Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Na Slovensku se vyskytla prezidentka.

Zuzana Čaputová se dneska stala prezidentkou Slovenska.
 
Sardelli Ještírci chtějí moje játra 
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Ruská policie propustila novináře,jeho stoupence zmlátila a pozatýkala
Golunova, známého odhalováním korupce na moskevské radnici, zadržela policie minulý čtvrtek pod záminkou údajného obchodování s drogami; když se domáhal advokáta, policisté ho prý zbili.

Golunov, známý odhalováním korupce, byl sice v úterý pod tlakem veřejnosti náhle zbaven všech obvinění, ale organizátoři středeční demonstraci neodvolali, přestože ji úřady nepovolily. Sám Golunov se podle agentury Interfax středečního protestu nezúčastnil.

Více než 400 lidí ve středu zadržela moskevská policie při nepovoleném pochodu, jehož účastníci vybízeli k potrestání viníků nespravedlivého stíhání investigativního novináře Ivana Golunova. Mezi zadrženými jsou i reportéři a opoziční politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavního oponenta Kremlu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-demonstrace-golunov-navalnyj-putin-odpor-policie-zatykani.A190612_162611_zahranicni_remy
 
mpegyna what can change the nature of a man? 
Hongkongská policie zasáhla slzným plynem, gumovými projektily a vodními děly proti demonstrantům, kteří se shromáždili u vládních budov na protest proti spornému návrhu zákona, jenž by umožnil osoby podezřelé ze spáchání trestného činu vydávat do pevninské Číny.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2840117-demonstranti-v-hongkongu-zablokovali-vstup-do-parlamentu-znemoznili-tak-dalsi-jednani-o#articlewithopenedgallery
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Spojené státy a Polsko dojednávají přesun nejméně tísíce amerických vojáků z Německa do Polska. Pro vojáky budou vybudována kasárna, náklady ponese Polsko. Při setkání s prezidentem Andrzejem Dudou to v Bílém domě řekl Donald Trump. Americký prezident doufá, že Polsko bude brzy zařazeno do programu pro bezvízový styk. Oba státy podepsaly dohodu o dodávkách kapalného plynu za osm miliard dolarů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2840951-varsava-a-washington-posiluji-armadni-spolupraci-stala-americka-zakladna-v-polsku-je
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
Reakce na | Vlákno  
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
Útočníci na Feriho kvůli rozhodnutí žalobce uniknou trestu

Státní zástupce Tomáš Pindur v případu napadení opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09) v Boršicích na Uherskohradišťsku podmíněně odložil podání návrhu na potrestání dvou podezřelých. Dvěma mužům stanovil zkušební dobu 15 měsíců, řekl v pondělí Pindur.
Reakce na | Vlákno  
blabulabul  
Sněmovna schválila rozšíření EET
Sněmovna schválila rozšíření EET pro lékaře, řemeslníky, advokáty. Pro rozšíření EET hlasovalo 100 poslanců z hnutí ANO, ČSSD a KSČM. Proti bylo 90 poslanců z ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN. K přijetí bylo potřeba 96 hlasů, rozšíření EET tak prošlo o čtyři hlasy.

https://www.novinky.cz/domaci/507003-lekari-remeslnici-advokati-snemovna-schvalila-rozsireni-eet.html
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Sněmovna na popud Okamurovy SPD odsoudila opakovaný útok na člena rady pro vysílání Jakla jako nepřijatelné ohrožení demokracie a svobody v ČR.

