Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama

Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bývalo svépomocné vzájemné informování se o nových či zaniklých antikvariátech v Praze, což mělo svůj praktický výstup, ze setrvačnosti stále občas aktualizovaný:

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Účelem tohoto klubu naopak nikdy nebylo shánění a nabízení konkrétních knih. K tomu sloužíval doprovodný klub DESIDERATA (vynalezený JV_JR), který ovšem účelně fungoval jen cca do roku 2010. Dnes je už dávno stejně chcíplý, jako vše kolem použitých knížek, a tedy i jako všechny další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi, Asche a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.


sam_hofgins  
Vždycky si ji rád za tu dvacku koupím, i kdybych měl postupně skoupit celý náklad, nebude-li mne stát dalších sto dvacet na poštovném. Je to dobrý překlad a máš tam prakticky skoro celýho Schwoba pohromadě. Nováka jsem měl svým způsobem rád, neb jeho sběrné suroviny skýtaly zdánlivou šanci na dobrý úlovek. Že se tak stalo dohromady asi tak třikrát během sto návštěv jeho kvelbů během pěti let, už je věc jiná.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Kurvadrát, už sem píšu tam málo, že jsem zapomněl dodržovat stylistickou linii Ichovsky nespisovnýho slangu!
Pokud jde o Schwoba - no a? Jednou jsem našel na Hanspaulce vedle kontejneru na papír krabici s Jiráskama a Vrbama a na jejím dně obzvlášť opovržlivě vyhozenou intaktní Ženu ve světle s autorovou dedikací - a taky jsem ten kontejner do Bedekra nedal.
Jinak s nákladem 3000 výtisků ten Schwob nijak super vzácná světovka nebyl nikdy a lze se spíš obávat, že za pár let už nepůjde prodat ani za tu dvacku...
sam_hofgins  
(A až teď vidím na https://muj-antikvariat.cz/, že to je už běžná kniha.)
sam_hofgins  
V Dělnické jsem pořídil Schwobova Krále se Zlatou maskou za dvacku v čupr stavu. Tuhle Světovku jsem kupoval pokaždé, když jsem na ni narazil, a pak ji rozdával.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Update Bedekra hlavně kvůli Valentinské. A aby se ty Dělnické nepletly, vyhodil jsem z kamenných konečně taky Nováka, který si nedávno pořídil kadlecův webík jako "Morbido". Pokud při tvorbě názvu holešovický příslušník vycházel z latinského kořene "morbidus", projevil překvapivou míru sebereflexe, ale obávám se, že spíš nadutě vyšel z italštiny. Každopádně dávno neměl v Bedekru co dělat, podobně jako v něm už po léta není ještě těžší hromadivý psychopat Samek. Člověk stojící ve dveřích nepřístupného prostoru, který zavalil svým špinavým bordelem, a nalhávající sobě i kolemjdoucím, že v těch zničených odpadcích najde, oč si kdo řekne, není antikvář; je dokonce méně než bukinista nebo stánkař z Blešáku v Kolbence - je to prostě magor. A navíc absolutní amatér, jelikož zcela bazální kvalifikací začínajícího antikváře je právě odhad (a později znalost) toho, co má vyhodit. Jako výdejnu to lze ale ještě akceptovat. Ostatně časem se mezi výdejnáři určitě objeví ještě mnohem pitoresknější zjevy, ale tou dobou už se na udržování nějakého Bedekra dávno vyseru.