Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne: Komiks Asterix CZ
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

To vážně říkali? :( já si pamatuju,že mli nějaký hrozný sešup před Belgií...ale pak už se to zas rozjelo... 32.díl... 1.) "o letních prázdninách" potom "v listopadu" a nedávno "na sklonku roku"..
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Komedix: jestli nazrazis na tu famu co vypousteli v roce 2001 ze s Asterixem konci, tak to fakt nesplnili... :o)
oficialne na letosek vim o dvou slibenych dilech, a oba vysly, coz je vyrazne lepsi nez treba ten zminovany rok, kdy nevyslo nic noveho... Na "dotazeni civilizovaneho sveta" nam chybi jeden dil, ktery je ke vsemu medle zbytecne tahani penez z nas sberatelu, tak bych nepropadal panice... ;)
zřejmě ne.. i když Egmont se (překvapivě) ještě vánočně neaktualizoval,takžE snad... mě ale vadí egmontův přístup...naslibujou hory doly...
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
mimochodem, tak to vypada ze letos se 32. alba nedockame...
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No, tak v tom případě, co jsem myslel s tím Asterixem, jde o to, že to byla dynamická hudba, až rozverná, navíc si ji asi i vybavuju trochu s těmi titulky z toho filmu, kde jsou animované jakési konstrukční bloky, které spolu bojují. Ale celkově má takový ráz. Tak prostě to k tomu komixu nějak sedí, povzbuzuje to lepší náladu, pocit zábavy. Podobně, jako mi strašně sedí hudební motiv často na pozadí Asterixe v Británii (myslím filmu)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Mvek: to znamena, ze nevim o cem mluvis - nechapu jak muze takto hudba ovlivnovat... ano, hudbu pouzivam abych se odizoloval od ruchu, v nekterych pripadech je mi jako kulisa neprijemna, ale v to pak proste vypinam nebo preskakuji... ze bych vnimal text/pribeh jinak kdyz si k cetbe pustim treba Mozarta a jinak kdyz si pustim Sdruzeni rodicu a pratel Ropy, to nechapu a nemyslim ze bych nekdy pozoroval. A kdybys mne slysel "zpivat", pochopil bys okamzite co znamena ahudebni :O)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
No dobře, taky jsem zjistil, že na samotné psaní to dobré není, leda na to vymýšlení. Ono pak na člověka to či ono i působí podle toho, co poslouchá, ale když si to přečte později, tak mu to přijde špatné či nezajímavé...

Na druhou stranu asi v 15 jsem psal jakousi "hru" na motivy Asterixe, vlastně tam byli všichni, jen byli přejmenovaní a úvod byl trochu jiný, vlastně to líčilo dobývání Galie podle mé představy, kdy ještě César vesničku neznal. Byl tam jeden nebo dva vtipy přímo z Asterixe, kousek zápletky inspirován jedním sešitem, ale bylo tam i dost originálních věcí, nebo spíš blbostí:-). Někdy si to budu muset zase prolétnout, protože sice jazyk mi dneska přijde občas velmi směšný, ale pár vtípků nebylo špatných. Myšlenka to hrát jako představení ovšem byla velmi odvážná i po stránce realizace:-), mělo to být malé představení na dětském táboře, ale trvalo by to aspoň hodinu a půl tak. A vůbec by se to blbě ztvárňovalo.

Jo,jo, to byla doba:-). Když někdy budu mít chuť si to prolétnout, třeba něco z toho vypíchnu, ale zase naděje si nedělám, i když mám pocit, že děj nakonec byl zajímavě zkombinovaný. Akorát jsem měl problém vymyslet postavy, aby se mi názvy líbily, a evokovaly originál (ale říkal jsem si, že už kvůli autorským právům nemůžu použít originální jména). Zpočátku jsem měl jen ix(1), ix(2) a ix(13), plus vedlejší postavy, tam jsem se s tím tak nepáral. Nakonec i tihle ixové byli nahrazeni, ale už v době, kdy bylo po táboře (dávno zavrhnuté), Arterixem, Obédixem a Adindvatrixem (13 byl Panoramix). Náčelník tuším byl Tarquestatix a bard Kokrhonix.

