Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmy a seriály

Spravují:

chipushit,
otvirak

Může vás zajímatReklamaToto neni kecarna v realnem case. Je nepravdepodobne, ze vam nekdo odpovi do peti minut. Pokud si chcete poklabosit, bezte prosim jinam.

Aktualne:
  • 24. října vyjde La Fille de Vercingétorix (Vercingetorixova dcera), zatim vime o Francii
  • 20.12.2018: Asterix a tajemstvi kouzelneho lektvaru jde v kinech jako film a vyslo i jako kniha
  • 31.7.2018: nove pojednani na tema Magické lektvary - nejen ty od Panoramixe
  • Pri prilezitosti noveho animaku (prosinec 2018) vyjde ve Francii kniha/obrazove album - Astérix: Le Secret de la potion magique
  • kveten 2018: vysel Asterix v Itálii a 5.12. ma mit premieru novy animovany (3d render), Astérix: Le secret de la potion magique, zatim nevime kdy u nas.
Komiks Asterix CZ
Zaloha diskuse na Pruvodci, na kterou tento klub navazuje....
Asterix u Egmontu - mozno objednat
www.parcasterix.fr - Asterixuv park u Parize.

otvirak ...(ne)normalizuji... 
Egmont jede s vazanejma jako blesk, 7. Asterix XXV - XXVIII skladem a v dubnu Asterix XXIX - XXXII... jen si u toho nejsem jizt zda tyhle dily chci jeste podruhe...
otvirak ...(ne)normalizuji... 
...protoze ja uz asi tri tydny chci zaktualizovat info o dalsich vazanych dilech a vypada to, ze ani dnes... :(
otvirak ...(ne)normalizuji... 
jestli mas dojem, ze neco chybi, napis to sem :)
Mvek Believe me, I am emotionally compromised  Blog a osobní stránky - Mvekův brlogh
Asterix u Piktů
Tak patřím také k těm optimistickým a potěšeným. Líbily se mi různé detaily, i když souhlasím s některým prvky negativní kritiky.

Je popis na Otvírákově webu aktuální co do těch "nerozluštěných narážek/..."? Sám jsem byl těmi body podobně zmatený při čtení komiksu.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
hmhm.... ocividne autor nebyl schopen zjistit ze jde o jednoho konkretniho malire, kdyz ho neuvedl... a povazuje ho za vic maliru...
Ty obrazy jsou super!!! Vím že některé jsou 100 procentně ze sešitu: Asterix Zlatá kniha (Narozeniny Asterixe a Obelixe).
redpittbull  
obrázky
http://tomaschmelar.blog.idnes.cz/c/393084/Slavne-obrazy-ocima-Galskych-maliru.html - první a poslední nevím odkud jsou, ale dvojka, trojka a čtyřka jsou myslím normálně z Asterixových příběhů.
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Francouzske prodejni statistiky: za lonsky rok skoncil Asterix u Piktu druhy, 1,6 milionu prodanych vytisku, prvni bylo 50 odstinu sedi (1,8 milionu). Pricemz Asterix startoval az koncem rijna. [Zdroj]
otvirak ...(ne)normalizuji... 
kubikus: vida, lze i pozitivne, diky! :)
kubikus ....ten má vkus 
A ještě jedna
http://respekt.ihned.cz/delnici-kultury/c1-61295180-asterixovo-uspesne-zmrtvychvstani Zajimave zakulisnimudaje. Dle rezenzenta je novy dil planovan na rok 2015.
kubikus ....ten má vkus 
Pomerne pozitivni recenze na Pikty
http://www.komiksarium.cz/index.php/2013/12/asterix-u-piktu-2/
Sice za dlouho, ale těším se :D
otvirak ...(ne)normalizuji... 
Asterix XXI - XXIV
...navic, podle egmontiho webu, uz vysel dalsi vazany svazek, Asterix XXI - XXIV, nejak to nestiham sledovat/kupovat...

