Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama


Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bylo svépomocné vzájemné informování se o nových antikvariátech v Praze.

Účelem tohoto klubu naopak nebylo a NENÍ shánění a nabízení konkrétních knih!! K tomu slouží doprovodný klub DESIDERATA vynalezený JV_JR.

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.cichlasoma_meeki  
V Široký jsem včera zamáčk' slzu a odnes si batoh knih za výprodejní 50% cenu.

Jinak přiznávám, že nejsem, co se tkne antikvariátů, vybíravý a měl jsem a mám rád v Praze všechny až asi na dva (a z toho jeden už je po obměně personálu v pohodě). Bizarnost prostředí a vyšinutost majitelů a zaměstnanců v zásadě vítám.

Nicméně – to nerozvádím právě řečené – momentálně mám nejradši Dva antikváře a pochopitelně LAW.
 
Nijak z toho nevyplývá, že se na tom projektu Cortes podílí; i jiní neovládají shodu přísudku s podmětem.
I pokud ano, dlužno zdůraznit, že on nikdy nebyl antikvářem. Nebyl ani pořádným právníkem, ani kloudným nábytkovým bazaristou a nepochybně by nedokázal ani provozovat bordel.
Což by, pravda, souhlasilo, protože tohle taky není poctivý nevěstinec, ba ani ta peep show, ale akce pro naprosté imbecily, kteří jsou ochotní za něco, co je zdarma k vidění na každé nuda pláži, vysolit částku, za kterou dle internetových ceníků u běžné kurvy pořídí jedno číslo nebo dva orály. Ovšem "výstavu" si pak radostně nasdílejí a olajkují na facebooku, zatímco návštěva u prostitutky asi ještě není sociálně síťovatelná.
Přemýšlel jsem o tom. Kdybych měl k stýskání vybrat opravdu jen dva, tak Myslíkova a Ztichlá klika. Líto by mi přišli Křenek, Hulla, Tichý a Prošek. Ostatní jsou mi celkem ukradení - jeden skončí, jiný někde začne.
Já bych ten obor zas tak nepohřbíval - časy se mění a módy taky; nájmy malých krámků se budou spíš snižovat a vždycky se najde nějaký knihomil s vizí, který dokáže vyčarovat něco zajímavého a fungujícího.
Dupeepshow aneb z antikváře bordelářem
 
A který jsou ty dva zbejvající, že jsem tak zvědavej...?
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Z Bedekra je Široká vyhozená už od pondělka; stejskat se mi po ní nijak zvlášť nebude, ale radostná zvěst to arci taky nejni.
Pokud s tím banováním máš na mysli nicka walden02, tak toho jsem nezabanoval proto, že je antisemit, ale proto, že je debil.
K antisemitismu může bejt spousta důvodů - dobrejch i horších, ale furt vcelku legitimních. Některý můžou bejt i perzonifikovaný, třeba v osobě bratra ministra Hermana, i když soudím že většinu Židů musí tenhle renegátskej přisluhovač Čtvrtý říše srát ještě víc, než běžný góje.
Ovšem jakmile se někdo jako důvodem začne ohánět Biblí, Mein Kampfem, Koránem, Kapitálem, Protokolama Sionskejch Mrduců, či jinou kriploknihou nebo jakýmkoli současným aktivistickým zjevením, měl by IMHO nejen bejt zde zabanovanej, ale v rámci přiměřený sebeobrany lidstva i preventivně zplynovanej, pač se nikdy neví, jakej Jakeš z něj jednou vyroste.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Jaj, to zamrzí. I tam jsem chodila.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Škoda, chodilo se tam prima po schodišti dolu (band).
Pro nostalgiky je dnes, zítra a snad i v neděli poslední možnost zajít do antikvariátu Judaica nasát vůni dýmkou prouzených knih, protože od května končí.
Popravdě řečeno - logicky jsem čekal jiné kandidáty na brzký zánik (kupříkladu Růžovou), ale na druhé straně existenci tohoto podniku jsem po léta bral jako čirou blahovůli majitele, jímž je Židovská obec. Čistě ekonomicky vzato by to za nájem běžný v této lokalitě nemohlo fungovat už nejmíň 15 let, ale přišlo mi, že to od Obce nebyla zdaleka nejhorší investice.
I když s pány, co to provozovali, jsme si navzájem nikdy moc nesedli, a dohromady jsem tam toho za ty léta nakoupil sotva za deset tisíc (tedy zlomek toho, co u jiných), musím uznat, že ten podnik měl atmosféru.
Nechodil jsem tam poslední dobou moc často, ale když už ano, cítil jsem se tam dobře. Na rozdíl třeba od jedenáctkových výdejen, kde - zejména byl-li přítomen (a mluvil) majitel - jsem vždy bolestně pociťoval nevybavenost baseballovou pálkou, kterou bych mohl mlátil do té blbé držky tak dlouho, dokud by ji neroztřískal na krvavou (a tudíž snad konečně mlčenlivou) kaši.
Sto tisíc po zásluze zkrachovavších Cortesů za jednoho Krajíčka!
A nejhorší přitom je, že zrovna klapzubáci dost možná mají na konci Široké přímý podíl, protože po té, co je Obec jako neplatiče vykopla ze Synagogy, mohlo někoho napadnout, proč nevykopnout také ty druhé knižní parazity (sice platící, ale málo).
Inu - fakt je, že Židi se svou úslovečnou spořivostí nejsou dobré zákaznictvo na nic, natožpak na knihy v času jejich soumraku (doufám, že nebudu zabanován jako antisemit). Takže čistě racionálně vzato už bylo dávno na čase udělat Judaicům pápá. Ale bude se mi stýskat po možnosti tam zajít.
Což z těch zbylých třiceti pražských antikvariátů budu moci říct asi tak o dvou...
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Inu - nic překvapivýho. Dík. Vrazil jsem to do Novákovic chlívku jako druhou adresu; přidávat jako extra krám další neprůchozí smetiště se mi už nějak zajídá.

