Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne:
  • cerven 2020: La Fille de Vercingétorix (Vercingetorixova dcera) u nas odsunute, vyjde snad v zari.
  • 24. 3. 2020: zemrel Albert Uderzo.
Komiks Asterix CZ nově na asterix.otvirak.cz
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

otvirak ...(ne)normalizuji... 
no, uvidime. nejak ty posledni dily nemam potrebu znovu otvirat..
Tak mě taky už konečně odepsali z Albatros media (Egmont pod ně spadá) toto: Dobrý den,děkujeme za zájem o knihy z naší produkce. Níže požadovaná kniha se dle edičního plánu pro tento rok připravuje na konec dubna 2020. Termín je prozatím orientační. No tak snad se už konečně dočkáme! ;-)
Odpověď z Egmontu
Dobrý den, 38. svazek Asterixe připravujeme, v současné době majitel licence posuzuje český překlad. Z tohoto důvodu ještě nevíme datum vydání. Díky za váš zájem i pochopení :) Z Egmontu zdraví Kamila
otvirak ...(ne)normalizuji... 
tam to zacina byt vubec divny, jestli je albatros neprevalcoval..jedina lonska aktualita v srpnu, "zpravy z redakce" naposledy duben...
Já už jsem se snažil od října asi dvakrát do Egmontu psát, jestli a kdy vydají Asterixe 38 ale naprosto moje zprávy ignorovali. :-( Tak snad se po nové roce něco objeví. Zdravím všechny české fanoušky Asterixe a přeji do Nového roku ,,Ať nám nebe nespadne na hlavu!" :-D
otvirak ...(ne)normalizuji... 
u nas nic noveho, aspon u Egmontu nic nenachazim..ale v takovem Polsku uz to zrejme vyslo..
https://www.gildia.pl/komiksy/407201-asteriks-38-corka-wercyngetoryksa
otvirak ...(ne)normalizuji... 
omlouvam se, jsem v laznich a zasklil jsem to.. a nemuzu odsud aktualizovat web : (

- takze, A. ma vyroci 60 let, v Parizi napr. docasne prejmenovali asi deset stanic metra Asterixovsky
- vychazi teda novy, viz predchozi prispevek, desim se nametu i nove postavy
- a snad budou natacet dalsi hrany film...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/k-asterixovi-a-obelixovi-se-v-nove-knize-poprve-pridava-zenska-hrdinka-komiks-bavi-ctenare-uz-60-let-81607?dop-ab-variant=19&seq-no=3&source=hp
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Proč staří Římané nenosili kalhoty

Kalhoty jsou tuze praktická věc, staří Římané by si je ale nenavlékli ani zanic. Místo toho na sebe složitě motali metry těžké vlněné látky.

https://zpravy.tiscali.cz/proc-stari-rimane-nenosili-kalhoty-330520
Asterix dobývá ameriku skutečně nevyšel - problémy s právy, páč je to primárně německý film s německou distribucí...
Když jsem si já před lety také kompletoval sbírku, dlouho jsem po tom pátral a DVD s Amerikou opravdu u nás oficiálně nevyšlo... :-(
otvirak ...(ne)normalizuji... 
...a beru-li jako zdroj diskusi ktera tu o tom pred deseti (sic!) lety probihala, tak to fakt nevyslo..

