Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento klub je zaměřen na bastlení v elektronice, či v elektrotechnice. Pro cokoliv jiného doporučuji použít např. obecný klub Udělej si sám, který jistě uvítá jakékoliv kutilství. Protože se nám tu množí trollové, tak je vkládání příspěvků od teď povoleno jen pro zvané.

Úvod do bastlení od Martina Malého https://elektrokniha.github.io/
Praktická elektronika https://cs.wikibooks.org/wiki/Praktick%C3%A1_elektronika

Pár tipů na weby, kde hledáme, či nakupujeme součástky, kity a dílenské vybavení

http://cz.mouser.com/
https://www.tme.eu/cz/
https://www.gme.cz/
https://www.ges.cz/cz/
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php
http://cz.farnell.com/
 
http://www.snailshop.cz/ - je to taková všehochuť, ale hlavně je tam ale takové to malorozměrové mechanično - ložiska, krokové motorky, převodovky, řemenové rozvody, a elektronika kolem toho.
 
Mockrát jsem ji sice nevyužil, ale možná stojí za zmínku i tato stránka http://www.hledejsoucastky.cz/

El_Diablova stránka o bastlení http://eldiablo.webz.cz/pages/elektronika.html

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
JJ
při velkém přetížení se nepřeruší, ale naopak zkratuje = ochrání připojené obvody před přepětím (při velmi velkém a dlouhodobém přetížení se však může přechod roztavit a zčásti vypařit, čímž se součástka rozpojí)
nema to plechovou krabici. Enem, ze mi to vyhazuje pojistky. Mozna to bude tim transilem co mam mezi fazi a nulou na strane zateze
Já měl na mysli, že by měl přizemnit kryt proti rušení, ale sere na to. Z hlediska bezpečnosti je odrušovák pod izolací, takže předpisům to vyhovuje.
= vsechny set-top boxy, prijimace, cela kategorie "krabice pod tv", pokud nema externi DC adapter... To mi neprijde na kategorii "ale cinan na to sere" ...?
Pokud má plechovou krabici, pak musí být kryt přizemněn, ale číňan... Výstup vytváří umělý nulový potenciál, Soufázové rušení se právě eliminuje skrze ty dva kondenzátory, jenže potenciál je třeba někam odvést (uzemnit), jinak je to k prdu. Výstup PE zcela jistě nesmí být připojen k krytu...
Jo a ty kondenzátory jsou třídy Y, ty nestřelí.
tohle jsem nikdy nepochopil, tento typ odrusovaku je bezne montovany do spotrebky pripojene dvouvodicove - symbol "dvojita izolace" (nebo izolace tridy 2, nebo tak nejak), pritom to ma plechovou krabici, a pres tenhle odrusovak na kostre pulku napeti z faze - 0,nic mA = nemuze ublizit (dokud nestreli ten jeden kondenzator), ale ma. A pak veskery ten bordel kdyz se pripoji do retezce ostatnich zarizeni....? A "krabice" vylozene brni kdyz po ni prejedete rukou???
Ano, vlastně musí :-).
jeden dotaz. https://www.gme.cz/data/attachments/dsh.806-140.5.pdf ve schema zapojeni je PE smerem k zatezi. Lze tento PE take propojit se PE siti?
 
keosan Auditor a optimalizator reality. 
Ten na Chemopren extrem na obuv sa mi zdal lepsi, co sa tykalo namahanych spojov - napr. ten klasicky na topankach az tak nevydrzal.
Tento klub je zaměřen na bastlení v elektronice, či v elektrotechnice. Pro cokoliv jiného doporučuji použít např. obecný klub Udělej si sám, který jistě uvítá jakékoliv kutilství.

 

 

 

 

 


 

 
george_killer  
Nevim, neznam, nikdy jsem nepouzival.
Hell yeah, potvrzuji. Chemopren Extrem je velke dobro, lepim s nim taky skoro vsechno.
Já jsem na tyhle věci velký fanda "Chemoprén Extreme", na namáhané spoje. Ale ta guma je blbá. Ten Chemoprén používám na montáže všeho možného a dunguje fakt dobře. Třeba se mi nechtělo vrtat do dlaždiček, tak jsem do sprcháče prostě přilepil všechny ty kokotiny Chemoprénem a už 5 let do drží bez problémů.
 
A co to GMK 2410?!?
Libi se mi ta svetla barva, tloustka a hrana :)
george_killer  
Abych odpovedel, 350 Kg/cm2 plati, tamto ma byt udaj v N/mm2 (MPa). Zalezi, co lepis za substraty, na necem to drzi lepe, na jinem hure.
 
george_killer  
Ano. Pri lepeni kovu na kov je to masakr, to snad drzi vic nez pripajene cino-olovenou pajkou. Pokud jsou ovsem spary male a jedna se vylozene o lepeni kovu (treba podlepeni montazi na zbranich), asi preferuji A4545 (sice starsi generace lepidla, ale neni nachylne na pritomnost medi a da se dlouhodobe bez problemu skladovat).
Co tohle? BMW ten A5050 má jako fakt cca 350Kg/cm2?!? Někde zas psali 38N/cm2
 
No právě...
Loctite 480. (Ale to, co linkoval g_k neznam, nevim, jestli muj tip neni horsi.)