Jináč zřejmě jedinej další, kdo nepřežil eeeeeeeT, je LETENSKÝ ANTIKVARIÁT, kterej to taky zabalil 28. 2. Jelikož většina knihomolů nejspíš ani nezaregistrovala, že něco takovýho existuje, určitě ho snadno oželej.

Taky teda Melcer zavřel svou pražskou výdejnu v Kobylisích. Jestli i s knihařstvím (jehož se EET týká až od června 2018), nemám zdání a je mi to egal.
Potvrzuju znovuobnovenou Tusarovu - dneska jsem šel po něco do Alzy, tak jsem tam odskočil. Nekoupil jsem tam pochopitelně ani prd.

Baba, co tam sedí, je (možno-li) ještě nepříjemnější, než kráva, co kdysi prudila v Zenklový. Asi má na ně Novák v Kopidlnu chovnou stanici.
Poté, co mě donutila odložit baťoh, mě celou dobu ostražitým okem hlídala, abych neshodil nějakou z prasecky naházenejch hromad špinavejch, předraženejch knih, a furt žvanila nějaký lidový mudrosloví.
Navzdory tomu jsem to tam poctivě probral - NAPOSLED!
I obcházet sídlištní kontejnery s papírem by asi byla zábavnější, hygieničtější a hlavně výrazně výtěžnější činnost.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Aktualizace Bedekra - zbejvá 30
Hrách přesunut do e-shopů spolu s Bretschneiderem (kterej v tom dvoře má od začátku mnohem blíž k výdejně než k obchodu) a s Maděrou (prej už ohlásil, že v Dlážděnce končí - a stejně ten krám dávno je jen čirá výdejna). Vyhozen e-shop Nývlta, kterej koupilo i s knihama zlínský Antikvarium. Nika změnila adresu o jednu stanici metra dál a zredukovala pracovní dobu.
Vůbec obecně začíná bejt zvykem, že antikváři v pondělí nemakaj. Což jsem na pár dalších místech opravil, tu a tam aktualizoval jiný údaje, vše jen od stolu z jejich webů. Podle počasí to ještě do konce dubna všechno obejdu a pak doplním zbytek.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Jo tak tohle zase zprovoznil! Dík, to jsem nevěděl.
Ten krámeček se řešil snad ještě na Průvodci; na Okounu je o něm už jediná zmínka v roce 2004: https://www.okoun.cz/boards/antikvariat?contextId=1314094#article-1314094
Co pamatuju, tak v něm nikdy nic neměli a naprosto kašlali na nějakou pracovní dobu, takže ze tří návštěv jsem se dovnitř dostal v průměru jednou. Přestalo mě bavit to furt zkoušet, a pak ten krám někdy zrušili úplně, což mi vzhledem k okolnostem přišlo natolik nevýznamný, že jsem ho nezařadil ani do seznamu těch, co přestaly existovat.
Na jaře tam juknu a zvážím. Pokud to tam teda ještě bude, jelikož zrovna Nováka bych viděl jako jednoho z horkejch kandidátů na terminaci kvůli EET.
Na druhý straně on je opravdu prakticky nepříčetnej a naprosto neschopnej jakýkoli kritický sebereflexe, takže do toho naopak možná odvážně půjde a zase tím nějak propluje s onou podivnou klikou, jakou mívaj kočky, děti, opilci a psychotici...
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Tusarova 23, foto třeba na https://mapy.cz/s/1phdl

