Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

PřebralReklamaKupodivu jsem tu nic takového nenašel a když už je tu antropologie, tak archeologie nemůže chybět.Náplň klubu budiž jakákoli s alespoň letmým vztahem k tématu.


Archaeology - An Introduction - V podstatě rozcestník, ale organizovaný jako učebnice.
Archaia - Nestátní archeologická společnost.Výzkumy, popularizace.
archeologicke.misto.cz - Rozsáhlé stránky, velká část materiálů jsou odkazy jinam. Mimo toho ale i seznam aktuálních výstav, přednášek a tak.
archnet.asu.edu - Obsáhlý a přehledně organizovaný celosvětový rozcestník.
www.archaeologica.cz - Archeologický e-magazín, zaměřený na popularizaci.Celkem dobře zpracované, ve flashi. A taky to dělaj lidi z naší katedry...
www.arup.cas.cz - Archeologický ústav AV ČR v Praze.
www.kar.zcu.cz - Katedra archeologie na ZČU v Plzni. Moje domovská, řada článků v elektronické podobě.
Ústav archeologie a muzeologie při MU v Brně - oddělení archeologie - Výzkumy, nabídka publikací, články, informace o ústavu.
Archaeowiki

El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Wiki hlásí, že se snad rozhodli z oblasti Llullaillaka už žádné další oběti nesnášet, mj. proto, že Inkové si stěžují. (na Wiki jsou taky srdcervoucí detaily o jedné z obětí, to jsem neměl číst.)
To jsou ty děti, dlouho předtím vybírané, speciálně krmené a opečovávané a pak obětované v horách - řada archeologů má etické dilema, zda je odtamtud nosit dolů...
SAGITARIUS petaklic mi roztočil textik 
Mladá fetka...
La doncella neboli "panna z Llullaillaka": tato incká dívka zemřela ve spánku, sjetá směsí koky a alkoholu, okolo roku 1500 n. l. Bylo jí přibližně 15 let a byla společně s dalšími dětmi vybrána jako oběť qhapaq hucha. Byla nalezena hranicích Argentiny a Chile na vrcholu hory Llullaillaco ve výšce 6739 m.n.m.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Jo přesně!
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
Inu, prokletí rodu Baskervillů.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Trochu děsivé...
Stalldown Row, Dartmoor, Anglie
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Udělala jsme se třikrát... ♥
bronzové přilby z klasického období, Archeologické muzeum v Olympii
 
(archeologové na Twitteru z toho úplně nadšení nejsou, zahlédl jsem výrazy jako "completely debunked" apod.)
Sodoma a to druhý město!
A Tunguska sized airburst destroyed Tall el‑Hammam, a Middle Bronze Age city in the Jordan Valley near the Dead Sea

We present evidence that in ~ 1650 BCE (~ 3600 years ago), a cosmic airburst destroyed Tall el‑Hammam, a Middle‑Bronze‑Age city in the southern Jordan Valley northeast of the Dead Sea. The proposed airburst was larger than the 1908 explosion over Tunguska, Russia, where a ~ 50‑m‑wide bolide detonated with ~ 1000× more energy than the Hiroshima atomic bomb.

It is worth speculating that a remarkable catastrophe, such as the destruction of Tall el-Hammam by a cosmic object, may have generated an oral tradition that, after being passed down through many generations, became the source of the written story of biblical Sodom in Genesis. The description in Genesis of the destruction of an urban center in the Dead Sea area is consistent with having been an eyewitness account of a cosmic airburst, e.g., (i) stones fell from the sky; (ii) fire came down from the sky; (iii) thick smoke rose from the fires; (iv) a major city was devastated; (v) city inhabitants were killed; and (vi) area crops were destroyed. If so, the destruction of Tall el-Hammam is possibly the second oldest known incident of impact-related destruction of a human settlement, after Abu Hureyra in Syria ~ 12,800 years ago.

 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!

Vědci našli v Severní Americe lidské stopy starší než 20 tisíc let. Mění to představy o jejím osídlení
Dnes

Archeologové odhalili pravděpodobně nejstarší známé lidské stopy v Severní Americe. V rámci výzkumu v národním parku White Sands v Novém Mexiku našli otisky, jejichž stáří odhadují na 21 tisíc až 23 tisíc let, uvedl časopis Science.
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3375418-vedci-nasli-v-severni-americe-lidske-stopy-starsi-nez-20-tisic-let-meni-predstavy-o
 
Jakýpak s tím sraní? "Ho chytni a dem!"
Bez rukavic!