Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaРусские фашисты: Я сотру здесь вашу ложь и пропаганду. Пожалуйста, начните вести себя как цивилизованные люди.

Toto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne:
  • 17.4.2022: zase zakazuji psát anonymům, nechci reklamu.
  • 12.10.2021 Asterix a Gryf, nebo jak to přeloží, má u nás vyjít na jaře podzim 2022 (akt. 28.06.2022). Ve Francii platí že za 9 dnů, 21.10.2021
Komiks Asterix CZ nově na asterix.otvirak.cz
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
Asterix na facebooku
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

Někoho by tu mohla zajímat páteční online přednáška:
Jakub Benech: Rímsky vojak a jeho podoba naprieč storočiami

Premiéra v pátek v 17.00, pak tam bude záznam.
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
..a navic, je to vlastne prima konkurence me vlastni stranky...
https://asterix.otvirak.cz/latinici.htm
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
aha, ja to tady tehdy nekomentoval... jsme to probirali na ksichtbichli... kdyz byly prvni upoutavky.... zastavam nazor, ze kdyz je na obalce "ALEA, JACTA EST"... ze s takovou verzi latiny nechci mit nic spolecneho :)
redpittbull Ja som slusny clovek!  
Taky! Velká škoda, že ukázka obsahuje jen jediný příběh - ale vypadá to slibně, po letech něco co mě na téma Asterix pobavilo :).
Jinak e-shopy to mají o dost levnějc, tady třeba za 260: https://www.dobre-knihy.cz/asterix-latinske-citaty-a-jejich-vyklad-597847.html
Ty jo, to vypadá super, to chci!
kubikus ....ten má vkus 
ASTERIX - latinské citáty a jejich výklad
Trochu nečekané a ne úplně levné vydání asterixovského speciálu. http://www.egmont.cz/asterix-latinske-citaty-a-jejich-vyklad/
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
planetky Asterix, Obelix, Panoramix a Idefix
Tak jsem vám zjistil, že se v meziplanetárním prostoru, zřejmě někde mezi Marsem a Jupiterem, prohání výše uvedené planetky. Ono to asi není až tak překvapivé, ale rozhodně je zajímavé, že to pojmenování nenavrhli nějací francouzští astronomové, ale Miloš Tichý, hlavní pozorovatel observatoře na Kleti. Ten je, spolu s Z. Moravcem, objevil v roce 1996.

Podrobnější informace o planetkách vizte na
https://names.klet.org/cz/detail/29401
https://names.klet.org/cz/detail/29402
https://names.klet.org/cz/detail/35268
https://names.klet.org/cz/detail/35269

A pokud vás zajímá jaká byla argumentace astronomů pro tato pojmenování, mrkněte na můj zdroj této informace, totiž rozhovor s Milošem Tichým a jeho bývalou ženou, ředitelkou Kletě, Janou Tichou v pořadu Sedmikrásky online.
Celý rozhovor (je tedy o planetkách a jejich objevování) sledovat nemusíte, o galských hrdinech se mluví od cca 1.02:00
https://www.youtube.com/watch?v=l55MCiMzlFs
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Tak Griffon/Gryf u nas pry na jare... Tomas Haba psal na ksichtbichli ze psal Egmontu a nez jsme stihli poradne vtipkovat v kterem roce dostane odpoved, odpovedeli mu...

Ja tam pro zmenu psal, ze kdo chce cerstve vydane mince s tematikou noveho alba, necht navstivi https://www.monnaiedeparis.fr/
otvirak ...(ne)normalizuji... 

Dnes byla zveřejněná obálka nového připravovaného alba... řekněme Asterix a Gryf... ve Francii vyjde za deset dnů (21. 10.). U nás termín neznám.

 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Herní koutek
Společnost Microids podepsala smlouvu na další tři počítačové hry. Měly by je vydat v následujících pěti letech (tak chápu dobu platnosti smlouvy).

Připomínám, že nezávisle na výše uvedeném má vyjít 25. listopadu hra Asterix & Obelix: Slap them All! od společnosti Mr. Nutz Studio.
novější trailer na tuto hru: https://www.youtube.com/watch?v=b-xZcfZMryQ

zdroj: https://www.vortex.cz/microids-vydaji-dalsi-tri-hry-s-asterixem-a-obelixem/
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Jo, no. Ja o tom sice informuju, ale na webu se tomu moc venovat nebudu... mam to s tim asi jako s knihami kde jsou Uderzovy ilustrace a nejaky textovy pribeh... proc ne, ale ja se venuju komiksu s Asterixem... Idefixe (jako odnoz literatury) mam smerovaneho vice k detem (a/nebo milovnikum malych pejsku ;)
 
Idéfix et les Irréductibles
Tak mně Deepl.com (lepší než Google) přeložil, že to bude vlastně animovaný seriál v září, ale zároveň podle něho adaptace do komiksu a ten článek od w_o_o_d_yho ukazuje obálku a pár obrázků z toho komiksu, který obsahuje asi tři příběhy.
Bude se to odehrávat v Lutécii, dva roky předtím, než se Idefix setkal s Asterixem a Obelixem, a bude o skupince psů, kteří odolávají římské okupaci Lutécie.
A jak to u nás kdysi vycházelo v roztodivném pořadí, a také já jsem se k tomu dostával v roztodivném pořadí, a ještě navíc zmaten animovanými filmy, tak jsem netušil, že Idefix nebyl v tolika sešitech až do Cesty kolem Galie.
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
technicka - anonym smi jen cist
..je mi to lito, vzhledem k vice nez dvacetilete historii otevreneho klubu, ale anonymum neumoznim vkladat delsi dobu, fakt mne to mazani ruskych blabolu nebavi :(
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
ja to, pred par dny, pochopil jako tv serial... ale nevim, automaticky preklad muze vracet nesmysly :)
Jinak jsem nedávno zrovna přemýšlel při vzpomínce na animáky, co by mohli udělat, a vzpomněl jsem si na Asterixe a Césarův vavřínový věnec, kterého jsem si přes modem kdysi stahoval z nějakých stránek odkazovaných Otvírákem z webu, a pak i tiskl na stařičké inkoustové tiskárně...
A myslím si, že to by byl zrovna ideální adept po Sídlišti bohů na zpracování. Kdyby to pojali jako to Sídliště, mohli by to dobře rozšířit... Ale třeba je to jen tím, že na to mám tak dobré vzpomínky, jak jsem se u toho poprvé bavil a bral to za nejlepší sešit, co jsem před těmi 20 a něco lety četl.
 
Idefix?
Omlouvám se za nedohledání dostatku informací, ale na FB na mě vyskočil:
Idéfix et les Irréductibles - Les méchants a vypadá to jako promo na animák (3D) od září.
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
tak ono to prý od nás ani nejde stáhnout, je to jen pro Francouze...
otvirak ...(ne)normalizuji... 
mobilni aplikace Astérix & Obélix : Vidi Vici
Pro hráče na mobilech je k disposici hra "rozšiřující realitu" o "Asterixovské prvky", Astérix & Obélix : Vidi Vici.
Já osobně tomuto hraní neholduji a ani teď není v mých technických možnostech to zkusit... ale třeba to někoho z Vás bude bavit... android, jablíčko... pro bližší info si pocvičte fráninu či překladač, pro záklaní představu je tam video...

https://www.asterixvidivici.com/fr/launch.html