Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Kosovská republika slaví 10 let své nezávislosti.

https://www.rferl.org/a/kosovo-tenth-anniversary-independence/29037173.html
 
arnost snad nechci tak   moks
Ja vam to trochu shrnu
Lyžařský národ slaví! (hi)

Snowboardistka Ester Ledecká si na olympiádě jako vedlejšák střihla superobří slalom na lyžích. (JBee, korektury cajti)

Vyhrála časem 1:21,11, zatímco druhá, Rakušanka Veithová měla čas pouze 1:21,12. Na příští závody bude třeba přidat jedno desetinné místo. (TL)
 
Ex Czech agent claims Jeremy Corbyn was paid by Communist spies to pass information on and was rated 'number one' by Moscow - but the Labour leader brands the allegation 'smears'.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5401097/Jeremy-Corbyn-paid-Czech-secret-police-spy-claims.html
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
 
Rychlobruslarsky narod slavi.
 
arnost snad nechci tak   moks
Ach jo. Tak ze:

Freemaily Economie filtrují zprávy s odkazem na dezinformační weby. Může za to antispam

Podle Štěpána Burdy, ředitele divize Produkt a vývoj v Economii, dotyčné e-maily filtruje externí antivirové řešení, které má Economia na svých službách nasazeno. „Používáme pro naše freemailové portály antivirové řešení Virusfree. Blokace vznikla u dodavatele antiviru, který si filtr takto nastavil na základě podnětů svých uživatelů. Situaci prověřujeme,“ odpověděl na dotaz Lupy.

Toto vysvětlení podporuje i další praktický test: pokud si totiž pošlete e-mail s odkazem na jeden z dezinformačních webů z jedné schránky na Centrum.cz do druhé schránky na stejném freemailu, zpráva bez problémů dorazí.

Economia už podle informací Lupy provozovatele antispamu požádala, aby své filtry pro její freemaily odstranil. Potvrdil nám to IT šéf vydavatelství Štěpán Burda i Tomáš Charvát z firmy Excello.


https://www.lupa.cz/clanky/freemaily-economie-filtruji-zpravy-s-odkazem-na-dezinformacni-weby/

 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Doplneni: Podle šerifa okresu Broward Scotta Israela je 17 mrtvých.
Mastodont  
Ruský prezident Vladimir Putin zrušil poprvé během svého prezidentského úřadu hned několik veřejných vystoupení, jako důvod opakovaně uvádí nemoc. Hlava státu tím vyvolala spekulace o svém zdravotním stavu a pověstné fyzické zdatnosti aktivního sportovce. Informaci uvedl server independent.co.uk.

Prezident se tento týden nezúčastnil například návštěvy v Soči nebo v Kremlu diskuze o mikroelektronice. Neobjeví se ani na zítřejším fóru Mentor 2018 v Moskvě. A příští týden pravděpodobně neodjede na plánovanou cestu na ruský Dálný východ. Takové množství zrušených cest nenahrává Putinově pověsti a vyvolává spekulace o jeho zdravotním stavu. Navíc během svého posledního veřejného vystoupení v Kremlu mluvil potichu, kašlal, sípal a zadýchával se.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-rusi-verejna-vystoupeni-spekuluje-se-o-vazne-nemoci_467474.html
 
Mastodont  
Maďarská vláda poslala do parlamentu návrh zákona, který by ministrovi vnitra umožnil zakázat nevládní organizace podporující migraci s odůvodněním, že představují ohrožení národní bezpečnosti. Předloha také počítá s pětadvacetiprocentním zdaněním zahraničních darů nevládním organizacím, podporujícím migraci. Cílem je podle vlády odradit od nelegální migrace, která podle ní podkopává stabilitu v Evropě.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/madarsko-pokracuje-v-honu-na-neziskovky-podporujici-migraci_467522.html
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Střelec řádí na střední škole ve floridském Parklandu. Zraněných je 20-50, zasahují speciální jednotky

