Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

GeneralHalsey  
nově přidané odkazy na soupis cizích příslušníků písmene P jsou nefunkční/nesmyslné jako to bylo v říjnu u nově přidaných písmene N
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Děkuji za tip, nevěděl jsem o tom.
Zkusím to poptat, zda je to pro nás reálné.
Nabízelo by se řešení, které má už dělší dobu SOA Opava - každý týden zveřejňují dva seznamy, jeden pro nově přidané digitalizáty, druhý pro aktualizované položky - viz.

(btw na ty zaseklé de/en novinky jsem upozorňoval už v dubnu 2018)
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Díky za upozornění. Vyřešil jsem to jednoduše a jistě ne vhodně - zrušením zpráv v těchto cizojazyčných mutacích.

Nově se změnil způsob zveřejňování nově digitalizovaných archiválií, který ovlivňují přímo jednotliví správci fondů a sbírek. Tento systém je mnohem pružnější a rychlejší, na druhou stranu nedává jasnou představu, co se v každém týdnu aktualizuje (nejen přidává, ale i odstraňuje nebo mění popis na základě opravy či zpřesnění). Tím pádem i zprávy o aktualizacích pozbývají smyslu, neboť nebudou kompletní. Omezí se jen na větší celky archiválií, které mi budou nahlášeny.
GeneralHalsey  
V En a De verzích stránek katalogu jsou novinky stále zaseklé v roce 2017 a navíc jsou po aktualizaci nově v obou verzích česky.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Nadpis vašeho příspěvku
Milí badatelé,

díky za vaši trpělivost a průběžné hlášení chyb poté, co jsme nasadili upravenou aplikaci pro načítání dat z jiného pořádacího softwaru. Nebylo to vůbec snadné. Máme v aplikaci specifika proti jiným archivům využívajícím stejný software, a tak jsme stáli před zásadními rozhodnutími, jak to udělat. Ve spolupráci s dodavatelem systému jsme volili kompromis mezi pracností a finančními náklady na jedné straně a přínosem a rychlostí zprovoznění na straně druhé. Věřím, že už jsme překonali všechny dětské choroby, které s nasazením souvisely (nedostupnost většiny matrik, nedostupnost desetitisíců konskripcí, chybné zobrazení stránek prostřednictvím permalinků a absenci průsvitek u snímků vybraných archiválií) a že systém poběží stejným způsobem jako doposud.

Do konce měsíce by se mělo podařit aktualizovat data z dlouhodobě digitalizovaných zdrojů vyjma sčítání lidu, které je specifické a pro které se bude ještě hledat řešení. Do konce roku by se měly objevit snímky matrik převzatých v loňském roce, které již byly digitalizovány.

Omlouvám se, že nestíhám odpovídat průběžně. Není to záměr.
 
matriky běží, ale nefungují permalinky, url vypadá správně, ale vede na snímek č. 1
 
GeneralHalsey  
A nejhorší je, že celá digitalizace za kdoví jaké miliony je placena z našich daní a v případě Prahy teda ještě z příjmů města z poplatků. Jo, to je ta slavná služba veřejnosti.
Dobrý den, hlavně je ostuda, že nikdo ani neodpoví. Na jednu stranu si na badatele a hlavně genealogy stěžují, na druhou stranu nám ukazují, jak se na nás kašle... Škoda mluvit... :-/ :-(
GeneralHalsey  
Já bych to na letošek spíš asi neviděl, oslavují 170 let archivu a dělaj výstavy na place, tak nemají čas něco dávat na internet, volby se města letos netýkají tak co se starat, že víc jak rok není nic nového. Na věci v pohybu a nebude dlouho trvat si od úřadů musíme zvyknout, vždyť digitalizace a elektronizace to hrozně zesložitila, ale pokud chtějí něco naopak, tak to musí být hned, nejlépe včera.
Dobrý den, dočkáme se ještě letos nějakých nových digitalizátů? A nemáte v plánu konečně vyměnit značně dosluhující aplikaci od Bach systems s.r.o. (když hledám klientovi předky celý den ve Vaší aplikaci a hodí mi to error i 20x denně...) za novější kvalitnější update stejného systému, jako tak učinili dávno i v ZA Opava a SOA Litoměřice, kteří od nich mají podobné aplikace? Děkuji za odpověď JD - VG
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím o trpělivost. Věci jsou v pohybu a snad to již nebude dlouho trvat.
GeneralHalsey  
Je hezké, že se digitalizuje, ale týdnů už taky několik uplynulo a novinky nějak stále přístupné nejsou. Je v dohledu nějaký termín pro zveřejnění dalších matrik a ostatních archiválií?
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Digitalizuje se neustále. Jen s upgradem softwaru pro zpracování archiválií ladíme i přenos dat do Archivního katalogu. Řešení už existuje, a tak dojde v následujících týdnech ke zveřejnění nejžádanějších archiválií.
GeneralHalsey  
Ono je otázka jestli ten problém není už i ve verzi CS. To opravdu od srpna není nic nového, žádné nové matriky ani pokračování v soupisu obyvatelstva?
Reakce na | Vlákno  
Již to funguje normálně, netuším, v čem mohla být chyba. Jinak v EN a DE verzi Archivního katalogu se už léta nezobrazují aktuality - poslední je tam z listopadu 2017.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím, zkuste znovu. U mě vše funguje (FF 85.0).
Reakce na | Vlákno  
zcr petaklic je nemytý kyberpuberťák  (jestli vůbec ještě někdy kde bude)
Jenom raději hlásím, že po včerejší aktualizaci Firefoxu na mne při pokusu dostat se na stránky ahmp vyskočilo tohle:

Při spojení s www.ahmp.cz nastala chyba. Partner používá nepodporovanou verzi bezpečnostního protokolu.

Kód chyby: SSL_ERROR_UNSUPPORTED_VERSION

Požadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.
Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému.

Tento server zřejmě nepodporuje TLS protokol verze 1.2, což je minimální verze, kterou Firefox podporuje. Povolení TLS 1.0 a 1.1 může problém s navázáním spojení vyřešit.

Verze protokolu TLS 1.0 a 1.1 budou v některém z budoucích vydání trvale zakázány.
 
pardon, že otravuju s takovou podružností, ale dával jsem si teď do záložek jednotlivé archivy, a AHMP je jeden z mála, který nemá vlastní favicon
 
ZBR N3
Dobrý den, v matrice ZBR N3 je místo listu 162 (scan 166) znova list 160.