Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Babiš znovu vede ANO. 13 delegátů bylo proti, 19 se zdrželo hlasování
17. února 2019 14:55, aktualizováno 16:17
Premiér Andrej Babiš vede znovu hnutí ANO. Neměl při volbě protikandidáta. Dostal 206 hlasů, 13 delegátů bylo proti, 19 se zdrželo hlasování. „Nevím, proč se mě novináři pořád ptají, že nemám vyzyvatele,“ řekl před volbou. Hladce byl znovu zvolen i první místopředseda Jaroslav Faltýnek. Také neměl soupeře.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volba-vedeni-hnuti-ano-andrej-babis.A190217_144659_domaci_kop
 
28. dubna se budou ve Španělsku konat volby.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Šojdrová přivezla z Řecka seznam dětských uprchlíků, kterým by Česko mohlo pomoct

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) přivezla z nedávné návštěvy Řecka seznam 14 dětí z uprchlických táborů, kterým by Česko mohlo pomoct. Podle svých slov tak reagovala na výzvu premiéra Andreje Babiše (ANO), aby mu přinesla konkrétní seznam jmen. Šojdrová přišla loni s projektem přemístění padesáti syrských sirotků z Řecka do Česka, Babiš ho ale tehdy označil za nesmyslný.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Muslimská členka Kongresu se omluvila za antisemitské výroky
12. února 2019 13:00
Demokratická členka Sněmovny reprezentantů Ilhan Omarová, která již týdny čelí obviněním z antisemitismu, se v pondělí omluvila na výrok naznačující, že americká podpora Izraele je důsledkem politické korupce a podplácení proizraelské lobby. K omluvě ji přimělo veřejné pokárání od stranické kolegyně a šéfky dolní komory Kongresu Nancy Pelosiové.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-snemovna-reprezentantu-kongres-ilhan-omar.A190212_085734_zahranicni_dtt
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Německo potřebuje čtvrt milionu migrantů ročně, aby uspokojilo trh práce
12. února 2019 18:59
Německo potřebuje do země přilákat každý rok více než čtvrt milionu migrantů, aby uspokojilo poptávku místního trhu. Vyplývá to z nové studie společnosti Bertelsmann, podle které se Německo už nadále nemůže spoléhat na pracovní sílu ze zemí Evropské unie. Aby vyplnilo všechny mezery, musí přilákat téměř sto padesát tisíc lidí ze zemí mimo evropskou osmadvacítku.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-pracovnici-pracovni-sila-zahranici-imigrace-migrace.A190212_112623_zahranicni_dtt
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Inspekce zkoumá Mynářův nepovolený rybník, ze kterého načerno zasněžuje sjezdovku

Kancléř Vratislav Mynář si před lety vybudoval u svého lyžařského areálu v Osvětimanech vodní nádrž. Rybník ani po třinácti letech nezískal stavební povolení. Úředníci v Uherském Hradišti teď řeší, jestli černou stavbu zpětně povolí. Mynářův areál ale vodu z rybníka využívá i k zasněžování sjezdovky, na to však podle úřadu nemá povolení. Kvůli tomu do Osvětiman dorazili kontroloři České inspekce životního prostředí. Kauzu sledovali Reportéři ČT Vojtěch Srnka a Adéla Paclíková.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Fskutečnosti proto, že se při těch kauzách choval jako hovado.
A nakonec nevyhostilo.

http://norwaytoday.info/news/polish-diplomat-may-stay-in-norway/
cestujicivnoci  
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Případ Babišova střetu zájmů: Úřad hejtmanky Jermanové zrušil odbor, kam kauza zamíří

Piráti v pátek upozornili, že na Krajském úřadu Středočeského kraje byla v posledních týdnech narychlo provedena reorganizace. Jde o změnu, při níž byl zrušen odbor, ke kterému měl doputovat premiérův případ, až jej kraji postoupí Černošice. Agendu tak dostane na stůl někdo jiný.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!

