Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

GeneralHalsey  
No vzhledem k tomu že poslední dobou si SW firmy ulehčily práci a nechaly testování v podstatě na uživatelích tak je tohle nyní bohužel celkem běžný jev. Jediná možnost je dávat do smluv jasně stanovené podmínky jako doddání bez závad a odstranění nahlášené závady do X dní a vysoké sankce za nedodržení podmínek, aby to majitele dodavatelských firem už bolelo. Ono k těm problémům by se dalo připojit it to co se mi stalo tento týden, když jsem prohlížel seznam nově zveřejněých listů cizích příslušníků a pri posouvání seznamu se občas objevila chybová stránka s výpisem scriptu co nešlo. Nyní už to nedělá (asi problém s načítáním položek databáze při prvním zobrazení).
Pak ale nastává otázka, proč ve staré verzi Vademeca v SOA Lt to fungovalo v pořádku, proč v SOA Praha to také funguje v pořádku? Neměl by tedy tvůrce opravit SW tak, aby fungoval správně, než se jenom vymlouvat na "s ohledem na jiné potíže, které by přinesla..." ? Nakonec přeci nejde konkrétně o tuto chybu. Spíše jsem chtěl opět poukázat na to, že v SOA Lt se objevila nová verze Vademeca (a předpokádám, že vy na ní také dříve nebo později přejdete), která však obsahuje stále ty stejné 4 roky staré chyby, oproti předchozí verzi byly (opět) některé funkce odebrány, použitelnost byla zhoršena a existující nedostatky stále nevyřešeny (vypršující session, nemožnost prohlížet více matrik naráz, nemožnost stahování matrik, náhodné přeskakování pohledů, pomalost, náhodně nefungující vyhledávání atd.). Jaký smysl pak tyto aktualizace mají než jenom někam ulejt peníze a naštvat uživatele?

Ono "nikdo jiný si nestěžoval" sice může působit jako validní argument, ale když pak najdete dost dalších uživatelů (tedy v případě SOA Lt = stejná aplikace), kteří si stěžují na stejné chyby, píšou přímo do archivu a všichni dostanou stejnou univerzální odpověď "nikdy jiný si zatím nestěžoval", tak to vypadá trochu komicky.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Tuto věc jsem řešil s dodavatelem poměrně bouřlivě. Byl jsem přemluven, abych nechal zpětné listování zakázané (resp. přesměrované) s ohledem na jiné potíže, které by přinesla příp. neaktualizace starších nalistovaných pohledů do systému. Přiznám se, že jsem nedostal negativní reakce od žádných dalších uživatelů, tak jsem věc nechal v původním stavu.
Teď už nevím, jestli se smát, nebo brečet. Chybu jsem nahlásil na začátku července, do dnešního dne nebyla opravena. Ok, opravit tak složitou chybu může pár let trvat. Dnes však byla v SOA Litoměřice nasazena nová verze Vademeca a ačkoli v předešlé verzi tato chyba nebyla, v této nové se vyskytuje. Takže s nahlášenými chybami se evidentně vůbec nikdo nezabývá.