Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
USA hlásí přes 121 000 nakažených
Dnes 0:26Novinky, ČTK
Facebook
Twitter

Smutné prventví země s nejvyššm počtem potvrzených případů nákazy novým koronavirem si udržují Spojené státy, kde je přes 121 000 nakažených. Virus Covid-19 si tam vyžádal přes 2000 obětí. Uvedla to americká Univerzita Johnse Hopkinse.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/usa-hlasi-pres-121-000-nakazenych-40318461
 
Koronavirus je jako chřipka, není vážný a nakazila se velká část populace, tvrdí v překvapivém výzkumu vědci z Oxfordu

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66741910-koronavirus-je-jako-chripka-neni-vazny-a-nakazila-se-velka-cast-populace-tvrdi-v-prekvapivem-vyzkumu-vedci-z-oxfordu
 
eso Bernie je Boomer! 
Británie přesáhla první tisícovku mrtvých na covid-19.
https://www.bbc.com/news/uk-52077997
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Čísla nejsou nejpříznivější, říká Vojtěch. Chce prodloužit stav nouze

28. března 2020 17:50
V České republice je k sobotnímu podvečeru 2 541 potvrzených případů koronaviru. Poměrně vysoké nárůsty posledních dní ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přisuzuje tomu, že se také mnohem více testuje. Situace podle něj ale „není nejpříznivější“, proto podporuje prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vojtech-koronavirus-pocet-nakazenych-cr-testy.A200328_174128_domaci_aug
 
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Česko má 2 279 nakažených. Nově stačí k testu horečka, suchý kašel či dušnost

27. března 2020 17:09, aktualizováno 17:50
Ministerstvo zdravotnictví změnilo podmínky pro testování na COVID-19. Nově stačí, když nemocný vykazuje alespoň jedno z klinických kritérií jako je horečka nad 37,5°C, suchý kašel nebo dušnost. Česko má 2 279 nakažených. Přibyl jedenáctý uzdravený pacient, devět lidí nemoci podlehlo.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-testovani-covid-19-horecka-kasel-dusnost-doporuceni.A200327_170734_domaci_rapc
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
V Česku je přes 2 tisíce nakažených, jedenáctým uzdraveným je pacient z ÚVN

Sledujeme online 27. března 2020 8:48, aktualizováno 13:40
Počet potvrzených pozitivních testů na koronavirus v Česku stoupl k pátečnímu ránu na 2 062. Zdravotníci provedli celkem 31 127 testů, za poslední den 4 429. Jedenáctým uzdraveným se stal během pátku pacient z Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-cesko-pocet-nakazenych.A200327_065327_domaci_bur
 
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
Před 701 lety se narodil francouzský král Jan II. Dobrý
 
Chcete říct, že vyšel překlad do angličtiny.
Reakce na | Vlákno  
Pred 190 lety byla vydana Kniha Mormon.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Dnes je 600. výročí bitvy u Sudoměře.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Ruslan přistál v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu

Sledujeme online 25. března 2020 6:10
Ukrajinský letoun An-124 Ruslan přistál v noci v Pardubicích, přivezl další tuny zdravotnického materiálu z Číny určeného pro zvládání epidemie koronaviru. Vykládání se ujala asi stovka vojáků do asi dvacítky nákladních aut.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pomucky-ruslan-pardubice-letoun-pristani.A200325_054903_domaci_bur
 
pebble A já neuroním ani slzu pro ni  ...
švéský scénář
Švédové se vzdali trasování Koronaviru, z důvodu volby vhodné "léčby" testují nadále vážné a potenciálně vážné případy (zdroj), ve srovnání s většinou Evropy sázejí na mírnější plošnou zátěž i v dalších oblastech ekonomiky (zdroj).
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Josef Laufer je v nemocnici, po operaci srdce ho uvedli do umělého spánku

22. března 2020 8:21
Zpěvák a herec Josef Laufer (80) skončil na koronární jednotce pražské Nemocnice Na Homolce. Podle Blesku měl jít původně na operaci kolene a při zákroku mu selhalo srdce. Producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg tvrdí, že operace srdce byla plánována.

