Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Istral bebebewibewibebewiwibewibe 
Activist Yasaman Aryani was arrested in Tehran on April 10, 2019, after appearing in a widely shared video of women peacefully protesting Iran’s compulsory hijab law in a Tehran Metro train on March 8, International Women’s Day.

Her mother, Monireh Arabshahi, was detained the following day after she inquired about her daughter, the Center for Human Rights in Iran (CHRI) has learned.


https://iranhumanrights.org/2019/04/tehran-metro-anti-compulsory-hijab-protester-mother-arrested/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Slušní Češi zařídili hospitalizaci poslance za TOP09 Dominika Feriho, protože je černý.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/top-09-dominik-feri-napadeni.A190421_190238_domaci_jn
 
eso I will not vote for this Brexit, it is s 
Nedělní druhé kolo prezidentských voleb na Ukrajině vyhrál herec Volodymyr Zelenskyj. Podle britské televize Zelenského podpořilo více než 70 procent ukrajinských voličů.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/novym-prezidentem-ukrajiny-bude-komediant-zelenskyj/r~151ae20a645811e9b5e8ac1f6b220ee8/
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!

Velikonoční masakr na Srí Lance: 215 mrtvých a zadrženo sedm podezřelých

Celkem osm jednotlivých útoků se stalo v neděli na různých místech Srí Lanky. Dosud si vyžádaly nejméně 215 mrtvých, mezi nimiž je 36 cizinců, některé zdroje uvádějí dvě desítky cizinců. Zatím je jasné, že zahynul jeden Číňan, jeden Nizozemec, tři Britové, dva Turci, jeden Portugalec, tři Indové a oběti hlásí také USA. Zraněných je 450. Ministerstvo obrany bez jakýchkoliv podrobností oznámilo, že zadrželo sedm podezřelých.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/502987-velikonocni-masakr-na-sri-lance-215-mrtvych-a-zadrzeno-sedm-podezrelych.html
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Update: Velikonoční masakr na Srí Lance: 207 mrtvých a zadrženo sedm podezřelých
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Odvolaný Fajt uzavřel smlouvu za milion „sám se sebou“, prověří to policie
20. dubna 2019 13:05
Ředitel Národní galerie Jiří Fajt skončil ve čtvrtek oficiálně kvůli své „dvojroli“, kdy uzavřel smlouvu sám se sebou na kurátorské služby za 1,1 milionu korun. Ministr kultury Antonín Staněk ho odvolal, neoficiálně se musel sbalit i kvůli prezidentovi. Fajtovu smlouvu prověří policie.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/fajn-reditel-narodni-galerie-odvolani-ministr-kultury-stanek.A190420_121437_domaci_linv
 
TCO Pravda, láska a sirotci   něch idů do piče.
O dialog tady nikdo nestoji, strcte si ho nekam.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Kvůli odvolání Fajta Národní galerie možná přijde o výstavu Možnosti dialogu

Národní galerie v Praze po odvolání svého dosavadního ředitele Jiřího Fajta možná přijde o expozici Možnosti dialogu, která v Salmovském paláci na Hradčanech nabízí díla slavných osobností moderního a současného umění. Kolekce patří Státním uměleckým sbírkám Drážďany, kterým ji věnovala sběratelka Erika Hoffmannová.

„Za situace, která nastala po náhlém odvolání pana Jiřího Fajta, budou muset být právní aspekty naší spolupráce přezkoumány. Ale kdybych se měla rozhodnout bez ohledu na výsledek tohoto přezkoumání, raději bych si to, co jsme Národní galerii v Praze zapůjčili, okamžitě odvezla zpět,” sdělila Hoffmannová.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
Nejméně 20 lidí v neděli přišlo o život a dalších minimálně 280 utrpělo zranění při explozích v několika kostelech a hotelech na Srí Lance. Podle agentury Reuters o tom informovala místní média. Agentura AP s odvoláním na bezpečnostní činitele napsala, že šlo o simultánní výbuchy ve třech kostelích a ve třech hotelech.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/sri-lanka-exploze-na-nekolika-mistech-nejmene-80-zranenych.A190421_070852_zahranicni_lre
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Floridská polepšovna vydala desítky dětských těl. Vychovatelé oběti mučili
20. dubna 2019 21:15
Na pozemku polepšovny pro chlapce na Floridě narazili dělníci na 27 neoznačených hrobů. Všechny patří dětem, které žily v nápravném zařízení pověstném bitím, mučením a sexuálním zneužíváním. Celkem se na pozemku školy našlo v minulých letech již 82 dětských těl, mohou jich však být stovky.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/flordia-skola-arthura-doziera-biti-tyrani-exhumace-tel.A190415_144010_zahranicni_baje
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Nová ministryně spravedlnosti Benešová by ráda zákon, který by omezil funkční období státních zástupců. Kdysi předkládala zákon, který ho omezoval na hezkých kulatých sedm let. Jestli nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman bude moci zůstat ve funkci i devátým rokem by tak třeba bylo otázkou, ovšem zároveň dává ve známost, že kdo si myslí, že by chtěla zasahovat do nějakých živých kauz, jako je Čapí hnízdo, tak je blázen.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2792549-benesova-pro-ct-zadne-cistky-ve-statnim-zastupitelstvi-nechystam
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Ministr Jan Kněžínek po deseti měsících oznámil, že končí v čele resortu spravedlnosti. Stalo se tak den po návrhu policie obžalovat premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.

