Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravuje:

arnost

Může vás zajímatReklamabudovatel aktualne bezi na adresach http://www.budovatel.cz a

w_o_o_d_y  
(ne Klusák. geza...)
Hovado. (ne Gott. Klusák...)
arnost snad nechci tak   moks
https://denikn.cz/175261/tvare-normalizace-karel-gott-dal-ceske-spolecnosti-jasnou-zpravu-tezsi-cestu-si-vybrat-nehodlal/

Klusak pise o Gottovi. Mel by o nem napsat knihu, ale to by patrne mistr nedovolil.

"Když se Gott spojoval s bývalým konkurentem, manažerem Františkem Janečkem, k novému byznysu, koupili pro firmu GoJa i časopis Melodie. Dlouho se tu o Gottovi a dalších psalo kriticky: pod vedením firmy GoJa měsíčník rychle zanikl."

"Posledním pokusem byl společný projekt německé a české veřejnoprávní televize, které chtěly společně vyprávět příběh Karla Gotta na obou stranách železné opony během studené války. Jakmile Gott zjistil, že dokument by nezávisle režírovala německá tvůrkyně, kterou by neměl pod kontrolou, nejprve se pokusil vynutit si účast svých věrných spolupracovníků a pak do celého projektu takzvaně hodil vidle. Je to především jeho škoda: portrét, který ukazuje osobnost plasticky i s temnými místy, ještě nikomu popularitu nesnížil."


Obsahuje momo jine "Já viděl kvést Prahu v máji"
https://www.youtube.com/watch?v=JlzV0PvnX3s

"Kontext stranické kulturní politiky ho ovšem jasně semlel: píseň Já viděl kvést Prahu v máji patřila v roce 1975 k všudypřítomným oslavám výročí osvobození Rudou armádou, která měla zároveň stvrdit loajalitu ke státu tehdejších okupantů. Ani alba jako Zachránci a ochránci, věnované složkám ministerstva vnitra, se bez Gotta neobešla. Za to možná ani nemohl, ale pokud za něco bojoval, tak nevyhrál. Režim si z něj udělal elegantního, byť čím dál víc předstírajícího reprezentanta. Mefisto našel svého Fausta."