Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaРусские фашисты: Я сотру здесь вашу ложь и пропаганду. Пожалуйста, начните вести себя как цивилизованные люди.

Toto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne:
  • 17.4.2022: zase zakazuji psát anonymům, nechci reklamu.
  • 12.10.2021 Asterix a Gryf, nebo jak to přeloží, má u nás vyjít na jaře. Ve Francii platí že za 9 dnů, 21.10.2021
  • 23. 4. 2021: V Asterix v Helvetii jsem doplnil informace a porovnání překladů v Sedmičce. Stále děkuji Cretinovi.
    Shrnutí víc novinek stejného typu pod jednu, totéž jsem udělal v:Asterix a kotlík a Asterix a olympijské hry
  • 10. 4. 2021: a Francouzi připravují s Číňany hraný film, snad A&O: Hedvábná stezka, bez Depardiea. imdb.com
  • 9. 4. 2021: album co má ve Francii vyjít 21. října se bude jmenovat Astérix et le Griffon. Griffon (gryf) je mytologické zvíře, tedy Asterix a Gryf.
  • 27. 3. 2021: Připravuje se další počítačová hra, kreslená, Asterix & Obelix: Slap them All! [zdroj vortex.cz]
  • 4. 3. 2021: na Netflixu by měla vzniknout animovaná minisérie podle Souboj náčelníků, režie Alain Chabat (A&O: Mise Kleopatra) [ zdroje v klubu]
Komiks Asterix CZ nově na asterix.otvirak.cz
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
Asterix na facebooku
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

otvirak ...(ne)normalizuji... 
tak to se asi shodujem :)
Jinak proti experimentům nic nemám. Jsem asi jeden z mála, kdo i přes velkou adoraci prvních Ghostbusters fandil a ocenil nedávné ženské Ghostbusters (na rozdíl od původního druhého dílu), a koho mrzí, že se nedočkají pokračování.
Nicméně odlišnosti byly nejspíš od prvního filmu. Ale jasně, šlo o drobnosti. V prvním si nevzpomenu, v Kleopatře vedle přidaných písniček spíš něco vypadlo (tuším Kleopatřin nos), v Británii je už těch odlišností víc a kromě jedničky mě z těchto filmů bavil asi nejvíc už v dětství. Pak ano, jsou tu ty mixované. Překvapení u mě vede i z nostalgických důvodů a prvnímu zhlédnutí na plátně (ačkoliv tam imho vypadlo pár skvělých věcí, které mě pobavily v Legionáři, kterého jsem ale četl až o hodně později na rozdíl od Gladiátora). Velký boj je podivný, ale rozhodně má své kouzlo a našel jsem si k němu cestu, jen poprvé jsem na něj zíral jako na nepovedenou divnost. Má navíc myslím povedených přídavků oproti zdrojům. 12 úkolů jasně, to je trochu vedle, a super, i když je to takový speciál, na který nejde navazovat (a díky řazení v ČT jsem si vždy myslel, že je věkem až po Británii, a přitom je před ní, ale zase to sedí dějově). Amerika je strašná po všech směrech, a přitom je také dost jiná od Velké zámořské plavby. Zkusil jsem jí dát druhou šanci nedávno, a i když odhlédnu od zase jiných překladů a dabingu, tak je to hrozně laciné i hudebně, provedením... Vikingové nevím, jestli míchají, ale rozhodně se Normanů moc nedrží, a je to spíš na škodu. Hezky se na to jednou kouká, rozhodně je to reparát po Americe, ale nic moc. Sídliště bohů se mně ale zamlouvá, ačkoliv je také od předlohy dost odlišná. A to je asi podle mě nejlepší varianta.
Z hraných je jednička strašný slepenec, i když mi přišlo, že se inspirovali jen tak třemi komiksy, ale hlavně mi přijde, že je to takový fanfilm na motivy Asterixe. Od první scény, kde se Asterix chová strašně pitomě, jsem z toho měl takový kdovíjaký pocit. Ale vizuálně to bylo úžasné a hrozně mě to tehdy inspirovalo k různým literárním (i divadelním, ale na ty radši nevzpomínám) pokusům, i když z nich většinou skoro nic nevzniklo, aspoň mě to přimělo se zlepšit v psaní.
Zato hraná Kleopatra byla velmi věrná předloze, obohacená a podle mě ukázka, jak to mělo vypadat i dál. Olympijské hry mají pozitivního jen A. Delona a hranou Británii jsem ještě neviděl, ale někdy se dokopu.

