Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
Prezident Miloš Zeman, který zastupoval Česko na summitu NATO v Bruselu, vynechal velkou část oficiálního programu. Situaci ukázalo video během projevu Donalda Trumpa, které se objevilo na síti a kde Zeman chybí.

Podle informací ČTK se český prezident neúčastnil, neboť státníci při této části programu museli stát.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zeman-by-neustal-projev-tak-v-casti-summitu-chybel-sou-ukradl-macron-31987
 
FarsaiD they have to go back 
Severoatlantická aliance se v budoucnu musí soustředit na terorismus a imigraci ve stejné míře jako na hrozby z Ruska a ohrožení na východních a jižních hranicích bloku. V Bruselu to ostatním šéfům států a vlád NATO řekl americký prezident Donald Trump. Zcela jednoznačně dal také najevo nelibost nad tím, že 23 z 28 členů aliance stále neplní své dohodnuté finanční závazky.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/trump-terorismus-a-imigrace-na-to-se-musi-nato-soustredit_431499.html
 
Tander Lee  
Po horou Uluru probíhá sjezd, na kterém se původní obyvatelé Austrálie dohadují, jak dosáhnout plného uznání svých práv.
 
Světová zdravotnická organizace (WHO) běžně vynakládá víc na cestovní náklady než na boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii dohromady. Podle agentury AP to vyplývá z interních dokumentů WHO. Obvinění přichází v době, kdy organizace přidružená k OSN žádá další miliony na pomoc Somálsku a Jemenu.

http://zahranicni.ihned.cz/c1-65740590-sefka-svetove-zdravotnicke-organizace-letala-v-prvni-tride-na-cestovni-vydaje-padlo-vic-penez-nez-na-boj-proti-aids-tbc-a-malarii
 
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Poslanci odsoudili UNESCO za to, že upírá Izraeli právo na Jeruzalém

http://zpravy.idnes.cz/poslanci-odsoudili-unesco-za-to-ze-upira-izraeli-pravo-na-jeruzalem-11o-/domaci.aspx?c=A170523_150846_domaci_kop

Čeští poslanci odsoudili mezinárodní organizaci UNESCO kvůli rezoluci upírající státu Izrael právo na Jeruzalém. Vyzvali zároveň českou vládu, aby kvůli protiizraelským postojům této organizace přestala UNESCO financovat.

 
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  podpořit prezidenta Zemana
 
Počet migrantů, kteří na druhé straně středozemního moře čekají na cestu do Evropy, stoupl během tří měsíců z 5,95 mil. na 6,6 mil. Tvrdí to Bild s odvoláním na dokumety německých bezpečnostních úřadů.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article164827505/Bis-zu-6-6-Millionen-Fluechtlinge-warten-auf-Fahrt-nach-Europa.html?
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Koncertní halou v britském Manchesteru otřásl výbuch. Zemřelo 19 lidí
Sledujeme on-line 23. května 2017 0:54, aktualizováno 2:15
Britská policie zasahuje u vážného incidentu v koncertní hale v Manchesteru, kde vystoupila americká zpěvačka Ariana Grande. Během exploze zahynulo nejméně 19 lidí a dalších 50 se zranilo. Zpěvačka je podle mluvčího jejího hudebního studia v pořádku. Na místě jsou záchranáři a pyrotechnici. Úřady incident vyšetřují jako teroristický útok.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/manchester-koncertni-hala-vybuch-exploze-f1y-/zahranicni.aspx?c=A170523_005121_zahranicni_fer
jrd12 bílý hnusný plesnivý u počítačů  kundy!
Výbuch v koncertní hale v Manchesteru na koncertě Ariany Grande, zatím 19 mrtvých, nikdo pořádně nic neví, vyšetřuje se to jako teroristický útok.
zdroj:Internet
 
Tander Lee  
První zahraniční cesta Trumpa
Na první zastávce v Saúdské Arábii pronesl zajímavý projev plný tolerance, porozumění a výzvy k vymazání teroristů z povrchu Země a dnes dále pokračuje na cestě do Izraele, kde bude mj. domlouvat Izraelcům s Palestinci.
 
Je to idiot!
 
Dadel Respect my authoritah! 
Cesky hokejovy narod place.
 
Češi i nadále nemají rádi islám, homosexuálové jim nevadí a i v dalších věcech jsou výrazně liberální, ukázal PEW research: http://reportermagazin.cz/a/i3qS5/dve-tvare-ceskeho-naroda
 
Do evropy přichází stále více dětí a mladistvých bez doprovodu, číslo se za poslední roky zpětinásobilo, tvrdí UNICEF: https://www.welt.de/politik/ausland/article164684634/Zahl-unbegleiteter-Fluechtlinge-verfuenffacht-sich.html?
 
FarsaiD they have to go back 
Petr Mach: Právě teď Evropský parlament poměrem 393:221 hlasoval pro to, aby EU zahájila řízení proti Maďarsku a mohla ho zbavit hlasovacích práv.

Na Maďarsku eurposlancům vadí mj "že maďarská vláda neplní své povinnosti na relokaci žadatelů o azyl v souladu s právem EU" a že odmítají 90% procent žadatelů o azyl.
 
Porošenko podepsal zákon, který zakazuje (některé) ruské weby.

https://www.theguardian.com/world/2017/may/16/ukraine-blocks-popular-russian-websites-kremlin-role-war
 
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Zemím, které nepřijaly uprchlíky, pohrozila Evropská komise soudem
http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-prerozdelovani-evropska-komise-pohrozila-soud-p3q-/zahranicni.aspx?c=A170516_160820_zahranicni_pas

Státům Evropské unie, které nepřijaly žádného žadatele o azyl v rámci přerozdělování podle kvót, pohrozila Evropská komise řízením, jež může skončit u soudu. Zároveň vyzvala Maďarsko, Polsko a Česko, aby začaly přijímat migranty v rámci dohodnutého programu jejich přerozdělování.
 
Rakouský parlament schválil zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Opatření je součástí „integračního balíčku”, který také konkretizuje způsob začleňování žadatelů o azyl do rakouské společnosti a ztěžuje agitaci ve prospěch šíření radikálních myšlenek. Pro zákon hlasovaly strany dosluhující koalice sociálních demokratů (SPÖ) a lidovců (ÖVP), napsala agentura APA.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/437992-rakousky-parlament-schvalil-zakaz-zahalovani-tvare-na-verejnosti.html