PARKLAND/PRAHA Záchranáři a policisté zasahují ve střední škole Marjory Stoneman Douglas v Parklandu. Podle televize NBC řádí ve škole střelec, podle místních hasičů je zraněných 20-50 lidí. Zasahují speciální policejní jednotky, střelce se jim ale zatím nepodařilo dopadnout.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/strelec-radi-na-stredni-skole-ve-floridskem-parklandu-nejmene-5-zranenych-zasahuje-mnoho-policistu-i4p-/zpravy-svet.aspx?c=A180214_205516_ln_zahranici_gib&ref=hlavnizpravy
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Vláda po šesti letech schválila přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Hlásí se k vyrovnaným rozpočtům

Kabinet v demisi schválil přistoupení Česka k evropskému fiskálnímu paktu. Hlásí se tím k dodržování principů rozpočtové odpovědnosti, které ale plní už nyní. Třetí a čtvrtou kapitolu paktu ale vláda odmítla. Předpokládá totiž vstup do eurozóny, a to premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nechce.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Babiš prohrál spor o evidenci u StB. Budu se soudit až do smrti, vzkázal

Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent ve svazcích StB. Informoval o tom slovenský server Sme.sk. Babiš vědomou spolupráci s StB dlouhodobě popírá. V úterý prohlásil, že se bude soudit dál.

Mluvčí soudu Pavol Adamčiak uvedl, že rozhodnutí je konečné a nelze proti němu použít žádné opravné prostředky. Zamítnutí Babišovy žaloby v obnoveném líčení není překvapením. Soudci bratislavského soudu byli vázáni rozhodnutím ústavního soudu.
 
Mastodont  
Rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache vyvolal pobouření, když v rozhovoru pro srbský deník prohlásil, že Kosovo je součástí Srbska. K rezignaci Stracheho vyzval mimo jiné šéf sudetských Němců Bernd Posselt, který byl jako europoslanec jedním ze zastánců nezávislosti Kosova na Srbsku. (ihned.news)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Vydejte hackera Nikulina Moskvě, přimlouval se Zeman u Pelikána. Zadrženého Rusa chtějí i Američané

Praha - Prezident Miloš Zeman se od začátku roku už dvakrát sešel s ministrem spravedlnosti za ANO Robertem Pelikánem. Přimlouval se u něj, aby údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina, který byl před více než rokem zadržen v Česku, vydal do Ruska.

O Nikulinovo vydání se přetahují Spojené státy s Ruskem a oba státy ho chtějí dostat z české vazby co nejrychleji na svoje území. V USA ho obviňují z krádeže dat na různých sociálních sítích a tamní vyšetřovatelé jsou zřejmě přesvědčeni, že zná i pozadí operací ruské kybernetické války proti Západu.
 
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
 
Shake krmte troly! 

Izrael zaútočil na 12 cílů v Sýrii. Útok směřoval i na íránské pozice
Izrael spustil novou vlnu náletů v Sýrii. A to poté, co tamní armáda sestřelila jeho letoun. Podle armády letouny udeřily na 12 cílů - vedle syrské protiletadlové obrany hlavně na íránské pozice. Sérii náletů Izrael oznámil krátce poté, kdy nad svým územím zlikvidoval íránský dron vypuštěný ze Sýrie.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Sportovní národy jásají nad otevřením výročních XXIII. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu.

https://olympiada2018.ceskatelevize.cz/
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Miliardář Soros podpořil kampaň proti brexitu, list Telegraph se do něj pustil

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/462883-miliardar-soros-podporil-kampan-proti-brexitu-list-telegraph-se-do-nej-pustil.html

Americký miliardář George Soros přispěl 400 000 librami (11,5 miliónu korun) na kampaň, jež má zabránit odchodu Spojeného království z Evropské unie. Je jednou z hlavních postav, které stojí za kampaní Best for Britain (To nejlepší pro Británii). List Daily Telegraph podporující vystoupení Británie ho kvůli tomu napadl.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Kampaň proti Sorosovi pokračuje. Více než polovina Maďarů si myslí, že v dubnu bude kandidovat

Kampaň maďarské vlády proti Georgi Sorosovi trochu připomíná zápletku z filmu Vrtěti psem. Maďarský premiér Viktor Orbán za boj proti americkému miliardáři už utratil v přepočtu víc než miliardu korun ze státního rozpočtu. Výsledkem je, že až 66 procent Maďarů si myslí, že Soros kandiduje v dubnových volbách.

Peníze navíc získaly většinou reklamní firmy napojené na premiérovo okolí.