Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

PřebralReklamaKupodivu jsem tu nic takového nenašel a když už je tu antropologie, tak archeologie nemůže chybět.Náplň klubu budiž jakákoli s alespoň letmým vztahem k tématu.


Archaeology - An Introduction - V podstatě rozcestník, ale organizovaný jako učebnice.
Archaia - Nestátní archeologická společnost.Výzkumy, popularizace.
archeologicke.misto.cz - Rozsáhlé stránky, velká část materiálů jsou odkazy jinam. Mimo toho ale i seznam aktuálních výstav, přednášek a tak.
archnet.asu.edu - Obsáhlý a přehledně organizovaný celosvětový rozcestník.
www.archaeologica.cz - Archeologický e-magazín, zaměřený na popularizaci.Celkem dobře zpracované, ve flashi. A taky to dělaj lidi z naší katedry...
www.arup.cas.cz - Archeologický ústav AV ČR v Praze.
www.kar.zcu.cz - Katedra archeologie na ZČU v Plzni. Moje domovská, řada článků v elektronické podobě.
Ústav archeologie a muzeologie při MU v Brně - oddělení archeologie - Výzkumy, nabídka publikací, články, informace o ústavu.
Archaeowiki

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Mastodont  
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Hrnky plné stříbrňáků vyhrabali zřejmě divočáci, čekají na vysypání
25. října 2018 18:05
Tento poklad zřejmě vyhrabali divočáci. Dva hrnky plné mincí, nahoře spousta stříbrňáků. Co je na jejich dně, si archeologové z Vysokého Mýta netroufají říci. Mince váží něco přes čtyři kilogramy, ale archeologové hrnky ještě nevysypali. Na to se chystají konzervátoři v příštím týdnu pod dohledem kamer.

Zdroj: https://pardubice.idnes.cz/poklad-hrnky-plne-stribrnaku-divocaci-dxw-/pardubice-zpravy.aspx?c=A181025_140503_pardubice-zpravy_jah
 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
Ale to je uplne jinej vrak! :-)
Black Sea MAP Maritime Archaeology Project je dlouhodoba akce http://cma.soton.ac.uk/research/black-sea-map/, pri ktere nasli cca 60 vraku u pobrzi Bulharska.
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
video v 1:08 vylejzaji z ponorek, 1:58 plavou vedle sebe.
SAGITARIUS  
Robotí selfíčka? :-)
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
Potapeci kde? Ja videl jen dva roboty na spagatech, co se navzajem fotili...
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
a ty potapece v 2km taky nejak nevysvetlili.
Tedy ten nadpis. Anglický citát v článku už má "intact shipwreck", což asi bude skutečně nejstarší. Ale jinak jsou tam i jiné úlety (že odborníci považovali tvar lodi za "smyšlený" apod.).
Poněkud nepravda, bylo objeveno docela dost vraků starších, například fénických, a dokonce jsou nějaké opravdu mnohem starší egyptské.
Přelomový objev v Černém moři
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
U Mikulova našli archeologové místo, kde kdysi lidé porcovali mamuty
15. října 2018 18:21
V sousedství Mikulova před mnoha desítkami tisíc let pravěcí lidé lovili mamuty. Na místo, které v době kamenné sloužilo k zabíjení a čtvrcení kořisti, ukazuje množství mamutích klů a kostí. Archeologové je objevili jen pár kilometrů za česko-rakouskými hranicemi.

Zdroj: https://brno.idnes.cz/jatka-mamut-archeologove-mikulov-nalez-d99-/brno-zpravy.aspx?c=A181013_432647_brno-zpravy_vh
 
 
zardoz Sláva Tezcatlipokovi 
 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
 
 

Pes nalezený v Pompejích - zemřel při explozi Vesuvu 24. října roku 79. Jeho ostatky byly nalezeny 20. listopadu 1874 a dalších 48 hodin trvalo, než sádra nalitá do dutiny zatuhla. Podle bronzového obojku kolem krku, se jednalo o hlídacího psa, který byl stále připoután na řetězu u domu prodejce látek - Marca Vesonia Prima. Obojek, který měl na krku, vědci prozkoumali pomocí infračerveného záření a objevili na něm nápis, který dokumentoval, Že pes hrdinně zachránil svého pána před útokem vlka a pán mu za to děkoval.

 
(ale že takovej kousek čehosi dokážou takhle namapovat o půl Evropy jinam zpřed tisíce let, to je fakt moc hezký)
Hezký!

(jen mi nějak neštymuje logika, že Jošt to bejt nemoh, protože byl bohatej, tak tedy Vilém, ech, on byl vlastně taky bohatej, tak někdo z Vilémova doprovodu. Jakože Jošt doprovod neměl?)