Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

Děkuji za odpověď, vycházel jsem z tohoto seznamu: http://www.ahmp.cz/page/docs/scitaci_archy.pdf a máte pravdu, že se zde píše o přehledech. Jde mi to obce bývalého okresu Brandýs n/L. a zdá se, že teprve až v roce 1900 se nezmiňují přehledy a půjde tedy snad o klasické operáty. Na druhou stranu je to popud k tomu hledat, kde jsou operáty ze starších let vlastně uloženy. Myslel jsem, že u vás a teď vidím, že je třeba se poohlédnout jinde. Před mnoha lety jsem měl něco z roku 1921 půjčeno v SOA Praha, pak měly putovat do SOkA Pha-východ...
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Myslím, že jde jen o přehledy (sumáře), nikoli archy se jmény. Ty se opravdu digitalizovaly všechny.
Píšete, že rok 1880 je kompletní, ale máte ve vašich fondech i sčítací operáty z vnější Prahy a dokonce i z těsně přiléhajících vsí dnes spadajících pod Středočeský kraj. Plánujete digitalizaci i těchto sčítacích archů? Něteré z nich jsou totiž zcela pro badatele nedostupné, údajně pro špatný fyzický stav. Děkuji za odpověď.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Domnívám se, že nejsou. Dochován je pouze přehled, který nebyl z důvodu velikosti předlohy digitalizován.
http://www.ahmp.cz/index.html?mid=20&wstyle=0&page=page/docs/prehled-fondu_vseobecne-scitani.html
spic už jen wtf 
Vidím správně, že pro Břevnov nejsou?
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Minulý týden byly zveřejněny všechny zbývající sčítací operáty (a to byla většina) ze sčítání lidu z r. 1880, které je již kompletně na internetu.