Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne: Komiks Asterix CZ nově na asterix.otvirak.cz
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
Asterix na facebooku
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

Tak dobrá, tady to je ;)

Těch odkazů jsem našel víc, tak tady asi ty nejpřehlednější:

Anglická verze, která vyšla pod názvem Asterix annual 1980. Jsou tam navíc zkrácené příběhy z jiných dílů, hry apod. Byla to vázaná kniha (ten úvodní obrázek tam asi nepatří, v jiných verzích soubor začíná až červenými deskami s názvem Asterix annual 1980, možná to někdo dotvořil jako "obálku" k tomu komiksu):

https://pdfcookie.com/download/024-the-twelve-tasks-of-asterix-asterix-conquers-rome-k2p8j85900l9

Německá, asi oficiálně vydaná verze:

https://pdfcookie.com/download/asterix-verovert-rome-asterix-conquers-rome-dutch-ov14drmp96v1

Nejnovější, neoficiální online verze (aspon tak jsem to nějak pochopil) v angličtině pod názvem "The Twelve Tasks of Asterix - Asterix Conquers Rome":

https://archive.org/details/asterixarchive/Asterix%20-24-%20The%20Twelve%20Tasks%20of%20Asterix%20-%20Asterix%20Conquers%20Rome/mode/2up

Původní (asi francouzská) verze vyšla v roce 1976 (někde se označuje jako 23. nebo 24. díl), ale potom už nějak nebyla vydávána. Vyšlo to ale ve více překladech. Nevím, jestli i původní francouzská, ale anglická verze má text vytvořený podle filmu (aspon tak jsem to pochopil, moje angličtina je dost chatrná). Je také možné, že ho nakreslil Uderzův bratr Marcel (i když je jako autor uveden Albert Uderzo), i to může být důvod, že není dál vydáván.

Pokud někdo vládne angličtinou lépe, může zkusit vyčíst další přesnější info https://en.wikipedia.org/wiki/Asterix_Conquers_Rome

Ještě jsem objevil tyto raritky:

Pocta Uderzovy od různých kreslířů z roku 1996:

https://archive.org/details/asterixarchive/Asterix%20-32-%20Uderzo%20-%20as%20seen%20by%20his%20friends/mode/2up

Asterix and his friends - něco podobného z roku 2007:

https://archive.org/details/asterixarchive/Asterix%20-37-%20Asterix%20and%20his%20Friends/mode/2up

The First Asterix Frieze - kniha s pár obrázky z asterixových příběhů s popisky. Vyšlo v roce 1985:

https://ia800100.us.archive.org/1/items/eFilingComics/The_First_Asterix_Frieze.pdf

To je snad asi všechno :)

Asterix Legionarus jsem si myslím kdysi odtud stahoval, ale ted nevím, kde ho mám, musím popátrat. Jsem rád, že se přesun povedl a web i forum jede dál, protože sem už roky chodím pro info ;)
otvirak ...(ne)normalizuji... 
cistokrevny komiks? jen klidne sdilejte...

Ja jsem sekci Bonus pred par (doslova) tydny musel trochu promazat, s hruzou jsem zjistil ze nejen ze odkazy uz jinam nefunguji, ale prisel jsem o vlastorucni sken latinskeho Asterix Legionarus... soubor s anglickymi *.cbr (kde je ta kniha s trochou texu a spousty obrazku The Twelve Tasks Of Asterix - the book of the film) jsem nasel a znovu vysoupl, ale vlastni skeny ne. Pritom mi pripada, ze vsechno zalohuju.
Asterix i muj (20 let neaktualizovany) web se vloni presouval ponekud nasilne a nanestesti ne beze ztrat.. ale co uz, jsem rad ze ted to nejak jede.
Asterix dobývá Řím
Ahoj, možná to pro někoho nebude žádná novinka, ale já osobně si pro sebe objevil Ameriku. Zjistil jsem, že kdysi vyšlo komiksové vydání filmu Dvanáct úkolů... A nemyslím tím ony dvě obrázkové knihy ale komiks https://en.wikipedia.org/wiki/Asterix_Conquers_Rome V originále "Les 12 Travaux d'Asterix" a např. v angličtině "Asterix Conquers Rome" (tedy Asterix dobývá Řím). Šance, že by u nás vyšlo v češtině je asi pramalá, zvlášt, když se ani neuvádí v oficiální řadě. I když pár speciálních čísel už Egmont vydal. Každopádně našel sem odkazy naskenovaných vydání v angličtině a němčině, pokud budete chtít, dodám odkazy, nebo to můžu hromadně někam uploudnout. Nechci sem Otvírákovi dávat odkazy na stáhnutí, pokud to nepovolí. Ale myslím si, že by to mohl být další adept do sekce bonusy ;) Mě tedy toto zjištění udělalo velkou radost, tak třeba nebudu sám:)
otvirak ...(ne)normalizuji... 
12 úkolů pro Asterixe
vzpominkovy clanek na serveru moviezone.cz
https://film.moviezone.cz/12-ukolu-pro-asterixe/vim
otvirak ...(ne)normalizuji... 
hm a zrovna vcera jsem stahnul txt u ktereho nemuzu prijiti na to v jakem kodovani byl napsan a je temer necitelny, resp se mi ho fakt nechce lustit (jde asi o nejakou historickou fikci od Anny Bauerove z doby nasich Keltu). Bratri kamenicti meli vyhodu ze kdyz nebyl ovladac, aspon trochu ty znaky pripominali cilova pismena... ale to uz jsem taky par let nevidel : )
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Asterix & Obelix: Slap them All!
..abych tu jen nemazal spam, informace o pripravovane hre Asterix & Obelix: Slap them All!