https://www.okoun.cz/boards/asterix?contextId=1062394177#article-1062394177
otvirak ...(ne)normalizuji... 
OMartyO: myslel jsem ze to v tech " trafikovych" dvd taky vyslo, ale nemuzu najit zadny dukaz, spise to vypada, ze ne.
Zdravím, doufám že svojí (možná hloupou) otázkou nebudu moc otravovat:
Rozhodl jsem se že si sbírku rozšířím i o všechny filmy na DVD, ale nemůžu nikde sehnat Asterix Dobývá Ameriku, vyšel tento film v ČR na DVD, případně kde by se dal sehnat?
(A vím že není moc o co stát, je to spíš kvůli kompletování)
Asterix & Obelix XXL3: The Crystal Menhir
21.listopadu vyjde nová hra s Asterixem na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch! ;-)
https://youtu.be/SCkwdSm1__U
otvirak ...(ne)normalizuji... 
ehm, nemate nekdo titulky k tomu lonskemu filmu?
otvirak ...(ne)normalizuji... 
smazal jsem tu ted neco pro mne necitelneho, rozsypane znaky, vypadalo to jak prorusky spam.. jestli to byla s me strany mylka.. tak prosim latinkou cesky nebo anglicky, dost bolo okupantu..
otvirak ...(ne)normalizuji... 
tak to se asi shodujem :)
Jinak proti experimentům nic nemám. Jsem asi jeden z mála, kdo i přes velkou adoraci prvních Ghostbusters fandil a ocenil nedávné ženské Ghostbusters (na rozdíl od původního druhého dílu), a koho mrzí, že se nedočkají pokračování.
Nicméně odlišnosti byly nejspíš od prvního filmu. Ale jasně, šlo o drobnosti. V prvním si nevzpomenu, v Kleopatře vedle přidaných písniček spíš něco vypadlo (tuším Kleopatřin nos), v Británii je už těch odlišností víc a kromě jedničky mě z těchto filmů bavil asi nejvíc už v dětství. Pak ano, jsou tu ty mixované. Překvapení u mě vede i z nostalgických důvodů a prvnímu zhlédnutí na plátně (ačkoliv tam imho vypadlo pár skvělých věcí, které mě pobavily v Legionáři, kterého jsem ale četl až o hodně později na rozdíl od Gladiátora). Velký boj je podivný, ale rozhodně má své kouzlo a našel jsem si k němu cestu, jen poprvé jsem na něj zíral jako na nepovedenou divnost. Má navíc myslím povedených přídavků oproti zdrojům. 12 úkolů jasně, to je trochu vedle, a super, i když je to takový speciál, na který nejde navazovat (a díky řazení v ČT jsem si vždy myslel, že je věkem až po Británii, a přitom je před ní, ale zase to sedí dějově). Amerika je strašná po všech směrech, a přitom je také dost jiná od Velké zámořské plavby. Zkusil jsem jí dát druhou šanci nedávno, a i když odhlédnu od zase jiných překladů a dabingu, tak je to hrozně laciné i hudebně, provedením... Vikingové nevím, jestli míchají, ale rozhodně se Normanů moc nedrží, a je to spíš na škodu. Hezky se na to jednou kouká, rozhodně je to reparát po Americe, ale nic moc. Sídliště bohů se mně ale zamlouvá, ačkoliv je také od předlohy dost odlišná. A to je asi podle mě nejlepší varianta.
Z hraných je jednička strašný slepenec, i když mi přišlo, že se inspirovali jen tak třemi komiksy, ale hlavně mi přijde, že je to takový fanfilm na motivy Asterixe. Od první scény, kde se Asterix chová strašně pitomě, jsem z toho měl takový kdovíjaký pocit. Ale vizuálně to bylo úžasné a hrozně mě to tehdy inspirovalo k různým literárním (i divadelním, ale na ty radši nevzpomínám) pokusům, i když z nich většinou skoro nic nevzniklo, aspoň mě to přimělo se zlepšit v psaní.
Zato hraná Kleopatra byla velmi věrná předloze, obohacená a podle mě ukázka, jak to mělo vypadat i dál. Olympijské hry mají pozitivního jen A. Delona a hranou Británii jsem ještě neviděl, ale někdy se dokopu.

Nynější Tajemství kouzelného lektvaru bych zařadil někam mezi Vikingy a Británii, spíš ale na úroveň té Británie. Jen mi přijde, že na tom dost šetřili, ostatně závěrečné titulky mají myslím stejnou velkolepou hudbu jako Sídliště bohů (ne, že by to tam vadilo). A ostatní jsem už zmínil. Ale určitě, na rozdíl od toho, kam se vydal hraný Asterix Olympijskými hrami, je to krása a hlavně když na něčem budou pracovat. Přesto radši bych, aby se zkusili pořádně zaměřit zase na nějakou předlohu, vytěžili ji a obměnili podle chutě, a teprve u čtvrtého filmu třeba zas koketovali s experimentem.