Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

monoptalmos Praha, Vysočina 
škoda mluvit, škoda peněz co to stálo a ještě bude stát, někdo to neodhadl ale proč to odhadli v Třeboni , Litoměřicích a Opavě - archivy patří pod jedno ministerstvo ale přitom si dělají co chtějí - jako všichni v tomto státě - prostě kocourkov - hrůza - propagace genealogie jako hrom a ta bídná funkčnost asi dost lidí odradí. Každý zájemce nemá čas u toho vysedávat do noci a pak jít ráno pracovat. Jedině noční hodiny jsou na prohlížení docela vhodné. Ve dne a z večera je to utrpení. Taky mě docela štve, že tou špatnou funkčností Brno blokuje Prahu a Plzeň. Kdyby si jel každý sám tak by to bylo lepší. Kdo to takhle vymyslel?
Já bych řekl, že se k tomu pan Foltýn vyjádřil opakovaně naprosto jasně a těžko k tomu co dodat.

Prostě řešení, navržené před lety pro podstatně menší návštěvnost, přestává stačit. Tak se pracuje na novém.

Jediné, co mi není jasné, je to, jestli se na současné pomalosti nepodepisuje také ta pomalá linka. Odpoledne mi tekla data cca 200 kb/s, tedy ty "nejtučnější" stránky, mající 6 MB dat, se načítají 4 minuty. Jestliže je linka 50 Mb/s, tak 50/0,2 = 250 uživatelů tahá data současně. V praxi víc, protože některé stránky jsou menší. Což dobře odpovídá tomu, že před týdnem bylo maximum 500 uživatelů. Tedy to vypadá na úzké hrdlo v internetové lince od Telefóniky. Ta ale podle mých zkušeností není ani moc pružná, ani levná. Jak zde už padlo, nejvýhodnější by asi bylo přemísti server do hostingového centra, aby nebylo potřeba platit datovou linku, jenomže to může být ve státní správě běh na dlouhou trať.
IMHO tyhle nářky už se hodněkrát řešili... proto se připravuje nová verze.
monoptalmos Praha, Vysočina 
actapublica
davidfoltyn - jak vám chodí actapublica? Celý den to nechodí (aspoň mě né) ,stránka se načte tak za 5 minut a pak se možná překlopí zase za 5 minut - hrůza - šedá obrazovka a kolečko, které se točí a točí. Dříve to alespoň chodilo. Některé matriky jsou tak špatně čitelné a při větším zvětšení se to nedá číst. To taky dříve nebylo. Když zavítám na matriky Třeboně nebo Litoměřic tak si připadám v jiném světě a při návratu na actapublica jsem akorár naštvaný. Proč to může fungovat jinde a actapublica nefunguje. To nechápu. Matrika o 200 stránkách se nedá prohlédnout za celý den. Připadá mě, že to dělají lidi, kteří tomu buď moc nerozumé a nebo je jim to fuk jak to chodí. Davidfoltyn vám se to líbí jak to funguje?
 
datum davno v minulosti se nastavuje proto, aby se prohlizeci jeste jednou naznacilo, ze to opravdu nema cashovat, a jestli si to nacashuje, tak aby to okamzite zahodil, protoze je to uz furu let vyexpirovane.
SAGITARIUS  
Peters
To Expires znamená co? Když si nastavím local datum nižší, tak to přebiju? :-)
Vzhledem k nastavení serveru pro obrázky:

Pragma: no-cache
Cache-Control: no-store; no-cache; must-revalidate; post-check=0; pre-check=0
Expires: 19 Nov 1981

prohlížeč nic neukládá do dočasné paměti. Je to asi ochrana před tím, aby si lidi nevytahovali obrázky z cache. Pochopitelně kontraproduktivní.

