Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama

Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bývalo svépomocné vzájemné informování se o nových či zaniklých antikvariátech v Praze, což mělo svůj praktický výstup, ze setrvačnosti stále občas aktualizovaný:

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Účelem tohoto klubu naopak nikdy nebylo shánění a nabízení konkrétních knih. K tomu sloužíval doprovodný klub DESIDERATA (vynalezený JV_JR), který ovšem účelně fungoval jen cca do roku 2010. Dnes je už dávno stejně chcíplý, jako vše kolem použitých knížek, a tedy i jako všechny další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi, Asche a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.


UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
No jo vlastně... Antikvarium u hráze věčnosti dle očekávání taky nepřežilo. Permutovalo ale v Knihobota, kterej působí trvanlivějc, tak jsem ho do Bedekra zařadil, což byl první update po 15 měsících. Přitom bych řekl, že mi jinak nic zásadního neuniklo, jen prostě chcíplej antikvární pes hnije tiše.
Tak teď už si tam nevyzvedneš nic.
http://www.antikvakorunni75.cz/
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
No dobře, tak se snažej prodat
http://www.antikvakorunni75.cz/katalog/titul/tento-antikvariat-je-na-prodej-81939
polomrtvej e-shop.

Až si to nějak vyjasněj, tak to, co z toho vzejde, třeba někam zařadím.
Fakt ale je, že k evidenci výdejen jsem velmi laxní - na to bohatě stačí jehoantikvariát. Pokud jednou převládnou výdejny, zavřu to tu úplně.
cichlasoma_meeki  
(Zrovna jsem včera U Vodárny něco vyzvedával!)
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vyprázdniny 2
Tomáš Dušek na Korunní balí krám (momentálně doslova a do písmene) a stěhuje ho k Želivárně do Votický. Tak jsem ho rovnou přehodil do přidruženejch výrob, kam dávno patřil - už se léta netají tím, že na pultu mu víc vydělává sklo než knížky.
Tamtéž je nyní pro pořádek i Trigon (knihkupectví).
Zcela jsem odstranil někdejší Antikvu u Vodárny (dnes Obrazy v aukci), která s knížkama na krámě skončila už dávno a teď se snaží prodat i mrtvej e-shop; obrázky jsou zjevně daleko lepší kšeft.

Celýho Bedekra jsem při tý příležitosti drobet převoral a snad zpřehlednil.