Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetSoftware

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

Staré Město sv. František
Prosím o odpověď: u sv. Františka se 1707-1784 neoddávalo? nebo se nedochovaly matriky? http://www.ahmp.cz/page/docs/mat_sm_fr.pdf
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Bohužel to možné není. Základní větvení je podle archivních souborů a následně jsou knihy větveny podle struktury zpracování archivního souboru. Vyhledávat ale lze podle názvu obce nebo města.
Dobry den, moc Vam dekuji za digitalizaci Matrik domovskych prislusniku. Bylo by prosim mozne vytvorit podobne vetveni jako pro matriky? Myslim, ze by to usnadnilo hledani a orientaci.
 
Děkuji za odpověď, vycházel jsem z tohoto seznamu: http://www.ahmp.cz/page/docs/scitaci_archy.pdf a máte pravdu, že se zde píše o přehledech. Jde mi to obce bývalého okresu Brandýs n/L. a zdá se, že teprve až v roce 1900 se nezmiňují přehledy a půjde tedy snad o klasické operáty. Na druhou stranu je to popud k tomu hledat, kde jsou operáty ze starších let vlastně uloženy. Myslel jsem, že u vás a teď vidím, že je třeba se poohlédnout jinde. Před mnoha lety jsem měl něco z roku 1921 půjčeno v SOA Praha, pak měly putovat do SOkA Pha-východ...
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Myslím, že jde jen o přehledy (sumáře), nikoli archy se jmény. Ty se opravdu digitalizovaly všechny.
Píšete, že rok 1880 je kompletní, ale máte ve vašich fondech i sčítací operáty z vnější Prahy a dokonce i z těsně přiléhajících vsí dnes spadajících pod Středočeský kraj. Plánujete digitalizaci i těchto sčítacích archů? Něteré z nich jsou totiž zcela pro badatele nedostupné, údajně pro špatný fyzický stav. Děkuji za odpověď.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Domnívám se, že nejsou. Dochován je pouze přehled, který nebyl z důvodu velikosti předlohy digitalizován.
http://www.ahmp.cz/index.html?mid=20&wstyle=0&page=page/docs/prehled-fondu_vseobecne-scitani.html
spic už jen wtf 
Vidím správně, že pro Břevnov nejsou?
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Minulý týden byly zveřejněny všechny zbývající sčítací operáty (a to byla většina) ze sčítání lidu z r. 1880, které je již kompletně na internetu.
 
GeneralHalsey  
No vzhledem k tomu že poslední dobou si SW firmy ulehčily práci a nechaly testování v podstatě na uživatelích tak je tohle nyní bohužel celkem běžný jev. Jediná možnost je dávat do smluv jasně stanovené podmínky jako doddání bez závad a odstranění nahlášené závady do X dní a vysoké sankce za nedodržení podmínek, aby to majitele dodavatelských firem už bolelo. Ono k těm problémům by se dalo připojit it to co se mi stalo tento týden, když jsem prohlížel seznam nově zveřejněých listů cizích příslušníků a pri posouvání seznamu se občas objevila chybová stránka s výpisem scriptu co nešlo. Nyní už to nedělá (asi problém s načítáním položek databáze při prvním zobrazení).
Pak ale nastává otázka, proč ve staré verzi Vademeca v SOA Lt to fungovalo v pořádku, proč v SOA Praha to také funguje v pořádku? Neměl by tedy tvůrce opravit SW tak, aby fungoval správně, než se jenom vymlouvat na "s ohledem na jiné potíže, které by přinesla..." ? Nakonec přeci nejde konkrétně o tuto chybu. Spíše jsem chtěl opět poukázat na to, že v SOA Lt se objevila nová verze Vademeca (a předpokádám, že vy na ní také dříve nebo později přejdete), která však obsahuje stále ty stejné 4 roky staré chyby, oproti předchozí verzi byly (opět) některé funkce odebrány, použitelnost byla zhoršena a existující nedostatky stále nevyřešeny (vypršující session, nemožnost prohlížet více matrik naráz, nemožnost stahování matrik, náhodné přeskakování pohledů, pomalost, náhodně nefungující vyhledávání atd.). Jaký smysl pak tyto aktualizace mají než jenom někam ulejt peníze a naštvat uživatele?