https://twitter.com/CT24zive/status/1135969355643142145?s=19
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
V Praze na Václavském náměstí probíhá další demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO), premiéra Andreje Babiše (ANO) a nezávislost justice. Podle iniciativy Milion chvilek pro demokracii se protestu účastní až 120 000 lidí, mohlo by jít o největší demonstraci od roku 1989. Protesty za demisi Benešové se konají každý týden od konce dubna. Na Václavském náměstí se před dvěma týdny sešlo podle organizátorů 50 000 lidí, minulý týden demonstrovaly tisíce lidí na různých místech mimo hlavní město.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prahu-ceka-dalsi-demonstrace-proti-babisovi-a-benesove-priji/r~b0605e2086b811e998d70cc47ab5f122/
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Opoziční ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN neprosadili výzvu vládě, aby přestala vyplácet nenárokové dotace někdejší Babišově skupině Agrofert. https://t.co/aOxcZb1AtP
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
Premiér Andrej Babiš (ANO) je podle Evropské komise ve střetu zájmů kvůli přetrvávajícím vazbám na své podniky, uvedly Hospodářské noviny. Dospěl k tomu audit, který Komise poslala českým úřadům. Všechny prověřované evropské dotace, které obdržela skupina Agrofert od února 2017, chce Brusel vrátit zpět. Ministerstvo financí potvrdilo, že závěry auditu obdrželo. Odpoví ale až na českou verzi, kterou zatím nemá. Premiér ve sněmovně označil informace kolem auditu Evropské komise za hysterii, opozice prý nemá jiné téma než Agrofert a Čapí hnízdo. Sněmovnu poté opustil. Opozice chce o střetu zájmů Andreje Babiše jednat ve sněmovně v úterý. Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček považuje za důležité vyčkat na konečný výsledek celého auditního procesu.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2829629-babis-je-ve-stretu-zajmu-kvuli-pretrvavajicim-vazbam-na-sve-podniky-potvrdila
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
Asad a Kreml porad bombarduji nemocnice.

The Syrian government and Russia have in the last month bombed eight hospitals in the rebel stronghold of Idlib whose coordinates were shared with Moscow in the hope of preventing such attacks.

The United Nations gave the GPS locations supplied by NGOs operating in Idlib to Russia as part of a “deconfliction mechanism”.

The regime and Russia, which intervened in the war in support of President Bashar al-Assad in 2015, have systematically targeted hospitals and clinics during assaults on opposition strongholds.

Treba: https://www.telegraph.co.uk/news/2019/05/30/syria-russia-bomb-hospitals-idlib-given-coordinates-hope-preventing/amp/
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Stopař?
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
Baudyš?
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!

Šéfové Amnesty International končí, šikanovali zaměstnance

Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International přijde o většinu svých šéfů, uvedla v úterý stanice BBC. Všech sedm jich nabídlo rezignaci na své posty poté, co interní zpráva ukázala, že v organizaci panuje „jedovaté prostředí tajnůstkářství a nedůvěry“ a manažeři šikanují zaměstnance. Pět jich už odchází.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/506099-sefove-amnesty-international-konci-sikanovali-zamestnance.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
Srbsko dnes kolem 3. hodiny vyhrožovalo Kosovu válkou, pokud okamžitě nepřestane zatýkat úřední osoby podezřelé z korupce. Zatčen byl i ruský občan. Jeden kosovský policista byl postřelen. Z Bělehradu padala obvinění z etnických čistek etc.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/506088-po-raziich-na-srbske-policisty-v-kosovu-vyhlasil-belehrad-bojovou-pohotovost.html

Srbsko vzápětí dospělo k názoru, že se jedná o politováníhodný incident a přistoupilo k obnovení dialogu.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2827199-kosovo-zatklo-vice-nez-dve-desitky-srbu-a-bosnanu-srbsky-prezident-vyhlasil-vojenskou
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
A od blbosti k tomu nejdulezitejsimu:
Recesistická strana pod názvem ANO, vytrollíme europarlament získalo 1,56 % hlasů, což jim při 30 korunách za hlas přinese státní příspěvek 1,111 milionu korun. „Z náhrad si postavíme bazén,“ slibovali už před volbami.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Už jsou.

Rozdělení mandátů stranám (volební účast 28,72 %):
ANO: 6
ODS: 4
Piráti: 3
STAN+TOP: 3
SPD: 2
KDU-ČSL: 2
KSČM: 1

[zdroj: ihned.cz]