Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Za letáky či jídlo pro migranty vězení. Maďarský parlament schválil kontroverzní zákon „Stop Sorosovi“

Maďarský parlament schválil zákon přezdívaný „Stop Sorosovi“.

Ministru vnitra dává pravomoc z důvodu „národního bezpečnostního rizika“ zakázat nevládním organizacím činnost.

V zemi bude trestné jakkoli podporovat "nelegální" migraci. Návrh je namířený hlavně proti neziskovým organizacím, které běžencům poskytují informační letáky, právní poradenství či jídlo.

Maďarsko nově definuje "nelegální migraci" jako organizovanou činnost, která osobám, o nichž se později zjistí, že nečelí nebezpečí pronásledování, pomáhá požádat o azyl nebo získat povolení k pobytu v Maďarsku.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
eso Vysoká škola Okouna 
One witness told the Standard that someone was seen being taken out of the station on a stretcher.

Officers confirmed that a "small number " of people were being treated at the scene by London Ambulance Service.

https://www.standard.co.uk/news/london/southgate-tube-incident-piccadilly-line-chaos-as-police-descend-on-station-amid-reports-of-a-a3867071.html
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Nová italská vláda chystá sčítání Romů, v plánu má rozsáhlé deportace
18. června 2018 17:45
Sčítání Romů a deportaci těch, kteří nemají patřičné dokumenty, připravuje italský ministr vnitra Matteo Salvini. Šéf protiimigrační strany Liga to oznámil v regionální televizní stanici Telelombardia.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/italie-scitani-romu-salvini-matteo-dui-/zahranicni.aspx?c=A180618_172403_zahranicni_aha
 
arnost snad nechci tak   moks
Pro zvidave okouny (i mageonisty) doplnujeme tedy i informaci, ze aktualni francouzsky prezident se celym jmenem jmenuje: Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Z vlastní iniciativy doplňuji méně ledabyle sepsanou aktualizaci pana arnošta ledabyle odzdrojované aktuality pana TCO. Nejedná se o Frederika Macrona, který s eještě francouzským prezidentem nestal, ale o Emnauela Macrona, jeho jmenovce.
arnost snad nechci tak   moks
Na zadost pana Kakta doplnujeme ledabyle ozdrojovanou aktualitu pana TCO. Anne Sabatove, aktualni ceske ombudsmance byl propujcen Frederikem Macronem, aktualnim francouzkym prezidentem, rytirsky rad cestne legie.

https://blisty.cz/art/91471-anna-sabatova-dostala-po-zasluze-vysoke-francouzske-statni-vyznamenani-za-svou-praci-pro-lidska-prava.html

https://www.facebook.com/petr.bittner.18/posts/10214381164674422

 
TCO How do you do,  fellow kids?
Altualita ze vcerejska:
Nikdy jsem nezastíral, že Anna Šabatová je moje hrdinka. Celý život stála a stále stojí na správné straně v boji za svobodu a lidská práva. Zvládla být aktivní disidentkou a zároveň několikanásobnou matkou, což mi z nynějšího pohledu přijde jako další dimenze lidského nasazení. Mimo pozornost národa zhypnotizovaného trenýrkami starého ješitného dědka dnes Anna Šabatová převzala francouzský rytířský řád čestné legie za celoživotní boj za lidská práva. Sama připosraná čecháčkovská veřejnost místo řádů přichystala jedné z největších bojovnic za její dnešní svobody akorát absurdní peklo v době takzvané strašlivé uprchlické krize. Škoda že neexistuje institut kolektivního záhlavce, do druhého století té samolibé české státnosti bych o něm začal uvažovat.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Zeman na Hradě nespálil jen trenky, ale zřejmě až dva miliony korun
15. června 2018 19:51
Červené trenky skupiny Ztohoven by podle galeristů a odborníků na moderní umění mohly na trhu vynést přes dva miliony korun. Prezidentská kancelář je mohla poslat potřebným, nebo je uložit do Nadačního fondu Miloše Zemana. Místo toho trenky prezident teatrálně spálil. Hrad bude zřejmě čelit i trestnímu oznámení.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-spalil-cervene-trenyrky-ztohoven-galerie-dva-miliony-korun-1of-/domaci.aspx?c=A180615_133817_domaci_hell
 
Členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu odsouhlasili vstup do koalice s ANO s podporou KSČM.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Prezident Miloš Zeman dnes v zahradě Pražského hradu oznámil přítomným novinářům, že z nich dělá blbečky, a spálil červené trenýrky. Ústy svého mluvčího následovně pozval zúčastněné na výstavu Doteky státnosti.

https://zpravy.aktualne.cz/co-rekne-novinarum-zeman-v-lumbeho-zahrade-hori-ohen-na-akci/r~10ca5d666fdf11e8b94e0cc47ab5f122/
 
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
https://www.novinky.cz/domaci/474892-lex-mynar-ve-snemovne-neprosel-zemanuv-kancler-nebude-muset-mit-proverku.html

Hradní kancléř Vratislav Mynář nebude potřebovat bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň utajení. Sněmovna ve středu zamítla novelu hnutí STAN, která by takovou povinnost uzákonila.
(Ja sem teda doted myslel, ze ta povinnost davno uzakonena je... )
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Kabinet odsouhlasil daňový balíček: Změna odpočtu DPH zasáhne veřejnoprávní média

Vláda v demisi ve středu schválila tzv. daňový balíček. V praxi ruší možnost stamilionových odpočtů DPH u veřejnoprávních médií. Česká televize před těmito změnami varovala. Podle ní ohrožují dostupnost volně šířeného televizního vysílání a zároveň znamenají porušení vládního závazku z roku 2016.

