Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Tak ahoj a zas někdy příště... :)
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Hm... chtel sem vasi pozornosti doporucit film Otcina, ale kdyz to mate v zahlavi, tak ja zase jdu.
 
RubensBagr K tanci  a poslechu
V tomhle scénáři by na Polsko šel sám, ne s Hitlerem. Polsko už se jednou bolševikům úspěšně ubránilo a je přece jenom v jiné lize, než pobaltské státy, nebo Finsko (u kterého se počítalo s mohutnou podporou finských komunistů). Co se týče Besarábie, to nebyla ani rychloválka, ale "dobrovolné" vydání území, přičemž na Rumuny z druhé strany tlačilo Německo.
Šnek neboli  Šnek
Stalin měl Polsko rozdělené s Hitlerem a věděl o jeho vojenské slabosti, naopak těžko uvěřit, že by z nějakého důvodu od plánovaného útoku na Polsko ustoupil. I když Finsko nezvládl, zahájil následně úspěšné rychloválky proti Estonsku, Lotyšsku, Litvě a Rumunsku. Proč by vynechával ausgerechnet Polsko?
RubensBagr K tanci  a poslechu
Opravdu si myslíš, že by se Stalin se svou teorií doktrínou socialismu v jedné zemi choval tak intervencionisticky?
Co se týče napadení Polska, tak to u Stalina nevidím jako pravděpodobné. On byl v zahraniční politice vlastně dost zbabělec (nebo aspoň před válkou) a troufl si tak maximálně na to Finsko.
Nicméně takhle jaks to popsal by dost možná vypadala zahraniční politika Trockého:)
stromovous Už jsou zase vepři. 
No a odtržení východní části Polska proti principům druhé internacionály nešlo? Nebo finské Karélie?
Invaze do Polska ze strany Stalina je pravděpodobná. Podpora odtržení nikoli, to by šlo proti principům druhé internacionály.

Převzetí ze strany levicových radikálů bych se nebál, Republiky rad byly rozdrceny hned ze začátku a potom soutěžili s s radikální a reakční pravicí - a tenhle souboj prohráli nejenom kvůli Hitlerovi. Ale spíš než na návrat k předválečnému stavu bych hádal fašismus italského typu, ne té biologizované varianty se kterou přišel Hitler.

Straň maďarska, SSSR a Trianonu - vhodnou záminku ke spojenectví by byla pacifikace Rumunska, to mělo SPory se sověty ohledně Moldávie.
stromovous Už jsou zase vepři. 
No buď by propukla válka už při vpádu do Polska, nebo potom při vpádu do zbytku ČSR. Na Němce by každý sral a Maďaři by si ho pozvali sami, protože by měli radost, že to trochu zreviduje Trianon.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
To už se tu snad nepřímo řešilo, ne? A měl jsem za to, že odpověď je "nejspíš ano".
Cichlasoma  
Opravdu myslíš, že by Stalin byl ochotnej de facto zahájit válku? (Netvrdím, že ne, nevím to...)
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
IMHO by to takhle nešlo. Polsko by Stalinovi ještě prošlo, ale dál už nikoli - bylo by to v přílišném rozporu s britským "rozděl a panuj" a několikasetletou snahou udržovat na kontinentě "rovnováhu sil". Takže by se do toho museli nějak vložit...
stromovous Už jsou zase vepři. 
Já si myslím, že bez Hitlera by si to převzali jiní radikálové, nejspíše ti levicoví. Neměcko na tohle bylo kvůli ekonomické situaci prostě zralé (stejně jako bude v současnosti brzy Řecko).

Velký vliv by neexistence Hitlera měla hlavně na židy. Nejspíše by neproběhl holokaust, Britové by pak neměli výčitky a nevznikl by Izrael (a asi by v Palestině došlo k občanské válce a britská správa by byla na arabské straně).

Stalin by podporoval německé levicové radikály a snažil by se je bolševizovat, stejně jako levici ve Španělsku. A protože bylo Německo prakticky v sousedství, měl by důvod vtrhnout do Východního Pruska a zabrat u toho rovnou Pobaltí. Poláci by toho využili a uklovli větší kousek Litvy než měli a dostali by se možná s Rusy do konfliktu. Možná by druhá světová válka začala tak, že by místo Hitlera napadl Polsko Stalin :)

Kdyby Stalin vítězil, měl by důvod obsadit Sudety a chránit německou bolševickou revoluci v oblastech s převahou německého obyvatelstva. Anglie a Francie by v rámci o zachování mírové snahy podepsaly dohodu o odstoupení československého pohraničí Stalinovi, po nějž by již mezitím spadalo Německo i Polsko a tudíž by mu připadla čs. území s německou a polskou menšinou. Čs. komunisté by v druhé republice podporovali mír a pravice by šla do defenzici (opačné situace než za druhé republiky v naší variantě historie).

No a pak by se pochopitelně zaměřil Stalin na Maďarsko. Proběhl by tam levicový puč a Rusové by přišli na pomoc i tam. Revoluci by podporovali Maďaři na Slovensku, takže by odpadlo i slovenské pohraničí a Podkarpatská Rus. V ČSR by mezitím došlo také k pokusu o levicový puč, ale nebyl by úspěšný, protože by levice nebyla populární kvůli ztrátě pohraničí. No a Stalin by přišel na pomoc i sem a začala by druhá světová. :P
tigr_papirosowy  
Představuji si, že neexistence Hitlera by přesunula německý nacionalismus do nějaké konzervativnější podoby, nakonec by Německo vypadalo k nerozeznání od toho předválečného. Gentlemani v rukavičkách a cylindrech by jemně avšak pevně začali požadovat zpět právoplatné území Německa jako je Rýnsko nebo Gdaňsk. Tam bych si představoval, že by Spojenci dokázali opatrně ustupovat a podle mne by válka možná ani nemusela vypuknout. Hitler byl velký hazardér, něco jako invazi Polska s tím, že se bude doufat že nikdo nezasáhne, by nemusel psychicky zdravý člověk provést.
Zajímavé by bylo jaký dopad by neexistence Hitlera měla na Sudety,
chipushit už jsem trojnásobná babička:-)) 
Ztratil se mi příspěvek? Chyba na mé straně, nebo někomu vadil?
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To zní pravděpodobně...
stromovous Už jsou zase vepři. 
V Německu by proběhl komunistický puč a Stalin by přišel na pomoc :)
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Tak mě napadlo, co kdyby Hitler padl v 1 sv. válce, kdo by nastoupil na jeho místo? Došlo by k 2 sv. válce? Nejspíš ano, ale jak by se vyvíjela?
 
Zajímavý čtení.
Jo, tyhle filmy jsou vcelku ok, neurazi. Ale ze by z toho koukal talent, nedejboze genialita...
 
Cech panen kutnohorských taky nebyl špatnej.