Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
bohužel pro mě jsi se pustil do tématu, kterému alespoň okrajově rozumím skrz své známé ze zemí bývalé Jugoslávie, a tak se mi konečně dostavil ten pocit zvracení, mžitku před očima etc., jenž osazenstvo tohoto klubu mělo pravděpodobně už pár hodin zpět.
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
ty jsi dobrý psychopat.
elektronik Som majitel Comodore 64. 
stromovous: Spomínam ich preto že je to Vaša citlivá téma a ako názorná ukážka rozoštvávania národov je sa priam ponúka. Vidím však, že citlivá téma je to až príliš. V poriadku vyhnem sa tomu. Wilsona a jeho sebeurčovacie pravidlo aplikované na národy mám na háku. Je to len politická pomôcka takisto len na rozoštvávanie a humanitné bombardovanie vzpurných národov a ich vzdorovlád. Teraz si mi ju však priamo ponúkol. Ak teda si za sebaurčenie národov, na základe čoho spochybňuješ Poľskú okupáciu. Ja sa totíž nastaviam na stranu Rusov ani Poliakov. To obidva tamtie celky okupovali predsa Bielorusko a Ukrajinu :-))). Keby len oba, v tej Tvoje mape v tom bola namočená aj Litva, ktorá v tedy tvorila agresívny pakt s Poliakmi v Poľsko-Litovskej únii.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Tu kulturu bych tedy viděl blíž u těch temelínově šaškujících Rakušáků. Němec je medle trochu jinde. Ne o moc, ale poznat to je.)
Šnek neboli  Šnek
Židovka. V češtině přechylujeme.
stromovous Už jsou zase vepři. 
(Až z toho dělám hrubky.)
stromovous Už jsou zase vepři. 
Mně? Ale já nejsem Maďar, já jsem polsky mluvící německej žid! :P :P :P
stromovous Už jsou zase vepři. 
Oni se cítili jako v cizím státě v POLITICKÉM Československu, ne v Čechách jako takových, kde byli doma. A i v tom Československu fungovala spousta německých stran, byli dokonce i ve vládě! Měli kandidáty na prezidenta! Dokud se nenechali zblbnout Hitlerem, fungovali celkem normálně. Jako v cizím státě byli jen ve třech regionech, které k českému království v 19. století nepatřily a byly připojeny dodatečně v roce 1920, ale to byly prťavé kousíčky území.

Navíc nevím, proč je tady pořád zmiňuješ. Dneska v ČR proti Němcům (vyjma komunistů a některých nacionalistů) nikdo nic nemá. Trochu se hejtují Rakušani kvůli šaškování s Temelínem, ale každý rozumný člověk vidí, že Německo je nejdůležitější ekonomický partner a že kultura si je vzájemně nejbližší ze všech středoevropských národů. Nikdo se jich nebojí a "Sudeťáci" sem normálně jezdí nebo tu i bydlí.
ocs sine ira et studio  OCSite
Nejsem si zcela jist, má-li šňůrová keramika kulturu. I v kladném případě se však obávám, že tato není schopna dědit nic, území pak speciálně.
ocs sine ira et studio  OCSite
No, jakákoli revize, já Ti nevím. Vybombardovat Rusko do hladka by pořád neškodilo, a až by to tam přestalo zářit, ať si to klidně zaberou Pšonkové, pro mne za mne.
elektronik Som majitel Comodore 64. 
Dejiny sa nezačínajú 18storočím a záborem takzvaného "Poľského" území, ktoré si to Poliaci s Litovčanmi pekne rozdelili. On je vždy niekto vo vzťahu k tomu druhéému agresorom. Poznám tu zopár slovákov čo by aj Teba za agresora považovali.
Mne ta situace prijde srovnatelna s prechodnou okupaci Bukoviny pomoldavskymi Bulhary v roce 1896. Tam se taky rakouska diplomacie zachovala obzvlaste hanebne, zvlast podporou kolaborantu ze strany mladoceske strany jen proto, ze Arszony se deklaroval jako podpurce jihovychodnich slovanskych osvobozovacich snah a pritom ani neumel poradne psat cyrilici a obyvatelstvo Bukoviny bylo uz od bitvy u Zabrezi prevazne valassko-slovenske. Divim se, ze to Maxmilian toleroval.
Šnek neboli  Šnek
A což teprve dědičné území kultury šňůrové keramiky!
elektronik Som majitel Comodore 64. 
Reagoval som na Tvoju mapu, Stromovous nie na mapu Kosova. Ja som sa bavil s jedným Sudetským Nemcom, pochopiteľne sme sa názorove nezhodli. Oni sa u Vás cítili ako v cudzom štáte. Hoci, koľko ľudí, toľko názorov aj medzi nimi.
stromovous Už jsou zase vepři. 
Zpochybňuji legitimitu ruského záboru polského území na konci 18. století a jsem pro wilsonovské sebeurčení národů. Rusové byli ve vztahu k Polsku vždy agresory a postupně je vytlačili na západ, aby si to Stalin nechal po druhé světové válce ještě mezinárodně posvětit.

Teď už to je po etnických čistkách samozřejmě jedno, jakákoli revize by vedla jen k mezinárodní katastrofě.
ocs sine ira et studio  OCSite
To je sice pravda, leč nutno mít na paměti také to, že Češi zhruba stejně dlouho okupují dosti nemravným způsobem severozápadní část Předlitavska.
elektronik Som majitel Comodore 64. 
Šnek: Teraz si skutočne zabodoval. Naše okupačné jednotky sa tam taktiež nachádzajú. Akurát že naša vláda si nedovolila až tak usilovne kolaborovať, a nezávislosť Kosova neuznala. Nepochybne však nie z humánnych dôvodov. Za asi budú iné zákulisné ťahy.
stromovous Už jsou zase vepři. 
To není úplně dobré srovnání. Čeští Němci se ztotožňovali s Českým královstvím i s českou kulturou. Neztotožňovali se s tím, že by měli mít politicky navrch česky mluvící obyvatelé země. Kdežto Kosovští Albánci se rozhodně se Srbskem neztotožňují.
(Nicméně já osobně jsem proti odtržení Kosova od Srbska - už jen proto, že Albánci svůj stát mají, tak proč by měli mít ještě jeden.)
elektronik Som majitel Comodore 64. 
stromovous: Presne tak okupovali. Alebo chceš spochybňovať hranice stanovené po druhej svetovej vojne. To je to isté, ako keby som Ti sem dal mapu Rokúsko-Uhorska s ironickou poznámkou že "prý němci Vás za vojny okupovali" a že vyhnanie Sudetských nemcov bolo vraj "ilegálne"
Co je to za polské enklávy v severních Uhrách?