Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetSoftware

Spravuje:

Tomas_DvorakReklamaDiskuse o (ne)fungování badatelského systému Archivu hlavního města Prahy a zpřístupňovaných datech (http://www.ahmp.cz/katalog)
Genealogické dotazy patří na jiná fóra - např.: Rodokmeny, genealogie

Přesunuto do kategorie PaI - SW :)
 
V pdf rozcestníku pro matriky Zemského ústavu pro choromyslné je špatně prolinkovaná t.č. poslední úmrtní matrika CHORB Z8 (1942-1944) - odkaz chybně vede na CHORB Z7
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Je to uděláno tak, že se zobrazí výběr digitalizovaných matrik, označí se první matrika a u té se uvede navigace. Máme to takto všude. Může to být nepřehledné a obtěžující se proklikávat u strukturovaných souborů (což sbírka matrik je), přesto si lze uživatelsky uložit odkaz na jakoukoli úroveň sbírky prostřednictvím ikony řetězu.
GeneralHalsey  
Díky za nové přírůstky. Mám dotaz ohledně navigace, když si zvolím jednu z položek na hlavní stránce, vygeneruje se stránka, která je na nejhlubší úrpveň na prvním místě. Tedy například u sbírky matrik to skočí rovnou na úroveň odkazu "Kostel P. Marie na Louži (17)". Nešlo by to změnit tak, že odkaz povede pouze na celou skupinu, aby se nemuselo nejdříve přeskakovat na vyšší úrovně při hledání konkrétní položky? Zbytečně se tak generují další stránky a jelikož jde o generované adresy, tak si danou úroveň ani nelze uložit do záložek v prohlížeči.
Dobrý den, děkuji Vám velice za zprávu. Tak to mám tedy smůlu, že zrovna mé číslo se nedochovalo. Jinak také se mi sem špatně píše, musí se nějak zablokovat ty reklamy nebo co. Chodím sem sporadicky, nu povedlo se nám to.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Minulý týden se podařilo zveřejnit digitalizované sčítací archy za poslední 3 roky (zejm. r. 1890 a část z r. 1900). Ode dneška jsou dostupné další matriky (zejm. civilní, ale i některé farní).
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Podle slov kolegy, který je správcem fondu, se bohužel všechny operáty nedochovaly, mezery jsou přímo v materiálu. Při digitalizaci se žádný arch nevynechal.
Pěkný den, nezapomněli jste prosím naskenovat čp. 30 ve sčítání 1890 Holešovice-Bubny? Ostatní domy tam jsou v řadě, ale tento nikoliv, přitom mám za to, že tam již stál (dnešní adresa Dělnická 30/775, Praha 7). Zrovna v něm žili moji předci, takže věřím, že nebudu mít takovou smůlu :-) Děkuji.
 
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Už jsem to psal tady (poslední odstavec), rychlost a plynulost zveřejnění po digitalizaci je dána naléhavostí pracovních úkolů v několika archivních úsecích.
GeneralHalsey  
Kdy se můžeme těšit na další várku matrik, už jsou to skoro dva měsíce a zatím nic. Možná by bylo lepší průběžně doplňovat po menších částech jako to dělá například SOA Praha nebo SOA Třeboň.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
omlouvám se, slovo "civilní" mi tam zůstalo z plánu na loňský rok. Cca od podzimu se digitalizují i církevní matriky.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Tohle byla drobnost, ke které došlo ve chvíli, kdy se to opravovalo. Od té doby se zdá, že už to drží.
GeneralHalsey  
Tak tentokrát to spadlo v pondělních raních hodinách. Asi by to chtělo nějaký automatický log na to co se tam děje a případně tam dát automatický restart.
GeneralHalsey  
V plánu digitalizace jsou u matrik napsány pouze civilní, budou se tedy v dohledné době digitalizovat také církevní matriky?
 
Zajímavé. Napadá mě slovo "sobotáž" :-)
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Pozoruji to již několikátý týden, k výpadku vždy dojde v sobotu v různý čas. Pokud si toho nevšimnu a ručně to nenahodím, v ranních pondělních hodinách vše automaticky naskočí. Vysvětlení pro to nemám, ale budu to v příštím týdnu řešit.
Reakce na | Vlákno  
Měl bych dotaz ohledně funkčnosti webu - několikrát se mi teď stalo, že katalog na několik hodin kompletně vypadl (Service Unavailable), což jsem předtím nikdy nezaznamenal, a to jsem tam hledal/prohlížel poměrně často. Je pro to nějaké vysvětlení?

(Když člověk něco zpracovává a potřebuje to načíst u armády a v AHMP, konečně mu na to vyjde čas, a v tu dobu jeden server vychrlí jednu stránku matriky za osm minut, než úplně spadne, a druhý pro jistotu nejde vůbec, je poněkud badatelsky rozladěn ...)
 
Je to zmíněno na webu AHMP, na SPVIN O4b musíte ještě chvíli počkat.

Zpřístupněny byly kopie 96 matrik, a to z:
Nemocnice Alžbětinek z let 1935–1943 (sign. ALŽ Z4),
Magistrátu hl. m. města Prahy z let 1908–1920 (sign. MAG N2), z let 1927–1944 (sign. MAG O37 až MAG O115) a z let 1937–1944 (sign. MAG Z14 až MAG Z24),
Nemocnice Milosrdných bratří z let 1934–1941 (sign. MB Z9) a ze
Všeobecné nemocnice z let 1936–1940 (sign. NEM Z16).
Dobrá zpráva, díky. Existuje nějaký seznam těch, které byly přidány? Já čekám na SPVIN O4b, ale ta asi ještě na webu není.
Tomas_Dvorak Archiv hl. města Prahy  web
Dnes bylo zveřejněno prvních 96 matrik převzatých v loňském roce. Do konce roku lze předpokládat další větší dávku matrik, které byly digitalizované do zásoby, následně se zveřejnění ustálí na rychlosti digitalizace, tj. cca 25 matrik/měsíc.