Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravuje:

arnost

Může vás zajímatReklamabudovatel aktualne bezi na adresach http://www.budovatel.cz a

arnost snad nechci tak   moks
Josefa Rosenfeldera jsem nasel taky, ale ta souvislot mne nenapadla:

https://www.kohoutikriz.org/autor.html?id=langa

Paní Bulirshová byla přímým viníkem smrti mého pradědečka Josefa Rosenfeldera, který byl 29.6. 1942 zatčen Gestapem a o několik dnů později byl v Táboře popraven. Hned úvodu musím poznamenat, že Frida Bulirshová nebyla doktorka, jak je v článku uvedeno, byla zubní technička, což byl v době první republiky a posléze protektorátu učební obor (již tato nesrovnalost ukazuje na slabou obeznámenost pisatele s touto osobou). Paní Bulirshová žila v době protektorátu v městečku Netolice, její styky s Gestapem byly veřejně známé, dle výpovědí svědků Gestapo přijíždělo za paní Bulirshovou až 3x týdně (viz protokol Mimořádného lidového soudu ze dne 7.8. 1947). Paní Bulirshová potvrdila, že za ní jezdili členové SD i Gestapa a vyptávali se na smýšlení různých lidí z Netolic, později si sama paní Bulirshová zapracovala jednoho ze svých pacientů pro získávání informací, které potřebovala (to vše viz výše uvedený protokol Mimořádného lidového soudu). Sami příslušníci Gestapa potvrdili, že paní Bulirshová byla velmi aktivně pro Gestapo činná, byla vedena v seznamu konfidentů. Asi nejzásadnějším konfidentským "kouskem" paní Bulirshové bylo již uvedené udání Josefa Rosenfeldera. K udání Josefa Rosenfeldera se paní Bulirshová přiznala, přičemž tato skutečnost je podepřena výpovědmi řady svědků, podle nichž paní Bulirshová věděla (a otevřeně o tom s několika svědky mluvila), již několik dní dopředu, že Josef Rosenfelder bude zatčen. Josef Rosenfelder byl tedy na základě udání paní Bulirshové zatčen a popraven, jeho poměrně velký majetek propadl Říši a s jeho rodinou (manželka a dvě dcery 10 a 16 let) bylo po celý zbytek války "patřičně zacházeno", návštěvy Gestapa...
Děkuji.
Byl tam o tom článek na dvě stránky, Jak vypadá třídní nepřítel. Prej byl z Prachatic a teda nedivil bych se kdyby byl vymyšlenej. Kromě toho, vždyť mohli napsat "fanatický mystik" o komkoli, kdo měl v knihovně třeba Weinfurtera a doma vlastní fotku s nohama křížem.
ertegun vážený nugát a influencer 
ertegun vážený nugát a influencer 
Google hned vyhodil "starý soukenický rod Rosenfelderů". Bohužel nemám momentálně čas hledat dál, mám společnost.
+1, už hodinu marně googlím. A v minulosti Google celkem dobře indexoval třeba i Dingir, takže je šance, že tam zmíněn nebyl.
arnost snad nechci tak   moks
Netusite nekdo, kdo to mohl byt? Prvorepublikovych mystiku zas tolik nebylo.
!!
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
Ta invence!
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Vřele děkuji.
SNB : časopis Sboru národní bezpečnosti, Praha, Ministerstvo vnitra, 1948-53
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Jak se ten časopis jmenoval?
Cywe.
ertegun vážený nugát a influencer 
Vy jste neobyčejně zákeřný člověk.
toto se zrovna nepovedlo
 
ertegun vážený nugát a influencer 
To bych si dal místo "vážený nugát a influencer". "velkošmelinář, křeček a fanatický mystik"
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
!!!
v podstatě Der Stürmer:

Promiňte, nebaví mě k tomu přistupovat systematicky, ale ještě se mi povedlo dohledat tohle konkrétní číslo a třeba hned první článek Rytíři smutné postavy je podepsán por. Vl. Kolomazníkem, to bude ono, i když ten štvavej styl asi tehdy byl universální.

Jinak vážnému zájemci nejde celej ten časopis nedoporučit. Narozdíl od předválečný Bezpečnostní služby, kde byly různý zajímavý, někdy i hodně detailní, kazuistiky, nebo třeba slovník světštiny coby příloha, nebo praktické ilustrace je tohle čisté propagandistické zlo od začátku do konce.
Je to z časopisu SNB, který vycházel asi 1948-53, postupně poskytnu další exempláře. Občas jsou tam básničky od různých nadstrážmistryň, občas od klasiků, tu a tam i nepodepsaná a často se opakuje jméno Vladimír Nuselský.