Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
„Done”. Britská královna svým podpisem zpečetila brexit
Dnes 18:29 – LondýnČTK

Britský prováděcí zákon k brexitové dohodě vstoupil v platnost. Po schválení oběma komorami britského parlamentu jej ve čtvrtek podepsala i královna Alžběta II., informovala agentura AP.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/done-britska-kralovna-svym-podpisem-zpecetila-brexit-40310998
 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
Mariánský sloup se může vrátit na Staroměstské náměstí v Praze
 
brap242 your eyes september  Nechci Vajgla ;-)
 
cestujicivnoci  
Aha, "není to dočasné řešení, Havlíček bude mít pod sebou obě ministerstva trvale", MPO a doprava možná budou později sloučeny.
cestujicivnoci  
Babiš v reakci na předraženou 400M zakázku oznámil odvolání Kremlíka. Ministerstvo dočasně povede Havlíček.
https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/477714499603698
 
eso Na každou složitou otázku existuje... 
 
(To konečně přejmenujte na Bulvár, aleuž.)
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Koruna je o třetinu podhodnocená, ukázal Big Mac Index
Dnes 10:02bož, Novinky
Facebook
Twitter

Česká měna je o 33,8 procenta podhodnocená. Ukazuje to Big Mac Index britského týdeníku Economist, který měny porovnává na základě ceny nejslavnějšího sendviče řetězce McDonald’s. Ten v Česku stojí 85 Kč, zatímco v USA 5,67 USD. To by odpovídalo kurzu 14,99 Kč za 1 USD, skutečný kurz je však 22,63 Kč.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/koruna-je-o-tretinu-podhodnocena-ukazal-big-mac-index-40310240?seq-no=2&dop-ab-variant=&source=article-detail
 
CNN: US believes Iran accidentally shot down Ukraine plane

USA mají informace, že Ukrajinský civilní Boeing 737, který havaroval včera u Teheránu, omylem sestřelila Íránská protiletadlová obrana.
 
Istral zapalit to tu aj s vami debili 
The AP has investigated the situation in a single country — India — and uncovered a decades-long history of nuns enduring sexual abuse from within the church. Nuns described in detail the sexual pressure they endured from priests, and nearly two dozen other people — nuns, former nuns and priests, and others — said they had direct knowledge of such incidents.

https://apnews.com/93806f1783f34ea4b8e9c32ed59cdc06
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Íránská odveta. Na americké základny v Iráku dopadly balistické střely

8. ledna 2020 0:35, aktualizováno 2:04
Írán zahájil útok na síly pod vedením USA v Iráku, informovala v noci z úterý na středu americká armáda. Teherán podle ní odpálil více než tucet balistických střel z íránského území na nejméně dvě irácké základny s vojáky koalice vedené Spojenými státy. Pentagon potvrdil, že terčem útoku se staly letecká základna Ajn al-Asad v centrálním Iráku a základna v kurdském Irbílu na severu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/iran-usa-utok.A200108_012309_domaci_elka
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Nový zákon domobranu neruší, vysvětluje SPD i KSČM popuzeným voličům

7. ledna 2020 20:48
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura tvrdí, že jeho hnutí nepodpořilo zákaz takzvaných domobran. Pod zákon, který organizaci paramilitárních složek zakáže se přitom podepsali poslanci napříč politickým spektrem včetně Jiřího Kobzy z SPD.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/novy-zakon-domobranu-nerusi-vysvetluje-spd-i-kscm-popuzenym-volicum.A200107_160219_domaci_zaz
 
eso Na každou složitou otázku existuje... 
Do okolí velvyslanectví Spojených států v Bagdádu dopadla raketa kaťuša. Další dvě zasáhly iráckou leteckou základnu Balad, kde jsou umístěny americké jednotky.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/do-okoli-velvyslanectvi-usa-v-bagdadu-a-na-zakladnu-balad-kd/r~0d7906302f1911ea9d020cc47ab5f122/
 
jony Nebuď Svěrák, dej si herák! 
US drone strikes have killed Qasem Soleimani, IRGC Major General and Quds Force commander, and Abu Mahdi al-Muhandis, PMU leader and Kata'ib Hezbollah commander, at Baghdad Airport tonight.
 
Letopočet se překlopil na 2020 <cpt. Obv./>
 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
Zemřela Taťana Fischerová. České herečce, spisovatelce a političce bylo 72 let.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tatana-fischerova-smrt.A191225_182757_domaci_knn
 
stare a fishfull of  errors
Parlament schválil novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která vyřazuje Berounku ze seznamu "využitelných vodních cest". To ve stručnosti znamená, že se nadále nepočítá s vybagrováním Berounky od ústí k Hýskovu, se stavbou zdymadel velikosti Komořan apod.
eso Na každou složitou otázku existuje... 
Počítačová síť společnosti OKD se z neděle na pondělí stala obětí hackerského útoku, který způsobil okamžitou nefunkčnost celé sítě těžařské firmy a všech jejích serverů. V současné době je tedy mimo provoz kompletní síťová infrastruktura a z bezpečnostních důvodů vedení společnosti OKD okamžitě ukončilo i těžbu ve všech svých dolech,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3012509-firma-okd-zastavuje-tezbu-hackeri-napadli-jeji-servery