Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

mpegyna what can change the nature of a man? 
Premiér Andrej Babiš nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat podle svého tiskového oddělení například ministerstvo průmyslu a obchodu. Společnost Huawei tvrzení, že používání jejích zařízení představuje bezpečnostní hrozbu, kategoricky odmítla.

https://zpravy.idnes.cz/huawei-zte-pravni-analyza-predseda-vlady-babis-nukib-pcc-/domaci.aspx?c=A181218_145244_domaci_lesa
 
OSN přijala pakt o uprchlících. USA a Maďarsko byly proti, Česko pro
Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících,
který rozšiřuje současný mezinárodní právní rámec o běžencích. Proti hlasovaly pouze
Spojené státy a Maďarsko, Česká republika právně nezávazný dokument podporující
mezinárodní spolupráci podpořila, ačkoli premiér Andrej Babiš byl původně proti.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Asi deset tisíc lidí protestovalo v Budapešti proti novele zákoníku práce, přezdívané „otrocký zákon“, která zvyšuje limit na počet přesčasů pro zaměstnance. Demonstrantům také vadí autoritářská vláda premiéra Viktora Orbána. Nedělní shromáždění, nazvané organizátory „Veselé Vánoce, pane premiére“, bylo již čtvrtou demonstrací a dosud největším protestem proti Orbánově vládě v tomto týdnu. Pořádaly ho levicové opoziční strany, studentské spolky i obyčejní občané. Připojily se rovněž odbory.

Protestující neodradilo ani chladné počasí a při pochodu směrem k budově parlamentu mávali vlajkami Maďarska a Evropské unie. Nesli transparenty s nejrůznějšími protivládními slogany, jako například „Nezávislé soudy!“

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2682092-hnev-madaru-neopada-kvuli-otrockemu-zakonu-vyrazili-do-ulic-poprat-orbanovi-vesele
 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Z jednotek případů onemocnění v letech 2015 a 2016 narostl vloni i letos počet nakažených spalničkami v Česku více než dvacetinásobně. Experti varují před epidemií a šíření spalniček přičítají i rozmachu konspiračních teorií spojených s očkováním.

Jak na dotaz HlídacíPes.org potvrdil Státní zdravotní ústav, k 7. prosinci 2018 bylo v ČR zaznamenáno celkem 189 případů onemocnění spalničkami.

„Jedním z hlavních faktorů, který tuto situaci ovlivňuje, je negativní postoj populace k očkování a zejména k očkování proti spalničkám, který je zásadně ovlivněn antivakcinačními kampaněmi,“ říká lékařka Kateřina Fabiánová z Oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu.

https://hlidacipes.org/lidi-nakazenych-spalnickami-je-v-cesku-stale-vice-i-v-dusledku-konspiracnich-teorii-rikaji-experti/?fbclid=IwAR0I4fiLWSsvy6pHsjvgeKwB18CUSJkRKujqyTP7L_cP4w_4JgjNgs3nkw4
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
V Kyjevě zasedá církevní sněm, který oficiálně potvrdil sloučení většiny tři stávajících pravoslavných církví, ze kterých vznikla nová sjednocená ukrajinská církev, nezávislá na Moskvě. Její hlavou se stal metropolita Epifanij. Ruský patriarchát ostře protestuje u papeže i OSN.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ukrajinci-si-voli-vlastniho-patriarchu-je-to-brutalni-natlak/r~8dc2b66a005311e998daac1f6b220ee8/
 
Podle belgického premiéra Charlese Michela země visegrádské čtyřky svým tvrdohlavým postojem k migrační otázce otevírají debatu o tom, zda by měly zůstat v schengenském prostoru. Řekl to v pátek na tiskové konferenci po skončení summitu EU v Bruselu.

https://zpravy.idnes.cz/schengen-v4-michel-premier-belgie-dox-/zahranicni.aspx?c=A181214_223216_zahranicni_zaz
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Západní Jeruzalém je hlavním městem Izraele, uznala Austrálie
15. prosince 2018 7:32
Australská vláda se rozhodla oficiálně uznat západní Jeruzalém za hlavní město Izraele. Ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma zatím přesouvat nebude. Oznámil to v sobotu australský premiér Scott Morrison.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/australie-uznava-zapadni-jeruzalem-za-hlavni-mesto-izraele-pqd-/zahranicni.aspx?c=A181215_071403_zahranicni_onkr
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!

