Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

zcr petaklic je nemytý kyberpuberťák  (jestli vůbec ještě někdy kde bude)
Jenom raději hlásím, že po včerejší aktualizaci Firefoxu na mne při pokusu dostat se na stránky ahmp vyskočilo tohle:

Při spojení s www.ahmp.cz nastala chyba. Partner používá nepodporovanou verzi bezpečnostního protokolu.

Kód chyby: SSL_ERROR_UNSUPPORTED_VERSION

Požadovanou stránku nelze zobrazit, protože nelze ověřit autenticitu přijatých dat.
Kontaktujte prosím vlastníky webového serveru a informujte je o tomto problému.

Tento server zřejmě nepodporuje TLS protokol verze 1.2, což je minimální verze, kterou Firefox podporuje. Povolení TLS 1.0 a 1.1 může problém s navázáním spojení vyřešit.

Verze protokolu TLS 1.0 a 1.1 budou v některém z budoucích vydání trvale zakázány.
 
pardon, že otravuju s takovou podružností, ale dával jsem si teď do záložek jednotlivé archivy, a AHMP je jeden z mála, který nemá vlastní favicon
 
ZBR N3
Dobrý den, v matrice ZBR N3 je místo listu 162 (scan 166) znova list 160.
 
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
njn, maj to ošetřené, aby si to lidi nestahovali. Bez dvojkliku to s tím přesunem ukazatele na náhledy scanů a pak teprve RightClick ve FF alespoň už dál nezoomuje.
Ten Shift + RightClick - a Save Image stáhne celý canvas, který zasahuje docela výrazně i mimo oblast zrovna viditelnou na obrazovce. Bohužel když je zazoomováno moc, tak to stejně nestačí, je tam jen část a musí se skládat. Proto je ta kolize s tím, že Shift i zoomuje, nepříjemná.
jacana i kocouři pláčou a mne je jen půl 
ehm, mám-li ukazatel v poli malých náhledů a kliknu pravým, tak se v FF otevře kontextové menu kde je pořídit snímek obrazovky a dále naběhne možnost uložit celou stránku (zde bere ale jen viditelnou část) nebo oblast vymezit myší. Jinak víceméně stejně funguje samozřejmě printscreen + například Výstřižky. U větších monitorů čitelnost např sčítacích liduarchů celkem pohoda, u telefonu malého tabletu holt vopruz se skládáním výsledku z víc obrázků
Nejde.
spic už jen wtf 
Když budete mít focus mimo obraz, tak by to mělo jít. Klikněte třeba do políčka pro číslo skenu.
To jsem zkoušel, ale při stisknutí Shift se obraz zoomuje, takže by to přesto vyžadovalo nějaké skládání v grafickém editoru. :-(
Asi jen z obrazovky či prohlížeče (Shift+RightClick ve Firefoxu a Save image). Jako celek stáhnutí, na rozdíl od jiných archívů, neumožňují.
Existuje možnost, jak si stáhnout prohlížený sken, prosím? Kromě skládání puzzle, jak se tak koukám do síťového provozu? :D
 
Teď už to zase jede, předtím to nevyhledávalo ve fondech Okresních delegovaných soudů (tj. ty pozůstalosti podle jména, zkoušel jsme schvalně taková, která tam jsou určitě), i když jsme to zkoušel z víc prohlížečů a i když jsem najel v adresáři přímo na nějaký z těch soudů. S neodkliknutým "jen digitalizované".
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Nevím, zda se to za tu dobu nespravilo samo, ale moje testy ukazují, že hledání funguje. Můžete to prosím ještě ověřit, příp. popsat konkrétní problém?
Přestalo fungovat hledání v archivním katalogu. Ještě loni to běžně našlo i záznamů z fondů jako okres. soud Nové Město apod. - pozůstalostní spisy, tak už to teď neukáže. Jen záznamy ze Sbírky listin, fotografií apod., ale ne ty katalogizované spisy okresních soudů, co jsou tam přepsány. Zkoušel jsem několikrát, chyba není u mě a mám nastaveno jako výchozí úplně první složku AHMP a vypnuto "jen digitalizované".
 
Chybné popisy matrik
Velice mě iritují nepřesné obsahy matrik v Archivním katalogu i v Archivní pomůcce. Pokud není v kapacitních možnostech pracovníků AHMP obsahy revidovat a opravovat navrhuji, aby byla v Archivním katalogu zřízena funkce Poznámky uživatelů, jako má například SOA (ebadatelna.soapraha.cz) či Třeboň (digi.ceskearchivy.cz).
Uvedu příklad matrika SM N1O1Z1 • 1702-1761
v Archivním katalogu má obsah :
NOZ; 1702-1761; Hlubočepy, Radlice, Smíchov, Zlíchov, vinice;
v Archivní pomůcce je:
Obsahy: NOZ,i; 1702-1761; Hlubočepy, Radlice, Smíchov, Zlíchov, vinice Pozn:jmenný index na konci knihy
Zde je první rozpor, matrika žádný jmenný index neobsahuje. Ovšem ani ostatní neodpovídá skutečnosti. Správně by mělo být:
SM N1O1Z1 • 1702-1788
Pozn: N 1704-1760, O 1702-1761, Z 1702-1761, N nemanželské 1707-1788, N militaris 1783-1788, O militaris 1788, Z militaris 1787.
Uvítala bych i další popisy matrik jako je například stránkování a foliace, či uvedení dalších lokalit mimo farní obvod, vyskytujících se v matrice. Jako příklad dobrého popisu matrik uvedu matriky na Porta fontium.
 
Nefunkčnost webu
Dobrý den, nefungují webové stránky. Nezobrazují se digitalizované dokumenty.
 
spic už jen wtf 
Nemají ji mezi matrikami do r. 1949 na Praze 1 / Jungmannova? Jde se tam zeptat.
Karlín
Dobry den, nenašla jsem cirkevni matriku narození v letech 1912-1916 v Praze Karlíně. Můžete mi prosím poradit? Děkuji!
 
Hodkovičky
Dobrý den, nemohu najít matriční zápisy křtu okolo r. 1738 z Hodkoviček. Podle popisu matrik by měly být na Zbraslavi, ale tam jsou zápisy z Hodkoviček jen velice řídké, neúplné. Protože Hodkovičky patřily pod panství Horní Krč a výnosy z panství připadaly špitálnímu záduší sv. Bartoloměje v Podskalí, není možné, že se křty konaly v tomto zaniklém kostele? Žádné matriky z tohoto kostela se nedochovaly? Křty z Hodkoviček (do roku 1702) jsem našla také matrice sv. Ignáce, ač nejsou uvedeny mezi lokalitami. Děkuji za odpověď
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Kolegyně spravující matriky mi sdělila, že matriky z této farnosti a z daných let nejsou bohužel dochovány.