Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

ich,
Ichovi_Sirotci,
UberIch

Může vás zajímatReklama


Toto je pokračování klubu, založeného kdysi Quidem a posléze spravovaného Crookem, S_M_Lomozem, Ichem, Tatouchem, Ichovými Sirotky a nyní ÜberIchem. Neaktualizované staré Crookovy stránky najdete zde; tamtéž jsou uloženy i zazipované kompletní archivy z Průvodce a z legračního klubu Antikvariát bez cenzury.

V současné době již téměř mrtvé forum věrně reflektuje ponurý stav celého oboru, kdy původní kamenné antikvariáty jako kouzelná místa hledačství a setkávání postupně už skoro zmizely, nebo byly přeměněny v nudné výdejny zboží z webu. Trh s běžnými knihami začali jen na základě kvantity postupně přebírat primitivní a bezohlední amatéři, neovládající ani základní zbožíznalství, což se pochopitelně odrazilo i v úrovni debat. Jejich prudičství a míra demence, ač se to leckdy zdá už nemožné, se rovněž kontinuálně zvyšují. Z toho důvodu sem mohou přispívat pouze prověření uživatelé, ať známí z dřívějška, nebo takoví, kteří mi v poště (předem se omlouvám, že ji vybírám jen občas) dokážou rozumně vysvětlit, o čem se, u čerta, chtějí v tomto skoro už mumifikovaném diskuzáku ještě vybavovat.

Primárním účelem tohoto klubu bylo svépomocné vzájemné informování se o nových antikvariátech v Praze.

Účelem tohoto klubu naopak nebylo a NENÍ shánění a nabízení konkrétních knih!! K tomu slouží doprovodný klub DESIDERATA vynalezený JV_JR.

ÜberIchův nový ultrakoncisní Průvodce pražskými antikvariáty

a jeho mirror na bibliografu
(dík Londovi)


Další antikvární kluby na Okounu:
Antikvariáty - Londův klub pro informování o mimopražských antikvariátech.
Antikvariát bez moderátora - Odpadní klub pro Herezi a podobné prudiče. Zcela bez mozku a cenzury!
Kvariát - Ekumenický klub pro šneky a jiné dobré boží duše. Ptáčci, duha a tak.Fahrnheit451 Co tě nepálík, nehasalík! 
Tak už i piggy dnes přikryl svou žumpu deklem registrace.
 
Nemyslím. Jemu vůbec nešlo o Dalího, ale o demonstraci toho, že Koza je debil a zloděj. A samozřejmě jaký je Asch chytrý a vzdělaný odborník. Requiescat in borec...
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Ještěže už jsem asche dávno zabanovanal, ten by se tu nad tímhle
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/salvator-dali_chist-of-st-john-of-the-cross-20978
vzteky vysíral nejmíň 14 dní...

 
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Hmm, že si ty jeho pipky pletou ořízku s obřízkou, mi přijde mnohem míň podstatný, než fakt, že kdokoli, kdo pracuje s knihama, je schopnej vygenerovat tak strašlivou píčovinu, jako je "nerozřezaná ořízka". I ten nejdůkladnějc inkludovanej debil s IQ 60, kterej o nějakým Aristotelovi v životě neuslyší, na základě prostý "olašský" logiky: "co néjni, nemůžeš čórnout," jasně chápe, že když je něco ořezaný, tak to nemůže bejt zároveň nerozřezaný. Kromě výchovný baštonády a velký obřízky by taková slepice zasloužila povinně obohatit společnej prostor oboustrannou ovarektomií, aby se zabránilo dalšímu šíření tak maligního genetickýho materiálu.
svatá panna obřezána
Reminiscence na Werichovo: "mnohdy stojí za to podívat se na život jako na velkou starou vzácnou knihu se zlatou obřízkou", nebo příprava na předepsanou úpravu pravnuček v chalifátu Böhmen und Mähren?

 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
A zrušil hrabárnu! :'(
 
cichlasoma_meeki  
Tak Ivan Ozarčuk. :(

Dej mu Bůh...
 
