Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  wir schaffen das
Britská premiérka Theresa Mayová v pátek během svého vystoupení v italské Florencii uvedla, že 29. června 2019 bude Británie pryč z EU, mluvila však také o nutnosti dvouletého přechodného období, kdy by se vše, co se v rámci jednání o podmínkách brexitu domluví, mělo zavádět. Během této lhůty, tedy i v roce 2021, by Spojené království a členské země měly mít vzájemně přístup na své trhy a nadále by platila unijní pravidla.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449966-po-brexitu-by-jeste-dva-roky-mohla-platit-stara-pravidla-uvedla-mayova.html
 
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
Polaci se odhodlali, ze jiz nebudou jen pasivne prihlizet ...
... prilivu islamske ideologie a zacnou se konecne razne a aktivne branit:

Poláci chtějí ubránit zemi před islámem masovými modlitbami na hranicích

 
Ani dva roky poté, co německá vláda umožnila uprchlíkům uvázlým na takzvané balkánské stezce vstup do země, není jasné, na jakém právním základě tak učinila. Vyplývá to z posudku právníků Spolkového sněmu, o kterém v pátek, tedy dva dny před německými parlamentními volbami, informoval list Die Welt.

Podle posudku měly úřady na podzim 2015 na základě tehdy platného práva uprchlíky přicházející z bezpečného Rakouska na hranicích spíš odmítnout. Liberální Svobodná demokratická strana (FDP) i protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD), které po volbách pravděpodobně usednou v parlamentu, již dříve oznámily, že podpoří vznik parlamentního vyšetřovacího výboru k migrační politice vlády kancléřky Angely Merkelové.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449915-merkelova-stale-nevysvetlila-na-jakem-pravnim-zaklade-migranty-do-zeme-vpustila.html
 
cichlasoma_meeki  
Pražský městský soud osvobodil skupinu anarchistů, která měla připravovat teroristický útok na vlak převážející vojenskou techniku a automobily. Podle soudu není skutek popsaný v obžalobě trestným činem a nepodařilo se vyvrátit obhajobu, že mohlo jít o policejní provokaci. Žalobce se proti zprošťujícímu verdiktu na místě odvolal.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/anarchisti-soud-priprava-teroristickeho-utoku-na-vlak-pgm-/krimi.aspx?c=A170921_211522_krimi_jkk
 
 
Švýcarská prokuratura obvinila tři čelné představitele největší muslimské organizace, ústřední rady muslimů z podílu na výrobě a distribuci propagandistických filmů pro organizaci Al-Káida. Žalobci tvrdí, že videa vznikala před dvěma lety v Sýrii a objevila se na internetu včetně YouTube. (novinky)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  wir schaffen das
Americké ministerstvo vypracovalo studii a zjistilo, že uprchlíci přinesli americkémum státu o $63 mld. více, nežli stáli, za období mezi lety 2005 a 2014. Trumpův poradce samozřejmě nařídil výsledky přepracovat a osobně zajistil, aby se v závěrečné zprávě nacházely pouze náklady.

Zisk byl vyčíslen na $269,1 mld., výdaje tak činily $206 mld.

https://www.nytimes.com/2017/09/18/us/politics/refugees-revenue-cost-report-trump.html?mcubz=1
 
FarsaiD they have to go back 
Pražský městský soud pravomocně zamítl žalobu somálské dívky na střední zdravotnickou školu, s níž vedla spor o nošení hidžábu ve výuce. Odvolací soud tak potvrdil lednový verdikt první instance. Cizinka v žalobě tvrdila, že ji škola nepřímo diskriminovala, protože jí zakázala nosit na hlavě šátek. Požadovala omluvu a odškodnění 60 tisíc korun.

..

„Podle našeho názoru žalobkyně na užívání šátku jako projevu náboženského přesvědčení na půdě školy, která musí zůstat neutrálním prostředím, právo nemá,“ odůvodnil rozhodnutí předseda senátu Jan Klášterka.

...

