Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaFlash news: Aktuální stav pandemie, zde!!! Čtěte!!!


Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)


Koronavirusová čísla v Čechách: zde
a ve světě: zde

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Běloruský soud poslal do vězení novinářku za článek o smrti aktivisty Bandarenky
Běloruský soud poslal novinářku opozičního serveru Tut.by Kacjarynu Barysevičovou na šest let do vězení za vyzrazení lékařského tajemství. Novinářka zveřejnila informace z lékařské zprávy týkající se aktivisty Ramana Bandarenky, který zemřel po surovém zbití neznámými muži, jež podle opozice patřili k bezpečnostním složkám režimu. Údaje v lékařské zprávě vyvracejí oficiální verzi vyšetřovatelů. Soud v případu potrestal také lékaře záchranné služby Arcjoma Sarokina, který novinářce zprávu poskytl. Udělil mu dvouletý podmíněný trest.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Zpráva roku.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Disney míří do Česka se svou streamovací platformou. Bude konkurovat Netflixu či HBO

Tuzemská nabídka streamovacích služeb se letos významně rozroste. Dosud nejpopulárnější streamovací platformou v Česku je americký Netflix, kterému – a zhruba desítce dalších – by měla v průběhu druhé poloviny tohoto roku začít konkurovat platforma Disney+. Mezi nově příchozí streamovací platformy se zřejmě zařadí HBO Max, který nahradí dosavadní HBO Go, nebo Paramount+, informuje Médiář.cz.

https://www.e15.cz/magazin/kultura/disney-miri-do-ceska-se-svou-streamovaci-platformou-bude-konkurovat-netflixu-ci-hbo-1378410
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Pardubický kraj kvůli covidu vyhlásil stav hromadného postižení osob

2. března 2021 16:22
Pardubický kraj vyhlásil kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob, informovala o tom Česká televize.

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/pardubicky-kraj-stav-hromadneho-postizeni-osob.A210302_162017_pardubice-zpravy_pp
 
A že by se mělo troubit sedlat, to je nenapadne.
Duhová madona katolíky neuráží, soud osvobodil polské aktivistky
Okresní soud v polském Płocku v úterý dopoledne osvobodil trojici aktivistek viněnou z urážky náboženského cítění. Ženy předloni na jaře vylepily kolem kostela samolepky s upraveným portrétem Panny Marie. Osvobozující nepravomocný rozsudek zazněl bezmála dva měsíce po začátku procesu za velkého zájmu médií. Prokurátorka žádala pro trojici aktivistek trest odnětí svobody na půl roku. Strany se mohou proti rozsudku odvolat.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Trubte nasedat!
Trubte sesedat!
Trubte sedlat!
Trubte nasedat!
huhla Co se zbytečným časem?   Klubík EU čeká...
Vláda povolila hromadné závodní stravování. Staci plexiskla, rozestupy nebo jeden člověk u stolu.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jidelny-zavrely-zbytecne-vlada-vcerejsi-narizeni-zrusila-40352668
Vláda zakázala hromadné závodní stravování, firmy budou muset testovat

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prumysl-se-nezastavi-povinne-bude-plosne-testovani-ve-firmach-40352604
 
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
 
Jermanová stvořila nejbohatšího krajského úředníka v zemi, bral 200 tisíc
Blízcí spolupracovníci dnes už bývalé hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) si na úřadu dokázali – díky extrémně vysokým prémiím – vydělat až 150 tisíc měsíčně. Jeden z úředníků, suverénní rekordman, měl v některých měsících hrubou výplatu skoro 208 tisíc.
 
Sarkozy korumpoval, rozhodl prvoinstanční soud. Nařídil mu rok vězení a další dva podmíněně
Francouzský soud uznal bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a obchodování s vlivem. Politikovi uložil tříletý trest, z toho jeden rok nepodmíněně s možností žádat o domácí výkon trestu. Sarkozy se může odvolat. Stal se druhou hlavou státu v moderní francouzské historii, která byla odsouzena za korupci.
 
Tohle snad patří do Komentářů, ne?
Česko se stalo ostrůvkem zkázy a beznaděje, píše CNN
„Zemí se šíří nová, infekčnější mutace viru, která dohnala české nemocnice na pokraj kolapsu. Bilance mrtvých překonala hranici 20 000 a v poměru k počtu obyvatel patří k nejvyšším na světě. Neexistuje ale důvod, proč by zrovna tento stát měl patřit k nejpostiženějším,“ píše CNN.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Vláda schválila nový nouzový stav. Omezí pohyb, zavře školy i další obchody

26. února 2021 18:45, aktualizováno 19:22
Na mimořádném jednání schválila vláda nový nouzový stav od 28. února do 28. března. Výrazně také omezí pohyb občanů, zavře úplně školy i další obchody. Nařídí také povinné nošení respirátorů. Nebudou stačit dvě chirurgické roušky položené přes sebe. Nouzový stav vláda vyhlásila, protože Sněmovna odmítla prodloužit do konce března ten, který je schválený do soboty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nouzovy-stav-vlada-omezeni-pohybu-uzavreni-skol-obchodu.A210226_184034_domaci_kop
 
První evropská země uznala, že Ujgurové v Číně čelí genocidě
Nizozemí se stalo první evropskou zemí, která uznala situaci Ujgurů v Číně za genocidu. Přidalo se ke státům jako USA a Kanada, které navíc začínají uvažovat i o bojkotu olympijských her v Pekingu.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Respirátory budou povinné i v zaměstnání, omezíme prodej, řekl Blatný

Přímý přenos 26. února 2021 5:25, aktualizováno 14:01
Rozhodnutí o nouzovém stavu mají znovu v rukou poslanci. Vláda Andreje Babiše je žádá, aby zrušili usnesení o jeho konci v 27. února a prodloužili ho do konce březnu. Opozice vyzvala, ať vláda vyhlásí místo toho nový, což bude právně čisté. Nouzový stav vláda potřebuje, aby mohla na příští tři týdny víc omezit pohyb. Zakázat ho chce mezi okresy s výjimkou cesty za prací a péče o blízké.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-nouzovy-stav-vlada-koronavirus-pandemicky-zakon-izolacka.A210226_043039_domaci_kop
 
Shake zdravý rozum tohle odmítne 
Ruští diplomaté opustili Severní Koreu na ručně tlačené drezíně
Skupina ruských diplomatů s rodinami musela využít na cestě ze Severní Koreje neobvyklý způsob dopravy. Kvůli omezením spojeným s pandemií koronaviru urazila poslední kilometr přes ruské hranice na ručně tlačené drezíně, napsal server BBC s odkazem na vyjádření ruského ministerstva zahraničí.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Shake zdravý rozum tohle odmítne 
Případ Asanace je ve finále. Bývalý příslušník StB přijal trest za šikanu disidentů
Bývalý příslušník komunistické Státní bezpečnosti (StB) Jaroslav Maryško přijal dohodu o vině a trestu v kauze cílené šikany tuzemských disidentů. Příslušníci StB na přelomu 70. a 80. let při akci Asanace lidi nepohodlné komunistickému režimu opakovaně vyslýchali, vyhrožovali jim a nutili je k emigraci. Soud dohodu obžalovaného se státní zástupkyní schválil a udělil Maryškovi podmíněný dvouletý trest se zkušební dobou na jeden rok.