Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

tigr_papirosowyReklamaPro komentáře slouží klub K aktualitám.

Aktuální stav pandemie

A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.


Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.
Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.

četl jsem „absurdní podporu“ a nedivil se
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Do výbuchu ve Vrběticích byli podle zjištění BIS zapojeni příslušníci ruské tajné služby, oznámil Babiš

Z Česka bude vyhoštěno 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli identifikováni jako členové ruských tajných služeb. Zemi musí opustit do 48 hodin. Na mimořádné tiskové konferenci to oznámili premiér Andrej Babiš (ANO) a první místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD), který v současné době zastává funkci šéfa zahraničního resortu. O případu už informovali prezidenta Miloše Zemana, který vyjádřil navrhovanému postupu „absolutní podporu“.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  říkat pravdu o očkování
Právě probíhá inaugurace Joe Bidena 46. prezidentem Spojených států amerických.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwvbQR887W0
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  mnoho silných stromů
ČR je již první v Evropě v poměrném počtu mrtvých s koronavirem za týden

V České republice se od března, tedy od začátku epidemie způsobené novým koronavirem, nakazilo 335.102 lidí a zemřelo 3251 lidí. Podle údajů Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) je ČR podle počtu nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden celosvětově na druhém místě, podle počtu úmrtí k počtu obyvatel za uplynulý týden je ale již na prvním místě, když předstihla Andorru.
 
 
Namram Nic nového nebo oblíbeného 
Ministr Vojtěch rezignoval na funkci ministra zdravotnictví
„Svou rezignaci jsem už dal premiérovi. Chci tím dát prostor pro řešení epidemie koronaviru. Přišel jsem na ministerstvo, abych prosadil změny, ale epidemie mi neumožní to dokončit[.]“

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/adam-vojtech-koronavirus-cesko-druha-vlna-koronaviru-mimoradna-opatreni-rousky_2009210808_dok
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
_________________________________________________________________________________
 
Rejpavej_krtek  
*do = od
Rejpavej_krtek  
Jestli myslíš "Totalt 2 505 personer, 358 per dag, dog då. Inte sedan vecka 1, år 2000 har det dött så många i Sverige." tak to ovšem znamená "Clekem 2505 osob, 358 za den, zemřelo. Nestalose do 1. týdne roku 2000 aby zemřelo tak mnoho ve Švédsku". Nebo odkud jsi vzal ty 2000?
RK: Přečti si ten linkovaný článek.

(Tento příspěvek, stejně jako minulý, není diskuse, ale upozorňování na odkazovaný obsah.)

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Mírně upraveno záhlaví, diskusi prosím přesuňte do vedlejšího klubu, trochu to tu pak pročistím.
 
Rejpavej_krtek  
Výška=50 mrtvých den, šířka = 4 dny.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
tvl krtek vstal z mrtvych?
Jakejch 200?
Rejpavej_krtek  
Nevím jak jsi z toho grafu vyčetl 2000. Vezmeme li že kostička je 200 mrtvých, tak to od oka to odpovídá těm číslům, a naprosto zjevně je těch kostiček mezi grafy víc než deset.
Musíš se přesně dívat, co která čísla znamenají. U 6000 zemřelých lidí (ze všech zemřelých Švédů, testovali to na rozdíl třeba od Česka všechno) našli virus. Jenže teprve tohle srovnání běžné a letošní křivky úmrtí ukazuje, kolik lidí letos umřelo „navíc“, a těch je kolem 2000, a koncem června se křivka úmrtí (i křivka nemocnosti) vrátila k normálu minulých let. Tedy, byť občas někdo onemocní nebo umře na chropku, jsou na zcela standardní nemocnosti i úmrtnosti, tedy Covid-19 se u nich začlenil do běžného života jako všechny jiné běžné virózy a nedělá žádné nadstandardní neplechy.
Rejpavej_krtek  
Vzdyť jim umřelo skoro 6k lidí.
(Klik na zdroj a podrobnosti.)
Tak podle statistik to vypadá, že Švédové (na rozdíl od Čechů a dalších panikařících národů) chropku zdárně překonali:

 
sam_hofgins  
Jsou toho plné noviny a tady nic?
Kosovo President Thaci faces war crimes indictment.

https://www.bbc.com/news/world-europe-53169808