Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetNové

Spravují:

Misa,
davidfoltynReklamaMáte nějaký dotaz, námět nebo připomínku k aplikaci Actapublica?
Napište a pokusíme se ji vyřešit.

Fórum Rodokmeny, genealogie

Dobrý den, hledám předka v matrice Narozených Jalubí č. 11588 (1841 - 1871), ale bohužel zrovna stránky 30-31 chybí. Nešlo by to prosím doplnit? :-)
 
monoptalmos Praha, Vysočina 
Peters - Děkuji.
Tady nahoře je e-mailová adresa: http://actapublica.eu/napoveda/
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky Dešova
Dešov:Dešov (Deschau, Malý Dešov, Velký Dešov) / Třebíč systém matriky nenačítá (oznamuje to že , "Nebyla nalezena žádná matrika"). Kde je chyba? Nemohu najít nikde mail kam to oznámit (MZA Brno). děkuji
 
Dík za tip, hned jsem tam napsal.
Slavkov u Brna
V matrice Z 13150 1823-1870 chybí 2strana 184-185 (1849 mai - sept. předcházející č. v aplikaci 92) Je ztracená nebo zapomenutá?
 
to vypadá spíš na chybu v digitalizaci; napište jim na actapublica@mza.cz - podobné problémy řeší poměrně rychle, taky jsem už chybějící snímky hlásil.
Slavkov u Brna
V matrice Z 13150 1823-1870 chybí 2strana 184-185 (1849 mai - sept. předcházející č. v aplikaci 92) Je ztracená nebo zapomenutá?
 
Měly by být - proč? Nejsou v přehledu farností MZA na mapě
Patří pod SOA Opava, stačilo se tam podívat...
monoptalmos Praha, Vysočina 
matriky obce Klopotovice
poraďte kde je hledat, na AP nejsou, ale měly by být - jedná se o chybu vyhledávače? děkuji
 
poslal bych na actapublica@mza.cz, oni si to jistě přeberou...
monoptalmos Praha, Vysočina 
chybějící stránky
Podivín 3177 matrika N 1850 - 1876, chybí strana 458 a 459 v systému actapublica jsem nenašel žádný kontakt kam hlásit zjištěné chyby naskenovaných matrik
 
Děkuji za info, knihy jsou ještě na úřadu, takže mě čeká výlet na Moravu :-)
ta už patří pod SOA Opava.
Obec Skrbeň
Zdravím, nějak nemůžu najít matriční knihy obce Skrbeň u Olomouce - může mě někdo nasměrovat? Děkuji.
 
To nepředpokládám. Nanejvýš bude systém evidence modifikovaný, ale údaje budou stejné.
sefcikmilan www.rodsefcik.cz 
Dotaz na matriční správu VE STÁTECH eu
Jak je vedena matriční správa v Evropské unii – existují státy, které matriky nevedou? Děkujii
 
No, nevím. Údaj o úmrtí smím vidět, ale nesmím se dozvědět kde... Rád bych věřil, že to nějak hluboce promyšlené je, ale...
Tak nad tím už jsme plakali. Na druhou stranu mi ten postoj státu nepřijde zas až tak nepochopitelný. V každém případě tudy cesta nevede.
Jak už jsem psal v klubu Genealogie, nedávné podobné pátrání po několika úmrtích v druhé polovině 20. století - kdy došlo i na konzultaci s Ministerstvem vnitra - mne vedlo k závěru, že neexistuje způsob, jak se k centrálně vedeným údajům o úmrtí legálně dostat, nejste-li syn, vnuk či sourozenec dotyčného (rád bych, kdyby mě někdo vyvedl z omylu). Nedávno jsme dokonce nedokázali z tohoto důvodu zjistit rok úmrtí jedné významné osobnosti do tiskem vydávané biografie!

Paradoxní však je, že do matriky zemřelých vás nechají nahlédnout i jako cizí osobu, je-li údaj starší třiceti let - jenomže vám vlastně nikdo nesmí prozradit, kde tu správnou matriku hledat.

Přijde mi, že nastavená pravidla jsou zde zřetelně v nesmyslném rozporu, ale nevím, jak a jestli by se dala iniciovat změna. Já jsem například hodně citlivý na soukromí, ale jak by proboha mohlo někomu vadit, že bude veřejně dohledatelný údaj o tom, že někdo někde před třiceti či více lety zemřel?