Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
elektronik Som majitel Comodore 64. 
stromovous: Samozrejme že neni to pravidlo automatické. V prípade Rusov nárok na sporné územia vyplýval takisto z veľmocenského postavenia a tento nárok si podľa Tvojej poučky aj uplatnili. Záleží len čo máš na mysli pod pojmom "Národ musí jevit politickou vůli". Pokiaľ májú záujem veľmocí "vytvoriť si nový štát", vytvoria ho z hocičoho, aj z východného Nemecka, aj z okupovaného juhu kórejského poloostrova. Presne ako píšeš - vväzby s dohodovýnmi mocnosťami. Čo je k tomu treba sú peniaze a nejakí ľudia sa už nájdu. Tvoj pohľad je mýlný, Češi Slováky neokupovali miesto maďarov. Vy ste potrebovali Slovákov do počtu, inak by v samotných Čechách by menšiny dosahovali až v počte tretinu populácie. Slováci potrebovali Čechov tiež z pragmatických dôvodov. Čo sa týka Ukrajincov v "Poľsku" oni mali tam vhodných zástupcov:-). A boli to poriadne "ostrí hoši". Čo sa týka Bielorusov, mali v Sovietskom Zväze svojích zástupcov ako aj svoju mieru samostatnosti v rámci Sovietskeho Zväzu. Čo sa o tej druhej okupovanej časti Bieloruska hovoriť nedalo. To boli tie "menšiny", za ktorých ochráncu sa Stalin ako sám tvrdíš, pasoval. Ak máš na mysli komúnistickým nacionalizmom mňa, tak si vedľa. Jedná sa o Demokratizmus. Ďakujem za zaújmavý rozhovor.
stromovous Už jsou zase vepři. 
Mně se líbila ta alternativa s Napoleonem ve službách Osmanské říše.
doc All generalizations are false, including 
Pořád katastrofa.
ocs sine ira et studio  OCSite
Keby Štefánik šťastne pristál, museli by se ho Masaryk s Benešem zbavit jinak.
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Serte na něj a vykopněte ho někam. Tady se maj' probírat alternativy "co by, kdyby", a ne bludy jednoho magora.

Vsuvka v rodnej reči: Počúvaj, elektronik, bež už s tým do riti. Buď nahoď nejakú alternatívu (napr. čo keby Štefánik šťastne pristál), nad ktorou sa môžeme zamyslieť, alebo si choď rozvíjať svoje bludy inam.
 
tigr_papirosowy  
elektroniku, můžeš shrnout svoji tezi do dvou nebo tří krátkých vět? dík
 
stromovous Už jsou zase vepři. 
Komunistický nacionalismus.
stromovous Už jsou zase vepři. 
To sebeurčovací pravidlo není automatické. Proč asi získali to právo Poláci a Češi a ne třeba Slováci nebo Bělorusové? Národ musí jevit politickou vůli i schopnost samostatnosti reprezentovanou přes vhodné zástupce plus historické a kulturní právo na své území - v případě Čechů jejich království dokonce nikdy ani formálně nezaniklo, v případě Poláků bylo dost výmluvné jejich předchozí velmocenské postavení. Právo na politickou samostatnost pak plynulo ze spojenectví s Dohodovými mocnostmi. Mimochodem, z tvého pohledu Češi vlastně jen okupovali Slováky místo Maďarů,
ocs sine ira et studio  OCSite
Hlavní blud je, že vbloudil do Alternativní historie místo do Vojny, již kvůli němu zakládali :(
ja se v tom jeho blaboleni trosku ztracim. Mohl by mi nekdo zporovat co je elektronikuv hlavni blud, kterymu jsou podrizeny ty ostatni?
 
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
bohužel pro mě jsi se pustil do tématu, kterému alespoň okrajově rozumím skrz své známé ze zemí bývalé Jugoslávie, a tak se mi konečně dostavil ten pocit zvracení, mžitku před očima etc., jenž osazenstvo tohoto klubu mělo pravděpodobně už pár hodin zpět.
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
ty jsi dobrý psychopat.
elektronik Som majitel Comodore 64. 
stromovous: Spomínam ich preto že je to Vaša citlivá téma a ako názorná ukážka rozoštvávania národov je sa priam ponúka. Vidím však, že citlivá téma je to až príliš. V poriadku vyhnem sa tomu. Wilsona a jeho sebeurčovacie pravidlo aplikované na národy mám na háku. Je to len politická pomôcka takisto len na rozoštvávanie a humanitné bombardovanie vzpurných národov a ich vzdorovlád. Teraz si mi ju však priamo ponúkol. Ak teda si za sebaurčenie národov, na základe čoho spochybňuješ Poľskú okupáciu. Ja sa totíž nastaviam na stranu Rusov ani Poliakov. To obidva tamtie celky okupovali predsa Bielorusko a Ukrajinu :-))). Keby len oba, v tej Tvoje mape v tom bola namočená aj Litva, ktorá v tedy tvorila agresívny pakt s Poliakmi v Poľsko-Litovskej únii.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Tu kulturu bych tedy viděl blíž u těch temelínově šaškujících Rakušáků. Němec je medle trochu jinde. Ne o moc, ale poznat to je.)
Šnek neboli  Šnek
Židovka. V češtině přechylujeme.
stromovous Už jsou zase vepři. 
(Až z toho dělám hrubky.)
stromovous Už jsou zase vepři. 
Mně? Ale já nejsem Maďar, já jsem polsky mluvící německej žid! :P :P :P
stromovous Už jsou zase vepři. 
Oni se cítili jako v cizím státě v POLITICKÉM Československu, ne v Čechách jako takových, kde byli doma. A i v tom Československu fungovala spousta německých stran, byli dokonce i ve vládě! Měli kandidáty na prezidenta! Dokud se nenechali zblbnout Hitlerem, fungovali celkem normálně. Jako v cizím státě byli jen ve třech regionech, které k českému království v 19. století nepatřily a byly připojeny dodatečně v roce 1920, ale to byly prťavé kousíčky území.

Navíc nevím, proč je tady pořád zmiňuješ. Dneska v ČR proti Němcům (vyjma komunistů a některých nacionalistů) nikdo nic nemá. Trochu se hejtují Rakušani kvůli šaškování s Temelínem, ale každý rozumný člověk vidí, že Německo je nejdůležitější ekonomický partner a že kultura si je vzájemně nejbližší ze všech středoevropských národů. Nikdo se jich nebojí a "Sudeťáci" sem normálně jezdí nebo tu i bydlí.
ocs sine ira et studio  OCSite
Nejsem si zcela jist, má-li šňůrová keramika kulturu. I v kladném případě se však obávám, že tato není schopna dědit nic, území pak speciálně.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, jakákoli revize, já Ti nevím. Vybombardovat Rusko do hladka by pořád neškodilo, a až by to tam přestalo zářit, ať si to klidně zaberou Pšonkové, pro mne za mne.