Českou televizi by tato změna ročně připravila o 350 až 400 milionů korun, uvedla tisková mluvčí ČT Karolína Blinková. Peníze přitom byly u České televize určeny k financování procesu druhé vlny digitalizace televizního vysílání, který televizi v roce 2016 nařídila vláda s tím, že jí bude garantovat legislativní a ekonomické podmínky k tomuto kroku.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Do italského přístavu dorazila loď Diciotti italské pobřežní stráže, která zachránila 937 lidí ze středozemního moře. Cestou dva zemřeli. Italský ministr Salvini z extrémisticky pravicové Ligy severu oslavuje fakt, že se podařilo jinou loď odklonit na dvoudenní cestu do Španělska.

https://www.nextquotidiano.it/diciotti-937-persone-catania/
https://www.theguardian.com/world/2018/jun/11/un-calls-for-migrant-ship-to-be-allowed-to-dock-in-italian-port
 
Shake krmte troly! 
Češi jsou chudší, než ukazují statistiky. V datech Eurostatu chybí exekuce a insolvence
"Zdá se, že na Eurostatu nikoho ani nenapadlo, že by exekuce mohly být takový problém. Asi i proto, že jich je v zahraničí o mnoho méně. Oni si asi neuměli představit, že je někde země, kde je jedna exekuce na dva obyvatele," upozornil na fakt, že v Česku s 10 miliony obyvatel je 4,67 milionu vyvlastnění.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
V Singapuru proběhla historicky první schůzka prezidenta USA a vůdce KLDR. Donald Trump a Kim Čong-un si podali ruce a pak spolu asi 38 minut jednali jen za přítomnosti překladatelů. Na závěr setkání podepsali společné komuniké, v němž se zavázali pokračovat v jednání.

https://zpravy.idnes.cz/donald-trump-kim-cong-un-kldr-usa-summit-singapur-f7z-/zahranicni.aspx?c=A180611_153030_zahranicni_aha
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Turecký prezident zuří kvůli zavření sedmi mešit v Rakousku, chce zásah Německa

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pokračoval celý víkend ve výpadech proti rakouskému kancléři Sebastianu Kurzovi kvůli tomu, že Rakousko uzavírá sedm mešit, jež byly placeny ze zahraničí. Podle něj to může zahájit další válku islámu a křesťanství. Také chce, aby Německo Kurze „srovnalo do latě“, uvedl v pondělí list Hürriyet.

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/474607-turecky-prezident-zuri-kvuli-zavreni-sedmi-mesit-v-rakousku-chce-zasah-nemecka.html
 
FarsaiD GTK 
A rescue vessel carrying 629 migrants is stranded in the Mediterranean after Italy's new interior minister refused permission for it to dock.

Matteo Salvini, leader of the right-wing League, said Malta should accept the Aquarius but he was rejected.

Malta says the German charity SOS Méditerranée picked up the migrants in Libyan waters, which means they fall under Italy's jurisdiction.

Italy is the main entry for migrants crossing from North Africa to Europe.
https://www.bbc.com/news/world-europe-44432056
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Americký prezident Donald Trump odvolal svou podporu závěrečného prohlášení ze summitu ekonomicky nejvyspělejších zemí G7 v Kanadě. Vinu svedl na kanadského premiéra Justina Trudeaua a jeho „falešná prohlášení“ na brífinku, který se konal po Trumpově odjezdu. EU uvedla, že se i přes Trumpovo rozhodnutí bude prohlášení držet.

Ruský prezident Vladimir Putin mezitím oznámil, že jeho země se ke skupině ráda opět připojí, jak navrhuje Trump. Naprostá většina unijních států to ale odmítá.

Země G7 v komuniké konstatují, že budou usilovat o snížení celních bariér i netarifních překážek a dotací. Prohlášení dále vyzývá k tomu, aby ještě letos byla zahájena jednání o účinnějších pravidlech, která by byla zacílena proti průmyslovým subvencím vedoucím k pokřivení trhu. Prohlášení také zdůrazňuje, že je důležité vyhnout se přebytkům v sektorech, jako je výroba hliníku a vyspělé technologie.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2505271-trump-stahl-svou-podporu-zaverecneho-komunike-ze-summitu-g7
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Nový italský premiér Giuseppe Conte zdůraznil, že jeho země požaduje automatické a povinné přerozdělování žadatelů o azyl mezi zeměmi Evropské unie. Ministerský předseda se tak vyjádřil v projevu v italském Senátu, v němž se uchází o důvěru.

"Budeme důrazně vyzývat k překonání dublinských nařízení, abychom dosáhli účinného dodržování spravedlivého přerozdělení odpovědnosti a dosáhli automatického systému povinného rozdělování žadatelů o azyl", citovala Conteho agentura AFP.

https://www.info.cz/evropska-unie/italie-pozaduje-automaticke-a-povinne-prerozdelovani-zadatelu-o-azyl-visegradu-navzdory-31616.html