Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Humor a zábava

Spravuje:

arnost

Může vás zajímatReklamabudovatel aktualne bezi na adresach http://www.budovatel.cz a

ó ano
arnost snad nechci tak   moks
Btw, nechcete ten svuj objev do pameti naroda poslat? K dokresleni toho pribehu by to bylo imho dobre.
arnost snad nechci tak   moks
Dědečkova druhého syna Bohumila, bratra Evina tatínka Josefa, odsoudili komunisté za zatajené zboží v obchodě na patnáct let, jeho manželku na dvanáct a švagr dostal sedmnáct let vězení.
arnost snad nechci tak   moks
Imho to je jiste ono.

Leopold Rosenfelder si koupil dům v Písku, kde hodlal strávit klidné stáří, a synové převzali rodinnou firmu. Josef převzal obchod v Netolicích a Bohumil v Prachaticích.

https://www.pametnaroda.cz/cs/osvaldova-eva-20140929-0

(Tim ten pribeh dostava jeste strasidelnejsi rozmer)
arnost snad nechci tak   moks
Asi by to mohlo byt ono:

V roce 1948 cvičila na XI. všesokolském sletu v Praze za dorostenky. Na počátku padesátých let došlo k znárodnění rodinného obchodu s textilem. K maturitní zkoušce na Pedagogickém gymnáziu v Prachaticích nebyla spolu s dalšími sedmi spolužačkami v roce 1951 puštěna.

arnost snad nechci tak   moks
Josefa Rosenfeldera jsem nasel taky, ale ta souvislot mne nenapadla:

https://www.kohoutikriz.org/autor.html?id=langa

Paní Bulirshová byla přímým viníkem smrti mého pradědečka Josefa Rosenfeldera, který byl 29.6. 1942 zatčen Gestapem a o několik dnů později byl v Táboře popraven. Hned úvodu musím poznamenat, že Frida Bulirshová nebyla doktorka, jak je v článku uvedeno, byla zubní technička, což byl v době první republiky a posléze protektorátu učební obor (již tato nesrovnalost ukazuje na slabou obeznámenost pisatele s touto osobou). Paní Bulirshová žila v době protektorátu v městečku Netolice, její styky s Gestapem byly veřejně známé, dle výpovědí svědků Gestapo přijíždělo za paní Bulirshovou až 3x týdně (viz protokol Mimořádného lidového soudu ze dne 7.8. 1947). Paní Bulirshová potvrdila, že za ní jezdili členové SD i Gestapa a vyptávali se na smýšlení různých lidí z Netolic, později si sama paní Bulirshová zapracovala jednoho ze svých pacientů pro získávání informací, které potřebovala (to vše viz výše uvedený protokol Mimořádného lidového soudu). Sami příslušníci Gestapa potvrdili, že paní Bulirshová byla velmi aktivně pro Gestapo činná, byla vedena v seznamu konfidentů. Asi nejzásadnějším konfidentským "kouskem" paní Bulirshové bylo již uvedené udání Josefa Rosenfeldera. K udání Josefa Rosenfeldera se paní Bulirshová přiznala, přičemž tato skutečnost je podepřena výpovědmi řady svědků, podle nichž paní Bulirshová věděla (a otevřeně o tom s několika svědky mluvila), již několik dní dopředu, že Josef Rosenfelder bude zatčen. Josef Rosenfelder byl tedy na základě udání paní Bulirshové zatčen a popraven, jeho poměrně velký majetek propadl Říši a s jeho rodinou (manželka a dvě dcery 10 a 16 let) bylo po celý zbytek války "patřičně zacházeno", návštěvy Gestapa...
Děkuji.
Byl tam o tom článek na dvě stránky, Jak vypadá třídní nepřítel. Prej byl z Prachatic a teda nedivil bych se kdyby byl vymyšlenej. Kromě toho, vždyť mohli napsat "fanatický mystik" o komkoli, kdo měl v knihovně třeba Weinfurtera a doma vlastní fotku s nohama křížem.
ertegun vážený nugát a influencer 
ertegun vážený nugát a influencer 
Google hned vyhodil "starý soukenický rod Rosenfelderů". Bohužel nemám momentálně čas hledat dál, mám společnost.
+1, už hodinu marně googlím. A v minulosti Google celkem dobře indexoval třeba i Dingir, takže je šance, že tam zmíněn nebyl.
arnost snad nechci tak   moks
Netusite nekdo, kdo to mohl byt? Prvorepublikovych mystiku zas tolik nebylo.
!!
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
Ta invence!
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Vřele děkuji.
SNB : časopis Sboru národní bezpečnosti, Praha, Ministerstvo vnitra, 1948-53
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Jak se ten časopis jmenoval?
Cywe.
ertegun vážený nugát a influencer 
Vy jste neobyčejně zákeřný člověk.
toto se zrovna nepovedlo