Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

GeneralHalsey  
A nejhorší je, že celá digitalizace za kdoví jaké miliony je placena z našich daní a v případě Prahy teda ještě z příjmů města z poplatků. Jo, to je ta slavná služba veřejnosti.
Dobrý den, hlavně je ostuda, že nikdo ani neodpoví. Na jednu stranu si na badatele a hlavně genealogy stěžují, na druhou stranu nám ukazují, jak se na nás kašle... Škoda mluvit... :-/ :-(
GeneralHalsey  
Já bych to na letošek spíš asi neviděl, oslavují 170 let archivu a dělaj výstavy na place, tak nemají čas něco dávat na internet, volby se města letos netýkají tak co se starat, že víc jak rok není nic nového. Na věci v pohybu a nebude dlouho trvat si od úřadů musíme zvyknout, vždyť digitalizace a elektronizace to hrozně zesložitila, ale pokud chtějí něco naopak, tak to musí být hned, nejlépe včera.
Dobrý den, dočkáme se ještě letos nějakých nových digitalizátů? A nemáte v plánu konečně vyměnit značně dosluhující aplikaci od Bach systems s.r.o. (když hledám klientovi předky celý den ve Vaší aplikaci a hodí mi to error i 20x denně...) za novější kvalitnější update stejného systému, jako tak učinili dávno i v ZA Opava a SOA Litoměřice, kteří od nich mají podobné aplikace? Děkuji za odpověď JD - VG
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím o trpělivost. Věci jsou v pohybu a snad to již nebude dlouho trvat.
GeneralHalsey  
Je hezké, že se digitalizuje, ale týdnů už taky několik uplynulo a novinky nějak stále přístupné nejsou. Je v dohledu nějaký termín pro zveřejnění dalších matrik a ostatních archiválií?
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Digitalizuje se neustále. Jen s upgradem softwaru pro zpracování archiválií ladíme i přenos dat do Archivního katalogu. Řešení už existuje, a tak dojde v následujících týdnech ke zveřejnění nejžádanějších archiválií.
GeneralHalsey  
Ono je otázka jestli ten problém není už i ve verzi CS. To opravdu od srpna není nic nového, žádné nové matriky ani pokračování v soupisu obyvatelstva?
Reakce na | Vlákno  
Již to funguje normálně, netuším, v čem mohla být chyba. Jinak v EN a DE verzi Archivního katalogu se už léta nezobrazují aktuality - poslední je tam z listopadu 2017.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím, zkuste znovu. U mě vše funguje (FF 85.0).
Reakce na | Vlákno  
zcr petaklic je nemytý kyberpuberťák  (jestli vůbec ještě někdy kde bude)
Jenom raději hlásím, že po včerejší aktualizaci Firefoxu na mne při pokusu dostat se na stránky ahmp vyskočilo tohle:

Při spojení s www.ahmp.cz nastala chyba. Partner používá nepodporovanou verzi bezpečnostního protokolu.

Kód chyby: SSL_ERROR_UNSUPPORTED_VERSION

Požadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.
Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému.

Tento server zřejmě nepodporuje TLS protokol verze 1.2, což je minimální verze, kterou Firefox podporuje. Povolení TLS 1.0 a 1.1 může problém s navázáním spojení vyřešit.

Verze protokolu TLS 1.0 a 1.1 budou v některém z budoucích vydání trvale zakázány.
 
pardon, že otravuju s takovou podružností, ale dával jsem si teď do záložek jednotlivé archivy, a AHMP je jeden z mála, který nemá vlastní favicon
 
ZBR N3
Dobrý den, v matrice ZBR N3 je místo listu 162 (scan 166) znova list 160.
 
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
njn, maj to ošetřené, aby si to lidi nestahovali. Bez dvojkliku to s tím přesunem ukazatele na náhledy scanů a pak teprve RightClick ve FF alespoň už dál nezoomuje.
Ten Shift + RightClick - a Save Image stáhne celý canvas, který zasahuje docela výrazně i mimo oblast zrovna viditelnou na obrazovce. Bohužel když je zazoomováno moc, tak to stejně nestačí, je tam jen část a musí se skládat. Proto je ta kolize s tím, že Shift i zoomuje, nepříjemná.
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
ehm, mám-li ukazatel v poli malých náhledů a kliknu pravým, tak se v FF otevře kontextové menu kde je pořídit snímek obrazovky a dále naběhne možnost uložit celou stránku (zde bere ale jen viditelnou část) nebo oblast vymezit myší. Jinak víceméně stejně funguje samozřejmě printscreen + například Výstřižky. U větších monitorů čitelnost např sčítacích liduarchů celkem pohoda, u telefonu malého tabletu holt vopruz se skládáním výsledku z víc obrázků
Nejde.
spic už jen wtf 
Když budete mít focus mimo obraz, tak by to mělo jít. Klikněte třeba do políčka pro číslo skenu.
To jsem zkoušel, ale při stisknutí Shift se obraz zoomuje, takže by to přesto vyžadovalo nějaké skládání v grafickém editoru. :-(
Asi jen z obrazovky či prohlížeče (Shift+RightClick ve Firefoxu a Save image). Jako celek stáhnutí, na rozdíl od jiných archívů, neumožňují.