Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Rakesh,
kuato,
Perceiver

Může vás zajímatReklama"Nechť se student tajemství pečlivě zdrží četby a společnosti pseudofilosofů; Milovník pravdy má číst ony málo početné autory, kteří jsou nicméně chvalně známí a důvěryhodní; má mít v podezření to, co je snadno pochopitelné, zvláště pokud jde o mystická jména a tajné operace. Pravda se totiž skrývá v temnotách a filosofové nikdy neklamou více, než když hovoří otevřeně, a nikdy nehovoří více pravdy, než když jsou jejich slova temná." Canseliet

"Díky nejasnostem textů, protkaných kabalistickými výrazy, jsou tyto knihy účinnou a pravou příčinou hrubého omylu, který zaznamenáváme. Neboť navzdory varováním a naléhavým prosbám jejich autorů, studenti je zatvrzele čtou podle smyslu, který nabízejí v běžném jazyce. Nevědí, že tyto texty jsou vyhrazeny zasvěceným a že k jejich správnému pochopení je nezbytné mít tajný klíč. Právě na jeho odhalení je třeba především pracovat." Fulcanelli

"TRPĚLIVOST JE ŽEBŘÍK FILOSOFŮ A POKORA BRANOU DO JEJICH ZAHRADY" Valois

Odkazy:
http://tichy.grimoar.cz/ - NEW!! Výběr Jonášových a Tichého příspěvků
http://www.levity.com/alchemy/home.html
http://www.sacred-texts.com/alc/index.htm

ragnar sa pokúša nakuknúť  za zrkadlo
Lumíre, a práve preto by som ako klient - potenciálny študent - od tých, čo ponúkajú takéto vzdelanie, žiadal maximálnu jasnosť a otvorenosť. Okrem iného by mal byť zverejnený študijný plán, sylaby a prednášajúci (vrátane kontaktov, :))) - v súčasnosti je takéto utajovanie skôr smiešne alebo vzbudzuje podozrenie z neserióznosti.
Iná vec je to, čo napísal Eudoxus - ako človek, ktorý sa trochu oprel okolo kybernetiky, môžem povedať, že ten text, ktorý tá škola hodila ako svoju prezentáciu, je nezmyselný a viac mätie ako vysvetľuje. Eudoxove výhrady teda považujem za plne oprávnené a k veci.
Co se týče esoterických nauk, tak se (coby laik) na jejich sdělitelnost přednáškami a rádoby kursy (neřku "školami") dívám dost skepticky- SOUHLASÍM. Něco jiného je celoživotní studium, které umožňuje podobně smýšlejícím lidem se společně scházet a poskytovat si důležité poznatky. Co se týká tvé poslední věty: „opravdové nabytí jakékoli znalosti je vykoupeno trpělivostí, obětovaným časem, únavou až téměř bolestí“ – o tom není žádných pochyb. Cesta esoterika je cestou trnitou.
 
RMP Chvalte Boha a podávejte munici! 
a) na kšeft b)potřeba seberealizace, pocit potřeby vyjádřit se, téměř autopsychoterapie (a milý vedlejší efekt je kšeft :o) c)grafomanství - ačkoli to se do knižní podoby málokomu podaří dotáhnout

Co se týče esoterických nauk, tak se (coby laik) na jejich sdělitelnost přednáškami a rádoby kursy (neřku "školami") dívám dost skepticky. "Tajemnost" těchto nauk myslím nespočívá v nějakých šifrách (pomineme-li třeba v historii logický přístup s ohledem na inkvizici), ale prostě v tom, že ač jsou zjevené pravdy adeptovi před očima, není jim jejich poznání dovoleno do té doby, dokud toho není hoden. Ale to omezení většinou není dáno autorovým "zakódováním", jako spíše nedostatkem adeptova vzdělání (= trpělivé práce).

Ale netřeba chodit k podobným příkladům daleko - kolik lidí se naučí cizí jazyk na prázdninových rychlokursech? Nic naplat, opravdové nabytí jakékoli znalosti je vykoupeno trpělivostí, obětovaným časem, únavou až téměř bolestí.
Proč se píšou knihy?
 
RMP Chvalte Boha a podávejte munici! 
Proč má vlastně někdo potřebu zasvětit jiného do esoteriky?
 
Možná i v tom je studium ezoteriky. Nesnažit se za každou cenu za vším vidět peníze. Když chceš vydělávat na burze Eudoxe, tak si udělej školení na obchod a nesnaž se tady dělach chytrého ve věcech, které jiní studují roky a ty se jich dotkneš jen pohledem a po pěti minutách je definuješ - a mimochodem pěkně chaoticky.
 
