Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

PřebralReklamaKupodivu jsem tu nic takového nenašel a když už je tu antropologie, tak archeologie nemůže chybět.Náplň klubu budiž jakákoli s alespoň letmým vztahem k tématu.


Archaeology - An Introduction - V podstatě rozcestník, ale organizovaný jako učebnice.
Archaia - Nestátní archeologická společnost.Výzkumy, popularizace.
archeologicke.misto.cz - Rozsáhlé stránky, velká část materiálů jsou odkazy jinam. Mimo toho ale i seznam aktuálních výstav, přednášek a tak.
archnet.asu.edu - Obsáhlý a přehledně organizovaný celosvětový rozcestník.
www.archaeologica.cz - Archeologický e-magazín, zaměřený na popularizaci.Celkem dobře zpracované, ve flashi. A taky to dělaj lidi z naší katedry...
www.arup.cas.cz - Archeologický ústav AV ČR v Praze.
www.kar.zcu.cz - Katedra archeologie na ZČU v Plzni. Moje domovská, řada článků v elektronické podobě.
Ústav archeologie a muzeologie při MU v Brně - oddělení archeologie - Výzkumy, nabídka publikací, články, informace o ústavu.
Archaeowiki

El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Jihomoravští archeologové jásají. Na trase dálnice D55 našli žárové hroby i nálezy z doby kamenné

Dva týdny už intenzivně zkoumají jihomoravští archeologové oblast na trase dálnice D55 Moravský Písek – Bzenec na Hodonínsku. Nyní se pochlubili prvními objevy, které sahají až do doby kamenné. Mezi nálezy patří třeba pozůstatky tehdejšího osídlení nebo žárové hroby.

Rozsáhlý archeologický průzkum na trase dálnice D55 Moravský Písek – Bzenec začal před dvěma týdny. Zároveň se v lokalitě pracuje na úpravě terénu. Kácí se dřeviny nebo se uskutečňuje pyrotechnický průzkum, aby v budoucnu mohla pokračovat výstavba dopravní stavby.

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/vzdelani/23373-jihomoravsti-archeologove-jasaji-na-trase-dalnice-d55-nasli-zarove-hroby-i-nalezy-z-doby-kamenne.html
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Archeologové odhalili původ mosazných předmětů nalezených na území Čech
Dnes 17:12 – Praha
Filip Šára, Novinky, ČTK

Čeští vědci přispěli k vyřešení otázky, odkud se ve starověku rozšířila mosaz na území dnešního Česka. Tým analyzoval desítky mosazných předmětů z 1. století př. n. l. až 2. století n. l. a zjistil, že většina výrobků pochází z rudných ložisek Římské říše. Informovala o tom Akademie věd ČR s tím, že výzkum doložil intenzivní kontakty mezi Římany a germánskými etniky, která u nás tehdy žila.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/archeologove-odhalili-puvod-mosaznych-predmetu-nalezenych-na-uzemi-cech-40384968
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
V Brně objevili hromadný hrob vojáků z bitvy u Slavkova
sobota, 22. ledna 2022, 12:30

Nečekaný nález ohlásili brněnští archeologové ve Staňkově ulici. V lokalitě nacházející v městské části Královo Pole odkryli hromadný hrob, v němž se nacházelo dvanáct lidských koster. Po následném odborném zkoumání nálezu vědci konstatovali, že se jedná patrně o těla vojáků z bitvy Tří císařů u Slavkova, jež se odehrála v roce 1805.

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/23327-v-brne-objevili-hromadny-hrob-vojaku-z-bitvy-u-slavkova.html
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Archeologové našli v centru Jihlavy středověkou studnu s lidskými ostatky
14. ledna 2022 15:53

Archeologové odkryli obydlí lidí, kteří patřili k prvním obyvatelům města Jihlavy při jeho založení poté, co zde ve 13. století propukla stříbrná horečka. Obydlí má charakter zahloubeného suterénu pravděpodobně nadzemní stavby. Jeho součástí je studna, v níž se našly lidské obratle.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/archeolog-pruzkum-nalez-studna-jihlava-kosti-ostatky.A220114_645870_jihlava-zpravy_mv
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Jeden z největších pokladů římských mincí vykopali jezevci
Dnes 16:03
Matěj Pálka, Novinky

Obrovský poklad římských mincí objevili v jeskyni v severním Španělsku, a to díky hladovým jezevcům. Ti totiž ve snaze najít něco k snědku ryli tak hluboko, až se dostali k zakopanému bohatství. Archeologové věří, že se toho na místě objevu skrývá ještě mnohem více.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/jeden-z-nejvetsich-pokladu-rimskych-minci-vykopali-jezevci-40383895
 
tady je to samej odborník jak koukám lol já už na střední škole vykopával odznáčky werhmachtu a ss a tady jenom teoretici jak tak koukám
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!

Jedinečný objev: Archeologové našli na Tetíně středověký hrob, ve kterém byla kostra černošky
Před 3 hodinami

Českým archeologům se podařil neobvyklý nález. Na Tetíně objevili hrob, který ukrýval kosterní pozůstatky patřící starší ženě. Zajímavé a nečekané je, že tato žena byla černoška.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3426018-jedinecny-objev-archeologove-nasli-na-tetine-stredoveky-hrob-ve-kterem-byla-kostra
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nepochybně!
takže ovčí civilizace.
Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
Mediální mrdky soft. Jenom na základě titulku jsem sem chtěl napostovat studii z roku 2013, kdy se prokázala starší přítomnost lidí na ostrovech díky spálenému obilí. A oni to v tom článku mají! Ovčí bobky jen potvrdili, což už se tak nějak vědělo. Ale samo o sobě zajímavý, wtz.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Na Faerských ostrovech žili neznámí lidé před Vikingy, potvrzují to ovčí bobky
Dnes 18:33 – Kodaň
ČTK

Na Faerských ostrovech žila kolem roku 500 našeho letopočtu neznámá populace lidí. Na odlehlém území se tudíž vyskytovala dříve než Vikingové, kteří připluli o zhruba 350 let později. Vyplývá to z nového vědeckého výzkumu, o kterém informovala stanice CNN, podle níž důkazy poskytl neobvyklý zdroj: starověké ovčí bobky.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/na-faerskych-ostrovech-zili-neznami-lide-pred-vikingy-potvrzuji-to-ovci-bobky-40383397
 
Adhil Iam seges est ubi Troia fuit 
Jé, Sylva Bambasová, ta studovala pár ročníků pode mnou. Pochází z Bruntálu. Náhoda? Nemyslím si.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
 
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Doufám, že manžel se jmenuje Tichý Bambas!
Sylva Tichá Bambasová pobavila .)
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Nejstarší prokázaná otrava. Vědci našli v tisíce let starých kostech stopy rtuti
včera 05:48
Jaroslav Krupka

V kostech lidí, kteří byli před pěti tisíci let pohřbeni ve Španělsku a v Portugalsku, se našly důkazy o otravě rtutí. Informuje o tom nová studie. Ve Španělsku se dodnes nacházejí jedny z nejznámějších dolů na rudu cinabarit, nazývanou česky také rumělka (díky jasně červenému zbarvení jejích krystalů). Právě cinabarit je hlavní rudou rtuti.
Zdroj: https://www.denik.cz/veda-a-technika/otrava-rtuti-v-pet-tisic-let-starych-kostech.html
 
Šmarjá! (Doufám, že to alespoň využijete v Iluminátech.)
jj, čettl jsem. to je strašný.