Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne: Komiks Asterix CZ
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

Kdybych si býval zrovna ty Asterixy nedokompletoval od Egmontu před dvěma měsíci...:-/. No nic, pořád to bylo levnější než z obchodu.
codeas založil jsem nový blog  Co de asi?
Slevy ?
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Asterix a Gótové
Opět jsem si ho připomněl, byl to jeden z mých nej Asterixů (favorita nemám, ale dnes mám přeci jen radši C. vavřínový věnec a jiné). Právě se mi líbila ona hranice atd.

Ale pobavil mě český vtip (zajímalo by mě, co bylo v originále): - Hele!!! Jeden tlustý a jeden malý Gót! - Karel?
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Konečně jsem četl Asterixe A LA TRAVIATA a ano, chyby jsou zajímavé (četl jsem Otvírákovo hnidopichání), ale některé se dají okecat (třeba Pompeius ve skutečnosti nebyl zavražděn, byl to právě komplot, a proto ho nikdo nezná:-P)

Ale jinak mi to přišlo jako takové "rozloučení" s Asterixem, v podstatě tam je tolik narážek a zmínek... Mám na mysli třeba i na Souboj náčelníků, a to hod menhirem i patřičný komentář. Škoda, že holt tam nemohlo být více věcí (tedy těch, co Otvírák naopak vypichuje, že dříve zmíněné nebyly). Ale víc mě toho zaujalo.


PS: Ten příspěvek z května, to mě jen zaujalo v nějakém výčtů některých historických událostí, strašně mi to připomnělo Asterixe v Británii (spíše film).
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
1773 n.l. - Kolonisté v bostnoskem přístavu naházeli do moře náklad čaje. Britové tento čin nazvali barbarstvím, protože nikdo k tomu nepřidal mléko.
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
ad Dobyvani Ameriky: ja ho videl poprve predevcirem a myslim, ze mi to zase na par desetileti stacilo :-/
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, teď jsem si přečetl znovu Velkou zámořskou výpravu a A. u Belgů. To druhé je velmi dobré, zjevně i nějaké období karikatur apod. To první jde no. Film A. a Obelix dobývají AMeriku se inspiruje Velkou zámořskou výpravou? Neviděl jsem ho zatím.
Nj,Lucky luck a Umppa pa!Ale já chci ASTERIX!!!!!!!!
kubikus ....ten má vkus 
Svět knihy
Tradiční zpravodajství z veletrhu Svět knihy: 32. díl zatím neví kdy vydají, možná na podzim nebo až příští rok. Ve vydávání souborných vydání zatím nebudou pokračovat, a to kvůli licenci. Uderzo dělá Egmontu asi problémy. Pokračovat bude Umpa pa i Lucky luke.
Lucky luck
Lucky Luck je takova klasika:)Ale na Asterixe del me nema:)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
citat z clanku o komiksech v prvnim ctvrtleti
Egmont ČR vydává i tzv. obojživelný komiks určený dětem i dospělým a reprezentovaný hlavně Asterixem (tři již třetí a čtvrté! dotisky za toto čtvrtletí), Lucky Lukem (č. 12) a nově i Indiánem Umpa-Pou stejné autorské dvojice Goscinny-Uderzo. Nutno říci, že Umpa-Pa opět oplývá typickou asterixovskou hravostí, humorem a slušnou kvalitou.
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Jo, všiml jsem si toho, co není klasický díl. Ale co to znamená?:-)

Vím, že v nějakém paklíku anglických PDF mám taky třeba "sešity", které nejsou klasické komixy, ale pokrývají animované filmy (ještě jsem se nedíval, jak to vypadá). Taky jsem kdysi někde četl o fanovských (ano, to tohle určitě nebude stejný případ.-)) komixech, jako Asterix a jaderná elektrárna nebo co to bylo (jestli to dokonce nebylo na asterix.comics.cz...)

Já nic proti indiánovi nemám, jen jsem to přehlédl. Znamená to tedy, že Asterix se už nechystá? Hm, no z té ukázky indiána moc nadšen nejsem, vypadá to moc dětsky či naivně, jenže to mi u Asterixe nevadilo, protože celkově ty postavičky byly více přehnané (myšleno graficky, tak trochu jako karikatury)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
...je to se mnou jeste legracnejsi... prehledy pribehu jsem zaktualizovane mel, ale od srpna mi to akorat lezelo na disku, zapomnel jsem to soupnout na server :o)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
presneji receno... je to ten, co u nas jeste nevysel. A jak jsem tu nekolikrat zminil, medle nejde o opravdovy dil...
Do haje, to nikdo nekouka na Asterixovy stranky? Koukam ted prekvapene ze v prehledech dilu mam "Latraviatu" jen jako pasivni textovou informaci, nikoliv jako odkaz na prislusnou stranku... achjo :o)
Roshtee = Rozvrkočená cimprlína = 
To je ten, kterej jeste neexistuje, pokud se nemylim?
?
Jen by mě zajímalo kalej je díl 32.....Protože Asterix a Latraviata je 31. a pak je Nebe mu padá na hlavu a to je 33.........pokud se teda nemýlím....
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
ber ho jako duchovniho bratra... nebo tak neco :o) stejni autori, tak proc se tu o tom nezminovat...
codeas založil jsem nový blog  Co de asi?
Zdražení ceny z 99,- na 129,- je způsobeno tim, že knihy(komiksy) jdou z 5% daně na 19%. (od 1.1)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Asterix a slavný štít
Tak jsem se vrátil i k tomuto dílu, tak ten se mi stále velmi líbí, akorát jsem si všiml asi chyby v kresbě (můžu dodat stránku), když si Asterix s Obelixem vypůjčí vůz s koněm od jednoho kolemjedoucího římského vojáka, vypadá to, že Asterix drží tak maximálně ocas koně, nikoliv otěže (na dalším obrázku již jo)... Je škoda, že tady ta historická chyba s konáním bitvy u Alesie v roce -52 je dost hrubá a dost mate (jak všichni tloustli, co nápoj, atd.). Zjevně autoři to mysleli tak, že Alesia se odehrála před desítkami let...
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, některá nejsou dražší, jinak je mi jasné, že to bude dotisk, a taky mě to napadlo.

Každopádně Kleopatra jim tam chybí a její obrázek, navíc jiný, než mám já, mají u Dárku od Caesara:-).

Ad indián... no, já to tak z příspěvku Hexiny pochopil... Ale i Egmont to podle toho obrázku, co jsem viděl, prezentuje na titulní stránce jako že Asterix představuje svého staršího bratra či co:-) A Asterix je napsáno klasicky červeně.