Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

El_DiabloReklama
HejtmanSagner Disciplína vy kluci pitomí musí bejt.  Vox Populi,Vox Dei
Četl jsem, líbilo se mě moc,ta kniha stála za ty peníze.
mum What a Horrible Night  to Have a Curse
Dekuji - presne v duchu predchozich svych prispevku si tohle veledilo necham na dlouhy podzimne zimni vecer, az nebude co cist. Budu zase nadavat, ale na to si zena uz zvykla. Realny fakt je, ze nevim, proc to delam - pokud vynechame skutecnost, ze chci znat vsechny alternativni historie, ktere vysly cesky. Je to ako zdrogovanie!
ocs sine ira et studio  OCSite
ertegun botův mulťák 
Masaryk by dal Polsko obklíčit a Kramář Japonsko potopit.
Pěkný, ale co by na to Poláci a Japonci? Že by pomalu začli ukusovat československý Rusko ze dvou stran?
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Nazgul Nerostem tam nerostem sem  rostem prostě jenom pod zem
V prosinci.
mum What a Horrible Night  to Have a Curse
Dosly mu dobre knihy, ale okresni liga je lepsi nez cumet do zdi.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Teprv roztál sníh...
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
V březnu? Pod stromečkem?
Nazgul Nerostem tam nerostem sem  rostem prostě jenom pod zem
Našel jsem pod stromečkem čtvrtý díl Drnkovy "žabí" tetralogie Žáby na prameni.

Docela se toho bojím, ta série má hodně sestupnou tendenci.

 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
LUFTWAFEE 1946 (Would Have Happened if ...)
 
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
<i>Nevím teda, na co by jim ty pojistky byly, kdyby to opravdu vypuklo.</i> No... je to jen moje predstava, ale videl bych to nejak tak, ze v tu chvili jim to samozrejme neni k nicemu, ale po ukonceni tech nepokoju by jim to bylo k tomu, aby si opravili ten vypalenej, vyrabovanej barak s vytlucenyma oknama a koupili si nove auto misto toho ohoreleho/rozstrileneho vraku, co jim pred barakem z puvodniho auta zustal.

Samozrejme tedy za predpokladu, ze se jim podarilo prezit. A pokud se jim prezit nepodarilo, bylo jim potencialne fuka, ze jejich prachy ma Loyd, protoze do rakve si je stejne nevezmou...
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
No, takze podtrzeno secteno patrne jediny rozdil by spocival v tom, ze tam, kde Ivan vsude nandal ty rude hvezdy a srpy a kladiva by byly carske orlice. A to je asi tak vsechno...
(Rakušané a ordnung-mentalita? Kdes to vzal?)
fricoolinek  
Co kdyby se podařilo zachovat v ČSR demokracii...?
Osobně si myslim, že i přes absenci totality by se šlo nalevo - nicméně asi by to nebylo od věci - přiznejme si, že životní úroveň v chudých oblastech ČSR byla dosti zlá a reformy "v levicovém duchu" by to zřejmě pomohly trochu srovnat. Tedy asi by bylo i nějaké to znárodňování. V zahraniční politice bych to viděl na snahu o neutralitu, rozhodně ne členství v NATO. Za předpokladu, že by zbytek OST-bloku měl stejné složení, tak by zřejmě jsme měli s těmito zeměmi lepší vztahy než zbytek západní Evropy. Pochopitelně by jsme asi byli hodně zadobře se SFRJ. Dost možná by u nás pracovalo hodně jugošských gast-arbeiterů, pro které by ČSR byla díky "slovanské vzájemnosti" v jistých ohledech bližší než NSR nebo Rakousko. Životní úroveň by byla na úrovni Rakouska nebo se jí aspoň velice přibližovala. Samozřejmě, po válce naše startovní pozice byla mnohem lepší než ta rakouská, na druhou stranu bychom mohli časem drobet zakrnět a Rakušané by nás, díky své "ordnung-mentalitě", předehnali.
 
Nebo tady:

A chicagský starosta českého původu Anton (Antonín) Čermák věděl, co z toho plyne. Když město v podstatě zbankrotovalo, řekl zákonodárcům státu Illinois: „Než zavřete vývařovny pro nezaměstnané a noclehárny, povolejte armádu.“ Nijak nepřeháněl. Dnes už jsme zapomněli, jak blízko měla Amerika k revoltě. Londýnská pojišťovna Lloyd už delší dobu dělala obrovské obchody, neboť Američané u ní uzavírali pojistky pro případ občanských nepokojů a bouří nezaměstnaných.


Nevím teda, na co by jim ty pojistky byly, kdyby to opravdu vypuklo.
 
Výpisek z knihy:

A když sovětská obchodní společnost Armtorg otiskla v newyorských novinách inzerát, že hledá odborníky na práci v SSSR, hlásilo se 350 lidí denně.