Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

Dobrý den, ahoj, mám tu takový menší problém, no více problémů. Ten první je, že mám předky ze Mšeckých Žehrovic, ale boužel tam jsou na Actapublica zveřejněny jen matriční knihy do nějakého 18. století a zbytek je nepřístupný, nevíte někdo co dělat ? Potom další co se týká tak jak mám zjistit podle těch online matričních výkazů kdy se narozdily předkové něajkého mého pra,pra,pra dědy, abych mohl pokračovat ? Ten třetí problém je trohcu složitější,mám jakéhosi předka z Rakouska, ale na rodném listu mé babičky je že byl z Vídně z Rakouska a na rodném listu její sestry je že byl z Wsemu z Deutches Reich a neshodují se ani datumy narození a když jsem zkoušel projet matriční knihy na webu Matricula tak většina knih ani nefungovala byli tam max. titulní strany.. je to trochu víc problémů, ale předem díky za jakýkoliv nápad nebo radu :)
 
Charles2000  
Potvrzuji stejný problém, zhruba od včerejška (+/-) se to začíná chovat jak v době, kdy nestačila kapacita linky. Bylo by dobré, kdyby na to někdo z týmu AP reagoval.
nick.twisp od Slánska po Šumavu 
i ostatní...
 
bursica.d Brno,Bojkovsko,Doubravník a skláři  rodokmen
Velmi dlouho trvá než se načtou stránk AP. Taktéž je dlouhé i načítání stánek matrik. "Závada je na mám přijímači" a nebo mají tyto potíže i ostatní ?
 
213
Kolik se vam nyni ukazuje stranek u matriky 4910 ?
 
SAGITARIUS  
Tak jim to napiš, jsou celkem vstřícní a opraví to.
Chybějící stránka
Tak jsem zjistil, že v matrice Holešov 7550 není nahrána dvojstrana 34-35, místo ní je 2x dvojstrana 38-39.
 
Ha, právě na Úpicko a Trutnovsko čekám jako na smilování, kéž by to byla pravda!
V Zámrsku. Na webu toho je zatím pomálu, ale konkrétně podkrkonoší - Úpicko, Trutnovsko - by mělo být na řadě už snad brzy. Od října pokračují ve skenování a právě do tohoto kraje by se měli dostat.
Něco je i na FamilySearch.org, většinou dublují Zámrsk, ale mají tam i nějaké věci navíc.
kralovehradecký kraj
Dobrý den, jsou někde k vidění matriky z Královehradeckého kraje, konkrétněni podkrkonoší? Zubík
 
buc_buc já 
taky tak
Výpadek?
Mě šla dnes asi do18 hodin, už hodinu nejde.
 
SAGITARIUS  
Také ne.
buc_buc já 
jede vám actapublica?
 
nejede
Zkouším dnes po 22h a actapublica nefunguje. Vůbec se nenačte hlavní stránka. IP adresa serveru neodpovídá...
 
Pokud vím, tak je to mimo jiné proto, že mají nějaký problém s číselníkem obcí, ve kterém spousta obcí či vsí chybí a tedy by se podle nich vůbec nedalo vyhledávat. Namátkou http://actapublica.eu/matriky/plzen/detail/5877/ - u této matriky není uvedeno v kolonce obec nic, až v popisu matriky je obec uvedena. Už někdy přede dvěma lety mi říkali, že pracují na nápravě...
Ten problém s nulovým počtem stran jsem hlásil už dávno, zatím bez reakce. :-(
A ještě dotaz: proč u Plzně také není použit "našeptávač" názvů obcí?
 
Jedna technická pro někoho z AP: kliknu-li u vyhledaných matrik na původce (objeví se tedy seznam všech matrik vedených z této fary), jsou ve sloupci Strany samé nuly a Obr.data nejsou žádná, musím tedy znovu vyhledávat. Nešlo by to opravit? Nejde to u Prahy a Plzně, u Brna to kupodivu jde.