Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Díky.
Ok. Pokud je zde nějaká možnost, jak můžeme jako veřejnost pomoci (kromě hlášení těchto potíží), tak dejte vědět. Já osobně rád přiložím ruku k dílu, pokud to bude potřeba. Můžete také navrhnout dodavateli, aby ty náhledy nechal generovat přes noc (např. mezi 00:00 - 06:00), kdy patrně bude volný výpočetní výkon na serverech, a negenerovaly se až při prvním otevření snímku. Dříve se to tak nedělo, tak nevím, proč to měnili.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Archivní katalog není pravidelně dostupný každý týden po dobu 10 min., kdy probíhá aktualizace dat. Pokud jde o hlášku z 21. 2., šlo o mimořádnou odstávku serveru, která trvala 20 minut, a která přispěla ke stabilitě systému.

Závady hlásím, jakmile se o nich dozvídám (k čemuž slouží i toto fórum). Nic dodavateli o hlavu neotřískávám, raději poskytuji součinnost k co nejrychlejší nápravě.
Reakce na | Vlákno  
Ja moc dobre nechapu, proc AHMP prebere od dodavatele aktualizovany system, ktery ma zjevne chyby v porovnani pred aktualizaci. Toto preci musi byt dodavateli obratem vraceno a pozadovano okamzite odstraneni techto problemu. Vzdyt se to tahne jiz nekolik mesicu… Krome pomaleho nacitani a problemu popsanych kolegy nize bych rad jeste ohlasil, ze se cas od casu stava, ze cely web neni dostupny "Gateway Timeout - Server error - server 95.168.192.229 is unreachable at this moment". Toto je hlaska z 21. 2. 2018 11:19.
 
GeneralHalsey  
No jelikož se to opakuje nějakou dobu tak jde buď o špatně napsaný script, který to generuje, nebo jde o chybu v SW dodavatele, kterému by se to pokud je to chyba SW mělo omlátit o hlavu a žádat od nich kompenzaci. Ale jelikož jste veřejná instituce, tak se asi vůči dodavatelům moc nestavíte.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Chyba nastává právě proto, že se stránka korektně nevygeneruje. Příčin může být mnoho, analyzujeme to.
spic už jen wtf 
Tak stránka se má korektně vygenerovat dynamicky, nebo načíst z cache, proč by měla nastávat chyba?
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Pane Davide, tyto chyby se bohužel objevují při prvním načtení stránek. Jakmile jsou obrázky v cache, je jejich načítání rychlé a bezproblémové. Ale podívám se, co by se s tím dalo ještě dělat.
Dobrý den, pane Dvořáku, je skvělé, že přidáváte další a další matriky - jde o skvělý počin, díky. Osobně se velmi těším, až budou všechny online, nicméně nezlobte se, ale už jsem zase rozčarovaný. Když už se dnes objevily online matriky, které potřebuji, jsou téměř zcela nepoužitelné, kvůli stále stejným problémům... Dám příklad pár minut starý - dnes zveřejněná FR N10 • 1829-1838 - načítá stránek dané matriky velmi pomalé, jednou se dočkám chyby 500, následně po obnovení skrz F5 či CTRL+F5 zase pro změnu vyskočí druhá "velmi oblíbená" větička: "Image properties XML invalid." Na třetí pokus se občas záhadně rychle načte anebo taky ne a pokračují dříve popsané potíže. Ještěže mají matriční knihy, co potřebuji indexy na konci, jinak bych se z každého načítání stránky v matrikách asi zbláznil... :-/ Už s tím něco prosím udělejte, ať je to použitelné a nejsou stále stejné potíže. Děkuji! S pozdravem Mgr. Josef DAVID
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Už jenom 154 knihy.
Děkuji Vám alespoň za tuto stručnou informaci ohledně plánu digitalizace. A doufám, že budete brzy "zabydleni" v nových prostorech.
Dík za odpověď. Napočítal jsem jich 198.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Rád bych popsal plán digitalizace, ale od poloviny prosince 2017 u nás probíhá stěhování digitalizační techniky do nových prostor, zprovoznění nových strojů, oprava stávajících a obměna personálu. To všechno jsou zásadní proměnné, které ovlivňují "co" a "kolik toho" budeme schopni letos digitalizovat. Dokud tyto provozní záležitosti neskončí, nemá cenu věštit, na co se badatelé mohou těšit.

V každém případě bude letos dokončena digitalizace matrik uložených v archivu. Zbývá digitalizovat a zpřístupnit poslední dvě stovky knih viz http://www.ahmp.cz/index.html?mid=87.
Omlouvám se. Právě se 2602 změnila na 2628. Díky Vám.
 
Rok 2018
Dobrý den. Pokuste se nám napsat co nás čeká od Vás v roce 2018, tak jak to udělali kolegové v SOA Pha. Číslo 2602 tam visí moc dlouho. Díky.
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Bylo mi naší správkyní sbírky matrik sděleno, že matrika narozených z Radlic po roce 1906 je dosud uložena na ÚMČ Praha 1.
Zdravim, nevite nekdo, kdy nebo zda bude v dohledne dobe naskenovana krestni kniha Pha Radlice od roku 1907-cca 1912? Dostupna je pouze do roku 1906. Dekuji
 
Carramba! Tak jsem to našel, ale u Apolináře.
 
A navíc na první náhled tam to, co hledám, není. Hledám úmrtí ve Všeobecné nemocnici, rok 1813 nebo krátce potom. Josef Čermák, kněz od Kolína, info z Farní kroniky. Teď už opravdu nevím, kde bych měl hledat.
 
Tak tu moji jsem taky nakonec našel. To prohlížení ale, ehm - dlouhé načítání, neustálé obnovování XML invalid a nakonec 503 Service Unavailable. Ty průsvitky se nakonec dají nějak ignorovat, ale toto...