Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaFlash news: Aktuální stav pandemie, zde!!! Čtěte!!!


Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)


Koronavirusová čísla v Čechách: zde
a ve světě: zde

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Až bude přijata nová ústava, odejdu z čela země, prohlásil Lukašenko
Běloruský vládce Alexandr Lukašenko poprvé od začátku protestů naznačil, že odejde z čela země poté, co bude přijata nová ústava. Podle tamní tiskové agentury Belta ale neupřesnil, kam by se přesunul, či kdy by se to mělo stát. V Bělorusku se už několik měsíců konají protesty proti výsledkům srpnových prezidentských voleb, které byly podle opozice i EU zmanipulované.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
V Berlíně protestují odpůrci epidemických opatření. Lidé házejí kameny
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nemecko-opatreni-koronavirus-protesty_2011181604_tzr V centru Berlína demonstrují tisíce lidí, kteří odmítají mimořádná protiepidemická opatření. Jeden protest už policie nařídila rozpustit, protože účastníci odmítali nosit roušky a dodržovat rozestupy. Lidé se bouří proti novele zákona o potírání infekčních chorob, kterou ve středu po poledni schválil parlament. Policie zadržela několik lidí, z davu na strážníky létaly kameny a dělobuchy.
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
V Georgii našli nezapočítané volební lístky. Většina jich je pro Trumpa
dnes 13:46

Při ručním přepočítávání hlasů z prezidentských voleb zatím v americkém státě Georgia objevili zhruba 2500 dříve nezapočtených hlasovacích lístků. Většina jich je pro současného prezidenta Donalda Trumpa. Podle místních úředníků, které dnes citovala agentura AP, to ale nebude mít na konečný výsledek žádný dopad. V Georgii podle prvního sčítání zvítězil demokrat Joe Biden.

https://www.denik.cz/ze_sveta/georgie-usa-trump-20201117.html
 
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Prezidentské volby v Moldavsku zřejmě vyhrála opoziční kandidátka Maia Sandu, prý bývalá ekonomka Světové banky a stoupenkyně těsnějších vztahů s EU. Porazila tak dosavadního, prý proruského, prezidenta Igora Dodona.

“Preliminary results indicate that my opponent Maia Sandu is the winner, and I want to preliminary congratulate her,” Dodon said after the results were published. “I call for calm and peace, absolutely no disturbances or protests, we must not allow any destabilization of the country."

https://www.independent.co.uk/b1723540.html
 
george_killer  
Arménský premiér Nikol Pašinjan oznámil, že s prezidenty Ruska a Ázerbájdžánu Vladimirem Putinem a Ilhamem Alijevem podepsal dohodu o ukončení války o Náhorní Karabach. Informovaly o tom agentury Reuters a Interfax. Informaci o podpisu dohody o ukončení bojů potvrdil také Kreml, Baku se zatím nevyjádřilo. Současný konflikt o Náhorní Karabach vypukly 27. září a byl nejhorší od 90. let 20. století.


https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/armensky-premier-podepsal-dohodu-o-konci-valky-o-karabach/
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Američané nakoupili rekordních 17 milionů zbraní. Bojí se o své bezpečí

7. listopadu 2020 6:00
Američané letos nakoupili rekordní počet střelných zbraní. Příčinami jsou občanské nepokoje, koronavirová pandemie a v tomto týdnu také dlouho nerozhodnuté prezidentské volby. Skoro pět milionů Američanů si v roce 2020 koupilo zbraň vůbec poprvé. I v závěru roku prodejci očekávají nadstandardní zájem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/spojene-staty-strelne-zbrane-prodejci-zbrojovka-rekord-american-trzby.A201106_111722_eko-zahranicni_maz
 
Prezidentské volby v USA vyhrál Joe Biden.

Zdroj: všichni kromě Trumpa
 
 
 
Ujo In God we trust. 
Negativní postoj k migraci? Česko s dalšími okolními státy jsou ostudou Evropy, kritizoval Schwarzenberg
Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg ostře kritizoval středoevropské státy za jejich přístup k problematice migrace a řekl, že chybějící solidaritu z jejich strany by Evropská unie neměla tolerovat.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Stánky a obchody prodávající věnce a ozdoby hrobů mohou mít v neděli otevřeno. (Zdroj: ČT 24)

(Nebudu tu psát komentář, že je aspoň vidět, co je opravdu důležité, protože komentáře se tu psát nesmějí.)
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon! 
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
V Nice vraždil 21letý migrant z Tuniska, do Evropy připlul v září
Dnes 17:23 – Nice

Tři čtvrteční vraždy ve francouzském Nice má zřejmě na svědomí 21letý Tunisan Brahim Aoussaoui, uvedl deník Le Figaro. Pachatel byl podle starosty města Christiana Estrosiho zatčen. Při dalším útoku v Avignonu policie zastřelila muže, který patřil ke krajně pravicové skupině.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nice-vrazdil-21lety-migrant-z-tuniska-do-evropy-priplul-v-zari-40340731#dop_ab_variant=0&dop_req_
 
El_Diablo petaklic je parchant co mi rozbil vzkazn  Chucka Norrise!
Obři Evropy jdou do karantény. Německo i Francie zavírají restaurace a kulturu

28. října 2020 18:27, aktualizováno 20:43
Německo od pondělí 2. listopadu do konce měsíce zavádí rozsáhlou karanténní uzávěru, aby zastavilo prudký nárůst počtu nových případů koronavirové infekce. Ve Francii už před víkendem začnou platit celoplošná karanténní opatření. Země zavře restaurace a bary. Do prosince nebude možné cestovat mezi regiony.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-covid-19-karantena.A201028_180847_zahranicni_kzem
 
 
Prosím o komentáře do klubu komentáře. Děkuji.
 
ODS, TOP09 a KDU-ČSL podepsaly memorandum o spolupráci ve sněmovních volbách v roce 2021. Strany budou kandidovat společně.