Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Děkuji za tip, nevěděl jsem o tom.
Zkusím to poptat, zda je to pro nás reálné.
Nabízelo by se řešení, které má už dělší dobu SOA Opava - každý týden zveřejňují dva seznamy, jeden pro nově přidané digitalizáty, druhý pro aktualizované položky - viz.

(btw na ty zaseklé de/en novinky jsem upozorňoval už v dubnu 2018)
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Díky za upozornění. Vyřešil jsem to jednoduše a jistě ne vhodně - zrušením zpráv v těchto cizojazyčných mutacích.

Nově se změnil způsob zveřejňování nově digitalizovaných archiválií, který ovlivňují přímo jednotliví správci fondů a sbírek. Tento systém je mnohem pružnější a rychlejší, na druhou stranu nedává jasnou představu, co se v každém týdnu aktualizuje (nejen přidává, ale i odstraňuje nebo mění popis na základě opravy či zpřesnění). Tím pádem i zprávy o aktualizacích pozbývají smyslu, neboť nebudou kompletní. Omezí se jen na větší celky archiválií, které mi budou nahlášeny.
GeneralHalsey  
V En a De verzích stránek katalogu jsou novinky stále zaseklé v roce 2017 a navíc jsou po aktualizaci nově v obou verzích česky.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Nadpis vašeho příspěvku
Milí badatelé,

díky za vaši trpělivost a průběžné hlášení chyb poté, co jsme nasadili upravenou aplikaci pro načítání dat z jiného pořádacího softwaru. Nebylo to vůbec snadné. Máme v aplikaci specifika proti jiným archivům využívajícím stejný software, a tak jsme stáli před zásadními rozhodnutími, jak to udělat. Ve spolupráci s dodavatelem systému jsme volili kompromis mezi pracností a finančními náklady na jedné straně a přínosem a rychlostí zprovoznění na straně druhé. Věřím, že už jsme překonali všechny dětské choroby, které s nasazením souvisely (nedostupnost většiny matrik, nedostupnost desetitisíců konskripcí, chybné zobrazení stránek prostřednictvím permalinků a absenci průsvitek u snímků vybraných archiválií) a že systém poběží stejným způsobem jako doposud.

Do konce měsíce by se mělo podařit aktualizovat data z dlouhodobě digitalizovaných zdrojů vyjma sčítání lidu, které je specifické a pro které se bude ještě hledat řešení. Do konce roku by se měly objevit snímky matrik převzatých v loňském roce, které již byly digitalizovány.

Omlouvám se, že nestíhám odpovídat průběžně. Není to záměr.