Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Klub pro vyznavače bílé výšivky, ukázky, diskuze, vše k tématu. Ukažte na čem děláte, podělte se o rady a tipy. Je tu ještě Galerie bílé výšivky, ale nic nebrání tomu, ukázet dílka i tady.
Kurzy v časopisech:
Hardanger - v ČR občas vychazí zvláštní vydání Malé Diany, nejvíce časopisů vychází v Německu - Special Lena, Burda, Diana
Kurs schwalmské výšivky - Anna 3/1998, Burda special - Weis-stickerei 30/87
Myreška - Anna 9/2002, 1/2003
Ažurová výšivka - Anna 1/2000
Hedebo - Anna 1/2004

Ukázky bílé výšivky - kapesníčky

I think I need to learn more, thank you for sharing driving directions
 
haluska SINE AMORE NIHIL 
Začala som nový hardanger. Pracovný názov. Ku koreňom. Čo z toho vylezie ešte neviem, ale k prvému dám aktualizáciu. :D
 
To máš pravdu, toho bince ,ja ted střídám handanger s HAED s Egyptankou a musím řict , že včera jsem vystřihovala u handangeru vetší plochy a binec jsme uklízela ještě dnes ráno , když jsem šla do práce.... já mám takové návaly....chvíli křížky a pak zase bílá výšivka...taky mi potom všechno dlouho trvá...jen kdyby bylo toho času více blíží se jaro a zahrada, to pujde vyšívání stranou...
Vystřihovala
Já jsem to vystihovala postupně, protože jsem se toho bince oprávněně bála. Mám doma ještě 2 krabice richelieu, občas se s nima kocham, však jednou na ne dojde. A v katalogu od paní Řemelkove si taky ráda zalistuju.
Ono to chce hodně trpělivosti, jinak si myslím že HAED je náročnější. ...
Krása, no to jsi šikulka, přece jenom bila výšivka je nejhezčí. To bylo prostrihovani,Já vždycky mam strach co kde prostihnu. Handanger se taky učím, hlavně se musí pořád bedlive počítat do 5 ,aby to všechno sedlo. Nejhorší je když se udělá chyba a zjistíš to az na konci...mam taky nějak Richelie ,ale už asi sto let a nechce se mi do nich....
Děkuji za pochvalu, já to mám jako relax od barvicek na haedce. Teď mám v plánu konečně zacit ten hardanger, budu se ho teprve učit a moc se na to tesim. Koupila jsem si před lety od Alexandry ze sew and so predlohu a k tomu vsechny bavlnky a koralky, tak jsem natesena, že si uziju každý steh. Akorát se budu muset zkoumat do předlohy, což jsem u richelieu nemusela.
 
hnilickova www.Mít sen a vyšívat  Můj sen....
Smekám, nádhera!!!!!!
Veliká nádhera
stepaa ...ať každý den stojí za to...  můj volný čas
to je krása...

Chvilku předtím, než jsem si otevřela tento klub, tak jsem si posteskla, jak jsem si plná elánu před rokem koupila látku na hardanger a učila se stehy, a že na to nemám vůbec čas. Teda, čas by možná byl, ale nějak si ho neumím uspořádat. No a pak sem dáš tuto nádheru...
Musím se nad sebou zamyslet :) Takto to dál dělat nemůžu, protože důchod daleko a v něm už toho moc neudělám (vedle jsem psala, že to mám do roku 2034, což je 66 let věku :) )
haluska SINE AMORE NIHIL 
nádhera
krása tento druh výšivky neumím a moc obdivuju
Jsem fakt hrozná fotografka. Tahle dečka mi trvala roky s velkými přestávkami a v listopadu jsem ji konečně dodělala. Sice se mi vlní, jak mám stehy hodně nahusto, musím pak více žehlit.
 
To je nádhera. Já vím, že bílá je bílá, ale já mám radši takové, barevnější. I v Richelieu jsem si udělala vetší dečku barevně. Růže červené, lístky zelené, ostatní do hněda.... No prostě, když se kouknu na bílé a tohle, tak z barevného jsem uchvácenější. ;-)
Ahoj,richelieu jsem kdysi taky vyšívala,ale to je už hooodně dlouho. šlo mi to moc pomalu,neměla jsem dobré nužky na vystřihování...... ty jsem si koupila až ted....souhlasím bílá je bílá ....příští práce bude bílá nebo odstín béžové.
hnilickova www.Mít sen a vyšívat  Můj sen....
Krásná práce!!

Hardanger jsem teda nikdy nezkoušela, přiznám se že ta výšivka okolo mne děsí - já neumím vyšívat na plátně moc pravidelně. Ale mně takhle v dětství, v italském Rakamu, očarovalo Richelieu. A dávám ti za pravdu v tom že i když barevné vyšívání je moc pěkné, bílá na bílé je....... bez komentáře. ;p
Dekuji za pochvalu, ja to teprve zkousim, nasla jsem na netu nejake videa z ciziny a uplne me to ocarovalo....Musim ,ale priznat , ze je to dost narocne no nejak se stim poperu. Ted vysivan fialovou ,ale bilou je to stejne nejkrasnejsi.
Mas to nádherné, fandim ti. Já už se taky tesim, az dokončil haedku a vrhnu se do podobně krásy :-)
dekuji.....jeste mam jeden....ale to pocitani do peti me docela zmaha.....