https://www.vortex.cz/asterix-a-obelix-se-vraci-ve-hre-ktera-vypada-jako-komiks/
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Hanussen člověk jsem a člověk budu (snad) 
Tak to jsem zvědavý, jak to dopadne, i když v animaci vkládám každopádně větší naděje než do posledních hraných filmů :)

Tady přidávám ještě odkaz v angličtině:
https://www.msn.com/en-gb/entertainment/news/the-gaul-of-it-netflix-announces-new-animated-asterix-series/ar-BB1eabm1?ocid=St
Francouzský deník Le Parisien včera informoval o tom, že režisér Alain Chabat (hraný Asterix a Obelix: Mise Kleopatra) bude režírovat animovaný seriál pro Netflix, který bude adaptací komiksu "Souboj náčelníků". Dle všeho by měl být uveden v roce 2023. Tak se máme na co těšit… ;-)

https://www.leparisien.fr/culture-loisirs/series/alain-chabat-va-realiser-une-serie-animee-asterix-pour-netflix-02-03-2021-8426898.php
kubikus ....ten má vkus 
A ti, kteří měli přijít, nepřišli. ;-) Jinak jestli si dá tuzemský nakladatel načas jako u toho posledního dílu, tak se dočkáme na konci roku 2022. Snad.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Zapisky o valce galske jako audiokniha
otvirak ...(ne)normalizuji... 
dik, pred tydnem jsem hledal jestli nejaky naznak novinky nenajdu ...a nenasel : )
Hanussen člověk jsem a člověk budu (snad) 
Na druhou půli října se chystá další album:
https://www.20minutes.fr/arts-stars/livres/2943815-20210103-bande-dessinee-39e-album-asterix-prevu-21-octobre
Objevil se taky už první obrázek (s malým odkazem na Tintina):
https://twitter.com/LeJournalix/status/1345676622129733632
otvirak ...(ne)normalizuji... 
zase mam sto chuti zakazat pristup anonymum, ale snad ten spam zvladnu mazat
otvirak ...(ne)normalizuji... 
hmmm... tak... já celej život z toho Saturninova vysvětlení vycházel, ale on zřejmě pábil, spoléhaje na přesvědčivost. Teď jsem četl v Machkově Etymologickém slovníku a stěžeň je odvozenino právě od stožár, oboje vychází ze "stoh", stežer.. pův. tedy zapíchnutá tyč v zemi kolem které je hromada sena/slámy. Ale já bych to nekomplikoval a držel se Jirotky :)
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Děkuju!
Stožár doplním, to jsem přehlédl (a jestli to teta Kateřina mezitím prosadila do slovníku, to je mi jedno ;)
Trkaní byla jedna z věcí které jsem přešel jako asihumor nemířený na mne. Já, popravdě, při psaní recenze už na ty texty nahlížel vysloveně nerad.
Nechce se mi ani teď, nicméně nemůžu najít zmínku o neznámé lokaci Vercingétorixe... jen Majestatix použije přítomný čas "má dceru" ale ostatní používají spíše minulý. Řekl bych, že ve skutečnosti všichni kdo chtěli věděli kde je Tullianum a že tam je logicky zavřen i on... ale je to zase "řekl bych jako generál po bitvě"

apropo, historikové odhadují Vercingétorixův věk v době bitev na 17 až 30 let. Samotný Caesar (v té době 48 letý) o něm mluví jako o "mladém"... Rozhodl jsem se, místo abych jen doplnil ke Slavnému štítu stručné info o bitvách, že zvlášť zestručním Zápisky o válce Gallské... ale teď jsem si týden něco programoval, možná z toho nakonec bude jen pár vět o bitvách, pokud něco :)
Někdy mě děsí, kolik podivností dokážu v příbězích odignorovat, ale zas si všímám jiných detailů (no, od toho mě již trochu odnaučili). Nicméně jednu připomínku bych měl. Jestli se nepletu, na začátku zmiňují, že nikdo neví, kde Vercingetorix je, takže to by aspoň ospravedlnilo, že ho nikdo nechce osvobodit. Jinak je to samozřejmě klasický nešvar příliš mocné zbraně v jakémkoliv "seriálu".

Překlad je skutečně odfláknutý. Například na prvních dvou stranách se několikrát objevuje citoslovce "poc" místo "trk". A přemýšlím, jestli ve francouzštině "netrkej do mě" může být taky slovní humor. Pak mě zarazil lodní stožár, protože jak fanoušci Saturnina vědí, loď má stěžeň. Nicméně to takový chyba není, protože Slovník spisovné češtiny a ještě minimálně jeden uvádí i možné použití pro lodní stěžeň.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
diky :)
kubikus ....ten má vkus 
Díky za podrobnou recenzi. Podepisuji.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Uf. zverejnil jsem pseudorecenzi na posledni dil Vercingetorixova dcera.

Plus jsem jeste doplnil odstavec do "protohistorie" o tom co predchazelo Caesarovi, Zaalpska Gallie.. ale to je nepatrne doplneni. Jeste chci, asi doplnenim v ramci "Slavneho stitu", trochu popsat Georgii i Alesii, tedy bitvy.