Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
arnost

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

Z berlínskeho múzea ukradli stokilovú zlatú mincu
 
Kanadští školáci nesmí do USA. Úřady je chrání od potupy na hranicích
Někteří malí kanadští školáci se už do Spojených států nepodívají. Alespoň ne se školním výletem. Školská rada v Torontu vyjádřila obavy ohledně toho, jak by lustrace na hranicích ovlivnila školáky, kterým by byl vstup do USA odepřen kvůli nedávnému imigračnímu nařízení prezidenta Donalda Trumpa.
 
V Česku se zastaví autobusy. Odbory podpořily stávku řidičů v celé zemi, vadí jim příliš nízké platy
Základní odborové organizace podporují celorepublikovou stávku řidičů autobusů. Termín oznámí předsednictvo Odborového svazu dopravy (OSD) v nejbližších dnech. Novinářům to ve čtvrtek řekl předseda dopravních odborů Luboš Pomajbík po jednání základních organizací svazu. Podle něj potíže s nízkými mzdami přetrvávají v Ústeckém kraji, Jihomoravském kraji a v Pardubickém kraji. Stávku vyhlásilo odborové sdružení minulý týden, neuvedlo ale kdy a v jakém rozsahu by se měla konat. Konkrétní datum konání protestu plánují odbory oznámit s třídenním předstihem.
 
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Věra Špinarová RIP.
 
Srbsko nikdy nebude členem Severoatlantické aliance ani jiného vojenského bloku. Prohlásil to dnes srbský premiér Aleksandar Vučić při vzpomínkové akci k uctění památky obětí náletu NATO před 18 lety na železniční most v Srbsku, při němž zahynuly téměř tři desítky lidí. "Nikdy nebudeme součástí této aliance, která zabíjela naše děti, ani žádné jiné aliance. Chtěli zničit a ponížit malé Srbsko a zabít jeho děti." (ihned)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  nejlepší výsledek
!!
TCO How do you do,  fellow kids?
"кто-то"
TCO How do you do,  fellow kids?
"kdosi"
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  nejlepší výsledek
Na Ukrajině dnes kdosi úspěšně zavraždil uprchlého ruského poslance Denise Voroněnkova, který odsoudil anexi Krymu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432948-v-kyjeve-zastrelili-byvaleho-ruskeho-poslance-ktery-uprchl-na-ukrajinu.html

Rovněž dnes se pokusil kdosi zavraždit v Černé Hoře prokurátora, který vyšetřuje ruský říjnový pokus o převrat a vraždu premiéra.

http://112.ua/mir/v-chernogorii-pytalis-ubit-prokurora-vedushhego-delo-o-gosperevorote-379668.html
 
V belgickém přístavu Antverpy se někdo pokusil autem najet vysokou rychlostí do nákupní zóny. Uvedla to belgická policie, podle níž byla v této souvislosti zadržena jedna osoba. Podle dostupných zpráv nebyl nikdo zraněn. Policie na místo vyslala posily a ve městě byli rozmístěni vojáci. Podle belgického listu Le Soir je zadržený muž "severoafrického původu". V jeho autě registrovaném ve Francii policie našla zbraně.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-antverpach-najelo-auto-vysokou-rychlosti-do-nakupni-zony-p/r~f88209060fcd11e7a4bd0025900fea04/?_ga=1.183632870.1765799571.1469881868


 
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
 
Exploze muničního skladu v Charkovské oblasti, podle Kyjeva sabotáž
(jedná se o oblast kontrolovanou vládou; k pokusu o sabotáž došlo už dříve, v r. 2015)
 
Rusové jsou extrémně nebezpeční. Používají i migranty, říká bývalý špion
Ruské tajné služby využívají k útokům na Evropu i příval migrantů, kteří se po tisícovkách dostávají na „starý kontinent“. Řekl to bývalý maďarský agent Ferenc Katrein, který jako jednoznačný příklad uvedl silvestrovské sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem. Podle Katreina jen posilují šíření fake news a jsou tím pro Evropu extrémně nebezpečné. Bývalý špion o ruských technikách promluvil v rozhovoru pro maďarský web index.hu. „Tajné služby vedou ofenzivu proti Evropské unii a provádějí operace, v nichž mají profesionální zkušenost a tradici. Rusko hraje roli v prohlubující se migrační krizi a používají ji pro svou propagandu a získání vlivu,“ prohlásil Ferenc Katrein, který pracoval pro maďarské tajné služby třináct let a zabýval se technikami ruských tajných služeb.
 
