Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

lillyofthevalley   chci tam!
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Rakousko zpřísňuje azylovou politiku. Koaliční vláda lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ) rozhodla, že běženci, kteří vstoupí na území Rakouska, budou muset zaplatit až 840 euro (21 tisíc Kč), napsala agentura DPA. Touto sumou by měli přispět na náklady azylového řízení, citovala agentura kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP) a vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho (FPÖ).

Podobný přístup zvolilo Dánsko, které migrantům odebírá peníze a cennosti ve výši 10 tisíc dánských korun (35 tisíc Kč)

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/469638-migranti-zaplati-v-rakousku-21-tisic-jinak-pojedou-domu.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín skončí ke konci dubna poté, co vedl spory s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). "Mohu to potvrdit, ale dál se k tomu nebudu zatím vyjadřovat," řekl Murín s tím, že odejde do civilu.

https://domaci.ihned.cz/c1-66112170-murin-odchazi-z-cela-gibs-svuj-konec-komentovat-nechce
V Rusku asi nepůjde okoun, blokují tam cloudové IP rozsahy jak vzteklí kvůli síti Telegram.
https://www.bleepingcomputer.com/news/government/russia-bans-18-million-amazon-and-google-ips-in-attempt-to-block-telegram/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Jedná se o návrh, nikoliv hotové opatření.
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Evropská komise (EK) v úterý představila nová protiteroristická opatření, která mají zmenšit manévrovací prostor teroristů a dalších zločinců. Jedním z nich jsou i povinné otisky prstů a snímek obličeje na čipu v průkazech totožnosti, což má znesnadnit padělání dokladů a jejich zneužití pro vstup do EU ze zemí mimo blok.

https://www.novinky.cz/zahranicni/469497-cip-s-otisky-do-kazde-obcanky-navrhuje-evropa-v-ramci-boje-s-terorismem.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Norská velvyslankyně Siri Ellen Sletnerová v Letech u Písku potvrdila, že Norsko chce přispět na stavbu památníku romského holokaustu v místě bývalého vepřína částkou milion eur (asi 25 milionů Kč).

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-stavbu-pamatniku-v-letech-da-norsko-milion-eur-je-to-dule/r~41bd0a64418511e88560ac1f6b220ee8/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Rusko vší vahou své pověsti popírá, že by jakkoliv znehodnocovalo důkazy na místě chemického útoku v Sýrii.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-43783427
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět do Turecka. Ztratili totiž naději, že by si do Německa mohli přivést rodinu a blízké. Na cestě zpět často využívají služeb převaděčů.

https://zpravy.idnes.cz/nemecko-slucovani-rodin-doplnkova-ochrana-syrane-odchazeji-pq3-/zahranicni.aspx?c=A180413_155021_zahranicni_aha
 
Dadel Respect my authoritah! 
Zemrel Milos Forman.
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Maďarský provládní týdeník zveřejnil jména "nepohodlných" lidí

Budapešť - Maďarský provládní týdeník Figyelö dnes zveřejnil jména dvou stovek lidí nepohodlných premiérovi Viktoru Orbánovi. Tyto osoby zřejmě patří do skupiny, kterou Orbán označuje za "žoldáky" amerického finančníka maďarského původu George Sorose, napsala agentura AP.

Na zveřejněném seznamu jsou především členové skupin hájících lidská práva, protikorupčních organizací, obhájců uprchlíků, investigativních novinářů a také činitelů Středoevropské univerzity (CEU) sídlící v Budapešti, kterou založil Soros. Někteří z jmenovaných už zemřeli.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Vláda opřená o KSČM a SPD je podle premiéra Andreje Babiše jediná varianta, která je nyní na stole. Uvedl to v rozhovoru pro MF DNES, který poskytl krátce po úterní audienci u Miloše Zemana v Lánech. Poprvé v něm mluví o své představě příští vlády poté, co zkrachovala jednání s ČSSD.

https://zpravy.idnes.cz/babis-vlada-spd-kscm-zeman-jednani-ano-dwq-/domaci.aspx?c=A180412_064822_domaci_ksu
 
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
https://www.novinky.cz/krimi/468864-policie-navrhla-dalsi-obzalobu-ratha.html

(Pripominam ze slavime krasne pate vyroci soudnih tahanic v te prvni casti zaloby)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  aby tu nebylo jak v Londýně
Julija Skripalová v pondělí opustila nemocnici a byla odvezena na neznámé místo. Ruské velvyslanectví v Londýně, které dlouhodobě usilovalo o kontakt se Skripalovou, obvinilo Británii z jejího únosu.

Podle listu The Times se Skripalová s největší pravděpodobností zdržuje v dobře střeženém domě na venkově. Bývalý agent ruské GRU a britské MI6 Skripal zůstává v nemocnici, podle lékařů se ale i jeho stav lepší. Ani v případě Skripalové však podle hlavní lékařky nemocnice v Salisbury léčba zdaleka nekončí.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/468816-skripalova-udajne-odmitla-ruskou-pomoc-moskva-mluvi-o-unosu.html
jnovak Aldebaraňané necestují v raketách, 
jnovak Aldebaraňané necestují v raketách, 
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate