Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaDobrý den, vítáme vás u dalšího vydání našeho online zpravodajství.
Upozornění: pro komentáře k aktuálním tématům, která se tu objeví, slouží klub Komentáře k aktualitám). Komentáře už tu nadále nebudou trpěny.
A ještě jedno: pro zprávy o haváriích, úmrtích a podobných aktualitách je určen klub Černá kronika, pro obskurnosti, kachny a okurky klub Bulvár. Směřujte tedy své úsilí v daném oboru zpravodajství tam. Prší? Sněží? Je horko? A někoho to zajímá? Pak použijte klub Aktuální počasí.
Pro novinové články, zvlášť ty aktuální, použijte klub Monitor tisku.
Jste-li puzeni překopírovat sem obsah mailu s nějakou dobročinnou žádostí, například o darování krve pro nemocnou osobu, ověřte si předem například na www.hoax.cz, jestli nejde o planý poplach nebo o akci, která je passé.
Slovo moderátora: Pokud se vám něco nelíbí na faktech, která zveřejňujete jako aktuality, zdržte se prosím komentářů přímo v příspěvcích, vlastních hodnocení a silných slov. Děkuji.

Jak psát aktualitu: vhodný titulek, stručný odstaveček se shrnutím zprávy (omezeno na 1024 znaků), zdroj.

Jak nepsat aktualitu: jedno z předchozího opomenout (přijatelné je to snad jen tehdy, když se vynechá ten odstaveček, protože titulek je všeříkající).

Jak rozhodně nepsat aktualitu: vynechat dvě z těch věcí nebo napsat titulek s užitím jakési nic neříkající zkratky. Např. "Krize v PiS" (WTF?)

Tak, bodový scénář dnešního zpravodajství je u konce. Přejeme vám příjemný zbytek dne a zítra se s vámi těšíme opět na shledanou.


Vzkazuje captainn: O americké rodině v pražské reklamě už víme, přestaňte to pořád linkovat a cross-postovat, vy kkti!

MastodontJePablb  
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Do ulic Barcelony vyšly statisíce lidí, obchody zavřely, nebude ani fotbal

18. října 2019 21:05
V centru Barcelony, kde v pátek vyvrcholily několikadenní protesty kvůli vysokým trestům pro katalánské politiky, demonstranti zaútočili na policisty. Do katalánské metropole dorazilo odpoledne několik pochodů z jiných měst a v ulicích bylo podle policie k večeru na 525 tisíc lidí. Ministerstvo vnitra na místo poslalo posily.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/spanelsko-girona-katalansko-protesty-demonstrace-stavka-barcelona.A191018_143335_zahranicni_pmk
 
mpegyna what can change the nature of a man? 
Earlier this month the US, alongside the UK and Australia, called on Facebook to create a “backdoor”.

If this campaign is successful, the communications of billions will remain frozen in a state of permanent insecurity: users will be vulnerable by design. And those communications will be vulnerable not only to investigators in the US, UK and Australia, but also to the intelligence agencies of China, Russia and Saudi Arabia – not to mention hackers around the world.

It is striking that when a company as potentially dangerous as Facebook appears to be at least publicly willing to implement technology that makes users safer by limiting its own power, it is the US government that cries foul.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/oct/15/encryption-lose-privacy-us-uk-australia-facebook
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Do Barcelony míří desetitisícové pochody z pěti měst
Dnes 12:04 – MadridNovinky, ČTK, DPA
Facebook
Twitter

Bouřlivé protesty, které odstartovaly v pondělí v reakci na tresty, jež vynesl španělský nejvyšší soud nad separatisty z řad bývalé katalánské vlády, pokračují v neztenčené míře. Do Barcelony míří z pěti měst pochody. V jednom, vypraveném z Girony, jde kolem deseti tisíc lidí. Do dalších se hodlají zapojit desítky tisíc lidí. Pochody mají dorazit do Barcelony v pátek, kde se na ten den chystá demonstrace spojená se stávkou, kterou vyhlásily katalánské odbory.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/protesty-v-katalansku-sili-do-barcelony-miri-z-peti-mest-pochody-40300086
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Děti nevěděly, že na světě žijí další lidé. Muž v Nizozemsku držel rodinu roky ve sklepě
Dnes 17:07 – AmsterdamNovinky, DPA
Facebook
Twitter

Neuvěřitelný případ vyšetřuje od pondělního večera nizozemská policie. Na východě země na farmě ve vesnici Ruinerwold v provincii Drentsko objevila šest dětí, které 58letý muž roky držel naprosto izolované ve sklepě, napsala agentura DPA. Zadržený muž je Rakušan.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/deti-nevedely-ze-na-svete-ziji-dalsi-lidi-muz-v-nizozemsku-drzel-rodinu-roky-ve-sklepe-40299942
 
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
 
Istral seci kricali od stracha 
V Německu dodá s maximální pravděpodobností komponenty pro kompletní 5G sítě Huawei. Oficiální oznámení se čeká v následujících dnech.

https://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/netzausbau-merkel-oeffnet-5g-netz-fuer-huawei/25107766.html?ticket=ST-41477091-IzHmB2vf0GjogmZPXgOk-ap5
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Afghánec v Rakousku u hranic s Českem zabil člověka, je na útěku