Žluté vesty protestují v centru Paříže

Takzvané hnutí žlutých vest svolalo na sobotu ráno do centra Paříže už pátý protest v řadě. Na akci je nasazeno 8000 příslušníků bezpečnostních sil. Demonstrace jsou hlášeny hlavně na třídě Champs-Élysées.
Podle odhadů se v sobotu dopoledne ve francouzské metropoli sešly stovky členů hnutí.

Lidé se svolávají na sociálních sítích a na největší akci s názvem "Páté dějství: Demise Macrona" během týdne přislíbilo účast 10 000 lidí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/492090-zlute-vesty-protestuji-v-centru-parize.html
 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Maďarská policie večer v centru Budapešti zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří druhým dnem protestovali proti novele zákoníku práce lidově nazývané „otrocký zákon“. Změny rozšiřující limit přesčasových hodin schválil ve středu parlament. Podle médií několik tisíc účastníků protestu zablokovalo dva mosty a znovu se shromáždilo na Kossuthově náměstí před parlamentem. Už při středečních protestech bylo zadrženo 34 osob. Šéf kabinetu maďarského premiéra Gergely Gulyás považuje protesty za „nezákonné“.

Novela zákoníku práce umožňuje, aby zaměstnanci ročně odpracovali až 400 přesčasových hodin místo dosavadního limitu 250 hodin. Přesčasy mohou být nově nahrazovány či propláceny v časovém období až tří let.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2679395-desitky-zadrzenych-po-protestu-proti-otrockemu-zakonu-madarum-se-nelibi-vic-prescasu
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Policie zabila podezřelého z útoku ve Štrasburku

Policisté ve Štrasburku zabili hlavního podezřelého z úterního útoku na vánoční trhy. Podle agentury Reuters byl 29letý Chérif Chekatt zabit během večerní policejní operace ve čtvrti Neudorf.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2679566-policie-zabila-podezreleho-z-utoku-ve-strasburku
 
rom007 čárky dělám špatně, schválně 
Komunisté jsou blíž zdanění náhrad církvím
 
rampa Strach zabíjí myšlení 
Prorektor Univerzity Karlovy po obvinění z plagiátorství končí
https://denikn.cz/36704/prorektor-univerzity-karlovy-po-obvineni-z-plagiatorstvi-konci-podle-studentu-opisoval-od-britskeho-historika/

(příště ve spodním menu vyberte možnost "text", ne možnost "html")
FiS there being no objections offered, I res 
Prorektor Univerzity Karlovy po obvinění z plagiátorství končí https://denikn.cz/36704/prorektor-univerzity-karlovy-po-obvineni-z-plagiatorstvi-konci-podle-studentu-opisoval-od-britskeho-historika/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
Komise stopla kvůli Babišovi vyplácení dotací. Česko v lednu čeká audit

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Zároveň slíbil, že případ možného střetu zájmů komise vyřeší do evropských voleb.
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Mayová ustála hlasování o nedůvěře vlastní strany. ČT24 právě nyní
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Po střelbě ve Štrasburku jsou čtyři mrtví, policie útočníka obklíčila
11. prosince 2018 20:46, aktualizováno 23:14
Úterní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala čtyři mrtvé. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je dalších sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odkazem na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je kritický. Střelec z místa útoku uprchl, policie ho však podle posledních informací obklíčila, na místě probíhá přestřelka.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/strelba-strasburk-francie-evropsky-parlament-f45-/zahranicni.aspx?c=A181211_204304_zahranicni_hm1
 
Tander Lee  
Francouzský prezident se po 10 dnech skrývání objevil v předtočeném projevu v televizi a slíbil lidu nějaké peníze navíc, aby zmírnil protesty žlutých vest.