Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama


Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bylo svépomocné vzájemné informování se o nových antikvariátech v Praze.

Účelem tohoto klubu naopak nebylo a NENÍ shánění a nabízení konkrétních knih!! K tomu slouží doprovodný klub DESIDERATA vynalezený JV_JR.

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.

Bří Schickové se dali na kuplířství - nejen že nabízejí použité ženy, ale dokonce i zcela nepoužité slečny.
http://www.valentinska.cz/62524-zena

Určitě čekají, že jim to Dědeček Hříbeček po pirátsku zlegalizuje...
 
cichlasoma_meeki  
 
Nemocná, krásná, celokožená, originální a ještě k tomu jak levná! No nekupte to!https://antikvariat11.cz/kniha/vancura-vladislav-nemocna-divka-1928-895178
 
Krystalická tupost 2 - "stav velmi slušný" dle bří Schicků:

http://www.valentinska.cz/536666-dama-ve-smutku-magdalena-ed-bibelot

Hloupostí, nenažraností a absencí studu už překonali i Maděru.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
No dobře, tak se snažej prodat
http://www.antikvakorunni75.cz/katalog/titul/tento-antikvariat-je-na-prodej-81939
polomrtvej e-shop.

Až si to nějak vyjasněj, tak to, co z toho vzejde, třeba někam zařadím.
Fakt ale je, že k evidenci výdejen jsem velmi laxní - na to bohatě stačí jehoantikvariát. Pokud jednou převládnou výdejny, zavřu to tu úplně.
cichlasoma_meeki  
(Zrovna jsem včera U Vodárny něco vyzvedával!)
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vyprázdniny 2
Tomáš Dušek na Korunní balí krám (momentálně doslova a do písmene) a stěhuje ho k Želivárně do Votický. Tak jsem ho rovnou přehodil do přidruženejch výrob, kam dávno patřil - už se léta netají tím, že na pultu mu víc vydělává sklo než knížky.
Tamtéž je nyní pro pořádek i Trigon (knihkupectví).
Zcela jsem odstranil někdejší Antikvu u Vodárny (dnes Obrazy v aukci), která s knížkama na krámě skončila už dávno a teď se snaží prodat i mrtvej e-shop; obrázky jsou zjevně daleko lepší kšeft.

Celýho Bedekra jsem při tý příležitosti drobet převoral a snad zpřehlednil.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vyprázdniny
Ani jsem to tu původně nechtěl ventilovat, jen jsem to opravil v Bedekru, ale od července konečně zavřela Růžovka, jejíž kadaverózní existence v posledních několika letech byla z hlediska provozní ekonomiky čirou záhadou. Web http://www.alte-antikvariat.cz sice pořád funguje, ale s poslední aktualizací 8. 2. 2018 a 399 knihama za ceny zastydlý v zlatokopeckejch devadesátkách asi taky nebude zrovna výdělečnej.

Naopak zatím váhám se zařazením výdejny https://antikvariat-palmovka.cz/ - což je zlínský Antikvarium, který se vrací do Prahy a s sebou prej veze 700 beden tříděnýho odpadu, zahrnujícího nejspíš i všechny nedávno vykoupený ležáky, důkladně stařený dvaceliletým povalováním v regálech na Zbraslavi a v Široký. Což nebudí dojem bůhvíjaký perspektivnosti toho kšeftu, takže napřed uvidíme, jak dozraje v sudech od piva u hráze věčnosti...
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vlastně je docela příznačný, že zloděj Čumilov teď má v ukradeným klubu samý zloděje nicknamů.
Čímž bysme mohli tu kadibudku opět zalígrovat - už tak tu teď do ní nahlíželo o šest příspěvků víc než zasloužila.
A buďme nadále rádi, že si zloději, prudiči, loserové a jiní deprivanti našli svou Jedovou chýši, kde se můžou scházet a ze který vylejzaj jen si občas něco ukrást, ale jinak aspoň moc jinde nepruděj.
Nemyslím tady - to už vzdali - ale třeba ve skupince Ivana Adamoviče s jurodivým názvem Milujeme antikvariáty
https://www.facebook.com/groups/1455338411202708/
která mi svou až infantilní naivitou připomněla pradávný časy tohoto klubu na Průvodci skoro už před dvaceti lety, kdy byl internet ještě mladej a neviňoučkej - a hlavně všelijaký ty ashoidní buzny se k němu ještě nedokázaly připojit a buzerovat ostatní.
Tak snad to Ivanovi i v dnešní éře totálního spolčení hlupců ještě chvíli vydrží.
 