Nynější Tajemství kouzelného lektvaru bych zařadil někam mezi Vikingy a Británii, spíš ale na úroveň té Británie. Jen mi přijde, že na tom dost šetřili, ostatně závěrečné titulky mají myslím stejnou velkolepou hudbu jako Sídliště bohů (ne, že by to tam vadilo). A ostatní jsem už zmínil. Ale určitě, na rozdíl od toho, kam se vydal hraný Asterix Olympijskými hrami, je to krása a hlavně když na něčem budou pracovat. Přesto radši bych, aby se zkusili pořádně zaměřit zase na nějakou předlohu, vytěžili ji a obměnili podle chutě, a teprve u čtvrtého filmu třeba zas koketovali s experimentem.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Mvek: diky.. tezko rict jak s tou odlisnosti od komiksu, prvni animace byli z tohoto hlediska nudnym prepisem, ale zrejme na divaky fungovaly (mam radeji komiksovou formu).. pak doslo na kombinovane filmy, seskladane z vice komiksu, tam bych vypichl na jednu stranu Prekvapeni pro Caesara (dej daval smysl a bavil) a na druhou prvni hrany film (kde splacali temer vsechny komiksy az jsem mel dojem jak kdyz pejsek s kocickou pekli dort, ale vizual dobrej, to jo).. Dvanact ukolu bylo vybornych ale na scenari snad delal jeste Goscinny... hm, to jsou vsechno jen moje subjektivni nahledy rano po probuzeni, kazdymu se libi neco jineho a tyhle nove filmy aspon udrzuji povedomi o Asterixovi, kdyz uz nevalcuji kina tak jako americke komiksovky..

..uplnek nam svitil dokud kreslil Uderzo. ja to stale nechapu, dokazal si s obrazky fakt pohrat, byt pripoustim jiste zjednodusovani veci na pozadi.. a ten mesic jen jako kolecko.. to uz i Josef Lada umel mesic realisticky (s nosem a fajfkou ; )
Asterix Tajemství kouzelného lektvaru
Mno, konečně jsem viděl posledního animovaného Asterixe. Začátek dobrý, pak se to nějak táhlo. Přes krátkou délku to místy bylo ospalé a místy zase moc rychlé. Není to nic strašného, zařadil bych to celkově do průměru animovaných Asterixů. Hlavně mě na tom zklamalo, že se tam vždy objevil náznak, že přijde nějaká narážka nebo víc vtípků, a ono nic. Narážím na to, že Pektin byla do Karnutského lesa oblečena jako Červená Karkulka nebo samotné ukázky adeptů. Čekal jsem, že se tam víc vyřádí, i kdyby to bylo je v té levnější podobě 2D grafiky. To bylo asi největší zklamání. Samozřejmě neberu v potaz zase takové věci, že do Karnutského lesa asi dorazili za den (nevím, kde to ale má být), když Pektin asi za celou dobu nevylezla, a že pak zase byl dlouho úplněk (ale tak to je skoro narážka na komiksy, aneb na toto hnidopichání Otvíráka si pamatuji dobře snad ještě jako pubescent na přelomu století:-)). A Cézar tu taky tedy moc nezazářil, nemyslím kvantitou, spíš kvalitou.
Obecně žena podotkla, že tu vlastně měl málo prostoru samotný Asterix a Obelix, ale to budiž. Závěr byl na mě moc bombastický, ale tak k elixíru to asi patřilo a mládež to snad osloví.
Přesto bych radši viděl, kdyby si pro příště vzali zase nějakou předlohu. I kdyby to třeba byla jen Cesta kolem Galie (ale po tomto filmu nebo po posledním sešitu by to bylo pořád skoro to samé), nebo možná něco z prvotin jako zlatý srp, slavný štít, kotlík... Nebo třeba Obelix a spol či Velký příkop. S trochou invence podobně jako u Sídliště bohů by to tento tvůrčí tým mohl dotáhnout daleko (ale zase by to nemuseli přehnat jako u Vikingů, kteří se moc předloze nepodobají).