Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne: Komiks Asterix CZ
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Asterix a slavný štít
Tak jsem se vrátil i k tomuto dílu, tak ten se mi stále velmi líbí, akorát jsem si všiml asi chyby v kresbě (můžu dodat stránku), když si Asterix s Obelixem vypůjčí vůz s koněm od jednoho kolemjedoucího římského vojáka, vypadá to, že Asterix drží tak maximálně ocas koně, nikoliv otěže (na dalším obrázku již jo)... Je škoda, že tady ta historická chyba s konáním bitvy u Alesie v roce -52 je dost hrubá a dost mate (jak všichni tloustli, co nápoj, atd.). Zjevně autoři to mysleli tak, že Alesia se odehrála před desítkami let...
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, některá nejsou dražší, jinak je mi jasné, že to bude dotisk, a taky mě to napadlo.

Každopádně Kleopatra jim tam chybí a její obrázek, navíc jiný, než mám já, mají u Dárku od Caesara:-).

Ad indián... no, já to tak z příspěvku Hexiny pochopil... Ale i Egmont to podle toho obrázku, co jsem viděl, prezentuje na titulní stránce jako že Asterix představuje svého staršího bratra či co:-) A Asterix je napsáno klasicky červeně.
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Mvek: starsi cisla... a neni to nahodou nove vytisknute, s vyssimy naklady a jinou obchodni strategii?
ad Umpa-pa: no, snad nikdo nerikal ze to ma byt Asterix, ne?
Ted jsem se dival na netu a nasel tuhle ukazku... jej to bych hnidopichal... co zase delaji v americe u indianu africke tamtamy? :o)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Komiksy Asterixe od Egomontu
Mám dotaz, nemáte tušení, proč některá starší čísla od Egmontu jsou za dražší cenu (jako běžnou i jako tu přes e-shop)? Koukám na Dárek od Caesara (mimochodem s obálkou Kleopatry (která má mimochodem jinou obálku, než moje verze z 90. let, ta má na sobě hieroglyfy...):-)). Že by se tolik lišilo těch několik sešitů počtem stran?


Jinak koukám, že ten indián Umpa-pa nemá vlastně být Asterix, ale obálka na stránkách Egmontu je dost těžko rozluštitelná a popis taky moc neříká... (a už ho nemůžu znovu najít:-))
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Tak jsem prolétl Asterixe a Normany, no už mě tak nenadchávají po těch letech... Ale některé úpravy ve filmu beru, některé jso horší a diskutabilní (aneb zařazení vikingské dívky a vztahu, ale smysl to mělo).

Je kuriozní, že třeba vynechali začátek, kdy dorazí Rekomandix s poštou, a dopisem od Grafomanixe z Lutecie, což by pak dávalo smysl, proč má takové jméno a vůbec ten začátek by ve filmu byl lepší.
Naopak Zničehonix ve filmu projde lepším vývojem, tedy rozhodně je tam spíš vidět důvod, proč "dospěl", kdežto v komixu prostě najednou je naštván z manýrů Normanů. Vefilmu by to asi nepůsobilo dobře. On přeci jen ten komix je kratší než film.

Na druhou stranu až na Kleopatru a Asterixe z Galie jsou všechny filmy vždy kombinací různých komixů nebo různě poupravené.


Jinak ta hra teda vypadá divně, ale tak já nikdy na Asterix hry nebyl (teda jo, s kamarádem jsme tuším i uhráli nakonec celého jednoho Asterixe na Sega Master Systemu, kdy sbíral nějaké bylinky, klasická plošinovka)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Asterix a Olympijské hry - recenze české verze hry na PC
http://games.tiscali.cz/reviews/asterixolympiccz/index.asp
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
A dodatek - klip
A propos, tady je klip z části filmu, kde podle mě se písnička docela hodila, navíc není špatný a navíc i vizuálně je pěkný, jen je zajímavé, jak se liší podání písničky v CZ dabingu a originále (i v originále písničce), že tady je dynamičtější, živější.
trénink
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, čekal jsem horší výsledek na základě recenzí po kinopremiéře. Akceptuji to jako současný styl filmové tvorby a dá se to přežít, bohužel přeci jen se z toho skutečně stává moc film jen pro děti. Asterix a Normani se mi strašně líbil (ale pravda, bylo mi 15 nebo kolik, když jsem ho četl), tohle nepovažuju za jeden z nejlepších filmů.

Ale popořadě... Technicky se celkem nedá nic vytknout, jsou použité světelné efetky a tak, to já beru, on takový pohled na vesničku v půlce nebo na odjíždějící loď Vikingů na konci je krásný (zvláště díky mrakům, viz obrázek). A i přísvit slunce ráno, když Zničehonixe budí apod. je pěkný, též les atd. V pár místech to sice vypadá počítačově, zvlášť něco s lodí a vodou, ale to jsou drobnosti a spíš asi úmyslné.

