Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaFlash news: Aktuální stav pandemie, zde!!! Čtěte!!!


Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)


Koronavirusová čísla v Čechách: zde
a ve světě: zde

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Bude válka
 
mpegyna what can change the nature of a man? 
Spojené státy oficiálně potvrdily odchod z WHO
Americký prezident podle agentury DPA, která informaci s odkazem na vyjádření vysokých činitelů USA a Organizace spojených národů přinesla, o kroku dopisem v pondělí vyrozuměl generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese. Mluvčí OSN Stéphane Dujarric uvedl, že odchod USA ze Světové zdravotnické organizace (WHO) má vstoupit v platnost 6. července 2021.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/who-usa-donald-trump-kongres-bob-menendez.A200707_211121_zahranicni_aug
 
Londo Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd  skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
<b>Česko od středy ruší další omezení kvůli šíření koronaviru</b>

30.06.2020 16:48
Sdílejte:

Na většině území Česka od středy padnou jedny z posledních omezení, která vláda zavedla v březnu kvůli šíření koronaviru. Lidé budou moci po více než třech měsících odložit roušky, povinné zůstanou jen ve zdravotních a sociálních zařízeních. A otevírací doba restaurací, hospod, barů nebo diskoték už bude bez omezení. Výjimkou je Moravskoslezský kraj, zvláště okresy Karviná a Frýdek-Místek, kde se poslední týdny nejvíce šíří koronavirus, zpřísněná opatření tam proto zůstávají v platnosti. Roušky zcela neodloží ani lidé v Praze.
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesko-od-stredy-rusi-dalsi-omezeni-kvuli-sireni-koronaviru_545437.html
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Místo tří odvodů jeden. Vláda odklepla „superdaň” pro malé živnostníky
Dnes 16:19 – Praha • Aktualizováno 16:29Klára Beranová, Novinky

Vláda v pondělí odklepla jednotnou daň pro živnostníky s příjmy do 800 tisíc korun ročně. Nahradit má dosavadní tři odvody, tedy daň z příjmu a sociální a zdravotní odvody. Paušální daň by neměla být povinná, ale dobrovolná. Pro příští rok její výše vychází na 5740 korun měsíčně.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/misto-tri-odvodu-jeden-vlada-odklepla-superdan-pro-male-zivnostniky-40329140
 
BALCARENKO  
Ňákej Lukeš.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Kdo to překládal? Hrozí výskyt supercel, což je forma konvektivní bouře, prostě větší organizovanější bouřka. Neohrožuje Německo tím, že by už teď odněkud přicházela a nemusí být jen jedna.
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Astronomická suma: Schillerová potřebuje na financování dluhu 730 miliard

26. června 2020 17:09
Ministerstvo financí bude letos potřebovat na financování státního dluhu 730,6 miliardy korun. To je o 459,5 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosinci. Důvodem je i vyšší schodek.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ministerstvo-finance-dluh-zadluzeni.A200626_162608_ekonomika_rts
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Na Evropu se žene extrémní bouře, Německu hrozí supercela
Dnes 20:03jz, Novinky

Do střední Evropy míří ze západu výrazná studená fronta. Tím, že se dostane do tropického nestabilního vzduchu, vytvoří se v ní silné bouřky. Německo dokonce ohrožuje supercela, jedna z nejničivějších bouří kvůli silnému větru, krupobití a přívalovému dešti, varuje německá meteorologická služba.

https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/na-evropu-se-zene-extremni-boure-nemecku-hrozi-supercela-40328960
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Konec jedné éry. Olympus po 84 letech končí s fotoaparáty
Dnes 12:47 – Tokio mif, Novinky

Radikální krok se rozhodla udělat japonská společnost Olympus, po 84 letech končí s výrobou fotoaparátů. Jedna z největších fotografických společností na světě celou divizi zobrazovací techniky prodá soukromé investiční společnosti Japan Industrial Partners (JIP). Cena transakce nebyla zveřejněna.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/clanek/konec-jedne-ery-olympus-po-84-letech-konci-s-fotoaparaty-40328768
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
950 let vyšehradské kapituly
https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/200625katolicky-tydenik-950-let-vysehradske-kapituly

Před 950 lety založil kníže Vratislav II., pozdější první český král, na pražském Vyšehradě kolegiátní kapitulu u kostela sv. Petra a Pavla. Toto společenství kněží-kanovníků funguje od té doby bez přerušení, a to včetně období komunismu. Místo je i domovem živé farnosti, kam často přicházejí hledající.
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Pekařskou trojku koupil od Agrofertu její ředitel a bývalý manažer United Bakeries Vaněk


Praha Firmu PEK Group, do které patří šest českých pekáren, koupila společnost Investment PG 2020 Tomáše Vaňka. Ve středu to oznámil mluvčí koncernu Agrofert Karel Hanzelka. Agrofert musel PEK Group kvůli rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ohledně fúze pekařských společností Penam a United Bakeries vyčlenit ze svého majetku, což se stalo letos na začátku roku, a do konce června prodat. Cenu obchodu Hanzelka nesdělil.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/tretiho-hrace-na-pekarenskem-trhu-pek-group-koupil-pg-investment.A200624_153130_firmy-trhy_ele
 
Mikey Piškoti mají porno rádi. 
Thaci je na seznamu hledaných teroristů už celkem dlouho. Akorát se po něm chvilku nepátralo, když byl zrovna užitečnej.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
A to bylo brekotu, co?
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Kosovský prezident byl obviněn ze zločinů proti lidskosti


Prokurátor haagského tribunálu ve středu obvinil z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti devět bývalých separatistů včetně současného kosovského prezidenta Hashima Thaçiho. Zločinů se měli obvivnění měli dopustit ve válce za nezávislost Kosova v letech 1998-99, uvedla agentura AP.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/kosovsky-prezident-byl-obvinen-ze-zlocinu-proti-lidskosti-40328678
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Až deset let vězení. Trump přikázal úřadům, aby zatýkaly ničitele soch

23. června 2020 18:39
Americký prezident Donald Trump pověřil úřady, aby zatkly jedince, kteří poškozují a ničí sochy. Reagoval tak na výzvy některých republikánských politiků, aby vláda zasáhla proti vlně odstraňování památek osobností spojovaných s kolonialismem a rasismem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-trump-sochy-zatceni-niceni-federalni-urady.A200623_163115_zahranicni_jhr
 
wtf, snad ARM, ne?
stare a fishfull of  errors
Motorola m68k stále žije: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/apple-chce-do-pocitacu-montovat-vlastni-cipy-akcie-firmy-uzavrely-na-rekordu-1370879
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Policejní kontrola vyprovokovala ve Stuttgartu rozsáhlé nepokoje a rabování
Dnes 18:12 – StuttgartČTK

Policejní kontrola provedená kvůli držení drog vyvolala v německém Stuttgartu v noci na neděli rozsáhlé nepokoje spojené s rabováním. Výtržností se zúčastnilo 400 až 500 lidí, z nichž 24 bylo zadrženo. Při potyčkách s policií bylo zraněno přes deset policistů, informovala agentura DPA.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/policejni-kontrola-vyprovokovala-ve-stuttgartu-rozshale-nepokoje-a-rabovani-40328322
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Po demonstraci proti rasismu byli v Anglii ubodáni tři lidé

V anglickém Readingu zemřeli tři lidé. Neznámý pachatel je ubodal. Dva další jsou v kritickém stavu v nemocnici.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/na-demonstraci-v-anglii-bylo-pobodano-nekolik-lidi-40328290#seq_no=1&#38;#38;source