Mezi lidmi jsou tisíce nebezpečných lahví na výrobu šlehačky. Zranění může způsobit plastová hlavice
Před 6 hodinami

Lahev na výrobu šlehačky značky Banquet s plastovou hlavicí může být nebezpečná. Čínský výrobek zranil už několik lidí, jednu ženu vážně. Prodejce vyzval zákazníky, kteří si produkt koupili, aby lahev nepoužívali a ihned vrátili. Případem už se zabývá policie i Česká obchodní inspekce. Ta dala dovozci lahví 14 dní na to, aby předložil všechny dokumenty o výrobku.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2728280-mezi-lidmi-jsou-tisice-nebezpecnych-lahvi-na-vyrobu-slehacky-zraneni-muze-zpusobit
 
MamaMiia ♥ 
francie bude v pátek hlasovat proti německu resp. pro směrnici, která může blokovat nordstream 2. německo počítalo s podporou francie.
https://www.sueddeutsche.de/politik/macron-merkel-frankreich-deutschland-sicherheitskonferenz-siko-1.4321523
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
arnost snad nechci tak   moks
Český prezident Miloš Zeman ve středu písemně pozval prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka. Zároveň Guaidóovi poblahopřál k převzetí úřadu. V tiskové zprávě to oznámil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Předseda venezuelského parlamentu Guaidó složil 23. ledna prezidentskou přísahu poté, co parlament neuznal druhý prezidentský mandát Nicoláse Madura, protože vzešel z nedemokratických voleb. Česká vláda uznala Guaidóa prozatímním prezidentem v pondělí. Učinily tak i další státy Evropské unie, naopak Rusko nebo Čína podporují Madurův režim.

https://domaci.ihned.cz/c1-66467580-zeman-pozval-do-ceska-prozatimniho-venezuelskeho-prezidenta-guaidoa-popral-mu-uspesny-prechod-k-demokracii
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Vítám, že Vláda ČR právě uznala Juana #Guaidó za prozatímního prezidenta Venezuely, který by měl dovést svou zemi k demokratickým volbám.

https://twitter.com/TPetricek/status/1092416534545420289
 
multak12345  
Návrh zakázat mazání příspěvků na sociálních sítích pod hrozbou vězení, který předložil Václav Klaus mladší, to tvrdě schytává od právních expertů. Podle nich Klaus vůbec nechápe, jak fungují sociální sítě a zákony. Navrhující poslanci by přitom novelou paradoxně mohli dostat do vězení i sami sebe.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/experti-klausuv-zakon-je-nesmysl.A190201_181343_domaci_lva
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Vláda zjistila, že je třeba šetřit. Babiš zvažuje zvýšit některé daně

Kabinet začal řešit státní rozpočet na příští rok a zjistil, že musí šetřit. Premiér Andrej Babiš (ANO) po pátečním jednání koaliční rady prohlásil, že by se mohlo zvýšit zdanění. Ve hře už nejsou ani obědy do škol pro všechny děti zdarma.

„Jsou oblasti, na které bychom se měli nezávazně podívat. Například zdanění tvrdého alkoholu, digitální daň. Velké rezervy zdanění jsou u pojišťoven, poplatku za suroviny,“ uvedl Babiš. Skeptický je naopak ke zdanění bank. V zahraničí s tím prý nejsou dobré zkušenosti.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Soud začal projednávat žalobu Davida Ratha na Krajské státní zastupitelství v Praze, která se týká mediálních výroků bývalého státního zástupce Petra Jiráta. Někdejší středočeský hejtman, který je nepravomocně odsouzený za přijímání úplatků, se dožaduje omluvy a toho, aby se instituce obdobných vyjádření zdržela. [Jirát] Mimo jiné řekl, že Rath podle něj nikdy nenastoupí do vězení, protože pokud bude rozhodnutí o odnětí svobody pravomocné, uteče. Mluvil také o tom, že exposlanec má v zahraničních firmách schované peníze z trestné činnosti. Výši částky odhadl na stovky milionů korun.

http://www.ceska-justice.cz/2019/02/zalobce-jirat-soudu-rekl-ze-vyroky-rathovych-ulitych-stamilionech-byly-pravdive/
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Okouni mizejí

https://www.novinky.cz/domaci/493271-okouni-mizeji-z-ceskych-rek-rybari-musi-omezit-lov.html

Přelstít tuhle pruhovanou rybu nevyžaduje žádné letité zkušenosti, speciální náčiní nebo návnady. Hltavý a nepříliš plachý okoun se chytí sám. V minulosti hojně se vyskytující dravec ale z řek kvůli tomu mizí. Úbytek je tak razantní, že rybářský svaz musel přistoupit k zavedení pravidel omezujících jeho lov.