Hudba mě trochu mrzí, sice je pěkná, ale připomíná mi Stardust nebo tak něco, k tomuhle Asterixovi se mi nějak nehodí a vůbec mi chybí Cosmův styl. Škoda. Zařazení pop písniček já mám docela rád, když se to nepřehání, což tady 3 celkem jdou, první je navíc nevyhnutelná (Zničehonixova diskotéka). Ale zkrátka ten hudební doprovod mimo písničky se hodí k nějakému epickému příběhu, třeba kreslenému, ale ne moc k tomuto stylu příběhu.

Příběh si moc z komixu nepamatuju, sice nevím, proč to jsou Vikingové a ne Normani, a taky nevím, jak to tam bylo s tou dcerou náčelníka Normanů, tady pojmenovanou Abba, jestli tam vůbec byla, ale budiž.

Moderní vtípky jako mobil, smska, to bych bral, i když mě nenadchly, pobavila mě asi neúmyslná připomínka Návratu do budoucnosti, jak Zničehonix s Abbou přiletí na těch prknech po nárazu lodě na pobřeží:-).

Pokud další film nebude horší, budu na něj zvědav, ale kéž by některé věci vylepšili... Asterix a překvapení pro Caesara na mě působí jako velkofilm (ale bude to i tím, že jsem ho viděl v kině), to ostatní už moc ne, ale tohle taky ne. Na druhou stranu takový Asterix a velký boj se mi taky moc nelíbí, na druhou stranu je to velmi zajímavý počin a mám ho rád pro svoji originálnost a i dost dospělých vtípků a motivů. Jen ta ponurost mi moc nesedí. Ale patří k němu.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Asterix a Vikingové
Potvrzuji, že vyšli v sobotu u Blesku. Je to skutečně s originálním zvukem, českým zvukem plus titulky české a tuším slovenské. Jako bonusy fotky, videoklip jedné fr. písničky a trailer.
Ano, herec je jednoruký... více na: www.osobnosti.cz/jamel-debbouze.php
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Zajímavé, doma mi leží fr. film Angela na DVD od nějakého časopisu, tuším Computeru, a tam podle mě hraje on, ale nevšiml jsem si, že by na fotkách a obalu byl tak, že by to nebylo vidět...
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Aha. Dik. No vida, hledam nejaky jinotaj zbytecne. V patnacti o ni, a kamarada, prisel s pomoci vlaku.
Roshtee = Rozvrkočená cimprlína = 
Protoze ten herec ma jen jednu ruku?
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Souhlas, první Caesar byl výborný i jako "vážný", myšelno "vážný" v kontextu komixů, prostě odpovídal komixům hodně. Ten druhý se zase docela hodil k charakteru filmu, ale připomínal mi spíš Marca Antonia z moderního filmu Kleopatra, prostě působil mladě a jako věčné dítě. Což dobré nebylo. A ad architekt... taky nevím, buď teda tu ruku neměl, nebo ji měl jako nevyvinutou, zkrátka byl mrzák, ale proč, to jsem taky přemýšlel, když mi to konečně došlo, proč používá jen jednu.
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
hkmaly: no ale proc?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Ja myslel ze to melo byt ze je jednoruky ...
nasel sem obchcod kde jsou levnejsi!!!:o) Tak mam zas novi!
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
V jednicce byl, podle mne, genialni Caesar, co se hercu tyce. Asterix - kresleny - je silna karikatura cloveka, tezko sehnat herce ktery by byl vyrazny. Zvlaste kdyz vedle nej, na Obelixe, nasadi Depardiea... Kleopatra jako ujeta parodie, ano, misty az montypythonovsky humor... akorat, ted si tak nejak uvedomuju, proc ten stavitel pouzival jen jednu ruku, druhou mel stale zabalenou?
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Kleopatra,rozhodně, je to výborně ujetá parodie a navíc se to trochu drží předlohy. Některé vtípky v ní jsou výborné, ač jiné trapné a některé se mi líbily jen, když jsem byl mladší... První hraný má u mě jen jisté plus za výbornou ústřední hudbu, kterou jsem od jeho prvního uvedení v TV u nás sháněl až do předminulého roku:-). A taky má plus za vykreslení vesnice, to bylo podle mě dobré a tehdy jsem byl nadšen, že to jde, ne z výsledku, jak se příběh zvrhává (i jak úplně začíná). Trojka mě neláká, protože změna Asterixe mi přijde nejen divná, ale totálně nevkusná. Když vidím ty nové fotky, tak mi přijde, jak když na nějakýho frajírka naflákali levný kostým z půjčovny a ještě nakřivo. Jak mi neseděl moc první Asterix u prvního filmu, tak tohle je otřes, a Lefebreu, nebo jak se jmenuje, mi nakonec přišel velmi dobrý.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Hmmm ... asi mam taky nejmene nerad Kleopatru.