Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vlak pro tátu
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 20. listopadu 2017 na Pražském hradě Du Zhaocaie, předsedu Čínské fotbalové asociace.

Předmětem diskuse byl připravovaný XVI. všesokolský slet, který se uskuteční v roce 2018 v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

Na základě přímluvy prezidenta republiky bude pro účely XVI. všesokolského sletu, kterého se zúčastní cvičenci z celého světa, poskytnut stadion v pražském Edenu.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-prijal-predsedu-cinske-fotbalove-asociace-13736
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  vlak pro tátu
Praha - Nový poslanec SPD Radek Koten je na Facebooku členem skupiny požadující vystoupení Česka z Evropské unie a NATO a sdílí články z dezinformačních webů. Teď se má postavit do čela důležitého sněmovního výboru pro bezpečnost. O jeho nominaci v pondělí informoval předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura.

Koten také na sociálních sítích rozvíjel konspirační teorii o tom, že Česká republika se znovu stává protektorátem Německa. Svou teorii dokládal tím, že na hranicích s Německem se objevila cedule Landesgrenze (zemská hranice).

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/eurofasisticka-totalita-a-protektorat-cesko-bezpecnostni-vyb/r~989f4aa2cdfb11e7adc2ac1f6b220ee8
 
stare a fishfull of  errors
Oficiální instalační CDčko OpenBSD 6.2 je na prodej. (Note the singular.)
 
Americká armáda zakázala do odvolání konzumaci alkoholu všem svým vojákům sloužícím v Japonsku. Jde o reakci na nedělní smrtelnou silniční nehodu na Okinawě, jejímž účastníkem byl silně opilý americký voják. Podle armádního prohlášení mají američtí vojáci na Okinawě také zákaz vycházet z kasáren.

V neděli odpoledne zabil jednadvacetiletý voják 61letého Japonce, když silně opilý řídil kamion. Japonec jel v lehké dodávce. Podle policejního testu měl Američan v krvi trojnásobek množství alkoholu, které je v Japonsku řidičům povoleno.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/americka-armada-zakazala-svym-vojakum-v-japonsku-alkohol_455403.html
 
Rozhovory o nové německé vládě v noci na pondělí ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU).

https://zpravy.idnes.cz/zahranicni.aspx?c=A171120_002937_zahranicni_jkk
 
Místo Bendla bude poslancem za ODS Kupka
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Zemřel španělský prokurátor, který obvinil katalánské vedení ze vzpoury
19. listopadu 2017 8:43
Španělský generální prokurátor José Manuel Maza (66), který obvinil bývalé katalánské vedení ze vzpoury, zemřel náhle v sobotu v Buenos Aires. Oznámila to místní média. Španělský premiér Mariano Rajoy vyjádřil jménem vlády soustrast pozůstalým, přátelům a kolegům.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/jose-manuel-maza-umrti-katalansko-obvineni-smrt-fu0-/zahranicni.aspx?c=A171119_083637_zahranicni_nub
 
Video nezletilé dívky bušící baseballovou pálkou do polštáře počátkem srpna otřáslo českým internetem. Dívku ke zběsilému tlučení do polštáře motivuje její otec slovy, aby si představila Roma nebo muslima. Podle zjištění serveru Lidovky.cz se mu těžko pochopitelné výchovné metody nakonec nevyplatily, sedmadvacetiletý muž z Benešova za ně obdržel podmínku. Současně ho bude sledovat probační a mediační služba.

https://www.lidovky.cz/otec-dostal-za-navadeni-podminku-dot-/zpravy-domov.aspx?c=A171116_110459_ln_domov_jho
 
ČT24‏

Po dlouhé nemoci dnes ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, folkový písničkář, autor a původní interpret neoficiální trampské hymny Rosa na kolejích.
 
Babka spadla z kola, a čacká policie nelenila a vyrazila za ní do nemocnice, aby jí dala flastr.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ombudsmanka-anna-sabatova-dopravni-nehoda-policie_1711160730_pj
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Robert Mugabe je po puci v Zimbabwe v domacim vezeni

http://www.bbc.com/news/world-africa-41997982
 
Záhoř ze Streamu odchází, Blaník má zůstat
https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/11/zahor-ze-streamu-odchazi-blanik-ma-zustat/
úterý, 14. listopadu 2017, 11:00

... Milan Kuchynka, producent společnosti Negativ: „Mým odchodem, společně s Lukášem Záhořem, sice končí moje osobní práce na hrané tvorbě ve Streamu, ale nekončí spolupráce mezi Seznam.cz a společností Negativ na Kanceláři Blaník a filmu Prezident Blaník, kde je Seznam.cz koproducentem projektu.“

 
MamaMiia ♥ 
Znalci české justice redakci potvrdili, že jde o zcela ojedinělý moment, kdy si soud vyžádal a skutečně jako důkaz i získal zvukovou nahrávku z jednání vlády. Z ní jednoznačně plyne, že ministři věděli o nabídce společnosti Penta, která za podíl státu nabízela na jaře 2004 o 850 milionů více než Karbon Invest, a mnozí z nich pochybovali, že exkluzivní prodej Karbonu je správný.
Přesto podíl padl do rukou firmy, za níž stál Zdeněk Bakala, jak se později ukázalo. LN se zeptaly tehdejšího premiéra Vladimíra Špidly, ministra průmyslu Milana Urbana i Bohuslava Sobotky, proč podporovali prodej Karbonu, ačkoli měli k dispozici vyšší nabídku od Penty. Neodpověděli.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/nahravka-jak-vlada-prodavala-okd-za-mene-nez-mohla-fbs-/noviny.aspx?c=A171113_213821_ln_noviny_sij
 
Shake krmte troly! 
Před deseti lety uznal Evropský soud pro lidská práva v případu VĚC D. H. A OSTATNÍ proti ČESKÉ REPUBLICE, že stát neoprávněně posílá romské děti do zvláštních škol. OSN, OBSE a další mezinárodní organizace nyní vyzvaly státy, aby zesílily své snahy o začlenění romských dětí do běžných škol. Podle lidskoprávních institucí se segregace Romů ve vzdělávání zhoršuje. OSN a další organizace vyzvaly k začleňování Romů do běžných škol
 
Levicoví radikálové posprejovali budovu českého generálního konzulátu v Drážďanech. Podle německého serveru tag24 akcí z minulého týdne chtěli vyjádřit solidaritu s obyvateli pražského autonomního sociálního centra Klinika.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/za-kliniku-radikalove-ponicili-cesky-konzulat-v-drazdanech_454561.html
 
markoun fanda mrtvejch červů 
 
Irák připravuje změnu zákona o civilním právu, jejíž návrh už podepsalo 40 poslanců z 328. Novela by opět povolila působení náboženských soudů, jejichž verdikty by platily. To by mimo jiné umožnilo mužům brát si za manželky devítileté dívky, uvedl server Euronews.

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/454766-irak-chce-uzakonit-navrat-nabozenskych-soudu-oddavaly-by-i-devitilete-nevesty.html
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Zemětřesení na hranici Iráku a Íránu je zatím nejhorším v tomto roce. Zatím více než 400 mrtvých.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-41972338
 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) mělo v účetnictví za loňský rok chyby za 8,4 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle kontrolorů vedlo ministerstvo v roce 2016 neprůkazné účetnictví a neprovedlo řádnou inventarizaci svých účtů.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ministerstvo-prace-melo-v-ucetnictvi-chyby-za-8-4-miliardy_454439.html