I když si tedy pamatuji, že v době, kdy se obrázky kešovaly, se občas flashový prohlížeč zaseknul, jak nárazově cache uprazdňoval.
SAGITARIUS  
Obávám se že to je záměrně. (aby zabránili stahování na počítač)
Jak pak je to s využíváním dočasné paměti? Všiml jsem si, že i když se (např. po ukliknutí) velice rychle vrátím na již načtenou stránku tak se začne načítat celá znovu. Neměla by zůstat dočasně dostupná pro takové případy?
 
galulois Vysoké Mýto, Vyškovsko 
Přidány a aktualizovány matriky?
Dobrý den, na Okounovi v rodokmenech jste psal, že jsou aktualizovány a přidány po 1.3.2013 nové matriky. Jak jste to myslel? Podle Vašeho seznamu by měly být nově přidány matriky Rousínova číslo 13065 a 13070 - nám se ale zobrazí počet stránek 0. Takže tyto matriky nebyly přídány nebo máme třeba 2 měsíce počkat než se tato "aktualizace" projeví? V matrice 13238 navíc je chyba: je to matrika Topolan u VYŠKOVA a ne u UHERSKÉHO HRADIŠTĚ - a navíc tato matrika je zde už dlouho a úplná, stejně jako matrika Pustiměře - 13007. Asi té "aktualizace" moc nerozumím. Předem děkuju za odpověď.
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
actapublica
je 15:17 a acta vůbec nefunguje !
 
Jo, az uplne smazani cache pomohlo. Dekuju.
Taky se mi zobrazuje jako 1/1. Asi nejspíš máte ještě starou verzi flash prohlížeče.
Zkuste vyčistit tu cache. Obrázek se mi zobrazuje jako 1/1 a po nějaké době se opravdu najednou načte.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/6831/?strana=14 Nevím, jestli je někde chyba na straně mého prohlížeče (třeba nacashovaná stará verze flashe) ale na této stránce se mi ne a ne nic zobrazit, a vždy se sekne načítání na 2/6, jelikož je ale tato matrika nerozsekaná, tak ani nic víc než první stránka není. Je to chyba jen u mě?
 
Dobrý nápad, pokusím se to nadhodit v MZA.
Odkaz na nově přidané matriky.
Svého času nově přidané matriky byly v Aktualitách zveřejňovány odkazem.
Už jsem je mailem upozorňoval, že seznam čísly je nepraktický a nepřehledný.
Jen na ukázku tady přidám odkaz na několik matrik MZA, nevím proč to nedělají.
Když už ten seznam musí napsat tak by nebyl problém ho zveřejnit tak aby se
nové matriky načetly tak jak v mém příkladu.
http://actapublica.eu//matriky/brno/?akce=hledat&hl_signatury=11077,11239,11257,11290,11337,11717,11773,13854
 
Přidané
ELIOMYS Jižní Čechy, střední a jižní Morava  Mapa předků
Technická
Bylo by prosím možné do záhlaví této nově vzniklé diskuze o AP dát odkaz na "domovskou" diskuzi "Rodokmeny, genealogie". Díky moc.
 
Ne, snímky převádíme při přidávání materiálu. Převod do mhtf trvá poměrně dlouho, ale zobrazování potom už je rychlé (zobrazení 1 celého kompletního snímku přes vnitřní síť potom trvá cca 50 ms). Jinde zase třeba rychle přidají materiál, ale pak se snímky milionkrát stále dokola převádějí, zatěžují server, trvá to dlouho a hrozí přetížení ... je asi věc názoru, co je lepší a úspornější :-). Např. zátěž serveru našeho DigiArchivu (1 procesor) je nyní po přestěhování cca 5-10% (cca 2,5 miliónu snímků), většinu vytěžuje databáze.
Vzhledem k tomu, že veškeré funkce importu, exportu a konverze jsou automatizované přes náš DigiDepot, je přidávání materiálu zcela primitivní (nakopírují se data na server a přes webové rozhraní DigiDepotu se zadá příkaz "importuj" ;-) Vše se naimportuje a převede automaticky bez zásahu operátora (o DigiDepotu jsme měli prezentaci na AKM2012). Operátor potom jen přidá přístupová práva.