Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama

Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bývalo svépomocné vzájemné informování se o nových či zaniklých antikvariátech v Praze, což mělo svůj praktický výstup, ze setrvačnosti stále občas aktualizovaný:

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Účelem tohoto klubu naopak nikdy nebylo shánění a nabízení konkrétních knih. K tomu sloužíval doprovodný klub DESIDERATA (vynalezený JV_JR), který ovšem účelně fungoval jen cca do roku 2010. Dnes je už dávno stejně chcíplý, jako vše kolem použitých knížek, a tedy i jako všechny další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi, Asche a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.


Mně ten link poslal pan autor a nakladatel v jednom s komentářem, že tentokrát už nerozesílá spam všem antikvářům jako minule, ale jen těm, co si jako já tehdy objednali toho jeho Váchala.
Tak jsem to sem obratem pejstla.
Už to mám doma a zase je to celkem zábavný, i když minule ten Portmanův čert do výklenku byl větší sranda.
sam_hofgins  
Dobrej tip, dík! Inzerovat to zrovna tady je takové... No, vlastně bych se o tom nedozvěděl.
Z dnešního spamu
http://lege.cz/novinky.htm

třeba se to někomu bude hodit