A vás to stejně nezajímá a já tu zaplácávám další fórum:-) (další myslím tak, že svojí ukecaností jsem znám na jiném diskuzáku, o tomhel jsem ještě nikde nevyprávěl)
jééé tak to závidím...já když si pustím hudbu tak se přestanou soustředit,začnu si "zpívat" a nedej bože (ale jen za počítačem:)) "tančit"
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
A co znamená to "ahudební"? Já třeba taky nemám přehled v hudbě, jen znám spíš starší věci a hudbu poslouchám jen u PC, když něco vymýšlím, nebo píšu:-)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
no tak tohle vypravej ahudebnimu Otvirakovi :o)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Mimochodem staří si nějaký ten komix zkusit přečíst se správnou hudbou, a hned na vás bude působit jinak. Ano, znám to již z jiných případů (třeba poslouchat soundtrack filmu ke knize, podle které ten film je, to jsem zkusil u Nekonečného příběhu a občas to výborně doplnilo atmosféru, nejen u scén co jsou jak ve filmu, tak knize). Ale myslím, že právě proto se mi třeba Asterix a velký příkop tolik líbil. Protože jsem si k němu pouštěl hudbu Vladimira Cosmy z filmů (ano, podílel se i na hudbě minimálně pro Asterix a překvapení pro Caesara), hlavně třeba z La Zizanie (vida, další náhoda s názvem Asterixova komixu - Nesvár), což je česky Jeden hot a druhý čehý, a tato ústřední melodie je velmi dynamická a nějak se k tomu komixu docela i hodí:-)
jééé moc dík za tu stránku... s chutí jsem si pročetl to o 34. dílu,zaujala mě podobnost mezi 1. a 33. dílem(obálkou)
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
nojo, mel bych zaktualizovat i odkazy... jinak nez kdyz jsem pred peti lety promazal neaktivni... :o)
Jinak, v cestine se asterixovskym karikaturam venuje Asterix LexikonCZ, odkaz je v zahlavi... asi to byl duvod proc jsem se tomu prilis nevenoval a uz vubec nedelal specialni stranku...
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Jj, dostaly se mi do rukou jednou anglické verze i dalších knih podle filmů.
Mně se nejvíc líbilo Dvanáct úkolů pro Asterixe, takže bych to i uvítal jako 34. knihu. (Z té stránky zmíněné níže se dozvíte, že taková kniha už vyšla, ale spíš než komiksová to byla obrázková kniha k filmu)
www.asterix.co.nz - to je pěkná stránka plná zajímavých informací, dalších nepříběhových knih, spekulací o 34. dílu a také informací o karikaturách (jak se tady psalo).
Seznam výskytu autorů v příbězích
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Aspoň ale Kleopatra měla taktéž jako jednička název ne úplně podle předlohy, tudíž tu volnost bych jim klidně prominul. Ostatně co takový Asterix a velký boj, 12 úkolů či právě vydaný na dvd ...a překvapení pro C.?
otvirak ...dostihl jsem sve id... 
Trailer mozna naznacuje, ze pribeh bude spise v duchu Kleopatry... to, ze vubec neukazali hlavniho hrdinu (ci spise hlavni hrdiny, prece jen se Depardieu dost uprednostnil ) svedci o tom, medle, ze to opet pojali spise inspiracne, nez dogmaticky, coz je pro mne slibne... ;)
První hraný Asterix... hm... nevím...trochu mi neseděla překombinovanost příběhu ála dejme tam co nejvíc dílů... Dvojka byla zábavná, třeba i pro asterické laiky,ale Goscinny se musel obracet v hrobě kvůli nulové úctě k předloze,kterou očekávám u O.HER(sdílím váš názor s (ne)těšením)
Mvek Ale to už je jiný příběh... 
Neslibuj, já vím, co to znamená, sám mám na krku rozdělaný rovnou "portál" o Nekonečném příběhu knize a filmu. A nějak práce stojí, protože se objevily zase jiné zájmy.


A abych opět nebyl moc OT:-), tak já se teda na hraného Asterixe III moc netěším, Mise: Kleopatra mě pobavila, byla to dobrá komedie (jednička mě zklamala občasnou infantilností a zvrhnutím se příběhu v půlce, ačkoliv technické provedení bylo dobré a ústřední hudební motiv výborný). Ale viděl jsem trailer na Olympijské hry v kině a málem jsem utekl... Ovšem dílem i díky již dabované verzi ukázky (s Brutem dabovaným Josefem Cardou)

Mimochodem, neví někdo, v jakém roce u nás poprvé dávali hraného Asterixe a Obelixe v TV?