Demisi podá k 30. dubnu, kdy Miloš Zeman do funkce jmenuje Marii Benešovou. Právě prezidentovu poradkyni mu navrhl premiér Andrej Babiš. Benešová už post ministryně spravedlnosti zastávala ve vládě bez důvěry Jiřího Rusnoka. Byla také poslankyní a upozornila na sebe výroky o justiční mafii.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-spravedlnosti-jan-knezinek-rezignace-demise.A190418_135137_domaci_hm1
 
Končí 1/ministr spravedlnosti, 2/ředitel NG
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
V Německu mě chtějí zničit, protože jsem proti migraci, hájí se Babiš

Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje informace zveřejněné v reportáži německé televize ZDF za vymyšlené. Německým médiím podle něj vadí jeho protimigrační postoj. Televize ve středu odvysílala reportáž o tom, že Babiš často využívá peníze z Bruselu pro své účely a vše je legální proto, že se mu podařilo změnit pravidla čerpání. O kauze Čapí hnízdo se v reportáží hovoří jako o podvodu.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Úplný zákaz dvojí kvality neprošel. Europoslanci schválili mírnější verzi
17. dubna 2019 14:41
Dvojí kvalita bude nekalou obchodní praktikou, schválili europoslanci ve Štrasburku. Z Česka se však ozývají kritické hlasy, že byl schválen mírný zákaz, ze kterého potravinářské firmy mohou vybruslit pomocí schopných právníků. Pozměňovací návrh, který by přinesl definitivní zákaz, schválen nebyl.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/dvoji-kvalita-potravin-strasburk.A190417_134213_eko-zahranicni_rts
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
V Jeruzalémě hořelo v mešitě al-Aksá. Prý ve stejnou dobu hořel nějaký kostel v Belgii nebo kde.

https://www.newsweek.com/notre-dame-fire-aqsa-mosque-1397259
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
ODS minulý týden přišla s návrhem povolit českým řidičům za volantem až 0,5 promile alkoholu v krvi. Občanští demokraté tak chtějí dát Čechům více svobody v popíjení alkoholu. Ukazuje se však, že Češi o takový krok nemají vůbec zájem. Podle celosvětového průzkumu si jen 15 procent z nich přeje zrušení nulové tolerance alkoholu. Podobné výsledky se paradoxně objevily i v zemích, které jsou v tomto ohledu k řidičům smířlivější.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/drtiva-vetsina-cechu-je-proti-byt-jedinemu-pivu-za-volantem/r~1b512a5c604411e9b38a0cc47ab5f122/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zahrát si pěkně
Senior Jaromír Balda si odpyká čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým trestným činem. Trest mu v úterý pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Jedenasedmdesátiletý muž předloni pokácel dva stromy na vlakové koleje a způsobil tím dvě nehody vlaků, při nichž se jen shodou náhod nikdo nezranil. Sympatizant hnutí SPD chtěl své skutky svést na muslimské migranty, a vyvolat tak ve společnosti strach z migrační vlny.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesky-duchodce-si-odsedi-cytri-roky-za-teroristicky-utok-na/r~49e23b60602911e9819e0cc47ab5f122
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží
15. dubna 2019 19:19, aktualizováno 23:31
Pařížskou katedrálu Notre-Dame silně poničil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se její štíhlá prostřední věž. Zasažena byla i jedna z hranatých čelních věží. Hasičům se však podle posledních informací podařilo zachránit konstrukci stavby. Ještě několik několik hodin bude ale trvat, než se oheň podaří dostat plně pod kontrolu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/notre-dame-pariz-francie-pozar-ohen-hasici.A190415_191311_zahranicni_evam