14. října 2019 18:36, aktualizováno 19:21
Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pondělí vyžádal incident v hornorakouské obci Wullowitz u českých hranic. Afghánec v místní ubytovně pro žadatele o azyl pobodal jejího zaměstnance. Následně zabil řidiče a jeho vozem ujel. Jihočeská policie nasadila do pátrání vrtulník s termovizí. Pachatel je nebezpečný a ozbrojený nožem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vrah-utek-rakousko.A191014_183401_zahranicni_dtt
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Vlaho Lasciate ogni speranza voi ch´entrate 
 
Dadel Respect my authoritah! 
"Pro migranty to znamená mnohem tvrdší podmínky, protože strpění, které existuje v našem právním řádu už celých 20 let, a nejedná se tedy o žádnou novinku, jak se zcela mylně snažíte prezentovat, je mnohem méně než azyl. " https://www.mvcr.cz/clanek/otevreny-dopis-ministra-vnitra-tomiu-okamurovi.aspx
eso I will not vote for this Brexit, it is s 
Syrská armáda se přesouvá na sever, aby se střetla s tureckými vojáky. Na ruské letecké základně Hmímím se v neděli mezi vládními a kurdskými představiteli uskutečnila jednání s cílem zastavit tureckou ofenzivu na severu Sýrie.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/syrska-armada-se-presouva-na-sever-aby-celila-turecke-ofenzi/r~12619574ede011e984c6ac1f6b220ee8/
 
Česká republika zavede institut strpění cizinců ze třetích zemí na svém území. Reaguje tak na letošní rozhodnutí Soudního dvora EU, podle kterého se i cizinci, který není hoden azylu, musí přiznat práva uprchlíka a není možné ho vyhostit, ač představuje nebezpeční pro stát nebo byl odsouzen pro závažný zločin. Vyplývá to z novely azylového zákona, která byla předložena do připomínkového procesu. Institut strpění už má dlouhodobě ve své legislativě například Německo.

https://www.ceska-justice.cz/2019/10/cr-musi-zavest-institut-strpeni-cizince-i-clovek-bez-naroku-azyl-ma-mit-prava-uprchlika/
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Vojáci vynáší rakev s ostatky Karla Gotta z katedrály. Rozezní se zvon Zikmund

Přímý přenos 12. října 2019 8:00, aktualizováno 11:07
Zádušní mše za Karla Gotta ve svatovítské katedrále začala přesně v 11:00. Účastní se jí několik stovek hostů, které pozvala Gottova rodina, veřejnost nemá do katedrály přístup. Mši slouží sám arcibiskup Dominik Duka. Kromě umělců dorazili i představitelé české vlády a prezident Miloš Zeman.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zadusni-mse-karel-gott-katedrala-svateho-vita-hrad-duka-zeman-babis-ivana-gottova.A191011_132435_domaci_lre
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Greta nedostala Nobelovu cenu za mír, její příznivci tomu nechtějí uvěřit

11. října 2019 17:10
Nobelovu cenu za mír získal etiopský premiér Abiy Ahmed. Porazil favorizovanou švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Podle expertů prohrála, protože se norský Nobelův výbor rozhodl více držet původního zadání zakladatele ceny Alfreda Nobela.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunbergova-nobelova-cena-za-mir-ekologie-aktivismus.A191011_162241_zahranicni_jhr
 
Londo Neodejdu, dokud s Okounem  nezískám nějakou trofej.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Rozloučit s Gottem se přišlo už 14 tisíc lidí, fronta postupuje rychle

Přímý přenos 11. října 2019 5:45, aktualizováno 14:04
Na pražském Žofíně lidé dávají poslední sbohem zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. V metropoli jsou jeho fanoušci ze všech koutů Česka i ze zahraničí. Zájem o rozloučení je obrovský, fronta se kolem poledne výrazně zkrátila. Rozloučení můžete sledovat také ve streamu iDNES.cz ze tří míst. Úctu Gottovi lidé vyjadřují i na Bertramce či v Kinského zahradě.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/louceni-s-karlem-gottem-zofinsky-palac-zlaty-hlas-z-prahy-karel-gott-pohreb.A191010_135459_domaci_kuce
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Turecká invaze začala. Kurdové mluví o náletech a velké panice

9. října 2019 15:28, aktualizováno 15:32
Agentura Reuters informuje, že připravovaná turecká invaze na sever Sýrie už začala. S odkazem na tamní Kurdy uvádí, že turecké letectvo provádí nálety. V oblasti se také ozývají exploze.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-invaze-do-syrie-zacala-reuters.A191009_152033_zahranicni_kha
 
FarsaiD They have to go back 
Dvě firmy podle policie prolomily systém EET. Stát na daních údajně připravily o 14 milionů

Jde zřejmě o první zjištěný případ tohoto typu v České republice. Dotyční údajně upravili svůj pokladní systém softwarově tak, aby odesílal zkrácené tržby. Během roku takto nepřiznali 45 milionů korun, přiblížil náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Wita.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2946305-dve-firmy-podle-policie-prolomily-system-eet-stat-na-danich-udajne-pripravily-o-14
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
S Gottem se může loučit až 300 tisíc lidí, Praha se obává kolapsu dopravy

8. října 2019 17:47, aktualizováno 18:02
Na rozloučení s Karlem Gottem může v pátek na pražský Žofín dorazit až 300 tisíc lidí, domnívá se premiér Andrej Babiš. Úřad vlády, který smuteční akci pořádá, přitom původně odhadoval zájem pouze třetinový. Podle provozního ředitele Paláce Žofín Jana Hrubého je reálné uspokojit jen asi 50 tisíc lidí, víc ne.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/gott-zofin-rozlouceni-pravidla-uzavirky-policie.A191008_172034_domaci_brzy