Tak už i raz-dva-tři „Chodec” v kanálu zvrací mantru Iggyho podlidí „Kadlec – tabulka – Cortéz” a já pořád nic! To je odporný genderový šovinismus! Ambra je přece stejně věčná jako tupost loutek! Tak šup borci – a ať tam pěkně blinkám taky! Tanči lůzo!
 
Zapomněl jsi, že kromě kafemlejnku Cortéz / žebříček tam ještě periodicky probíhá ta zmíněná lehká dřenda, po níž následuje rituál: "Iggy smaž ty ošklivosti a budeme si zase pěkně povídat o literatuře." Iggy se nikdy nezeptá, proč si nejdou povídat o knížkách do nějakýho z tisíců klubů o literatuře (jen na Okounu jich je přes 130) a místo toho mu lezou do klubu o antikvariátech. Úslužně v předklonu smaže všechny švestičky, načež následuje intelektuálská demonstrace sečtělosti typu: "Kluci, už jste četli Babičku, to bylo písmenek, viďte?!" - "Ano, ano, moc písmenek!" - "Bať! Čtyřlístky jsou lepší!" - ale za chvíli: "Blbec Jakub má Kašparovu Babičku za 29, kdežto zkušený Peitz tu samou za 2900 - to je Pan antikvář!" - "Jasně, ten by měl být první na žebříčku a ne ten majonézožrout z Nuslí, co má to první místo u Kadlece stejně jen podplacené!" A tak furt dokolečka, až zas do nový dřendy, cenzury a chvilkovýho předvedení vzdělanecký slušnosti.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Njn, Sádra se po zavření Infobadenu zbláznil a jiní na to holt nemají ani čas, ani náladu.

Nicméně hlavní důvod je vskutku ten, kerej píšeš, totiž kdo by dřenil takovou zbytečnost.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Jo jo, akorát mu ten dekl hned zas odklopil überkripl asch, když vedle do klubu s estébáckou nonšalancí vyslepičil univerzální heslo 123, takže teď se tam hemží Uberichama, Londama, Titanikama, Gézama apod. - možná přijde i Sám Bůh Otec Zakladatel Quido...

Čumilov je naprostý pako - pokud si tam pustí profláknutýho trola typu asche a ještě mu rovnou sdělí podobnou informaci, tak čemu se, do prdele, diví??!
Už před lety mě pobavilo, když mi kdosi přeposlal post, kterej prej ten "borec" obratem smazal, přestože se ho jako jedinej zastával (jen drobet jadrnějc), zatímco všechny okolní tam nechal, ač mu unisono sdělovaly, že je totální imbecil neschopnej cokoli moderovat, ale činily tak spisovně. Třeba je masochista, ale spíš soudím, že jen jako cca 90% populace naprosto nechápe obsah slov, jen jejich formu.
Kdyby si ten kokůtek pamatoval zlatý časy Průvodce, nebo si aspoň nastudoval http://ich2.sweb.cz/antikvariat/klub/hereze.zip, věděl by, že kdyby se ten "jeho" blbej klubík někdo OPRAVDU rozhodnul DŮKLADNĚ vydřenit, nemá absolutně žádnou šanci, krom jeho úplnýho uzavření.

