Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  lock her up!
Německo vykázalo již v třetím roce za sebou přebytek rozpočtu a to rekordních €7,7 miliardy.

http://www.dw.com/en/germany-posts-record-budget-surplus/a-37682982

Německá ekonomika zároveň v roce 2016 nečekaně rychle rostla o 1,9% HDP což je nejrychlejší tempo posledních pěti let.

https://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/nemecka-ekonomika-na-konci-roku-vyrazne-zrychlila-1329136
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Americká investiční banka JPMorgan Chase vyřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí. Na českou ekonomiku bude nově pohlížet jako na jednu z rozvíjejících se. Důvodem hodnocení je, že se příjem na hlavu v Česku již třetím rokem pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země.

http://ekonomika.idnes.cz/cesko-jpmorgan-rating-rozvojove-trhy-d8u-/ekonomika.aspx?c=A170223_115255_ekonomika_rts
 
rampa Strach zabíjí myšlení 
Rozcupovaný registr. Většina smluv zůstane i nadále utajených, rozhodli poslanci o jediný hlas
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/rozcupovany-registr-vetsina-smluv-zustane-i-nadale-utajenych-rozhodli-poslanci-o-jediny-hlas-28266
Poslanci ČSSD, KSČM a ODS vyjmuli ze zveřejňování útrat státu státní, městské a krajské firmy. Zmrzačili jediné opatření proti plýtvání.
zdroj: Rekonstrukce státu ‏@RekonstrukceCZ
 
ahura_mazda You can never go wrong with Kidneys 
Bohatí zaplatí vyšší daně než dosud, většina lidí i firem ale ušetří, plánuje ČSSD

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bohati-zaplati-vyssi-dane-nez-dosud-vetsina-lidi-i-firem-ale/r~06e1687af81d11e6984a002590604f2e/

Už jste si spočítali, o kolik vás tihle kryptokomunisti chtějí okrást?
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  lock her up!
Zemný plyn, ktorý na Slovensko tečie zvyčajne z východu, bude o pár rokov zrejme prúdiť aj zo severu či z juhu.

Plynovod z Poľska na Slovensko schválila celá európska dvadsaťosmička, oznámila koncom minulého týždňa Európska komisia. Na jeho výstavbu prispeje Brusel 107,7 milióna eur, teda dvoma pätinami z celkových nákladov, ktoré sú takmer 270 miliónov eur.

https://ekonomika.sme.sk/c/20462937/slovensko-je-blizsie-k-nezavislosti-od-ruska-brusel-podpori-plynovod-do-polska.html#ixzz4ZJPYWrqg
 
dexter666  
...v basketbalu.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
ČT4: Kia Vaughn dnes získala české občanství a bude representovat ČR na blížícím se mistrovství Evropy.
 
Mastodont  
Bohuslav Sobotka navrhne prezidentu Miloši Zemanovi odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Mládek má odejít ke konci února. (echo24)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  lock her up!
Na 160 tisíc lidí přišlo podle policejních odhadů v Barceloně na sobotní demonstraci za přijetí více uprchlíků, jak se k tomu úřady zavázaly v roce 2015. Levicová starostka druhého největšího španělského města Ada Colauová demonstranty vyzvala, aby zaplnili ulice při pochodu nazvaném Chceme vítat.

Španělsko mělo v rámci přerozdělení uprchlíků mezi členské státy EU přijmout zhruba 16 tisíc uchazečů o azyl, zatím jich ale přijalo pouze 1100. Mnozí demonstranti přišli s transparenty, na kterých byly nápisy jako „Už žádné výmluvy, přivítejme je hned!“.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2039556-prijmeme-vic-uprchliku-volal-160tisicovy-dav-v-barcelone
 
stare a fishfull of  errors
Bohuslav Balcar (1943-2017)
 
Mastodont  
More than 100 people have lost their lives in recent wave of terror attack in Pakistan beginning from Lahore where senior police officials were targeted. The security forces that include police and armed forces, judges, media personnel and ordinary people including women and children are targeted in the eight terrorist attacks in five days.

