Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
chipushit už jsem trojnásobná babička:-)) 
Němci měli, pokud jsem dobře informována sousedy Sudeťáky, kteří se vyhnuli odsunu, vše, co Masarykova republika nabízela. Kromě autonomie. Že se cítili být občany druhé kategorie, byl jiný problém. V době R-U patřili k těm, co německy mluvili - byla to úřední řeč a najednou byla úřední řeč čeština... A to nemohli překousnout.
Kvůli tomu, aby se nemuseli učit česky, nechali v dávné historii na holičkách POII a a přidali se k Habsburkům - pokus o vtip - slyšela jsem v rozhlase při Toulky českou minulostí a moc se mi to líbilo:-)

Jinak bych si dovolila nesouhlasit a spíše bych brala ty Rakušany. už je dle řeči. Většina věcí k vaření apod. je u nás známá v rakouské podobě nikoliv hochdojč...
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
njn
Jmkdyby cesko melo Olgoje Ch. vypada to tu jak v Mongolsku.
stromovous Už jsou zase vepři. 
Vždyť to je úplně na druhé straně než Etiopie. Takhle se to přece nedá srovnávat. Mongolsko je na úrovni zeměpisné šířky ČR a vypadá to tam docela jinak, že.
 
Na západní Afriku to není špatný, ale Etiopie jsou hory a vysočina která chytá vláhu co jde od východu.
Radalf_Hyperborejec Jsem socka  a jsem hrdý na to !!!
to nevypadá jako špatné místo musím říct. Pokud se nemýlím, je to někde na úrovni Etiopie, v povodí, to zavání úrodnou zelení, všude voda, oceán blízko...
Šnek neboli  Šnek
Jak jsem viděl nejdřív tu horní mapu, myslel jsem, že je to Mithlond.
doc All generalizations are false, including 
No, kuronské vévodství, polský vazal, drželo 10 let tohle v Gambii (v 17.století): a taky něco v Karibiku. Už jsem někde na netu narazil na Poláky argumentující tím, že byli koloniální velmoc.
 
doc All generalizations are false, including 
Letos je to teprve 40 let, co Kladsko přestalo patřit k českým zemím i v církevní hierarchii, což bylo poslední takové strukturální pouto.
 
Ale my si místo toho kolonizovali Podkarpatskou Rus, hanba.
Kwango je grammar jew! 
Jestli bych si mohl vybrat, volil bych Kladsko. Chebsko mi nikdy nepřirostlo k srdci, pořád stálo na opačné straně, než zbytek země a ještě ten ašský camfňous, to na mapě nevypadá dobře...
ocs sine ira et studio  OCSite
Togo bylo k dispozici, stačilo jen kývnout.
To by byla dobrá alternativní historie: Co by, kdyby Československo získalo kolonii?
ocs sine ira et studio  OCSite
Primárně -- za odsuny může Beneš takřka stoprocentně.

Dále pak, čím více a do větších detailů tu historii studuji, tím více nabývám dojmu, že jakkoli samozřejmě tu a tam blbl každý, čeští národovci tak nějak blbli spíše primárně a hůř, a němečtí spíše až sekundárně, tak trochu jaksi v sebeobraně.

Kromě toho je to faktor pro stabilitu státu naprosto bezvýznamný, pokud stát není debilní. Viz namátkou Švajc nebo třeba USA až donedávna.

stromovous Už jsou zase vepři. 
Zase přibylo Chebsko.
stromovous Už jsou zase vepři. 
Blejt můžeš, já zrovna taky nejsem fanda etnických čistek, ale je to bohužel důležitý faktor pro stabilitu státu a nemohou za to Češi ani Beneš, respektive mohou za to o něco méně než právě Němci, kteří s tím národním sebeuvědomováním začali už v 18. století. A dělali z toho politický problém úplně stejně jako Češi. Ne že by se občas nedohodli, ale nutnost nějaké dohody je pro stabilitu země nevýhoda, oproti zemi, která je homogenní.
doc All generalizations are false, including 
K těm tisíciletým hranicím - Kladska je trochu škoda...
doc All generalizations are false, including 
Já to napsal schválně tak, aby si to kadý mohl vyložit po svém (zánik Ruska by byla jistě katastrofa sama o sobě, byť blahodárná).

Jinak samozřejmě ano, svou velikostí a konfrontační zahraniční politikou je pro nás Polsko užitečný nárazník a křikloun.

ocs sine ira et studio  OCSite
No, jediného spojence mezi sousedy ČSR neměla ani ne tolik vinou přibrání Horních Uher, jako vinou poměrně dost debilní politiky národovců (ostatně jen navazující na touž debilní politiku, kterou rozbili mocnářství...). A když se řekne "etnická homogenita", tak slyším "Beneš", a jdu blejt :(
doc All generalizations are false, including 
Asi je čas zhodnotit legitimitu polských kolonií v Africe (ano, trochu OT, ale dá se imho do hranic tohoto klubu rozvinout).