Ale komu by stála za to dřenda stoky, kde se už po léta furt dokola probírá pouze a jen to, že Kadlec je čurák (protože žebříček) a Cortés je čurák (protože levnej).

O vlastní penilní podstatě těch tvrzení by jistě bylo úspěšně možný (byť nikoli užitečný) diskutovat, ale rozhodně ne z uvedenejch důvodů. Každýmu je absolutní hovno po tom, co si majitel svýhoantikvariátu dělá se svým zadarmovým webem a "žebříčkem", kterej krom antikvářskýho ksindlu na nižších pozicích nikdo nesleduje a nikdy nesledoval. Pokud se to někomu nelíbí, ať tam neleze a neúčastní se toho. TEČKA.
Podobně: jaký ceny si Cortés napíše na svůj sběr, je absolutně jeho věc; dá se tomu jen pošklebovat, nebo dusit se vztekem, že si tuctový knížky lidi kupujou po dvacce u něj, a ne po kdysi tradičních dvou kilech u staroantikvářů. Podnik je jeho, žádný dotace z našich daní na něj (na rozdíl od statisíců šmejdskejch "neziskovejch" parazitů) nebere, tak ať si každej vysere voko. Pokud zkrachuje, bude to aspoň za jeho peníze (nebo pitomců, co mu půjčili). Pokud "kvůli němu" zkrachuje jinej antikvář, byla to jen blbost a neschopnost toho antikváře. TEČKA.

Jenže kdyby všechny debily, co tam tyhle svý debility pořád dokola meldujou, iggy odeslal, kam patřej, což mohl udělat už dávno, bude tam stejně mrtvolno, jako v Antikvariátu bez moderátora, protože prudiče prostě baví jen někoho prudit; když nemůžou, jdou prudit jinam. Velmi pochybuju, že sám má konkrétnější představu, co od svýho (teda Kingovi ukradenýho) diskuzáku vlastně ještě čeká, ale nic jinýho, než hejtaře Cortése a Kadlece (plus Cortése osobně) v něm už nikdy mít nebude, dekl nedekl. Líto mi toho blbečka každopádně není ani trochu - jen ať si vlastní oportunismus hezky vyžere až do konce toho "Klubu Za starou Prahu antikvární"...
Fahrnheit451 Co tě nepálík, nehasalík! 
Tak už i piggy dnes přikryl svou žumpu deklem registrace.
 
Nemyslím. Jemu vůbec nešlo o Dalího, ale o demonstraci toho, že Koza je debil a zloděj. A samozřejmě jaký je Asch chytrý a vzdělaný odborník. Requiescat in borec...
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Ještěže už jsem asche dávno zabanovanal, ten by se tu nad tímhle
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/salvator-dali_chist-of-st-john-of-the-cross-20978
vzteky vysíral nejmíň 14 dní...

 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Hmm, že si ty jeho pipky pletou ořízku s obřízkou, mi přijde mnohem míň podstatný, než fakt, že kdokoli, kdo pracuje s knihama, je schopnej vygenerovat tak strašlivou píčovinu, jako je "nerozřezaná ořízka". I ten nejdůkladnějc inkludovanej debil s IQ 60, kterej o nějakým Aristotelovi v životě neuslyší, na základě prostý "olašský" logiky: "co néjni, nemůžeš čórnout," jasně chápe, že když je něco ořezaný, tak to nemůže bejt zároveň nerozřezaný. Kromě výchovný baštonády a velký obřízky by taková slepice zasloužila povinně obohatit společnej prostor oboustrannou ovarektomií, aby se zabránilo dalšímu šíření tak maligního genetickýho materiálu.
svatá panna obřezána
Reminiscence na Werichovo: "mnohdy stojí za to podívat se na život jako na velkou starou vzácnou knihu se zlatou obřízkou", nebo příprava na předepsanou úpravu pravnuček v chalifátu Böhmen und Mähren?

 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
A zrušil hrabárnu! :'(