Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Německá krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) kritizovala spolkovou vládu, že neusiluje o to, aby přiměla Česko zrušit Benešovy dekrety.

Poslanec AfD Stephan Protschka v tomto týdnu upozornil, že spolková vláda otázku Benešových dekretů v rámci zachování dobrých vztahů s Českem neotevírá. S blížícími se zemskými volbami v Bavorsku, které se konají tuto neděli, ale vyjádřil přesvědčení, že Seehofer, jehož CSU hrozí propad hlasů, účelově náhle přitvrdil v rétorice.

https://zpravy.idnes.cz/afd-benesovy-dekrety-volby-bavorsko-seehofer-faa-/zahranicni.aspx?c=A181012_213245_zahranicni_remy
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Saudis Threaten Global Economic Repercussions if Punished for 'Murdered' Journalist

https://www.haaretz.com/middle-east-news/saudis-threaten-global-economic-repercussions-if-punished-1.6553930
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Bezdomovcům v Maďarsku začínají od příštího týdne ještě těžší časy. V pondělí vstoupí v platnost zákaz žít na ulici, který země přímo zakotvila do ústavy.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/madarsti-bezdomovci-se-citi-jako-obetni-beranci/r~1390539ace1a11e895620cc47ab5f122/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Výzkumy: Bezdomovectví stojí z rozpočtů víc než sociální bydlení

Bezdomovectví stojí veřejné rozpočty víc než sociální bydlení. Výzkum v USA ukázal, že u lidí bez domova jsou celkové náklady na krizové přístřeší, výjezdy záchranné služby, zdravotní péči či vězení vyšší, než když osoby v tísni žijí v sociálním bytě. Výsledky na semináři v Praze představil americký expert na problematiku bydlení Dennis Culhane, který v minulosti působil jako poradce prezidenta Baracka Obamy pro sociální otázky. V Česku sociální bydlení oficiálně neexistuje. Snaží se ho zavádět některá města a organizace.

Z údajů z New Yorku vyplynulo, že noclehárna, záchranná služba, ošetření, vězení a další výdaje vyšly na rok asi na 40.000 dolarů (897.700 korun). Pokud žil člověk v sociálním bytě, výdaje se pohybovaly kolem 16.000 dolarů (359.050 korun) za rok.
 
Tander Lee  
A text Istambulské konvence tady.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou třídu, kázal v katedrále Piťha

Monsignor Petr Piťha pronesl u příležitosti svátku svatého Václava ve svatovítské katedrále kázání, kde se vymezil proti přijetí tzv. Istanbulské úmluvy. Ta je namířena proti násilí páchanému na ženách. Podle Piťhy však úmluva potlačuje svobodu na základě nátlaku „mocné skupiny homosexualistů”

Někdejší ministr školství a tělovýchovy sice připustil, že v samotném textu úmluvy z roku 2011 není nic, „pod co by nemohl rozumný člověk podepsat”. Nicméně podle Piťhy má být skrze úmluvu na základě nátlaku „mocné skupiny gendristů a homosexualistů” uzákoněna nesvoboda.
 
FarsaiD They have to go back 
jde zatím o první kolo volby
A far-right candidate, Jair Bolsonaro, has won the first round of Brazil's presidential election.

He will face the left-wing Workers' Party candidate, Fernando Haddad, in the second round on 28 October after he failed to win the 50% of valid votes needed to win outright.

With almost all the votes counted, Mr Bolsonaro had 46% and Mr Haddad 29%.
https://www.bbc.com/news/world-latin-america-45780176
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Ukrajinský režisér a politický vězeň v Rusku Oleh Sencov dnes ukončil svoji hladovku po 145. dni, neboť byl informován, že bude v opačném případě od zítřka nuceně a bolestivě vyživován uměle zavedenou hadicí.

Případ Oleha Sencova, který byl zatčen na okupovaném Krymu, si získal celosvětovou pozornost a sympatie.

Jeho orgány silně selhávají.

http://euromaidanpress.com/2018/10/06/imprisoned-ukrainian-filmmaker-oleg-sentsov-stops-hunger-strike-on-day-145/
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
The US Senate has voted to confirm President Donald Trump's nominee for the Supreme Court, bringing to an end weeks of rancorous debate.