Ono "nikdo jiný si nestěžoval" sice může působit jako validní argument, ale když pak najdete dost dalších uživatelů (tedy v případě SOA Lt = stejná aplikace), kteří si stěžují na stejné chyby, píšou přímo do archivu a všichni dostanou stejnou univerzální odpověď "nikdy jiný si zatím nestěžoval", tak to vypadá trochu komicky.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Tuto věc jsem řešil s dodavatelem poměrně bouřlivě. Byl jsem přemluven, abych nechal zpětné listování zakázané (resp. přesměrované) s ohledem na jiné potíže, které by přinesla příp. neaktualizace starších nalistovaných pohledů do systému. Přiznám se, že jsem nedostal negativní reakce od žádných dalších uživatelů, tak jsem věc nechal v původním stavu.
Teď už nevím, jestli se smát, nebo brečet. Chybu jsem nahlásil na začátku července, do dnešního dne nebyla opravena. Ok, opravit tak složitou chybu může pár let trvat. Dnes však byla v SOA Litoměřice nasazena nová verze Vademeca a ačkoli v předešlé verzi tato chyba nebyla, v této nové se vyskytuje. Takže s nahlášenými chybami se evidentně vůbec nikdo nezabývá.
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Už to vidím, díky za podrobnosti.
Mám na mysli aplikace Vademecum, tudíž katalog.ahmp.cz. Dělá to v různých prohlížečích (vyzkoušena Opera, Firefox, Edge) i na různých počítačích. Přesně jak píše Misa. Stačí být kdekoli v katalogu a použít tlačítko prohlížeče "Zpět". A nebo být v katalogu, do URL zadat jiný web, např. www.seznam.cz, a pak se tlačítkem Zpět vrátit do katalogu.

Pokud se vám to nedaří nasimulovat, tak by to bylo hodně zvláštní. Kouknul jsem totiž do kódu stránky a je tam JavaScript, který po načtení stránky automaticky přesměrovává dopředu v historii. Čili se evidentně nejedná o chybu, ale o "funkci", která bude fungovat vždy a všude (jedině ne tam, kde prohlížeč neukládá historii).
http://katalog.ahmp.cz -> Sbírka matrik -> Tlačítko "Back/Zpět". Fungují i jiné kombinace, třeba otevřít v tom tabu seznam.cz a pak se chtít vrátit na předchozí hlavní stránku katalogu, na tu hlavní stránku se tomu nějak nechce :)
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Prosím, myslíte Archivní katalog (katalog.ahmp.cz) nebo webové stránky archivu (www.ahmp.cz)? Zkusil jsem to teď u Archivního katalogu ve dvou prohlížečích (Firefox, Chrome), ale nedaří se mi přesměrování nasimulovat. Zkuste mi to, prosím, přiblížit, předem díky.
Docela vtipná věc
Pokud listuju na stránkách AHMP a použiji v prohlížeči tlačítko Zpět, tak jsem okamžitě přesměrován zase tam, odkud jsem přišel. Jenže pokud ze stránek AHMP přejdu na jakýkoli jiný web a v něm použiju tlačítko Zpět, které mě vrátí zpátky na AHMP, tak mě stránky AHMP okamžitě zase přesměrují zpátky na ten jiný web.

Občas si řikám, jestli ten, kdo tu aplikaci programoval, ji nemyslel pouze jako vtip...
 
Už žádné průsvitky. To je skvělá zpráva. Díky moc!
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky AHMP
neustále to padá - ErrorCode: 500 - nedá se nic najít, je to nestabilní