost doslova bezbřehá, s dynamickými limity, které asi přesahují uchu akceptovatelnou mez.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Krasny, mam par elektrickych udelatek, ktere dokazi podobne kousky, ale byt fyzicky pritomen tomu, kdy tohle vydava velky kus plechu musi byt uzasne.
ech, sežralo mi to odkaz: bohatost zvuku
jo, krásná demonstrace, že dělení idiofonů na úderové a třecí je jaksi... arbitrární. Bohužel taky demonstrace, že tohle je potřeba naživo, protože tohle žádný mikrofon nemůže pobrat a žádný reproduktor reprodukovat.
Jinak vzhledem k bohatosti zvuku by se myslím z takových (a jiných) gongů dal postavit celý orchestr, přičemž si nejsem jistý, jestli to už někdo udělal - něco se mi plete, že je nějak výrazněji použil v nějaké skladbě John Luther Adams (tj. ne ten John Adams, který člověka napadne jako první, když se řekne John Adams), ale narychlo se mi to nedaří dohledat.
Viděl jsem kdysi nějaké video s podobně velikým gongem, kde říkali, že při silnějším úceru už je ten zvuk cítit doslova viscerálně, a (parafr.) moc by se do toho mlátit nemělo, ano to není zdravé.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Obri gong
https://youtu.be/mL2r6E1E7sM

Prekvapive zvuky i zpusob, kterym se vyluzuji