Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetSoftware

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

monoptalmos Praha, Vysočina 
chybějící stránky
Podivín 3177 matrika N 1850 - 1876, chybí strana 458 a 459 v systému actapublica jsem nenašel žádný kontakt kam hlásit zjištěné chyby naskenovaných matrik
 
Děkuji za info, knihy jsou ještě na úřadu, takže mě čeká výlet na Moravu :-)
ta už patří pod SOA Opava.
Obec Skrbeň
Zdravím, nějak nemůžu najít matriční knihy obce Skrbeň u Olomouce - může mě někdo nasměrovat? Děkuji.
 
To nepředpokládám. Nanejvýš bude systém evidence modifikovaný, ale údaje budou stejné.
sefcikmilan www.rodsefcik.cz 
Dotaz na matriční správu VE STÁTECH eu
Jak je vedena matriční správa v Evropské unii – existují státy, které matriky nevedou? Děkujii
 
No, nevím. Údaj o úmrtí smím vidět, ale nesmím se dozvědět kde... Rád bych věřil, že to nějak hluboce promyšlené je, ale...
Tak nad tím už jsme plakali. Na druhou stranu mi ten postoj státu nepřijde zas až tak nepochopitelný. V každém případě tudy cesta nevede.
Jak už jsem psal v klubu Genealogie, nedávné podobné pátrání po několika úmrtích v druhé polovině 20. století - kdy došlo i na konzultaci s Ministerstvem vnitra - mne vedlo k závěru, že neexistuje způsob, jak se k centrálně vedeným údajům o úmrtí legálně dostat, nejste-li syn, vnuk či sourozenec dotyčného (rád bych, kdyby mě někdo vyvedl z omylu). Nedávno jsme dokonce nedokázali z tohoto důvodu zjistit rok úmrtí jedné významné osobnosti do tiskem vydávané biografie!

Paradoxní však je, že do matriky zemřelých vás nechají nahlédnout i jako cizí osobu, je-li údaj starší třiceti let - jenomže vám vlastně nikdo nesmí prozradit, kde tu správnou matriku hledat.

Přijde mi, že nastavená pravidla jsou zde zřetelně v nesmyslném rozporu, ale nevím, jak a jestli by se dala iniciovat změna. Já jsem například hodně citlivý na soukromí, ale jak by proboha mohlo někomu vadit, že bude veřejně dohledatelný údaj o tom, že někdo někde před třiceti či více lety zemřel?

Tady je každá rada drahá a s nejvyšší pravděpodobností budete muset zakopnout o něco přímo v rodině. Já také hledám úmrtí jedné prapratety *1902 (bez potomků; s největší pravděpodobností zemřela v 60./70. letech) ale na všech místech, která jsem až dosud vymyslel nezemřela. Oba moji dědové, ač se prakticky nikdy nehnuli z rodné vsi, zemřeli v nemocnicích v Praze. Hledat to a nevědět o tom, tak je to prakticky nedohledatelné. Těžko už něco víc poradit.
sefcikmilan www.rodsefcik.cz 
Dobrý den, děkuji za odpověď. Hledám úmrtí matky mé prababičky Marie Gojdové *1875. Ona pocházela z východního Slovenska a podle záznamu asi 17.6.1933 přijela dceři pomáhat s výchovou 3 synů (prababička ve 32 letech ovdověla - 20.2.1933). Ano, jedná se o evidenční list k domu. Kdo dům obýval. CHCI JEN ZJISTIT, ZDA MATKA PRABABIČKY ZŮSTALA U NÍ DO KONCE ŽIVOTA NEBO SE VRÁTILA ZPĚT (a tedy zde zemřela)...Je možné, že skonala u jiných dětí (sourozenců mé prababičky). Vím že v roce 1936 v Pozdišovicích (kde oba bydleli) zemřel její manžel, ale Marie už v Pozdišovicích nezemřela. Na matrice v Mutěnicích záznam o úmrtí není. Mám i sčítací listy z let 1930, 1950... ale uvedena v nich Marie Gojdová taky není.
Vždyť je to ve sloupci "Usadila se v obci", takže s datem úmrtí to nemá mnoho společného. To je nějaká evidence domovských příslušníků v obci? Byla-li ročník 1875, jak psáno, mohla zemřít až mnohem, mnohem později, klidně až v 50. letech. Chce to ještě jiné zdroje.
sefcikmilan www.rodsefcik.cz 
Dobrý den, děkuji Vám.
Reakce na | Vlákno  
no, přečíst se to moc asi nedá, ale kdybych si měl tipnout, tak první číslo desetiletí je , takže 193? ... touhle dobou už se docela často umíralo i v nemocnicích, zkuste se do nějakých okolních podívat.
sefcikmilan www.rodsefcik.cz 
Pomoc v přečtení obyvatel domu
Dobrý den, prosím, kdo přečte u poslední fotografie v albumu http://www.sefcikovi.cz/fotoalbum/sefcik/
rok u záznamu Marie Gojdové-matky?...1938? 1935? ... Nemůžeme najít její úmrtí...a v Pozdišovcích taky nezemřela. Její manžel zemřel 18.12.1936 - Pozdišovce na východním Slovensku ...ale o jeho manželce Marii nemůžeme nic najít. Zřejmě se přestěhovala po smrti manžela až na Moravu k dceři Zuzaně do Mutěnic u Hodonína a zde i zemřela?...ale záznam o úmrtí není nikde :-( Co si o tom myslíte? Děkuji za radu, pomoc.
 
Já jsem to zkoušel také na UPC.
duke of york Tvoje noci jsou krásnější než moje dny  exškola
To vypada, ze je nejede jen na internetu, co mam v byte. Ve skole, i doma to funguje v pohode. Jeste zkusim druhy pocitac na byte. Jinak teda mam UPC.
Zkusil jsem jít na http://actapublica.eu/ , vyhledat Znojmo a kliknout na první matriku:

Windows 7 64-bit + Firefox 54.0.1 (32-bit): Funguje vše
Windows 7 64-bit + Chrome 59.0.3071.115 (64-bit): Funguje vše
Windows 7 64-bit + Internet Explorer 11.0.9600.18738 (32-bit): Funguje vše
Windows 10 32-bit + Microsoft Edge 40.15063.0.0: Funguje vše

Nemáte třeba starou verzi flashe? Aktuální je 26.0.0.137. Zkusil bych ho přeinstalovat z https://get.adobe.com/cz/flashplayer/

duke of york Tvoje noci jsou krásnější než moje dny  exškola
Funguje vam Actapublica? Me se nejdrive nezobrazovaly stranky matrik v Chromu (vyhledavani tam fungovalo), tak jsem pouzival Explorer, ale ted uz nefunguje ani Explorer a ani to vyhledavani v Chromu. Zajimave ale je, ze kdyz notas vezmu do skoly a pripojim na wifi tam, tak to normalne jede.
 
..aktualizace mám všechny, ale zlobí to v Opeře, IE i Chrome. Jinak Win10...zkusím to u manžela na starém pc. Děkuji