Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

tigr_papirosowyReklamaPro komentáře slouží klub K aktualitám.

Aktuální stav pandemie

A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.


Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.
Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.

Rejpavej_krtek  
*do = od
Rejpavej_krtek  
Jestli myslíš "Totalt 2 505 personer, 358 per dag, dog då. Inte sedan vecka 1, år 2000 har det dött så många i Sverige." tak to ovšem znamená "Clekem 2505 osob, 358 za den, zemřelo. Nestalose do 1. týdne roku 2000 aby zemřelo tak mnoho ve Švédsku". Nebo odkud jsi vzal ty 2000?
RK: Přečti si ten linkovaný článek.

(Tento příspěvek, stejně jako minulý, není diskuse, ale upozorňování na odkazovaný obsah.)

Rejpavej_krtek  
Výška=50 mrtvých den, šířka = 4 dny.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
tvl krtek vstal z mrtvych?
Jakejch 200?
Rejpavej_krtek  
Nevím jak jsi z toho grafu vyčetl 2000. Vezmeme li že kostička je 200 mrtvých, tak to od oka to odpovídá těm číslům, a naprosto zjevně je těch kostiček mezi grafy víc než deset.
Musíš se přesně dívat, co která čísla znamenají. U 6000 zemřelých lidí (ze všech zemřelých Švédů, testovali to na rozdíl třeba od Česka všechno) našli virus. Jenže teprve tohle srovnání běžné a letošní křivky úmrtí ukazuje, kolik lidí letos umřelo „navíc“, a těch je kolem 2000, a koncem června se křivka úmrtí (i křivka nemocnosti) vrátila k normálu minulých let. Tedy, byť občas někdo onemocní nebo umře na chropku, jsou na zcela standardní nemocnosti i úmrtnosti, tedy Covid-19 se u nich začlenil do běžného života jako všechny jiné běžné virózy a nedělá žádné nadstandardní neplechy.
Rejpavej_krtek  
Vzdyť jim umřelo skoro 6k lidí.
(Klik na zdroj a podrobnosti.)
Tak podle statistik to vypadá, že Švédové (na rozdíl od Čechů a dalších panikařících národů) chropku zdárně překonali: