Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne: Komiks Asterix CZ
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, teď jsem si přečetl znovu Velkou zámořskou výpravu a A. u Belgů. To druhé je velmi dobré, zjevně i nějaké období karikatur apod. To první jde no. Film A. a Obelix dobývají AMeriku se inspiruje Velkou zámořskou výpravou? Neviděl jsem ho zatím.
Nj,Lucky luck a Umppa pa!Ale já chci ASTERIX!!!!!!!!
kubikus ....ten má vkus 
Svět knihy
Tradiční zpravodajství z veletrhu Svět knihy: 32. díl zatím neví kdy vydají, možná na podzim nebo až příští rok. Ve vydávání souborných vydání zatím nebudou pokračovat, a to kvůli licenci. Uderzo dělá Egmontu asi problémy. Pokračovat bude Umpa pa i Lucky luke.
Lucky luck
Lucky Luck je takova klasika:)Ale na Asterixe del me nema:)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
citat z clanku o komiksech v prvnim ctvrtleti
Egmont ČR vydává i tzv. obojživelný komiks určený dětem i dospělým a reprezentovaný hlavně Asterixem (tři již třetí a čtvrté! dotisky za toto čtvrtletí), Lucky Lukem (č. 12) a nově i Indiánem Umpa-Pou stejné autorské dvojice Goscinny-Uderzo. Nutno říci, že Umpa-Pa opět oplývá typickou asterixovskou hravostí, humorem a slušnou kvalitou.
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Jo, všiml jsem si toho, co není klasický díl. Ale co to znamená?:-)

Vím, že v nějakém paklíku anglických PDF mám taky třeba "sešity", které nejsou klasické komixy, ale pokrývají animované filmy (ještě jsem se nedíval, jak to vypadá). Taky jsem kdysi někde četl o fanovských (ano, to tohle určitě nebude stejný případ.-)) komixech, jako Asterix a jaderná elektrárna nebo co to bylo (jestli to dokonce nebylo na asterix.comics.cz...)

Já nic proti indiánovi nemám, jen jsem to přehlédl. Znamená to tedy, že Asterix se už nechystá? Hm, no z té ukázky indiána moc nadšen nejsem, vypadá to moc dětsky či naivně, jenže to mi u Asterixe nevadilo, protože celkově ty postavičky byly více přehnané (myšleno graficky, tak trochu jako karikatury)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
...je to se mnou jeste legracnejsi... prehledy pribehu jsem zaktualizovane mel, ale od srpna mi to akorat lezelo na disku, zapomnel jsem to soupnout na server :o)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
presneji receno... je to ten, co u nas jeste nevysel. A jak jsem tu nekolikrat zminil, medle nejde o opravdovy dil...
Do haje, to nikdo nekouka na Asterixovy stranky? Koukam ted prekvapene ze v prehledech dilu mam "Latraviatu" jen jako pasivni textovou informaci, nikoliv jako odkaz na prislusnou stranku... achjo :o)
Roshtee = Rozvrkočená cimprlína = 
To je ten, kterej jeste neexistuje, pokud se nemylim?
?
Jen by mě zajímalo kalej je díl 32.....Protože Asterix a Latraviata je 31. a pak je Nebe mu padá na hlavu a to je 33.........pokud se teda nemýlím....
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
ber ho jako duchovniho bratra... nebo tak neco :o) stejni autori, tak proc se tu o tom nezminovat...
codeas založil jsem nový blog  Co de asi?
Zdražení ceny z 99,- na 129,- je způsobeno tim, že knihy(komiksy) jdou z 5% daně na 19%. (od 1.1)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Asterix a slavný štít
Tak jsem se vrátil i k tomuto dílu, tak ten se mi stále velmi líbí, akorát jsem si všiml asi chyby v kresbě (můžu dodat stránku), když si Asterix s Obelixem vypůjčí vůz s koněm od jednoho kolemjedoucího římského vojáka, vypadá to, že Asterix drží tak maximálně ocas koně, nikoliv otěže (na dalším obrázku již jo)... Je škoda, že tady ta historická chyba s konáním bitvy u Alesie v roce -52 je dost hrubá a dost mate (jak všichni tloustli, co nápoj, atd.). Zjevně autoři to mysleli tak, že Alesia se odehrála před desítkami let...
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, některá nejsou dražší, jinak je mi jasné, že to bude dotisk, a taky mě to napadlo.

Každopádně Kleopatra jim tam chybí a její obrázek, navíc jiný, než mám já, mají u Dárku od Caesara:-).

