Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama

Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bývalo svépomocné vzájemné informování se o nových či zaniklých antikvariátech v Praze, což mělo svůj praktický výstup, ze setrvačnosti stále občas aktualizovaný:

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Účelem tohoto klubu naopak nikdy nebylo shánění a nabízení konkrétních knih. K tomu sloužíval doprovodný klub DESIDERATA (vynalezený JV_JR), který ovšem účelně fungoval jen cca do roku 2010. Dnes je už dávno stejně chcíplý, jako vše kolem použitých knížek, a tedy i jako všechny další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi, Asche a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.


neztichlá klika
Placák dnes na webu konečně upřesnil další osudy Ztichlé kliky:
http://www.ztichlaklika.cz/aktuality

Tedy je to přesně tak, jak níže píše ÜberIch - obchod je pořád otevřený stejně jako předtím, zrušila se jen galerie. Což potrvá do konce září, kdy se Ztichlá klika přestěhuje do Hradešínské 1449/50 - luxusní vinohradské secesní vilky. Lze tedy předpokládat výrazné zlepšení prostředí, protože ten turisty prochcaný a problitý kout v Betlémské byl zejména přes léto naprosto odporný. Subjektivně je pro mě krámek necelých 300 metrů od stanice tramvají Orionka rovněž výrazným zdokonalením. A pro Placáka nepochybně největším benefitem (kromě odfiltrování kolemjdoucích výletnických euroburanů, kteří v posledním desetiletí už žádné knihy nekupují) bude eliminace neojezéďáckých pablbů typu Ache nebo Gejzy, kteří se doposud mohli ve svých žumpách vysírat, že tam nenašli Saturny, Kodovky, Čtyřlístky či jiné objekty svého ušlechtilého sběratelství. Zejména pokud se tam bude vpouštět na zvonek, netroufne si tam většina těchto podlidí už víckrát strčit ani nos, zatímco bibliofily a kolektory starých tisků nezastaví nikdy nic.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
napraveno
Fahrnheit451 Co tě nepálík, nehasalík! 
No, že degén, co sem kdysi nablil, že antikvární marže bejvala 10 %, nechápe, že přestěhovat krám z jedný ulice do jiný opravdu není "přežívání i bez kamennýho kvelbu", tomu celkem rozumím.

Čemu ale fakt nerozumím, proč tady tohle vypatlaný hovado dávno nemá ban.
 
Aha.
Takže to vyklidí, ale protože ještě žije, tak se pro pár kamarádů vlastně nic neděje.
Ono se na internetu dá přežívat i bez kamennýho kvelbu, že?
OK
A ty kudrlinky okolo, to je obraz smutný duše.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
K množícím se oběma dotazům po osudu Ztichlý kliky od okouňáků znepokojenech blábolama v žumpě založený Ichovejma Sirotkama pro idiota Herezi a nyní štědře zadefekovávaný pár multiidiotama ze zrušenýho Čumilovova septiku, stačil jedinej telefonát a můžu věci uvýst na pravou míru. Takže:

Ztichlá klika samozřejmě nekončí - Ztichlá klika je Placák a ten ještě neumřel; až tak učiní, pojde i Klika. Samozřejmě koronakretenismová totalita u nás führerovaná zbabělým fízlem, šarlatánským podvodníkem se zeleným mozkem a rudým čuráčkem byla záměrně dost likvidační i pro perspektivnější krámy, než je obchod vzácnejma tiskama pro pár fajnšmekrů v totálně zapadlý uličce.

Praktický dopady by měly bejt tyto:
1. V galerii se do prázdnin uskuteční ještě jedna dernisáž a pak skončí a nejspíš se zase stane sklepem, jelikož si neumím představit magora, kterej by si tak hnusnej prostor v dnešní době za ty prachy najal.
2. Vlastní krám bude v provozu ještě přes léto do nespecifikovaný doby, kdy se přestěhuje kamsi do Hradešínský. Toho bude opravdu škoda, jelikož se lze obávat, že budoucí nájemce zničí úžasnej interiér původního prvorepublikovýho papírnictví, kterej přežil jen díky tomu, že za bolševika tam byl sklad Náprstkáče, a pak už jen Pražská imaginace, Primus a Klika, tedy instituce dostatečně kulturní, aby na to ani nešáhly. Pokud tam vtrhnou nějací kavárenský hipsta kryplíci, jako do toho už dávno zrušenýho prostředního krámu vedle, nezbyde z vitrín a šuplat ani tříska. Jinak je mi to vlastně fuk - Betlémská i Hradešínská jsou pro mě prdele skoro stejně z ruky - a sentimentu vůči čemukoli už jsem dávno pozbyl.