...tim se uzavira scenaristicka tvorba René Goscinnyho v novem kvalitnim provedeni...
otvirak ...(ne)normalizuji... 
...animovany (3d) film...
btw: film na motivy Sidliste bohu by mel mit premieru 26. listopadu 2014
otvirak ...(ne)normalizuji... 
pekne, ale Asterix se, hlavne v posledni desitce pribehu, historickych realii drzel minimalne, takze si uz asi tvurci muzou dovolit cokoliv... proc ne Kartago, kdyz mohla byt Atlantida? Proc ne AngkorWat kdyz mohli byt vikingove? :)
Zapad a sever uz asi probrali. Takovy blizky vychod se smahem vytloukl "Odyseou" - pritom by tam byla spousta potencionalnich (co se inspiraci tyce) historickych statecku/narodu, nicmene uz to odbyli jako rychlokurz, potkali par kmenu. nebo pres ne pak preleteli.
Severneji, jak rikas Ilyrove, Dakove, pontske kralovstvi, Skythove, tam se toho jeste muze dit, jen je otazka zda je to atraktivni pro francouze.
Coz plati i onasich zemich, americane by asi nezavahali, ti sem dost jezdi, u frantiku nevim... navic, pokud by zpracovavali nas, a jeli podle nazoru okolniho sveta na nas, tak to bude mix ex-rebelskych zlodeju co se nechali ovladnout byrokracii a uz umi jen remcat u piva.
Jizni Amerika i Afrika jiznejsi nez je uplny sever je take pole zcela neorane, a pri pouziti neceho jeste divocejsiho nez byl koberec by se otevrala klidne i Australie... moznosti by bylo...
jenze...
vse mi to hapruje s tim, ze scenar posledniho dilu mi pripadal uplne stejne spatnej jako scenare Uderzovy, pokud se nenajde dobry scenarista (nebo se Ferri nechyti za nos a znicehonic jim nezacne byt) tak je uplne jedno KDE bude dalsi dil zabitej :(
kubikus ....ten má vkus 
Asterix, další dějství…
Vážení příznivci Asterixe, dovolte mi poněkud obsáhlejší zamyšlení nad budoucností Asterixe. Představuju si, jak noví autoři Asterixe po komerčním úspěchu Piktů už přemítají nad příštími scénáři. Nabízejí se tradičně dvě možnosti: ve vesnici a okolí nebo v jiných částech světa. První varianta je dle mého názoru scenáristicky obtížnější. Jednodušší je vydat se někam na cestu, ale kam? Předpokládejme, že autoři budou chtít být originální a zároveň držet dosavadní linii. Byť je vlastní děj s postavami většinou smyšlený, základní kulisy se vždy odehrávají v době 50l př. K. a snaží se většinou vycházet ze skutečných dobových reálií a názvů, a zároveň využít tehdy dostupných dopravních prostředků. Hrdinové tak mohou navštívit Pikty, ale už ne třeba Kartágince po stránce historické, a pěšmo, vozmo či loďmo Egypt, na rozdíl od Číny. Jedinou výjimkou byl létající koberec, a i ten měl celkem smysl, vzhledem ke kontextu. Dostat se až do Zakázaného města, Angkoru (nic proti ;-) nebo mezi Aboridžins, to už by vyžadovalo velkou dávku fantasmagorie. Nabízím lehký brainstorming možných dějství národů (míst), doposud nenavštívených: Kréťané, Ilyrové (Panonie), Dákové (Rumunsko), Skythové (Ukrajina, Rusko), Sardinie, Mayové (snad lodí, no dejme tomu, když mohli doplout do SA), Bójové…? Další možnosti, na něž se váže jistá faktografie, která může autory trochu inspirovat, mě nenapadají. Z pohledu atraktivity myslím vedou Mayové a Kréta. Suma sumárum, v příštím díle sázím na Galskou vesnici a v dalším potom na Krétu. Autoři pravděpodobně již bez supervize Uderza budou jistě usilovat, na důkaz že „na to maj“, o co největší míru atraktivity. Setkání s Bóji by jistě byl, ze začátku emancipace autorů, příliš velký komerční risk. Ale ani nad tímto scénářem bych do budoucna nelámal hůl. Proč Bójové? Vzdálení keltští bratranci Galů, některé později Caesar přestěhoval do Helvétie, můžou jim pomoci s obranou proti Germánům nebo Řimanům, mohou již volně karikovat mnoho českých zlozvyků a z pohledu nejen Francouzů jistě mnoho legračních koncovek příjmení. Existuje také možnost, že postupně zcela opustí základní koncept a pak už je všechno dovoleno: opakovaně navštěvovat stejné země, cestovat v čase, Vesmírem… Otázkou je, zda by to skousli čtenáři. Na druhou stranu se mohou časem vyhrotit otcovsko–dcerské spory a totálně destruovat jakékoliv snahy o Asterixovo pokračování. Za předpokladu, že Asterix bude nadále komerčně úspěšný, a nakladatelství ustojí rodinné hádky, se třeba jednou dožijeme i návštěvy v srdci Evropy.
chipushit jsem pětinásobná babička  
v republice to jde.
redpittbull  
z domova :)
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/320943-spolutvurce-komiksu-asterix-zaluje-svou-vlastni-dceru.html Jinak na na novinku nejsem ani moc zvědav, bohužel po posledních 3 kusech mám dost a nebudu pokračovat v sebetrýzni a radši si po milionté prohlédnu staré dobré kusy, které mě spolehlivě rozesmějou i po letech (zajímavé je, že tenhle trend do naprosté sterility nabral ve stejné době i Čtyřlístek).
otvirak ...(ne)normalizuji... 
ze zahranici...
hm, koukam ze z mobilu se na okouna prispet neda... sem se snazil z videnskeho letiste popsat trafiku z 1/3 venovanou novemu Asterixovi... ted jsem v Bangkoku a tady ani tuk...
otvirak ...(ne)normalizuji... 
muze byt, vse dohromady asi smysl dava, jen ja proste jen nejak nepochopil jaky smysl :)
a diky!