Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Ony jsou tu volby?
ocs sine ira et studio  OCSite
(Proč sem a ne do Voleb?)
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Trikolóra by se poprvé dostala do Sněmovny, láká voliče ANO, SPD a ODS

8. prosince 2019 14:48
Hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího by se podle listopadového modelu agentury Kantar CZ dostala do Sněmovny. Podle analytiků přebírá hlasy ANO, SPD a ODS, která je však ztrátu schopna kompenzovat na úkor Pirátů. Od nich se jejich voliči odklánějí například kvůli neshodám ve straně. Průzkum v neděli zveřejnila Česká televize.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volebni-model-kantar-trikolora-bere-volice-ods-ano-spd-pirati.A191208_135358_domaci_kuce
 
eso Na každou složitou otázku existuje... 
Půjdou sedět?
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a někdejší členky představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové. Případ se tak vrací policii do fáze vyšetřování.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nejvyssi-statni-zastupce-zeman-oznami-rozhodnuti-v-kauze-capi-hnizdo-40305922
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Půjdeme sedět, úplně všichni!
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/cr-polsko-a-madarsko-nesplnily-povinnosti-eu-kdyz-odmitly-prijimat-uprchliky-podle-kvot-40301836

Česko, Polsko a Maďarsko nesplnily povinnosti plynoucí ze smluv Evropské unie, když se odmítly zapojit do systému přerozdělování uprchlíků. Uvedla to ve čtvrtečním stanovisku generální advokátka Soudního dvora Evropské unie Eleanor Sharpstonová.

Státy žalované Evropskou komisí podle advokátky nemohou zdůvodňovat odmítání solidárního přebírání migrantů obavami o svou vnitřní bezpečnost. Systém umožňoval odmítnout uprchlíky, kteří by byli vyhodnoceni jako bezpečnostní riziko.

"Tři žalované členské státy tudíž mohly bez problémů zajistit ochranu bezpečnosti a blahobytu svých občanů odmítnutím konkrétních žadatelů o azyl," uvedla Sharpstonová v tiskovém prohlášení soudu.

Pohled generálního advokáta není pro soud závazný, často se jím však při rozhodování řídí.
 
Istral vy ciniku je mi z vas na zvraceni 
Soud v Belgii v polovině listopadu podle vyjádření firmy Diag Human definitivně potvrdil její nároky vůči České republice. Ministerstvo zdravotnictví však sdělilo, že aktuální rozhodnutí soudu dosud neobdrželo a že je nicméně připravené se odvolat k nejvyššímu belgickému soudu. Firma Diag Human se s Českem pře řadu let kvůli zmařenému obchodu s krevní plazmou. Částka, kterou i s úroky firma po ČR požaduje, nyní činí 14,5 miliardy korun.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/diag-human-soud-belgie_1912022058_cen
 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Posádku vesmírné stanice zradily toalety
Dnes 20:04ama, Novinky, Právo

Do prekérní situace se ve středu dostala posádka Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Podle ruské agentury RIA Novosti oznámila, že se na palubě porouchaly všechny toalety.
https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/posadku-vesmirne-stanice-zradily-toalety-40305177
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Zemřel král Šumavy
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
A k čemu ten začátek zimy na té neděli připadá, prosím pěkně? K hromadě kamení? [/grammar-nazi-mode]
pKV Rem tene, verba sequentur. 
No vida! A pak, že se neochladí...
Neděle, na níž kvůli datu 1. prosince připadá začátek meteorologické zimy, nabídne zpočátku dne převládající polojasno. Postupně bude od západu přibývat oblačnosti a místy se přidá i sněžení. Ráno teploty klesnou na -3 až -7, v horských oblastech bude až kolem -10 stupňů. Přes den bude mezi -1 a 3 stupni.
 
Měl jsem zato, že WikiLeaks už jako zdroj moc kredibilní není. Tady to "zjištění" rozebírají na Bellingcatu.
https://www.bellingcat.com/news/2019/11/25/emails-and-reading-comprehension-opcw-douma-coverage-misses-crucial-facts/
FarsaiD They have to go back 
OPCW report o údajném chemickém útoku na obyvatelstvo syrské Doumy měl být záměrně upraven, aby se dal použít proti Assadově vládě.
https://wikileaks.org/opcw-douma/
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Vsak oni jim jejich arabsti muslimsti bratri jiste radi vypomohou, ne?
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Íránská policie vraždí demonstranty. Mrtvých je už 106, varuje Amnesty

19. listopadu 2019 18:34
Při protestech proti zdražování benzinu v Íránu zemřelo už 106 lidí. Uvedla to organizace Amnesty International s odkazem na „důvěryhodné zprávy“ a upozornila, že íránští policisté začali demonstranty zabíjet. Íránská vláda dosud pohonné hmoty dotovala, od loňska se však potýká s důsledky obnovených amerických sankcí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-protesty-benzin-zdrazovani-mrtvi-amnesty-international.A191119_180208_zahranicni_kha
 
Zavedení sedmiprocentní digitální daně pro velké internetové firmy, jako jsou Facebook nebo Google, dnes schválila vláda. Informoval o tom její tiskový odbor. Do státního rozpočtu by daň podle odhadů ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně.

https://echo24.cz/a/SytHZ/vlada-schvalila-7-digitalni-dane-pro-google-a-facebook-slibuje-si-pet-miliard
 
Papež obvinil globální finanční kapitál ze zločinů proti lidskosti
Svěřím se vám, že při projevech některých politiků či lidí odpovědných za veřejný pořádek mám dojem, že slyším Hitlera ve čtyřiatřicátém a šestratřicátém roce. Je třeba bdít na občanské i církevní rovině, abychom zabránili jakémukoli možnému kompromisu s touto degenerací.
 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
Místopředseda KSČM Stanislav Grospič se omluvil za výrok o obětech srpna roku 1968. Své nedávné vystoupení v rozhlase označil za nešťastné, vstup vojsk Varšavské smlouvy do Československa podle něj byl špatný a přinesl české společnosti negativa. Řekl to v krátkém vystoupení před jednáním sněmovny.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/grospic-se-omluvil-za-vyrok-o-obetech-srpna-1968/r~869340acffb311e988f50cc47ab5f122/