Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

monoptalmos Praha, Vysočina 
mě to neotáčí a navíc to zdržuje, kdo za to může, hrozný, načtené matriky jsou k ničemu
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Máte pravdu, narazili jsme na to tento týden úplnou náhodou a týká se cca 100 matrik. Řešitelné to je přímo u obrázku - dole na nástrojové liště jsou vpravo tlačítka pro otáčení.

Je to způsobené použitou metodou otáčení obrázků po nasnímání, která se změnou SW má jiné důsledky než před změnou. Bohužel chyba nebyla snadno patrná, proto prošla i dvojí kontrolou bez povšimnutí. Budeme to postupně opravovat.
monoptalmos Praha, Vysočina 
Haštal
Paráda, až na to že jsou matriky Haštala nečitelné- jsou obráceny (vzhůru nohama) a jak je otočit
 
SAGITARIUS  
Konečně nějaká skvělá zpráva, a dvojnásobná :-)
Skvělé, díky moc.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Dnes bylo zveřejněno 120 matrik. A všechny snímky matrik jsou ode dneška bez průsvitek.
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Ve čtvrtek 14. 6. 2018 nebude z technických důvodů v provozu Archivní katalog od 8 do 12 hod. Předem se omlouvám za potíže i za pozdní avízo, ale vhodný termín pro archiv a dodavatele se vyjevil náhle. Věřím, že výsledek aktualizace systému bude ku prospěchu vám uživatelům.
 
Už funguje :-)
Dobrý den, nevíte, proč je webová adresa http://www.ahmp.cz je nedostupná? Děkuji.
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím, očekávejte nové přírůstky ve zveřejnění po polovině roku.
cerevisia  
Dobrý den, na kdy plánujete nové aktualizace a nově zveřejněné materiály? Či u Vás ještě stále probíhá stěhování? My nedočkavci netrpělivě vyhlížíme, tedy aspoň já :D Předem děkuji za odpověď
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Díky za připomínku, podívám se na to.
mimochodem, v anglické a německé jazykové mutaci titulní strany je poslední aktualita 15.11.2017, v české 18.2.2018...
 
Děkuji také za info. Jsem rád, že funguje alespoň něco. Asi by to opravdu chtělo změnu pravidel. Nehledě na to, že skenované materiály prodlužují životnost archiválií, protože neprochází neustále tolika rukama a brání i falšování zápisu (s tím jsem se již také setkal). Vím, že se připomínky "svezou" po Vás, i když za problémy nemůžete, takže bych Vám rád popřál pevné nervy a trpělivost s námi netrpělivými :) Hezký večer
GeneralHalsey  
Problémem je dle mého názoru v tomto opravdu to, že AHMP není organizační složka státu, ale městská organizace, která ve vztahu k HMP tahá za krátký konec. Prostě to dává městu pocit, že když za veřejné peníze něco udělá (digitalizuje), tak by mohlo chtít další peníze za to, že si výsledek budeme moci bez problému prohlédnout. U SOA by se dalo teoreticky stěžovat si na MV, ale tady to na magistrátu nevidím nijak reálně. Tam asi vnímají archiv jako něco, co po nich chce stát, tak po nás hlavně nechtějte moc peněz a vykazujte ty správné papíry tak jak to nějaký úředník magistrátu chce už deset let blbě i po změně předpisů.
Děkuji za info, jak to tak pročítám, je to asi nekonečný boj. To nikdo opravdu neřekne na nějaké poradě, že ty průsvitky jsou hloupost? Chápu, že jste tady něco jako hromosvod. Tak alespoň díky, že reagujete.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Děkuji za obrázek. K té nemožnosti stažení viz moje starší komentáře. Např. https://www.okoun.cz/boards/archivni_katalog_ahmp?rootId=1068102679#article-1068132618
Děkuji za odpověď, pokud dobře počítám, tak při největším rozlišení je na celé obrazovce 165 tzv. průsvitek. Někdy musím několikrát myší rolovat tam a zpět a odhadovat co je tam napsáno. Nějak nechápu proč je jich tolik. Asi čím více, tím větší ochrana. (?) Kromě této vyjimečnosti máte i nemožnost stáhnout si stránku, která mě zajímá. Nešlo by is tímto něco udělat? Jinak samozřejmě díky za zveřejňování matrik na internetu, zažil jsem doby, kdy se jezdilo do archívu po svých. Bádání se tak zrychlilo. Přimlouval bych se alespoň za odstranění těch průsvitek. Děkuji.

http://img24.cz/images/07426352547159285833.jpg
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím, pošlete příklad. Jinak už jsem to tady psal v listopadu a prosinci 2017. Od nasazení průsvitek došlo už dvakrát k nastavení větší průhlednosti. Přesto vždycky ta průsvitka bude vadit a objektivně něco překrývat.

Připravuje se další úprava, která se projeví v tomto pololetí.
Nejde to nepřipojit se. Mohl by to někdo prosím vysvětlit? To logo je prostě katastrofa. Zkusil autor po dokončení své práce alespoň nahlédnout na výsledek? Z poloviny případů to překryje slovo, které nejde přečíst. Nechápu, co tím autor sleduje.