Městský soud se vyjádřil, že veřejná škola má právo si podmínky určit školním řádem. Soudce dodal, že nepovolení výjimky ze školního řádu není diskriminací na základě náboženského vyznání. „Opakem diskriminace je stejný přístup ke všem. Žalobkyně se vlastně domáhá ochrany své pozitivní diskriminace,“ uvedl.

http://zpravy.idnes.cz/soud-odvolani-spor-o-hidzab-stredni-skola-somalka-f79-/krimi.aspx?c=A170918_132859_krimi_jkk
 
Rodilá Norka Silje Garmová požádala o udělení azylu v Polsku, protože jí ve vlasti hrozí, že jí odeberou i druhou dceru. O případu v úterý informoval katolický list Nasz Dziennik. Případem Garmové a její dcery Eiry se už zaobírá cizinecký úřad. Verdikt bude podle listu důležitý i pro další lidi v podobné situaci.

Norce podle listu úřady odebraly starší dceru Fröyu, které je nyní 12 let, a to prý na základě blíže neprozkoumaného udání, že Garmová zneužívá léky proti bolesti a vede „chaotický způsob života”.

Po celou dobu druhého těhotenství Barnevernet sledoval výsledky vyšetření Garmové, aby nalezl důkazy, že nadužívá léky. Nic se nepotvrdilo, ale to úředníky nepřesvědčilo. „Ani v Norsku, ani v Polsku žádný lékař nepotvrdil, že by byla pod vlivem léků proti bolesti, i když k tomu měla během delší hospitalizace příležitost,” napsal Nasz Dziennik.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449570-norka-pozadala-v-polsku-o-azyl-aby-ji-barnevernet-neodebral-druhe-dite.html
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
stare a fishfull of  errors
Avast distribuuje malware, se správným digitálním podpisem and all that.
 
Vše je v souladu se zákonem, tvrdil o korunových dluhopisech ještě na začátku března před poslanci šéf finanční správy Martin Janeček. O půl roku později je vše jinak − všechny finanční úřady v Česku plošně kontrolují každou firmu, která dluhopisy vydala. A finanční úřady dokonce už v souvislosti s možnými daňovými úniky podaly 25 trestních oznámení. To naznačuje, že mnohé z více než 1500 firem vydaly korunové dluhopisy jen proto, aby se vyhnuly daním.

http://archiv.ihned.cz/c1-65884010-stat-zmenil-nazor-na-korunove-dluhopisy
 
Micana If you don't have a wristband, my man... 
Zemřel Petr Šabach.
 
Bobes V Blavě do konce života?! Určitě ne :)  Deset hůlek \\||/\/\\\
Ve Venezuele si v době krize přivydělávají hraním on-line počítačových her.

https://bonusweb.idnes.cz/venezuela-vydelavani-hry-runescape-dbi-/Novinky.aspx?c=A170915_220501_bw-novinky_srp
 
729 kilometrov – taký dlhý má byť plot z ostnatého drôtu, ktorý poľská vláda plánuje postaviť v roku 2018 na hranici s Ukrajinou a Bieloruskom. Plot má zastaviť údajné prenikanie nakazených divokých ošípaných na poľské územie a zabrániť tak sanitárnym problémom.

https://dennikn.sk/880796/polsko-postavi-plot-na-hranici-s-ukrajinou-a-bieloruskom-neofasisti-to-beru-ako-vitazstvo/
 
Pinos Handzova rybí noha 
opičí špíny
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Sonda Cassini vstoupila do atmosféry Saturnu, shořela a ukončila tak svou dlouhou kariéru.

NASA TV
 
Londýnským metrem v pátek ráno otřásla exploze a několik lidí utrpělo zranění. Informovaly o tom stanice BBC a Sky News. Výbuch nastal ve stanici metra Parsons Green v jihozápadním Londýně.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/449273-on-line-londynskym-metrem-otrasla-exploze-nekolik-zranenych.html
 
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
R.I.P.
Sonda Cassini ma nyni pred sebou cca 3 a 1/2 hodiny zivota https://saturn.jpl.nasa.gov/