All the four provinces and FATA tribal agencies came under these attacks.

https://www.thenews.com.pk/latest/186752-Terror-wave-hits-Pakistan-eight-blasts-in-five-days-kill-over-100
 
Mastodont  
Představitelé stran německé vládní koalice – křesťanských (CDU/CSU) a sociálních (SPD) demokratů – se po několikaměsíčním sporu dohodli na zákazu tzv. dětských manželství, napsal ve čtvrtek deník Der Tagesspiegel. Podle listu počítá návrh s tím, že v budoucnu budou za neplatná prohlášena všechna manželství, v nichž je jednomu z partnerů méně než 16 let. Toto ustanovení se bude vztahovat i na svazky uzavřené mimo SRN. Při posuzování bude rozhodující termín uzavření sňatku.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429601-vraceni-dvou-petin-bezencu-krachlo-priznala-unie.html
 
Mastodont  
Church of England general assembly threw out a report on same-sex relationships. While upholding traditional doctrine on marriage, the report said teaching should be interpreted with “maximum freedom” for same-sex couples and called for a “fresh tone and culture of welcome and support” for lesbians and gays while proposing no concrete change.

https://www.theguardian.com/world/2017/feb/15/church-of-england-in-turmoil-as-synod-rejects-report-on-same-sex-relationships
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  lock her up!
Černý týden Donalda Trumpa. Republikáni chtějí vyšetřovat

Kandidát amerického prezidenta Donalda Trumpa na post ministra práce Andrew Puzder stáhl ve středu svoji nominaci. Pokračuje tak černý týden nového amerického prezidenta. Jeho tým opět čelí obviněním, že se před volbami setkával s ruskými agenty, kvůli čemuž už odstoupil bezpečnostní poradce Flynn. Dva republikáni ve čtvrtek požádali o vyšetřování těchto kontaktů.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  lock her up!
Europarlament (EP) schválil obchodní dohodu CETA mezi EU a Kanadou. Smlouvu usnadňující obchod a investice podpořila většina poslanců nejsilnějších klubů lidovců a socialistů, začne platit po ratifikaci národními parlamenty.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2036578-dohoda-ceta-s-kanadou-prosla-evropsky-parlament-ji-schvalil
 
Mastodont  
Polská konzervativní vláda chce omezit volný přístup k antikoncepčním tabletám zvaným „den poté“. Oznámil to ve středu mluvčí premiérky Beaty Szydlové Rafal Bochenek. Vláda podle něj v úterý schválila příslušný návrh zákona, který nyní bude předložen parlamentu. Navrhovaný právní předpis, jenž vláda schválila bez jakéhokoli oznámení, počítá s tím, že uvedené pilulky se budou prodávat výhradně na předpis.

http://www.lidovky.cz/zpravy-svet.aspx?c=A170215_144020_ln_zahranici_ele
 
Mastodont  
Ministerstvo obrany platí za servis raketometů krátkého dosahu RBS-70 přemrštěné ceny. Jen za prohlídku zbraní zakoupených v roce 2006 od firmy Saab platí resort téměř 650 tisíc a hodina specializovaného technika vyjde přibližně na 9500 korun. Nákup i servis zprostředkovává firma Omnipol.

http://www.lidovky.cz/zpravy-domov.aspx?c=A170215_090709_ln_domov_ele
 
Shake krmte troly! 
Masové silvestrovské sexuální útoky uprchlíků byly kompletně vymyšlené, uvedla policie
Při Silvestrovské noci ve Frankfurtu nad Mohanem měla údajně skupina cca 50 migrantů páchat výtržnosti v restauraci a sexuálně napadat ženy. Podle vyšetřování německé policie si však celý incident oběti vymyslely. Informoval o tom server The Local.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  России знамя
Náměstek Lubomír Bokštefl dostal od ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka důtku za svá slova v úterním online rozhovoru na Aktuálně.cz. Bokštefl v jedné z odpovědí konstatoval, že kdo chce polské ceny mobilních dat, měl by odjet do Polska. Obratem sklidil kritiku od vládních i opozičních politiků. Mládek v úterý večer označil výrok svého podřízeného za nešťastný s tím, že kvůli tomu odvolává z funkce ředitele odboru komunikace ministerstva Romana Proroka.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/chcete-polske-sluzby-jedte-do-polska-mladkuv-namestek-dostal/r~3f3c26baf2e611e6a8cc002590604f2e