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/josef-laufer-nemocnice-operace-koleno-srdce-zastaveni.A200322_082100_lidicky_zar
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Třetí českou obětí koronaviru je 71letá žena, nakazila se od příbuzné

Sledujeme online 24. března 2020 21:16, aktualizováno 21:46
V Česku zemřel třetí pacient s COVID-19, jednasedmdesátiletá žena hospitalizovaná od 22. března v pražské Všeobecné fakultní nemocnici. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla další zdravotní problémy. Přibyli také dva vyléčení pacienti, po jednom z Ústeckého a Plzeňského kraje.

Obě zprávy oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v úterý večer na Twitteru.

Zemřelá žena trpěla podle ministra chronickou obstrukční plicní nemocí a také dalšími chronickými nemocemi. Kvůli tomu nejprve nebylo zřejmé, že by mohla být nakažena koronavirem, řekl Vojtěch České televizi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-koronavirus-v-cesku-treti-obet-pacient-vfn-vseobecna-fakultni-nemocnice-praha-umrti-smrt.A200324_211635_domaci_elka
 
Columbo Vysočanům, Libni...  zdaleka se vyhni.
V utery v 11:00 zaseda Snemovna. Zkus se zeptat tam, kdo vi, co jsou schopni jeste vymyslet...
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Prosimvas nemate nekdo insider info v kolik budu smet jit nakupovat ve stredu? Asi se ten den budu chystat vylezt ven z baraku a budu to potrevat zkombinovat s tim, jak maji otevreno urady a posta, tak aby mi stado zdivocelych duchodcu nestrhlo rousku a neprobodali me francouzskyma holema.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Opatření ke koronaviru platí do 1. dubna, vláda zastaví EET a odpustí zálohy

Přímý přenos 23. března 2020 6:00, aktualizováno 17:24
Ministři prodloužili omezení volného pohybu osob do 1. dubna. Znamená to, že do té doby zůstanou uzavřené i restaurace i většina obchodů. Vláda kvůli omezení ekonomických dopadů koronaviru kývla i na prominutí červnové zálohy na daň z příjmu, na kurzarbeit i půlroční odpuštění minimálních záloh na důchodovém pojištění pro OSVČ. Kvůli tomu vzroste schodek rozpočtu na 200 miliard korun.

Velké obchody pro seniory v čas od 8 až 10 hodin

Vláda znovu změnila pravidla pro nákup v obchodech s potravinami. Vicepremiér Karel Havlíček uvedl, že v obchochech nad 500 metrů čtverečních budou moci v době od 8 do 10 hodin nakupoval jen senioři. Prodej v menších obchodech s potravinami bude bez omezení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-vlady-koronavirus-pomoc-podnikatelum-zakaz-pohybu-pendleri.A200323_051446_domaci_kop
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Vláda schválila pozastavení EET i prominutí zálohy na daň z příjmu

Přímý přenos 23. března 2020 6:00, aktualizováno 15:18
Pozastavení elektronické evidence tržeb i prominutí červnové zálohy na daň z příjmu schválila kvůli šíření infekce koronaviru vláda. „Zavádíme možnost zpětně si uplatnit daňovou ztrátu a pozastavujeme evidenci tržeb,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová. Vláda jedná i o prodloužení zákazu volného pohybu osob do 1. dubna či zákazu práce pendlerů v zahraničí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-vlady-koronavirus-pomoc-podnikatelum-zakaz-pohybu-pendleri.A200323_051446_domaci_kop
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Nakažených koronavirem je 1 120. Epidemii může zbrzdit lék Plaquenil

22. března 2020 15:39, aktualizováno 18:05
Ministerstvo zdravotnictví omezilo předepisování léku Plaquenil, aby ho bylo dost pro pacienty s koronavirem. „Podle dostupných vědeckých poznatků se jeví jako potenciálně účinný pro léčbu onemocnění COVID-19, je třeba předejít jeho nedostupnosti,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Lék snižuje nakažlivost nemocných.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-cesko-lek-zkraceni-doby-vylucovani-viru-lekarny-pouziti.A200322_143508_domaci_chtl