Střelba před britským parlamentem. Reuters hlásí tucet zraněných
Před britským parlamentem v Londýně se ve středu odpoledne ozvala střelba, informuje Reuters. Podle prvních zpráv bylo postřeleno nejméně tucet lidí, z toho jeden by měl být policista. Policie budovu uzavřela. Podle fotografa Reuters, který je na místě, je zraněných nejméně tucet. Sám viděl také dva lidi na přilehlém Westminsterském mostě, kteří prý silně krváceli. Útočníkem je podle svědků muži, který s nožem vrazil do prostoru Westminsterského paláce, kde obě komory britského parlamentu sídlí. Podle Reuters pobodal policistu, pak se ozvaly výstřely. Některé zprávy mluví o autu, se kterým útočník vjel do okolí paláce. Podle některých médií je útočník mrtev.
 
Zemřela Helena Štáchová, hlas Máničky, Lisy Simpsonové a ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka
Ve věku 72 let zemřela v noci na dnešek loutkoherečka, scenáristka, režisérka, dabérka, interpretka Máničky a Bábinky a od roku 1996 ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová. Zemřela doma, uprostřed své rodiny. ČTK to oznámila její dcera Denisa Kirschnerová.
 
Gorre Wherever I Stand,  I Stand With Israel
 
Policie obvinila lobbistu Janouška z podvodu
Policie obvinila lobbistu Romana Janouška kvůli transakcím kolem společnosti Chambon, která zajišťovala krevní testy, uvedla Česká televize. V souvislostí s činností bývalé laboratoře obvinila policie již v lednu čtyři lidi z podvodu se škodou 39 milionů korun. Janoušek, který stál u zrodu Chambonu a ve firmě měl podíl, mezi nimi tehdy nebyl. Podle informací ČTK byl nyní obviněn z legalizace výnosů z trestné činnosti. On a jeho čtyři spolupachatelé měli získat prospěch 176 milionů korun.
 
Ministerstvo zahraničí vedlo chybně účetnictví, zjistil NKÚ. Nepořádek se týká 2,7 miliardy
Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) vedlo v roce 2015 nesprávné, neúplné, neprůkazné a nesrozumitelné účetnictví. Vyplývá to z kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), podle kterého byly chyby významné. Nesprávnosti činily zhruba 2,7 miliardy korun.
 
Zaorálek: Omezme v unii volný pohyb za prací, musíme mít kontrolu nad tím, kdo k nám přichází
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek tvrdě zkritizoval Evropskou unii. V rozhovoru pro HN jde tak daleko, že se dostává do rozporu s tím, co Česko považuje za priority své zahraniční politiky. Navrhuje například, aby se v Evropě omezil volný pohyb lidí za prací. Podle Zaorálka se při britském referendu o vystoupení z EU ukázalo, že tato svoboda zašla příliš daleko.
 
Právník dál bojuje proti modrým zónám v Praze. Podal ústavní stížnost
Největšími problémy jsou podle právníka špatně nastavený ceník, který nepřihlíží k životní situaci občanů, nenaplnění hlavního záměru, čímž mělo být zklidnění dopravy, a nepoměr v přínosu zón ve srovnání s velkými dopravními, hmotnými i sociálními škodami, které přinesly. Systém kompletně i v souvislosti s absencí záchytných parkovišť není podle Pecáka domyšlený a nemá oporu v zákoně o pozemních komunikacích. Pecák chce po pražském magistrátu náhradu škody těm obyvatelům Prahy, kteří se se do žaloby zapojili. Nicméně z celé kauzy viní především komunální politiky. „Pokud uspějeme, budu pokračovat v pomoci poškozeným ve vymáhání nároků po hlavním městě Praze a poté budu cestou ,občanského aktivismu‘ usilovat o to, aby odpovědní komunální politici tuto škodu hlavnímu městu Praze nahradili ze svého,“.