Už je to tam myslím hezkých pár let – ale na Streetview z května 2014 je prázdný krám s cedulí Půjčovna lyží; tak že by tam předtím býval jiný a zkrachoval, popřípadě se tam Novák po pauze vrátil? Tehdy (a fakt to muselo být už někdy kolem roku 2010, ne-li dřív) to byl jakžtakž normální malý podniček, snad se snažící mírně specializovat na učebnice, povinnou četbu a co by tak ještě mohlo zaujmout rodiče žáčků ZŠ, a dalo se dalo projít po schůdkách i do zadní místnosti. Teď už je to prakticky jen depozit přebytků, ale pořád tam mívají normálně otevříno (tuším oficiálně od 11 do odpoledne, ale nedodržují to nachlup).

(OT: Jojo, to vykuchání Arena Hotelu si pamatuju.)

((Londo: Tak mě naštěstí nezajímá to, co antikváře.))
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Hele, a Novák už definitivně zešílel? Já se tam tuhle otočil, fakt jen otočil, páč dovnitř už se dostat nedá. Von tam jednou kejchne a rozmáčkne ho to po makabrózním domino-efektu na sračku.
 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
COŽE????
Jaká "pobočka u školy"????????
To vůbec netuším, že existuje. Myslel jsem, že po té, co zavřel Sokolovnu v Zenklový, mu dávno zůstala už jen ta dělnická nora.
Můžeš, prosím, specifikovat, kde to je?

Bordely a jiný půjčovny použitýho zboží neregistruju, nicméně pokud to měl bejt rohák vedle, tak ten nedávno "zrekonstruovali" způsobem "necháme stát obvodový zdi a do nich postavíme jinej barák", což se používá obvykle, aby se ucpala huba památkářům, takže u tuctovýho periferního činžáčku to působilo dost divně.
Teď je tam tohle:
http://www.arenahotelprague.com/cs/
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Jojo, EET. Ale už asi nic nekoupíš (nwm jistě, nicméně je vybranej minimálně dvěma antikváři IMHO AFAIK).
JVjr Dobrý den, servere Oko-une,  tak jste mě konečně dostali
Londo: Končí kdy, s březnem a nastolením EET? To abych ještě rychle zaběhl něco utratit na rozloučenou. Já tam nakupoval spíš na přelomu tisíciletí a když jsem tam zabloudil v téhle dekádě, tak už mě ten stagnující sortiment i jeho pozorný dohled na moje přesouvání bytovou jednotkou bez zákazníků štvaly, ale stejně.

Jan.S.Harold: Jo, zhruba šikmo proti nejzazšímu rohu výstaviště (a za roh). Bordel nevím, ale fakt jsem tam už drahnou dobu nebyl – mám pocit, že jeden u přejezdu zkrachoval už před mnoha lety a teď je vedle domu z druhé strany hostel (inu gentrifikace, art district a tak).

Takže nám už tu zůstane jen Novák, ach jo. Plk: V pondělí jsem výjimečně byl na ulicích v otvírací době a měl dobrou náladu, tak jsem se odvážil dovnitř (ten hlavní v Dělnické a ne pobočka u školy). Sice se mi v těch haldách podařilo narazit na asi dva tituly, které nebyly IMHO o 50--100 % předražené, a jeden mě i zajímal, ale už si to asi nezopakuju, abych nezhynul zasypáním, papouščí nemocí nebo tak něco. Já se divím, že mu majitelé ještě nevypověděli nájem.
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Jo takhle to myslej, voni homofobe... Tak tyhle jeho případný preference mi zůstaly utajený; já u něj dycky viděl samý holčičky, ale vono v tomhle věku to na otlapkání asi není moc podstatný. Navrch při třeskutý atraktivitě jeho zevnějšku i vnitřku by ty preference nejspíš obsáhly i vačici opossum, kdyby se nějaká nechala. Ale jsme fakt OT.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Že bych spíš na chlapečky. Ale jsme OT.