Ad indián... no, já to tak z příspěvku Hexiny pochopil... Ale i Egmont to podle toho obrázku, co jsem viděl, prezentuje na titulní stránce jako že Asterix představuje svého staršího bratra či co:-) A Asterix je napsáno klasicky červeně.
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Mvek: starsi cisla... a neni to nahodou nove vytisknute, s vyssimy naklady a jinou obchodni strategii?
ad Umpa-pa: no, snad nikdo nerikal ze to ma byt Asterix, ne?
Ted jsem se dival na netu a nasel tuhle ukazku... jej to bych hnidopichal... co zase delaji v americe u indianu africke tamtamy? :o)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Komiksy Asterixe od Egomontu
Mám dotaz, nemáte tušení, proč některá starší čísla od Egmontu jsou za dražší cenu (jako běžnou i jako tu přes e-shop)? Koukám na Dárek od Caesara (mimochodem s obálkou Kleopatry (která má mimochodem jinou obálku, než moje verze z 90. let, ta má na sobě hieroglyfy...):-)). Že by se tolik lišilo těch několik sešitů počtem stran?


Jinak koukám, že ten indián Umpa-pa nemá vlastně být Asterix, ale obálka na stránkách Egmontu je dost těžko rozluštitelná a popis taky moc neříká... (a už ho nemůžu znovu najít:-))
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Tak jsem prolétl Asterixe a Normany, no už mě tak nenadchávají po těch letech... Ale některé úpravy ve filmu beru, některé jso horší a diskutabilní (aneb zařazení vikingské dívky a vztahu, ale smysl to mělo).

Je kuriozní, že třeba vynechali začátek, kdy dorazí Rekomandix s poštou, a dopisem od Grafomanixe z Lutecie, což by pak dávalo smysl, proč má takové jméno a vůbec ten začátek by ve filmu byl lepší.
Naopak Zničehonix ve filmu projde lepším vývojem, tedy rozhodně je tam spíš vidět důvod, proč "dospěl", kdežto v komixu prostě najednou je naštván z manýrů Normanů. Vefilmu by to asi nepůsobilo dobře. On přeci jen ten komix je kratší než film.

Na druhou stranu až na Kleopatru a Asterixe z Galie jsou všechny filmy vždy kombinací různých komixů nebo různě poupravené.


Jinak ta hra teda vypadá divně, ale tak já nikdy na Asterix hry nebyl (teda jo, s kamarádem jsme tuším i uhráli nakonec celého jednoho Asterixe na Sega Master Systemu, kdy sbíral nějaké bylinky, klasická plošinovka)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Asterix a Olympijské hry - recenze české verze hry na PC
http://games.tiscali.cz/reviews/asterixolympiccz/index.asp
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
A dodatek - klip
A propos, tady je klip z části filmu, kde podle mě se písnička docela hodila, navíc není špatný a navíc i vizuálně je pěkný, jen je zajímavé, jak se liší podání písničky v CZ dabingu a originále (i v originále písničce), že tady je dynamičtější, živější.
trénink
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, čekal jsem horší výsledek na základě recenzí po kinopremiéře. Akceptuji to jako současný styl filmové tvorby a dá se to přežít, bohužel přeci jen se z toho skutečně stává moc film jen pro děti. Asterix a Normani se mi strašně líbil (ale pravda, bylo mi 15 nebo kolik, když jsem ho četl), tohle nepovažuju za jeden z nejlepších filmů.

Ale popořadě... Technicky se celkem nedá nic vytknout, jsou použité světelné efetky a tak, to já beru, on takový pohled na vesničku v půlce nebo na odjíždějící loď Vikingů na konci je krásný (zvláště díky mrakům, viz obrázek). A i přísvit slunce ráno, když Zničehonixe budí apod. je pěkný, též les atd. V pár místech to sice vypadá počítačově, zvlášť něco s lodí a vodou, ale to jsou drobnosti a spíš asi úmyslné.

Hudba mě trochu mrzí, sice je pěkná, ale připomíná mi Stardust nebo tak něco, k tomuhle Asterixovi se mi nějak nehodí a vůbec mi chybí Cosmův styl. Škoda. Zařazení pop písniček já mám docela rád, když se to nepřehání, což tady 3 celkem jdou, první je navíc nevyhnutelná (Zničehonixova diskotéka). Ale zkrátka ten hudební doprovod mimo písničky se hodí k nějakému epickému příběhu, třeba kreslenému, ale ne moc k tomuto stylu příběhu.

Příběh si moc z komixu nepamatuju, sice nevím, proč to jsou Vikingové a ne Normani, a taky nevím, jak to tam bylo s tou dcerou náčelníka Normanů, tady pojmenovanou Abba, jestli tam vůbec byla, ale budiž.

Moderní vtípky jako mobil, smska, to bych bral, i když mě nenadchly, pobavila mě asi neúmyslná připomínka Návratu do budoucnosti, jak Zničehonix s Abbou přiletí na těch prknech po nárazu lodě na pobřeží:-).

Pokud další film nebude horší, budu na něj zvědav, ale kéž by některé věci vylepšili... Asterix a překvapení pro Caesara na mě působí jako velkofilm (ale bude to i tím, že jsem ho viděl v kině), to ostatní už moc ne, ale tohle taky ne. Na druhou stranu takový Asterix a velký boj se mi taky moc nelíbí, na druhou stranu je to velmi zajímavý počin a mám ho rád pro svoji originálnost a i dost dospělých vtípků a motivů. Jen ta ponurost mi moc nesedí. Ale patří k němu.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us