The Senate backed Brett Kavanaugh's nomination by 50 votes to 48.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-45774174
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Ztratil se vrchní policajt. V Číně
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
aTo gratulujeme!
Držitelem ocenění Littera Astronomica za rok 2018 se stal Lukáš Grygar, syn astrofyzika Jiřího Grygara. Česká astronomická společnost ocenila jeho překlad rozsáhlé tetralogie Stephena a Lucy Hawkingových Jirkova dobrodružství.

https://www.tyden.cz/rubriky/veda/veda-a-my/cenu-littera-astronomica-za-rok-2018-ziskal-lukas-grygar_498329.html
 
jony Nebuď Svěrák, dej si herák! 
https://www.bloomberg.com/...g-hack-how-china-used-a-tiny-chip-to-infiltrate-america-s-top-companies

Nested on the servers’ motherboards, the testers found a tiny microchip, not much bigger than a grain of rice, that wasn’t part of the boards’ original design. Amazon reported the discovery to U.S. authorities, sending a shudder through the intelligence community. Elemental’s servers could be found in Department of Defense data centers, the CIA’s drone operations, and the onboard networks of Navy warships. And Elemental was just one of hundreds of Supermicro customers.
 
Přistěhovalci v Německu se dožadují uznání. Chtějí slavit Den rozmanitosti
Německé spolky přistěhovaleckých komunit a další organizace vyzvaly, aby spolková
republika každoročně slavila také Den německé rozmanitosti. Pod výzvu se podepsaly
mimo jiné Turecká obec v Německu, Iniciativa černí lidé v Německu, Svaz německo-
syrských pomocných spolků nebo Íránská obec.

 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Australská společnost European Metals Holdings (EMH) oznámila, že učinila další významný pokrok v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce v Česku. V prohlášení uvedla, že získala povolení od tuzemských úřadů k zahájení 13 průzkumných vrtů.

Z těžby lithia se stalo politické téma. Česká vláda loni krátce před volbami podepsala s EMH memorandum o těžbě lithia u Cínovce. Dokument se stal terčem kritiky zejména od hnutí ANO a komunistů. Letos v březnu Česko memorandum vypovědělo, premiér Andrej Babiš (ANO) ho několikrát označil za nesmyslné a neplatné. EMH má však v lokalitě přednostní právo k těžbě a v přípravě na těžbu u Cínovce pokračuje.

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2609588-dalsi-krok-k-lithiu-australska-firma-emh-uvedla-ze-ziskala-povoleni-k-pruzkumnym
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Situace na trhu s máslem je podle řetězců na bodě před loňskou krizí, stejný je i zájem zákazníků. Současné ceny za kostku másla podle odhadů expertů na opakování "velké máselné krize" z roku 2017 stačit nebudou. Boje o zlevněné kostky másla v regálech a plné domácí mrazáky vyděšených spekulantů by se tak opakovat neměly, soudí výrobci i obchody.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-zustavaji-maslu-verni-krize-jako-loni-uz-nehrozi-ujistu/r~e0f45d58c21811e89271ac1f6b220ee8/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Tomanova komise prověří vydání tisíců hektarů církvi

Nejen miliardové náhrady a jejich zdanění. Babišova vláda otevřela i otázku vydání desítek tisíc hektarů církvím. Ve středu poprvé zasedla komise, kterou ustavil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD).
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Češi jsou nejbohatší z celé východní Evropy. Jejich čistá finanční aktiva jsou dvaapůlkrát vyšší, než mají Slováci. Ve světovém žebříčku si proti předchozímu roku o dvě místa polepšili na 26. místo. Proti Němcům jsme ale třikrát chudší. Vyplývá to z mezinárodní studie o světovém bohatství, kterou zveřejnila skupina Allianz.

https://www.novinky.cz/ekonomika/484414-cesi-uz-jsou-26-nejbohatsim-narodem-na-svete.html
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Zatímco britští a evropští politici se hádají a času je čím dál méně, celníci v evropských přístavech se připravují na možnost, že Británie odejde z EU bez dohody. Tuší, že 29. března příštího roku je zavalí byrokracie a na silnicích vzniknou kolony kamionů plných zboží.

„Pokud se nic nestane, tak za přibližně dvě stě dnů budeme muset začít kontrolovat veškerý dovoz a vývoz z Británie,“ řekl reportérům listu The Guardian Roel van ’t Veld, který má v nizozemské celní správě na starosti přípravy na britský odchod z Evropské unie.

Pro největší evropský přístav v Rotterdamu to znamená, že Británie se úderem půlnoci stane cizí zemí. V přístavu se každý rok objeví více než deset tisíc „cizích“ lodí, které bude potřeba zkontrolovat, očekává se třicetiprocentní nárůst kontrol importovaného zboží a stoprocentní nárůst u vývozu.

https://zpravy.idnes.cz/brexit-cla-nizozemsko-velka-britanie-dover-rotterdam-pds-/zahranicni.aspx?c=A180925_120127_zahranicni_aha