Potřebný detaily se tu včas objeví. A nenaslouchejte idiotům z žump i mimo ně, hloupost je mnohem nakažlivější a nebezpečnější, než nějakej vireček.
 
Mně ten link poslal pan autor a nakladatel v jednom s komentářem, že tentokrát už nerozesílá spam všem antikvářům jako minule, ale jen těm, co si jako já tehdy objednali toho jeho Váchala.
Tak jsem to sem obratem pejstla.
Už to mám doma a zase je to celkem zábavný, i když minule ten Portmanův čert do výklenku byl větší sranda.
sam_hofgins  
Dobrej tip, dík! Inzerovat to zrovna tady je takové... No, vlastně bych se o tom nedozvěděl.
Z dnešního spamu
http://lege.cz/novinky.htm

třeba se to někomu bude hodit

 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
Ráno jsem si z toho málem cvrnknul do trenek.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
 
Knihy, knihy, knihy... (dokument) 2010
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
No jo vlastně... Antikvarium u hráze věčnosti dle očekávání taky nepřežilo. Permutovalo ale v Knihobota, kterej působí trvanlivějc, tak jsem ho do Bedekra zařadil, což byl první update po 15 měsících. Přitom bych řekl, že mi jinak nic zásadního neuniklo, jen prostě chcíplej antikvární pes hnije tiše.
Tak teď už si tam nevyzvedneš nic.
http://www.antikvakorunni75.cz/
cichlasoma_meeki  
 
Nemocná, krásná, celokožená, originální a ještě k tomu jak levná! No nekupte to!https://antikvariat11.cz/kniha/vancura-vladislav-nemocna-divka-1928-895178
 
Krystalická tupost 2 - "stav velmi slušný" dle bří Schicků:

http://www.valentinska.cz/536666-dama-ve-smutku-magdalena-ed-bibelot

Hloupostí, nenažraností a absencí studu už překonali i Maděru.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
No dobře, tak se snažej prodat
http://www.antikvakorunni75.cz/katalog/titul/tento-antikvariat-je-na-prodej-81939
polomrtvej e-shop.

Až si to nějak vyjasněj, tak to, co z toho vzejde, třeba někam zařadím.
Fakt ale je, že k evidenci výdejen jsem velmi laxní - na to bohatě stačí jehoantikvariát. Pokud jednou převládnou výdejny, zavřu to tu úplně.
cichlasoma_meeki  
(Zrovna jsem včera U Vodárny něco vyzvedával!)
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vyprázdniny 2
Tomáš Dušek na Korunní balí krám (momentálně doslova a do písmene) a stěhuje ho k Želivárně do Votický. Tak jsem ho rovnou přehodil do přidruženejch výrob, kam dávno patřil - už se léta netají tím, že na pultu mu víc vydělává sklo než knížky.
Tamtéž je nyní pro pořádek i Trigon (knihkupectví).
Zcela jsem odstranil někdejší Antikvu u Vodárny (dnes Obrazy v aukci), která s knížkama na krámě skončila už dávno a teď se snaží prodat i mrtvej e-shop; obrázky jsou zjevně daleko lepší kšeft.

Celýho Bedekra jsem při tý příležitosti drobet převoral a snad zpřehlednil.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Vyprázdniny
Ani jsem to tu původně nechtěl ventilovat, jen jsem to opravil v Bedekru, ale od července konečně zavřela Růžovka, jejíž kadaverózní existence v posledních několika letech byla z hlediska provozní ekonomiky čirou záhadou. Web http://www.alte-antikvariat.cz sice pořád funguje, ale s poslední aktualizací 8. 2. 2018 a 399 knihama za ceny zastydlý v zlatokopeckejch devadesátkách asi taky nebude zrovna výdělečnej.

Naopak zatím váhám se zařazením výdejny https://antikvariat-palmovka.cz/ - což je zlínský Antikvarium, který se vrací do Prahy a s sebou prej veze 700 beden tříděnýho odpadu, zahrnujícího nejspíš i všechny nedávno vykoupený ležáky, důkladně stařený dvaceliletým povalováním v regálech na Zbraslavi a v Široký. Což nebudí dojem bůhvíjaký perspektivnosti toho kšeftu, takže napřed uvidíme, jak dozraje v sudech od piva u hráze věčnosti...