Je to pravda. Země je opravdu placatá!!! Každý kdo chce po druhém peníze, by měl být upálen. Je to darebáctví neučit zdarma. Mělo by se tady mluvit víc sprostě :o)))
 
arex Non est vestrum scire tempus 
Mikeholik: možná proto, že Rakesh nechtěl rovnou napsat, že je to očitá pitomost...
 
Rakesh 5. divize retoricke artilerie 
No pusobi to krajne neseriozne a je to rozmaznuty napric kazdym klubem na okounovi kterej trochu zavani mysticnem. Vzato kolem a kolem, budto jsou to vycuranci ktery chteji vytahnout prachy z nemale populace lidi kteri by radi chodili do bradavic, nebo tomu doopravdy veri. At uz je tomu jak chce, v mem slovniku se pro podobnou situaci nachazi jediny vyraz. Curak.
 
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
No, nechci nijak předjímat, ale

"Zájmem studia alchymie VAN je působení hmotných látek na člověka a možnosti ovlivnění těchto skutečností."

poněkud zavání buď toxikománií nebo totálním nepochopením celého principu.
Principem skutečné alchymie je totiž působení člověka na hmotné látky při kterém se ustanoví jistá míra vzájemného ovlivňování mezi duchem a hmotou.

Podobně nevěrohodně působí v tom spolku i předmět "Neokybernetika".
Pokud se totiž zamyslíme nad popisem oboru, cituji:

"Neokybernetika je vědní disciplína, která se zabývá procesy univerzálního řízení z kvalitativních hledisek, z nichž jsou prioritně zkoumány dispozice systémů ve své minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Vytvořením a popisem obecných postupů základních informačních schémat umožňuje rozvoj dispoziční prognostice a dalším aplikovaným disciplínám."

pak se musíme chtě-nechtě zamyslet nad tím, kolik lží či logických lapsů toto tvrzení obsahuje. Já jich napočítal zhruba sedm a to jsem se nedostal ani do poloviny odstavce.
Namátkou bych uvedl, že proces universálního řízení lze těžko zkoumat, protože pojem "universální řízení" jaksi předpokládá, že lze řídit systém, který má nekonečné množství vstupních proměnných.
Rovněž stojí za zmínku, že zkoumat dispozice složitých systémů do budoucna je víceméně blbost, protože to by vyžadovalo analyticky řešit diferenciální rovnice vyšších stupňů a to zatím nikdo neumí. A pokud by to čistě náhodou někdo uměl, tak s tím nestraší na Vyšehradě, ale vydělává na burse.
 
ragnar sa pokúša nakuknúť  za zrkadlo

Hneď, ako som zahliadol názov tej školy, tak mi niečo prišlo na um, ;)) Ale dobre, keď tu už robíš reklamu: prezraď, kto čo vyučuje a aký je presný študijný program - a nevyhováraj sa, že to sa človek dozvie, až keď sa stane študentom (t.j. až keď zaplatí).

Citujem: "Přednášející okultizmu jsou uznávané osobnosti české ezoteriky a tvůrci významné ezoterické literární tvorby. Jména učitelů jsou přístupná pouze studentům VAN." - nákup mačky vo vreci? Kde sme?

arex Non est vestrum scire tempus 
Zabývali jste se někdo podobnostmi mezi Fulcanellim a Josefem Loudou (T. Abbou)? Mám za to, že Transmutace fyzická je značně inspirovaná Tajemstvím katedrál, má obdobnou metodu výkladu.
 
PANNA
Pro všechny příznivce ezoteriky byla otevřena pro září tohoto roku škola okultních učení. Jedná se především o samostudium, ale s pomocí ... Je zde i ALCHYMIE. www.panna.cz
 
Zakázka
Dokončuji jedno dílko na zakázku,ale nestíhám. Může mi někdo do dvou týdnů dodat olej z růžového křemene?Potřebuji nejméně 5ml.Dobře platím.
 
Rakesh 5. divize retoricke artilerie 
Tak ta uz se vyskytuje pouze u skutecnych fajnsmejkru :)
 
snop ikonku of fuxofta,  mozek svuj
Rakesh: A merunkova (PANTONE 14-1420 TC)?
 
Rakesh 5. divize retoricke artilerie 
No oranzova a zluta sou dobre zdokumentovane faze velkeho dila :))
 
Obey Do it later 
je to tady značně OT, ale pokud máš na mysli ty oranžové hábity, tak jsou oranžové proto, že oranžová je v Asii považována za krajně hnusnou. Má to, stejně jako oholená hlava, symbolizovat pohrdání světskými radostmi. Aspoň takhle mi to vysvětloval jeden oranžový holohlavec v Thajsku.
A co treba semafor? Proc maji mit chodci jenom cervenou a zelenou a motoriste navic i zlutou?
 
samodiva Není nad krásné  luhy a háje
A co treba barvy odevu budhistickych mnichu? Ty s alchymickymi operacemi souvisi, nebo je to jen nahoda?