Fahrnheit451 Co tě nepálík, nehasalík! 
Devět pětek za tři stránky průklepu Rezkova blábolu?!
https://www.antikvariat-divis.cz/cze/knihy/detail/view:56481-hmat-socha-a-stopa
'si dělá prdel, nebo je fakt tak blbej?
cichlasoma_meeki  
Já se tam zeptám, asi dnes. Jen jsem tu chtěl upozornit..
A proč se na to ptáš tady, a ne u Diviše?
cichlasoma_meeki  
Který starý kozák se asi stěhuje nebo v horším případě odešel? https://www.antikvariat-divis.cz/cze/novinky
 
cichlasoma_meeki  
Antikvariát 11 nově vydává objednané knihy jen od úterý do čtvrtka!
 
cichlasoma_meeki  
V Široký jsem včera zamáčk' slzu a odnes si batoh knih za výprodejní 50% cenu.

Jinak přiznávám, že nejsem, co se tkne antikvariátů, vybíravý a měl jsem a mám rád v Praze všechny až asi na dva (a z toho jeden už je po obměně personálu v pohodě). Bizarnost prostředí a vyšinutost majitelů a zaměstnanců v zásadě vítám.

Nicméně – to nerozvádím právě řečené – momentálně mám nejradši Dva antikváře a pochopitelně LAW.
 
Nijak z toho nevyplývá, že se na tom projektu Cortes podílí; i jiní neovládají shodu přísudku s podmětem.
I pokud ano, dlužno zdůraznit, že on nikdy nebyl antikvářem. Nebyl ani pořádným právníkem, ani kloudným nábytkovým bazaristou a nepochybně by nedokázal ani provozovat bordel.
Což by, pravda, souhlasilo, protože tohle taky není poctivý nevěstinec, ba ani ta peep show, ale akce pro naprosté imbecily, kteří jsou ochotní za něco, co je zdarma k vidění na každé nuda pláži, vysolit částku, za kterou dle internetových ceníků u běžné kurvy pořídí jedno číslo nebo dva orály. Ovšem "výstavu" si pak radostně nasdílejí a olajkují na facebooku, zatímco návštěva u prostitutky asi ještě není sociálně síťovatelná.
Přemýšlel jsem o tom. Kdybych měl k stýskání vybrat opravdu jen dva, tak Myslíkova a Ztichlá klika. Líto by mi přišli Křenek, Hulla, Tichý a Prošek. Ostatní jsou mi celkem ukradení - jeden skončí, jiný někde začne.
Já bych ten obor zas tak nepohřbíval - časy se mění a módy taky; nájmy malých krámků se budou spíš snižovat a vždycky se najde nějaký knihomil s vizí, který dokáže vyčarovat něco zajímavého a fungujícího.
Dupeepshow aneb z antikváře bordelářem
 
A který jsou ty dva zbejvající, že jsem tak zvědavej...?
UberIch nad Ichem, pod Ichem, nikdo nesmí stát 
Z Bedekra je Široká vyhozená už od pondělka; stejskat se mi po ní nijak zvlášť nebude, ale radostná zvěst to arci taky nejni.
Pokud s tím banováním máš na mysli nicka walden02, tak toho jsem nezabanoval proto, že je antisemit, ale proto, že je debil.
K antisemitismu může bejt spousta důvodů - dobrejch i horších, ale furt vcelku legitimních. Některý můžou bejt i perzonifikovaný, třeba v osobě bratra ministra Hermana, i když soudím že většinu Židů musí tenhle renegátskej přisluhovač Čtvrtý říše srát ještě víc, než běžný góje.
Ovšem jakmile se někdo jako důvodem začne ohánět Biblí, Mein Kampfem, Koránem, Kapitálem, Protokolama Sionskejch Mrduců, či jinou kriploknihou nebo jakýmkoli současným aktivistickým zjevením, měl by IMHO nejen bejt zde zabanovanej, ale v rámci přiměřený sebeobrany lidstva i preventivně zplynovanej, pač se nikdy neví, jakej Jakeš z něj jednou vyroste.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Jaj, to zamrzí. I tam jsem chodila.