Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaFlash news: Aktuální stav pandemie, zde!!! Čtěte!!!


Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)


Koronavirusová čísla v Čechách: zde
a ve světě: zde

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

pKV Rem tene... 
= mazaný pokus, jak dohnat skandinávské země a vyřešit důchodovou reformu
Jenom počkejme za týden…
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Pěkně, pičo, pěkně... :(
 
+2 139 :-/
#bestincovid
 
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Nejenom že se chystají půjčit si a projebat 500GKč. Oni to ani neumí projebat při dodržování platných zákonů.
#Jennásřídínemehla #koblihytleskaji #kktifakt
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
Absurdistán
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
V Bílině vybuchovala vyřazená munice ve skladu, úlomky létaly stovky metrů

15. září 2020 13:36, aktualizováno 18:36
V Bílině na Teplicku odpoledne vybuchovala vyřazená munice v policejním skladu. Evakuováni tak museli být lidé v okruhu 500 metrů, zejména zaměstnanci okolních firem, protože sklad stojí v průmyslové oblasti. Policie nejprve hasiče nepustila k epicentru, nakonec se ale na místo dostali a okolo půl šesté večer požár uhasili.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/bilina-sklad-policie-vybuch.A200915_133544_usti-zpravy_bur
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Poslanci definitivně schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti

15. září 2020 17:55, aktualizováno 18:15
Poslanci schválili zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti. Kývli na návrh, který jim vrátil Senát. Počítá s tím, že nadále budou možné daňové odpočty úroků u hypoték, ovšem v maximální výši 150 tisíc korun. Nyní ho už jen musí podepsat prezident Miloš Zeman.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zruseni-dane-z-nabyti-nemovitosti-snemovna-vlada-senat.A200915_174917_domaci_kop
 
Londo Martin Čakrt je smradlavá pyča  a udavačský stalinistický pohrobek
 
Slováci objevili Achillovu patu koronaviru. Jejich vakcína na ni míří a funguje

Předklinické výsledky bezpečné peptidové vakcíny ACvac1 proti novému druhu koronaviru byly úspěšné a potvrdila se její účinnost. Oznámili to slovenští vědci, kteří se na vývoji vakcíny podílí v rámci týmu biotechnologické společnosti Axon Neuroscience.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/slovaci-objevili-achillovu-patu-koronaviru-jejich-vakcina-na-ni-miri-a-funguje-40335959
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Vláda pošle každému člověku nad šedesát let respirátor a pět roušek

9. září 2020 21:42, aktualizováno 22:46
Ministři schválili, že uvolní pro seniory nad 60 let 3 miliony respirátorů FFP 2 a 15 milionů roušek. Ty dostanou občané poštou. Na jednoho seniora nad šedesát let to vychází na jeden respirátor a pět roušek. „Česká pošta je na to připravena a uděláme to neprodleně,“ řekl po jednání vlády na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/respiratory-rousky-vlada-seniori.A200909_213700_domaci_kop
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
PŘEHLEDNĚ: Pravidla roušek mají 25 výjimek. Kde je nasadit a kde odložit?

9. září 2020 20:00
Ministr Adam Vojtěch oznámil, že se od čtvrtka plošně do celého Česka vrací roušky. Povinné budou uvnitř budov, už od začátku září je musí lidé nosit také v hromadné dopravě, zdravotnických a sociálních zařízeních. Nové opatření reaguje na narůstající počty nakažených v zemi. Portál iDNES.cz připravil přehled, jaká pravidla pro nošení roušek platí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-rousky-cesko-vojtech-narizeni-opatreni-prehledne.A200909_162923_domaci_ajez
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Roušky budou od čtvrtka povinné ve vnitřních prostorách v celém Česku
Dnes 10:29 • Aktualizováno 10:52Jan Menšík, Novinky

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a rekordním nárůstům nových případů bude od čtvrtka platit povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov v celém Česku. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to ve středu oznámil na Twitteru.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rousky-budou-od-ctvrtka-povinne-ve-vnitrnich-prostorach-v-celem-cesku-40335772
 
Švédsko má malý podíl pozitivních testů, podle expertů díky disciplinovanosti lidí
Švédsko má velmi malý podíl pozitivních testů na koronavirus, pouze 1,2 procenta, což je nejméně od počátku pandemie, oznámil v úterý podle agentury Reuters švédský zdravotní úřad. Experti to přičítají disciplinovanosti tamního obyvatelstva, pokud jde o dodržování nezávazných opatření, i vysoké promořenosti.
 
Potvrzeno, policisté ve službě musí strpět natáčení na video
‚Odložte ten telefon,‘ opakoval policista natáčejícímu. Podle prezidia jednal nepřiměřeně a porušil zákon
„Pořizování audio, videozáznamu nebo fotografie policistů při výkonu služby člověkem na místě veřejnosti přístupném, včetně záběrů na identifikační číslo či registrační číslo služebního vozidla není v rozporu se zákonem,“ píše se ve stanovisku bezpečnostní politiky ministerstva vnitra.
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Schillerová: Lidé si polepší z daní, mzdy zvedat nebudeme
Dnes 13:54Jakub Svoboda, Tomáš Volf, Právo

Mzdy ve veřejném sektoru vzhledem k současné krizi příští rok s výjimkou učitelů neporostou. Právu to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s tím, že to však bude lidem kompenzovat zrušení superhrubé mzdy, díky čemuž jim zůstane z výplaty o pět procent víc než dosud.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/schillerova-lide-si-polepsi-z-dani-mzdy-zvedat-nebudeme-40335416
 
mpegyna what can change the nature of a man? 
4. září 2020 16:27
Únik ropy z tankeru, na němž vzplál ve čtvrtek požár u srílanského pobřeží, nehrozí. Ujistil o tom v pátek podle agentury Reuters zástupce srílanského námořnictva. Na lodi, která směřovala z Kuvajtu do východoindického Paradipu, je 270 000 tun surové ropy a 1700 tun paliva.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/tanker-ktery-horel-u-sri-lanky-se-podarilo-uhasit-unik-ropy-zrejme-nehrozi.A200904_162405_ln_zahranici_ele
Spojené státy uvalily sankce na hlavní žalobkyni Mezinárodního trestního tribunálu kvůli vyšetřování možných válečných zločinů spáchaných americkými vojáky v Afghánistánu.
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
U Srí Lanky hoří obří tanker plný ropy
Dnes 20:53 – Colombo • Aktualizováno 20:56Alex Švamberk, Novinky, ČTK

Obří tanker New Diamond začal ve čtvrtek hořet u Srí Lanky. Zraněný je jeden člen posádky, další se pohřešuje, informovaly s odvoláním na srílanské námořnictvo agentura AFP a server Economynext. U tankeru zasahují srílanské indické a ruské lodě.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/u-sri-lanky-hori-obri-tanker-plny-ropy-40335259
 
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Podezření německých lékařů na otravu Alexeje Navalného potvrdily i laboratorní testy. Představitel protiputinovské opozice byl otráven nervovým plynem ze skupiny Novičok.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nemecko-rusky-opozicnik-navalnyj-byl-otraven-nervovym-plynem-118188